Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@egw καλά πέθανα με το ραδιόφωνο, χαχαχα!!! Κορίτσια, το νοικιάζω για όποια ενδιαφέρεται, μετά από καυγά με το σύζυγο!!! ???

Χαίρομαι που τα βρήκατε κορίτσι, εντάξει είμαστε κι εμείς φορτισμένες με ένα σωρό υποχρεώσεις και ξεσπάμε καμιά φορά για ασήμαντο λόγο. Ξέρω ότι σε νευρίασε πολύ γιατί σου "έβγαλε δουλειές" που λέμε. Αλλά όλα καλά τώρα, και το βράδυ μάλλον θα κάνετε αγκαλίτσες. Όσο για τις βαριές κουβέντες, τι να πω, πες ότι ήταν πάνω στον καυγά, και δεν τις εννοούσε.

Γενικά, υπάρχει μια ένταση τις τελευταίες μέρες με τα αγόρια μας! Άντε να μπει το 2019 μπας και δούμε άσπρη μέρα απ'όλες τις απόψεις!

@Starrr μπράβοοο! Προτείνω να έχετε επαφή σήμερα, και να κάνεις άλλο ένα τεστάκι το απόγευμα να δεις αν σκούρυνε κι άλλο. Καλή επιτυχία!!!

Εγώ αργώ ακόμη, δεν έχω μετρήσει μέρες αλλά υποψιάζομαι το άλλο Σ/Κ ότι δεν περιμένω. Όσες δεν περιμένετε, καλά +++ αποτελέσματα!!!

Δεν βαριέσαι είναι όλα μέσα γι'αυτό και ξεσπαμσ στο καθετί νομίζω τώρα θα το εκμεταλλευτώ να πάρω δώρο ;)

Άντε σου εύχομαι να μη δεις εγώ μάλλον 23-24 θα μου βγει η περίοδος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Τώρα που το ξανά σκέφτομαι σήμερα δεν θα είναι η ωορρηξια γιατί είχα υψηλή θερμοκρασία. Οπότε θα δω την αυριανή θερμοκρασία και θα δω.. ?? Έτσι και δω αύριο κάνα 35,7...... Δεν θα τον αφήσω να πάει δουλειά. ??

????? 

γελάω μόνη μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Έχω κανονίσει καφεδάκι με το βαφτιστηρακι το απόγευμα οπότε θα γυρίσω πάλι αργά. Αυτό σκεφτόμουν. Είχαμε επαφή, οπότε αν ήταν χθες θετικό οκ για σήμερα. ? Τώρα για αύριο θα δω αν δείξει θετικό τέλειο αύριο. Θα χουμε επαφή αύριο μεθαύριο. ? Έτσι το σκέφτομαι. 

 

Ωραία μια Χαρούλα έτσι να το κάνεις και μακάρι να στο φέρει ο άγιος Βασίλης

Κι εμείς έχουμε κανονισει με το βαφτιστεί αλλά δεν αργήσουμε πολύ έχει σχολείο αυριοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrr κοίτα αν είναι αρκετά σκούρο, και εφόσον έχεις αρκετά τεστάκια, μπορείς να κάνεις ένα όταν γυρίσεις, μέχρι τις 19.30 αν το κάνεις νομίζω είναι οκ, κι εγώ τέτοια ώρα τα έκανα λόγω δουλειάς. Για να δεις αν σκουραίνει κι άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η egw είπε:

Ωραία μια Χαρούλα έτσι να το κάνεις και μακάρι να στο φέρει ο άγιος Βασίλης

Κι εμείς έχουμε κανονισει με το βαφτιστεί αλλά δεν αργήσουμε πολύ έχει σχολείο αυριοο

Ναι απλά μετά της 8 δεν μπορώ να κάνω το τεστ γι αυτό. Κ σίγουρα θα κάτσουμε κ λίγο πιο μετά...!!!. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Starrr κοίτα αν είναι αρκετά σκούρο, και εφόσον έχεις αρκετά τεστάκια, μπορείς να κάνεις ένα όταν γυρίσεις, μέχρι τις 19.30 αν το κάνεις νομίζω είναι οκ, κι εγώ τέτοια ώρα τα έκανα λόγω δουλειάς. Για να δεις αν σκουραίνει κι άλλο.

Δεν θα έχω γυρίσει τότε. Τώρα πάω για φαγητό στη μαμά. Και με το βαφτιστηρι κατά της 6 λέγαμε. Γι αυτό ρώτησα αν το κάνω 6. Αν θα έχει κάποια διαφορά..... Γιατί μετά αύριο θα το κάνω 2 το μεσημέρι..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η thalaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ από μένα! 

κ εμένα το ίδιο χαχαχα 

αυτός μου έμαθε να μαγειρεύω! ?

