Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοριτσι μου εγω δεν ειχα κανενα συμπτωμα περιοδου οτι θα δω και οταν εχω ειμαι σιγουρη οτι θα μου ερθει ενω τοτε ελεγα ε θα ειμαι και ημουν και χαλαρη ακομη και την ωρα του τεσττ το ενιωθα γιατι δεν ειχα συμπτωμα καθε γυναικα και καθε εγκυμοσυνη ειναι αλλιως

 

Σε ευχαριστώ πολύ με ενθαρρύνεις παρά πολύ!!!! Σήμερα είναι η 15η μέρα μετά την ωορρηξία κ δεν Νοιώθω τίποτα!! Τώρα που μετρησα πάλι την θερμοκρασία μου απο το στόμα είναι 37.2 !!! Α κ κάτι άλλο κατουριεμαι όλη την ώρα αλλά είμαι σίγουρη πως είναι από το άγχος γιατί το έχω παρατηρήσει κ άλλες φορές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ με ενθαρρύνεις παρά πολύ!!!! Σήμερα είναι η 15η μέρα μετά την ωορρηξία κ δεν Νοιώθω τίποτα!! Τώρα που μετρησα πάλι την θερμοκρασία μου απο το στόμα είναι 37.2 !!! Α κ κάτι άλλο κατουριεμαι όλη την ώρα αλλά είμαι σίγουρη πως είναι από το άγχος γιατί το έχω παρατηρήσει κ άλλες φορές 

Καλημέρα Brisa εύχομαι να μας ανακοινώσεις την εγκυμοσύνη σου! Περιμένουμε με αγωνία! Εμένα η συχνοουρία κόβεται συνήθως πριν την περίοδο, οπότε μπορεί να είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Brisa είπε:

Αυτό που αναρωτιέμαι εγώ είναι πως ακούω συνέχεια από τον περίγυρο μου πως πολλές ούτε που είχαν πατεί χαμπάρι κ μετά από μια βδομάδα καθυστέρησης και πήγαν να κάνουν τεστ!! Αυτό πες μου πως γίνεται ; Καθόλου άγχος πια;;

Εγώ είμαι αυτή στην πρώτη εγκυμοσύνη! Χαχα! Δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι είχα μια εβδομάδα καθυστέρηση! Τώρα βέβαια.κι εγώ αναρωτιέμαι πως το είχα πάθει αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Brisa είπε:

Μακάρι Starr μου ? έχω τόσο άγχος!!! Υπάρχει περίπτωση όμως να υπάρχει  εγκυμοσύνη χωρίς αυτά τα συμπτώματα περιόδου ;

Ναι η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική... Βλέπεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα Brisa εύχομαι να μας ανακοινώσεις την εγκυμοσύνη σου! Περιμένουμε με αγωνία! Εμένα η συχνοουρία κόβεται συνήθως πριν την περίοδο, οπότε μπορεί να είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης!

 

Σε ευχαριστώ παααρα πολύ LOULOUDAKI μου!!! Προσπαθώ να μην βλέπω συμπτώματα γιατί από την λαχτάρα μου μπορεί νς ξεφύγω!!! Η συχνοουρία υπάρχει όντως αλλά έχω τόσο άγχος που σίγουρα είναι από αυτό προς το παρών τουλάχιστον !!! Θα σας ενημερώσω σίγουρα κορίτσια μέχρι το βράδυ αν έχω αδιαθερησει!! Κ αν όχι αύριο σίγουρα θα πάω να κάνω χοριακη !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Εγώ είμαι αυτή στην πρώτη εγκυμοσύνη! Χαχα! Δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι είχα μια εβδομάδα καθυστέρηση! Τώρα βέβαια.κι εγώ αναρωτιέμαι πως το είχα πάθει αυτό.

Απίστευτο πραγματικά !!!! Συγχαρητήρια ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Brisa είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ με ενθαρρύνεις παρά πολύ!!!! Σήμερα είναι η 15η μέρα μετά την ωορρηξία κ δεν Νοιώθω τίποτα!! Τώρα που μετρησα πάλι την θερμοκρασία μου απο το στόμα είναι 37.2 !!! Α κ κάτι άλλο κατουριεμαι όλη την ώρα αλλά είμαι σίγουρη πως είναι από το άγχος γιατί το έχω παρατηρήσει κ άλλες φορές 

