Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Καμια φορα μου φαίνεται λιγο αστειο κ περιεργο να λεω οτι περιμενω κ εγω μετα απο τοσα χρονια ειναι λιγο απίστευτο αλλα εγω εκει που την βρισκω την ορεξη;

Γιατι οχι κοριτσάκι μου;Μια στιγμη αρκει για να γινει το θαυματακι!Στο ευχομαι!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Γιατι οχι κοριτσάκι μου;Μια στιγμη αρκει για να γινει το θαυματακι!Στο ευχομαι!?

Το περιμενω! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Προσπαθείτε πολύ καιρό? κάνεις κ τεστ ωορρηξίας?

Πολλα χρονια πανω απο 8 τεστακια δεν κανω.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Γιατι οχι κοριτσάκι μου;Μια στιγμη αρκει για να γινει το θαυματακι!Στο ευχομαι!?

Τι κάνεις εσυ; πως εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Τι κάνεις εσυ; πως εισαι;

Βασικά στην αναμονη για την εξωσωματική γυρω στο Φλεβάρη.Αδιαθετησα το Σαββατο ,εκανα ΑΜΗ και ορμονικες σημερα.Πέμπτη αποτελεσματα...Να δουμε που βρισκομαι.Στο μεταξύ βοηθαω τον οργανισμό μου με βιταμίνες κ καλη διατροφή.Αν μπορουν να βοηθησουν...Μακαρι.Οτι μπορούμε να κανουμε θα το κανουμε κοπελα μου.Πάντως παρακολουθηση ωορρηξίας δεν θα κανω αυτο το μηνα.Θα χαλαρωσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Βασικά στην αναμονη για την εξωσωματική γυρω στο Φλεβάρη.Αδιαθετησα το Σαββατο ,εκανα ΑΜΗ και ορμονικες σημερα.Πέμπτη αποτελεσματα...Να δουμε που βρισκομαι.Στο μεταξύ βοηθαω τον οργανισμό μου με βιταμίνες κ καλη διατροφή.Αν μπορουν να βοηθησουν...Μακαρι.Οτι μπορούμε να κανουμε θα το κανουμε κοπελα μου.Πάντως παρακολουθηση ωορρηξίας δεν θα κανω αυτο το μηνα.Θα χαλαρωσω...

Μπραβο ευχομαι να πανε ολα τελεια. Οι βιταμινες βοηθανε πολυ στην ποιότητα των ωαρίων κ γενικα να δυναμοσει ο οργανισμος.Εχω κανει κ εγω εξωσωματικη προσπαθησε να εισαι χαλαρη βοηθαει σε ολη την διαδικασια κ κανε όμορφες σκεψεις. Θα ειμαι μαζι σου ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Μπραβο ευχομαι να πανε ολα τελεια. Οι βιταμινες βοηθανε πολυ στην ποιότητα των ωαρίων κ γενικα να δυναμοσει ο οργανισμος.Εχω κανει κ εγω εξωσωματικη προσπαθησε να εισαι χαλαρη βοηθαει σε ολη την διαδικασια κ κανε όμορφες σκεψεις. Θα ειμαι μαζι σου ????

Σ ευχαριστώ πολυ!Ειναι η δεύτερη προσπάθεια μας.Είμαστε καμποσα κορίτσια που παμε για εξωσωματική το Φλεβάρη.Μακάρι να πανε ολα καλα!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σ ευχαριστώ πολυ!Ειναι η δεύτερη προσπάθεια μας.Είμαστε καμποσα κορίτσια που παμε για εξωσωματική το Φλεβάρη.Μακάρι να πανε ολα καλα!?????