26η ημέρα για μένα, είχα απογοητευτει από την αρχή. δεν είχαμε τις επαφές π θέλαμε κ τώρα ξέρω ότι θα αδιαθετησω γιατί από χθες ξεπρηστηκε το στήθος. αν δεν αδιαθετησω θα είναι θαύμα. αλλά δεν ελπίζω. 

ξέρω ότι μόλις συμπληρωσαμε τον τρίτο μήνα προσπαθειών κ αρχίζω να αγχώνομαι :(((

@thalaki μια από τα ίδια κ εγώ... 24η μέρα σήμερα έβγαλα 2 μεγάλα σπυράκια, πονάει υπερβολικά το στήθος μου κ όλα μοιάζουν συμπτωματα περιόδου... Μεταξύ μέτρησα θερμοκρασία που μου είπε η @Starrr αλλά το 36, 6 δεν κατάλαβαινω τι ακριβώς δείχνει είμαι άσχετη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

@thalaki μια από τα ίδια κ εγώ... 24η μέρα σήμερα έβγαλα 2 μεγάλα σπυράκια, πονάει υπερβολικά το στήθος μου κ όλα μοιάζουν συμπτωματα περιόδου... Μεταξύ μέτρησα θερμοκρασία που μου είπε η @Starrr αλλά το 36, 6 δεν κατάλαβαινω τι ακριβώς δείχνει είμαι άσχετη... 

Αν μετράς κάθε μέρα πρωί. Θα δεις ποτ έξι αν θα σου ρθει περίοδος. Αν πχ πέσει στο 36,3 πχ. Πάει να πει πως θα σου έρθει περίοδος. Εγώ είχα σήμερα 36,2, αλλά είμαι στο πρώτο μισό, στη 1η φάση που είναι οκ η τιμή για εμένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καταλαβαινω...ΥΠΟΜΟΝΗ...

Που την πουλάνε να την αγοράσουμε με το τσουβάλι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope!!! είπε:

@Starrr αφού είδες σκούρα γραμμή εκμεταλλευσου το..... ? ? ? ? 

Αν μπορέσω θα κάνω κ το απόγευμα. Αλλιώς αύριο μεσημέρι πάλι. Και θα δω πότε θα είναι. Σήμερα είμαι 15η ημέρα. Και 17η να είναι η ωορρηξια. Είμαι πολύ καλά. Σαν κύκλος εννοώ. ❤️??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η thalaki είπε:

σε 9 μέρες έρχομαι Ελλάδα κορίτσια...κ είμαι πολύ χαρούμενη... εύχομαι να έχετε +θετικό τεστακι @lactaki @Σταυρι κ να συμπληρωθούν οι χαρές μας! 

Με το καλό. Και ίσως πιάσετε μωράκι σε ελληνικό έδαφος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα με βοηθάει πολύ ο αντρούλης μου. Βάζει σκούπα, έχει σφουγγαρίσει κάποιες φορές και το σπίτι, με βοηθάει στο κρέμασμα των ρούχων, σιδερώνει μαξιλαροθήκες και σεντόνια. Μια φορά που είχε άδεια και εγώ ήμουν στο σχολείο σιδέρωσε κάποια ρούχα και έκαψε μια μπλούζα μου που ήταν από τις αγαπημένες μου και ήταν καινούρια. Στενοχωρήθηκα αλλά δεν τον μάλωσα. Και να τον μάλωνα θα άλλαζε τίποτα; Δεν φτάνει που μου έκανε έκπληξη και με ξεκούρασε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Είχες καθόλου επαφές όμως εκείνες τις ημέρες.?? Εγώ όταν δεν τα είχα είχα επαφές μέρα παρά μέρα.... Τώρα με τα τεστ θα δείξει.... Άμα είναι αύριο θετικό. Θα έχουμε επαφές κάθε 12 ώρες... ??????

εχθες και προχθες ειχα πονακια και υγρα αλλα σημερα εγινε η επαφη.. Εχθες ειμασταν τσακωμενοι..:p  14μερα δλδ... τα κανα λιγο μπαχαλο με τη θερμοκρασια αυτο το μηνα βεβαια... Θα δω αυριο θερμοκρασια να δω τι εγινε... Τα τεστακια στην Κινα θα ειναι ακομα... 11/11 τα παρειγγειλα... Επαιρνα αντιβιωση 12 μερες και δεν μπορουσα να εχω επαφες... πφφφφ  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Πάντως να ξέρεις άμα είσαι μαλωμενος κάνεις το καλύτερο sex???