Καλή τύχη εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Brisa είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ με ενθαρρύνεις παρά πολύ!!!! Σήμερα είναι η 15η μέρα μετά την ωορρηξία κ δεν Νοιώθω τίποτα!! Τώρα που μετρησα πάλι την θερμοκρασία μου απο το στόμα είναι 37.2 !!! Α κ κάτι άλλο κατουριεμαι όλη την ώρα αλλά είμαι σίγουρη πως είναι από το άγχος γιατί το έχω παρατηρήσει κ άλλες φορές 

κοπέλα μου ευχομαι να πανε ολα θετικα 

προσπαθειτε καιρο;

εντωμεταξυ τωρα που θυμαμαι θα το αναφερω εδω γιατι μετα θα το ξεχασω η συζητηση που ειχαμε χθες αν τα καφε ειναι παλια μαλλον ειναι και μαλλον δυσκολευουν και στη συλληψη γιατι τωρα με το σπρει βλεπω φευγουν καφε ενω ειχα καθαρισει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τελικά αδιαθέτησα έτσι απλά χωρίς κανένα πόνο κανένα σημάδι! Κ μάλιστα στις 14.00 που πάντα αδιαθετώ πρωί με μόνη εξαίρεση τον προηγούμενο μήνα που ήταν στις 11.30!!! Δεν θα ξανακοιταξω θερμοκρασία ( ακόμα κ τώρα είναι 37) μόνο ποτε είναι η ωορρηξία μου κ ότι είναι νς γίνει θα γίνει!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοπέλα μου ευχομαι να πανε ολα θετικα 

προσπαθειτε καιρο;

εντωμεταξυ τωρα που θυμαμαι θα το αναφερω εδω γιατι μετα θα το ξεχασω η συζητηση που ειχαμε χθες αν τα καφε ειναι παλια μαλλον ειναι και μαλλον δυσκολευουν και στη συλληψη γιατι τωρα με το σπρει βλεπω φευγουν καφε ενω ειχα καθαρισει

Ο 8ος μήνας ήταν αυτός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Καλή τύχη εύχομαι!!!

paradisebird πως εισαι; ειχα ανησυχησει για σενα κοπελα μετα που επεσες χαθηκες ολα καλα;

επισης ηθελα να σου πω επειδη πολλες φορες προσπαθουμε να δουμε σε τι φαση εισαι και λες και δειλιαζεις να μας ανοιχτεις δε θελουμε να νιωθεις οτι δεν εχεις θεση εδω οπως λες φυσικα και εχεις και φυσικαι και εχεις και ελπιδες οπως ολες μας και θελουμε να μανθαινουμε νεα και να τα συζηταμε και γενικα αλλα και για τις προσπαθειες σου για πεμπε:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Brisa είπε:

Ο 8ος μήνας ήταν αυτός 

κορίτσι μη στεναχωριεσαι δεν πειραζει παμε στο επομενο αργα η γρηγορα θα ερθει:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

paradisebird πως εισαι; ειχα ανησυχησει για σενα κοπελα μετα που επεσες χαθηκες ολα καλα;

επισης ηθελα να σου πω επειδη πολλες φορες προσπαθουμε να δουμε σε τι φαση εισαι και λες και δειλιαζεις να μας ανοιχτεις δε θελουμε να νιωθεις οτι δεν εχεις θεση εδω οπως λες φυσικα και εχεις και φυσικαι και εχεις και ελπιδες οπως ολες μας και θελουμε να μανθαινουμε νεα και να τα συζηταμε και γενικα αλλα και για τις προσπαθειες σου για πεμπε:) 

Σ' ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Είμαι καλά! Απλά πέφτω πότε πότε. Αλλά ξανασηκώνομαι. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

Κορίτσια τελικά αδιαθέτησα έτσι απλά χωρίς κανένα πόνο κανένα σημάδι! Κ μάλιστα στις 14.00 που πάντα αδιαθετώ πρωί με μόνη εξαίρεση τον προηγούμενο μήνα που ήταν στις 11.30!!! Δεν θα ξανακοιταξω θερμοκρασία ( ακόμα κ τώρα είναι 37) μόνο ποτε είναι η ωορρηξία μου κ ότι είναι νς γίνει θα γίνει!!!!! 

Μη στενοχωριέσαι. Θα δεις πως ο επόμενος μήνας θα είναι ο τυχερός! Ηθικόν ακμαιότατον! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Είμαι καλά! Απλά πέφτω πότε πότε. Αλλά ξανασηκώνομαι. ?