Θα πανε ολα καλα!!!! Κ εγω αν δεν μεινω φυσιολογικα  καποια στιγμη θα ξανακανω εξωσωματικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η St@s@ είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια! Οι περισσότερες από εσάς δεν θα με θυμάστε καν! Είχα γράψει μόνο 2 φορές τον προηγούμενο μήνα... αλλά όλο αυτό το διάστημα σας διαβάζω! Κατά αρχήν συγχαρητήρια στις κοπέλες που τα κατάφεραν! Τους εύχομαι μια εύκολη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Λοιπόν το συμπέρασμα που έβγαλα τους 2 τελευταίους μήνες (σημείωση ξεκινήσαμε προσπάθειες μόλις τον Σεπτέμβρη) είναι ότι όλα είναι στο μυαλό μας! Τα συμπτώματα, το άγχος ότι δεν μπορούμε να κάνουμε παιδί...ΟΛΑ! Τους τελευταίους 2 μήνες τα συμπτώματα ήταν τόσο διαφορετικά, τον Νοέμβριο είχα πόνους περιόδου από τα μέσα του κύκλου και μετά και καθόλου πρισμένο στήθος  περίεργο λέω...λες να είμαι και άντε με τις ώρες να ψάχνω στο google τα συμπτώματα (η περίοδος μου άργησε 3 ημέρες). Τον Δεκέμβριο δεν είχα καθόλου πόνο όλο τον μήνα και το στήθος μου από την ωορρηξία και μέχρι σήμερα που αδιαθέτησα τούμπανο και με πονάει... άντε πάλι ψάξιμο συμπτωμάτων και αγωνία (μου ήρθε μια μέρα νωρήτερα). Πάλι απογοήτευση... Και μετά κάθομαι και σκέφτομαι με αφορμή αυτό που έγραψες @lactaki ότι είσαι μόλις 27 χρονών και προσπαθείς από το καλοκαίρι, ότι όλο αυτό μας έχει γίνει εμμονή χωρίς λόγο! Αυτό που συνειδητοποίησα είναι ότι το ψάχνω και το σκέφτομαι με τόσο λάθος τρόπο που χάνει το νόημα του. Η τεκνοποίηση πρέπει να είναι μια ευχάριστη διαδικασία...σεξ με τον άντρα μας κάνουμε στο φινάλε! Θα μείνουμε έγκυες και στο τέλος θα λέμε γιατί δεν το απολαμβάναμε τότε που το είχαμε και γιατί περάσαμε τόσους μήνες με απίστευτο άγχος για κάτι που θα έρθει όποτε θέλει εκείνο! Οπότε αποφάσισα όσο δύσκολο και αν είναι να σταματήσω τις ψυχοφθόρες αιώνιες αναζητήσεις περι εγκυμοσύνης στο internet και να αφοσιωθώ στην οικογένειά μου, στους φίλους μου, στην δουλειά μου και στις σπουδές μου! Να χαλαρώσω και είμαι σίγουρη ότι θα βρει και το μωρό τον δρόμο του να έρθει στη ζωή μας! Καλή επιτυχία εύχομαι σε όλες σας! ?

Ποσο δίκιο εχεις κοριτσάκι μου.. τα διαβάζω κ θέλω να τα υιοθετήσω πράγματικα.. ο καιρός που προσπαθώ δεν είναι τίποτα το ξέρω υπάρχουν κοπέλες που περιμένουν χρόνια.. είναι η ανυπομονησία κ η επιθυμία μας που λέμε γιατί..αφού δεν είχα ποτέ θέμα με τα γυναικολογικά μου.. αφού έχω σταθερο κύκλο .αφού αφού...αλλα εκτός απ' όλα αυτά είναι θέμα τύχης..αυτό που ανέφερες με την παγίδα του ίντερνετ το έκανα κ εγώ.. μέγα λάθος.. αυτό το μήνα αποφάσισα να μην ξανά μπω να ψαξω να αποστασιοποιήθω λίγο απ' όλο αυτό.. θα κάνω αυτό που Μ λέει ο γιατρός μου.. προσπάθησα κ με τεστακια αλλά δεν.. τα αφήνω στην άκρη κ απλά επαφουλες στις Γονιμες.. με βοήθησε κ το μήνυμα σου να ξέρεις κ ναιιι σε θυμάμαι που ξανά έγραψες στο forum...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@St@s@ το έχεις πιάσει το νόημα φίλη μου! Συνέχισε έτσι και το θετικό αποτέλεσμα θα έρθει πιο γρήγορα από όσο το περιμένεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε;

εμας εδω βροχερη μερα και βαριεμαι να κουνησω αλλα το σπιτι ειναι σαν βομβαρδισμενο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η egw είπε:

καλημερα κοριτσια τι κανετε;

εμας εδω βροχερη μερα και βαριεμαι να κουνησω αλλα το σπιτι ειναι σαν βομβαρδισμενο

Εγώ είμαι σχολείο κ φτιάχνω κατασκευές για τη παράσταση... 24η ημέρα για μένα νομίζω!!!. Με λίγους πονους περιοδου κ σήμερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ είμαι σχολείο κ φτιάχνω κατασκευές για τη παράσταση... 24η ημέρα για μένα νομίζω!!!. Με λίγους πονους περιοδου κ σήμερα. 