Συμφωνώ απόλυτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου, τι κάνετε? Σήμερα γιορτάζουν οι Αννουλες του χιόνια, Χρόνια πολλά σε όσες  γιορτάζουν λοιπόν...Εδώ στη Γερμανία ο καιρός σήμερα πολύ μουντός, έως και μελαγχολικός, μετράμε τις μέρες να έρθουμε Ελλαδίτσα. Κορίτσια μία ερώτηση, έχω παρατηρήσει ότι μόλις τελειώνουν οι ημέρες ωορρηξίας, βγάζω σπυρακια στο πηγούνι και αρχίζει να πρηζεται το στήθος μου, είναι φυσιολογικό? Έχετε και εσείς ανάλογα συμπτωματα? Επίσης τώρα που θα πάω Ελλάδα θα πάμε σε έναν πολύ καλό γιατρό που μας συνέστησαν. 6 μήνες πέρασαν και ακόμη εγκυμοσυνη δεν προέκυψε, τόσες εξετάσεις, δεν βρήκαμε κάτι αλλά μωράκι δεν έρχεται. Σκέφτομαι να ζητήσω στο γιατρό να κάνω σαλπιγγογραφια και άντρας μου σπερματοδιαγραμμα ξανά.. αχ δεν ξέρω πραγματικά. Επίσης λέω να κάνω ορμονολογικες και για ενδομητρίωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, τι κάνετε? Σήμερα γιορτάζουν οι Αννουλες του χιόνια, Χρόνια πολλά σε όσες  γιορτάζουν λοιπόν...Εδώ στη Γερμανία ο καιρός σήμερα πολύ μουντός, έως και μελαγχολικός, μετράμε τις μέρες να έρθουμε Ελλαδίτσα. Κορίτσια μία ερώτηση, έχω παρατηρήσει ότι μόλις τελειώνουν οι ημέρες ωορρηξίας, βγάζω σπυρακια στο πηγούνι και αρχίζει να πρηζεται το στήθος μου, είναι φυσιολογικό? Έχετε και εσείς ανάλογα συμπτωματα? Επίσης τώρα που θα πάω Ελλάδα θα πάμε σε έναν πολύ καλό γιατρό που μας συνέστησαν. 6 μήνες πέρασαν και ακόμη εγκυμοσυνη δεν προέκυψε, τόσες εξετάσεις, δεν βρήκαμε κάτι αλλά μωράκι δεν έρχεται. Σκέφτομαι να ζητήσω στο γιατρό να κάνω σαλπιγγογραφια και άντρας μου σπερματοδιαγραμμα ξανά.. αχ δεν ξέρω πραγματικά. Επίσης λέω να κάνω ορμονολογικες και για ενδομητρίωση.

Ναι κάνε τα όλα αφού μπορείς από εδώ. Γιατί είναι πιο εύκολα να γίνουν όλα αυτά. Απλά οι ορμονικές πρέπει να γίνουν συγκεκριμένες μέρες του κύκλου σου. Αλλά του θυροειδη κ για CA 125 μπορείς να τις κάνεις. ? Να μας πεις ότι κανονίσεις.... Πες στον γιατρό, αν είσαι σε μέρες να σε δει κ υπερηχογραφικα, για να δει την ωορρηξια σου. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα κοριτσια συμβαίνουν κι αυτά χαχα και μένα σε 9 μέρες λέει το κινητό μου ότι θα αδιαθετησω αλλά το στήθος μου δεν ακουμπιετε από τώρα..  Αστα υποφερω

Εγώ από στήθος τίποτα κανενα πριξιμο κ γενικότερα δεν έχω τσιμπηματακια αυτό το μήνα εκτός κ αν δε τα δίνω σημασία δε τα νιώθω αν τρέχω κατά τη διάρκεια της ημέρας. Αν υπολογίσω 14 μέρες από την ωορρηξία βγαίνει 17 Δεκεμβρίου. Το κινητό λέει 18. Κάτι έχω πάθει αυτό το μήνα κ φοβάμαι το τεστ.. δε ξέρω γιατί το αντίστροφο Μ έχει πιάσει να μη θέλω να κάνω.. χαχαα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια γιουπιιιιιι... Κοκκινίζει.... Αλλά έχω μια ερώτηση. Χθες που δεν έκανα αν ήταν θετικό τότε κ τωωρα απλά σταματάει???. Οπότε αν είναι κάνω κ ένα αύριο για να δω αν είναι λιγότερο να υποθέσω χθεσινό ήταν το θετικό??? 

Θα εξαρτηθεί από το επομενο που θα κάνεις αν θα μετρήσεις τη χθεσινή για θετικό.. μπορεί το απόγευμα να είναι πιο κόκκινο... Αν αρχίζει κ σβήνει ναι ήταν χθες το θετικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι απλά μετά της 8 δεν μπορώ να κάνω το τεστ γι αυτό. Κ σίγουρα θα κάτσουμε κ λίγο πιο μετά...!!!. 