εμενα σημερα 26η και εγω νιωθω πονους περιοδου μαλλλον ερχεται σε μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!! 24 μερα και για μενα!!!! Σε τρεις μερες περιμενω κ εγω.....  

Σημερα εχουμε και τη χριστουγεννιατικη γιορτη :)

Αντε περασαν οι μερες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η egw είπε:

εμενα σημερα 26η και εγω νιωθω πονους περιοδου μαλλλον ερχεται σε μενα

Εγώ έχω κύκλο 35αρη.οποτε δε δικαιολογεί τα από τώρα... Τώρα τι να σας πω. Κάθε κύκλος διαφορετικός!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ έχω κύκλο 35αρη.οποτε δε δικαιολογεί τα από τώρα... Τώρα τι να σας πω. Κάθε κύκλος διαφορετικός!!! 

κι εγω νιωθω πονους περιοδου για λιγο μετα την ωορρηξια ειναι φυσιολογικο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!! 24 μερα και για μενα!!!! Σε τρεις μερες περιμενω κ εγω.....  

Σημερα εχουμε και τη χριστουγεννιατικη γιορτη :)

Αντε περασαν οι μερες :)

νιωθεις καποιο συμπτωμα κοριτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η egw είπε:

κι εγω νιωθω πονους περιοδου για λιγο μετα την ωορρηξια ειναι φυσιολογικο 

Εγώ δεν έχω ξανά νιώσει κ σκεφτόμουν μηπωσ ήταν από τη προγεστερονη που είχα πάρει τον προηγούμενο μήνα.... Πολλά φυσιολογικά πράγματα αυτόν τον κύκλο.. ?????? Εντυπωσιαζομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ δεν έχω ξανά νιώσει κ σκεφτόμουν μηπωσ ήταν από τη προγεστερονη που είχα πάρει τον προηγούμενο μήνα.... Πολλά φυσιολογικά πράγματα αυτόν τον κύκλο.. ?????? Εντυπωσιαζομαι!! 

αντε μακαρι να πανε ολα καλα και να ερθει και το μωρο

εμενα δεν με φθανουν ολα τα αλλα εχω και στομαχι χαλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η egw είπε:

νιωθεις καποιο συμπτωμα κοριτσι;

Μπααα... εχθες η μεση μου με πονεσε αλλα εκανα δουλειες και με πονεσε και αντανακλουσε τσιμπηματα μπροστα στη μητρα... κατα τα αλλα τιιιιποτα... Επεσε και λιγο η θερμοκρασια μου.. απο 36,8-36,6... Ισως κατεβαινει σιγα σιγα για να ερθει ....

Εσυ?σου περασε το κρυωματακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρα καλημερσ εγώ πάντως έχω πολλά καφέ και λίγο αίμα όποτε κατεβαίνει αλλά όλα οκ μια χαρα Χριστούγεννα έρχονται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Μπααα... εχθες η μεση μου με πονεσε αλλα εκανα δουλειες και με πονεσε και αντανακλουσε τσιμπηματα μπροστα στη μητρα... κατα τα αλλα τιιιιποτα... Επεσε και λιγο η θερμοκρασια μου.. απο 36,8-36,6... Ισως κατεβαινει σιγα σιγα για να ερθει ....

Εσυ?σου περασε το κρυωματακι?

ο λαιμος μου ναι αλλα στο στομαχι μου οχι πολυ καλα

εγω σημερα ομως ποναω τη κοιλια δεν μπορω βεβαια να καταλαβω αν ειναι απο τη περιοδο η αν ειναι απο το κρυο αλλα πιστευω απο περιοδο

στηθος και σπυρακια ακομη αλλα δεν ελπιζω

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάρα καλημερσ εγώ πάντως έχω πολλά καφέ και λίγο αίμα όποτε κατεβαίνει αλλά όλα οκ μια χαρα Χριστούγεννα έρχονται!!!

καλημερα κοριτσι μου ναι τι να κανουμε την υγεια μας να εχουμε:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
    • Με το καλό κορίτσι μου η μπεμπουλα σας 😊
    • Στο τέλος έχει σημασία κορίτσι μου ποσα θα πάρουμε τώρα στην αρχή είναι νωρίς ακόμα δεν πειράζει 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...