Πάρτο μαζί κ μπες σε καμιά τουαλέτα χαχαα.. εγώ το κάνω στο μαγαζί ???αν κ αυτή τη φορά κ την προηγούμενη το θετικό μου βγήκε Κυριακή ..ήμουν σπίτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι κάνε τα όλα αφού μπορείς από εδώ. Γιατί είναι πιο εύκολα να γίνουν όλα αυτά. Απλά οι ορμονικές πρέπει να γίνουν συγκεκριμένες μέρες του κύκλου σου. Αλλά του θυροειδη κ για CA 125 μπορείς να τις κάνεις. ? Να μας πεις ότι κανονίσεις.... Πες στον γιατρό, αν είσαι σε μέρες να σε δει κ υπερηχογραφικα, για να δει την ωορρηξια σου. ?

Τις ημέρες που θα είμαι κάτω τη πρώτη εβδομάδα θα είμαι αδιάθετη αν μου έρθει περίοδος. Και τη δεύτερη θα έχω ωορρηξία για να δούμε. Για την εξέταση ενδομητρίωσης έκλεισα ραντεβού να δώσω αιμα, για θυρεοειδή κάνω εδώ στη Γερμανία γιατί έχω υποθυρεοειδισμό και το παρακολουθώ, το κατέβασα το TSH στο 1 σχεδόν. Το θέμα είναι και οι άλλες ορμονικές, νομίζω γίνονται τη δεύτερη μέρα του κύκλου και εκείνες τις ημέρες θα είναι Χριστούγεννα και το μικροβιολογικο θα είναι κλειστό, θα δω πως θα το κανονίσω...αααχ είμαι αγχωμένη γιατί είναι λίγες μέρες και θέλω να κάνω τόσα πολλά ??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenaki1890 είπε:

Τις ημέρες που θα είμαι κάτω τη πρώτη εβδομάδα θα είμαι αδιάθετη αν μου έρθει περίοδος. Και τη δεύτερη θα έχω ωορρηξία για να δούμε. Για την εξέταση ενδομητρίωσης έκλεισα ραντεβού να δώσω αιμα, για θυρεοειδή κάνω εδώ στη Γερμανία γιατί έχω υποθυρεοειδισμό και το παρακολουθώ, το κατέβασα το TSH στο 1 σχεδόν. Το θέμα είναι και οι άλλες ορμονικές, νομίζω γίνονται τη δεύτερη μέρα του κύκλου και εκείνες τις ημέρες θα είναι Χριστούγεννα και το μικροβιολογικο θα είναι κλειστό, θα δω πως θα το κανονίσω...αααχ είμαι αγχωμένη γιατί είναι λίγες μέρες και θέλω να κάνω τόσα πολλά ??

 

Ε θα το δεις. Πάντως να ξέρεις ο θυρεοειδής είναι πολύ σημαντικός. Να το κοιτάς όσο μπορείς. Να βλέπεις τις τιμές... Γιατί κ μόνο από αυτό δυσκολεύεται η σύλληψη.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Πάρτο μαζί κ μπες σε καμιά τουαλέτα χαχαα.. εγώ το κάνω στο μαγαζί ???αν κ αυτή τη φορά κ την προηγούμενη το θετικό μου βγήκε Κυριακή ..ήμουν σπίτι

Δε μπορώ σε άλλους χώρους. Με το πλαστικό ποτηράκι κ το τεστ στο χέρι... Κ να περιμένω 5 λεπτά να δω το τεστ. Δεν είναι εύκολο σε εκτός σπιτιού χώρους!!! Ελπίζω κατά της 6 να το κάνω το τεστακι κ θα σας ενημερώσω! ?❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ε θα το δεις. Πάντως να ξέρεις ο θυρεοειδής είναι πολύ σημαντικός. Να το κοιτάς όσο μπορείς. Να βλέπεις τις τιμές... Γιατί κ μόνο από αυτό δυσκολεύεται η σύλληψη.... ?

Ναι ξέρω ότι από αυτό δυσκολεύεται η σύλληψη . Το θέμα είναι ότι ποτέ δεν είχα και τόσο υψηλό TSH, σύμφωνα με τον γιατρό εδώ στη Γερμανία είχα 2,4 και δεν ήταν πολύ για μια γυναίκα που δεν επιθυμεί εγκυμοσυνη αλλά επειδή εγώ επιθυμούσα μωρό μου είπε να το κατεβάσω πιο κάτω και από το 1 για μα είμαστε σίγουροι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια νομίζω είναι ενα τσακ πιο αρνητικό. Οπότε ίσως έγινε χθες το θετικό τεστακι που δνε έκανα. Οπότε. Αύριο θα είναι η ωορρηξια. Θα το ελέγξω κ από την πρωινή θερμοκρασία. Κ αν δω χαμηλή θα ξυπνήσω τον άντρα μου κατευθείαν. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...