νασαι καλα:) θες λιγο να μας πεις σε τι φαση βρισκεσαι; περα απο τις δικες σου προσπαθειες εχεις γνωμες απο γιατρο εκανες καποιες εξετασεις; σε ποιο μηνα προσπαθειων εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η egw είπε:

κορίτσι μη στεναχωριεσαι δεν πειραζει παμε στο επομενο αργα η γρηγορα θα ερθει:) 

ΣΕ ευχαριστώ παρά πολύ!!! Πάμε για τον επόμενο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Brisa είπε:

ΣΕ ευχαριστώ παρά πολύ!!! Πάμε για τον επόμενο 

Εύχομαι ο επόμενος να ειναι ο τυχερος σου μηνας! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Όχι ρε γμτ @Brisa κρίμα.. πάμε για Δεκέμβρη!

@egw αχ γεμάτη καφέ αίμα είμαι!!!

@paradisebird welcome back!

Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι για όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Εύχομαι ο επόμενος να ειναι ο τυχερος σου μηνας! ?

Κ σένα το ίδιο εύχομαι ??? ευχαριστώ για την συμπαράσταση !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αυτόν τον μήνα κανόνισα σπερμοδιαγραμμα για τον άντρα μου!! Κ εγώ έκανα καλλιέργεια κολπικού υγρού κ τραχήλου για χλαμύδια προχτεσ δεν ξέρω αν μου είχε κάνει ο γιατρός αυτήν την εξέταση στον προγεννητικό έλεγχο ( τα αποτελέσματα τεστ παπ μου τα είχε πει τηλεφωνικώς ) κ ντρέπομαι να τον πάρω τώρα μετά από τόσους μήνες νς τον ρωτήσω !!βρε κορίτσια διάβασα ότι τα χλαμύδια συμβάλουν στην υπογονιμότητα γιατί φράζουν τις σάλπιγγες κ έχω τρομοκρατηθεί μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

Κορίτσια αυτόν τον μήνα κανόνισα σπερμοδιαγραμμα για τον άντρα μου!! Κ εγώ έκανα καλλιέργεια κολπικού υγρού κ τραχήλου για χλαμύδια προχτεσ δεν ξέρω αν μου είχε κάνει ο γιατρός αυτήν την εξέταση στον προγεννητικό έλεγχο ( τα αποτελέσματα τεστ παπ μου τα είχε πει τηλεφωνικώς ) κ ντρέπομαι να τον πάρω τώρα μετά από τόσους μήνες νς τον ρωτήσω !!βρε κορίτσια διάβασα ότι τα χλαμύδια συμβάλουν στην υπογονιμότητα γιατί φράζουν τις σάλπιγγες κ έχω τρομοκρατηθεί μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα !

κορίτσι μου μη σκέφτεσαι τόσο αρνητικά. νομίζω πως όλες μας νομίζουμε ότι τα έχουμε όλα! ειδικά όταν αδιαθετουμε κ πέφτει η ψυχολογία! τέτοιου είδους πιο σοβαρά προβλήματα (χλαμύδια, κονδυλώματα) σίγουρα θα σου έδιναν ένα σημάδι.. ή έστω μια ανωμαλία στον κύκλο... εσύ έχεις κύκλο ρολόι, αφού αδιαθετησες ακριβώς στην ώρα σου. είμαστε εδώ στο forum τόσες κοπέλες με τις ίδιες φοβίες κ. ανησυχίες.. ε δε νομίζω να έχουμε ότι κακό  υπάρχει πια  όλες μας π ενισχύει την υπογονιμοτητα. το μόνο κοινό π έχουμε όλες είναι το άγχος μας. ας ηρεμήσουμε κ. ας σκεφτόμαστε θετικά κ. όλα καλά θα πάνε! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

κορίτσι μου μη σκέφτεσαι τόσο αρνητικά. νομίζω πως όλες μας νομίζουμε ότι τα έχουμε όλα! ειδικά όταν αδιαθετουμε κ πέφτει η ψυχολογία! τέτοιου είδους πιο σοβαρά προβλήματα (χλαμύδια, κονδυλώματα) σίγουρα θα σου έδιναν ένα σημάδι.. ή έστω μια ανωμαλία στον κύκλο... εσύ έχεις κύκλο ρολόι, αφού αδιαθετησες ακριβώς στην ώρα σου. είμαστε εδώ στο forum τόσες κοπέλες με τις ίδιες φοβίες κ. ανησυχίες.. ε δε νομίζω να έχουμε ότι κακό  υπάρχει πια  όλες μας π ενισχύει την υπογονιμοτητα. το μόνο κοινό π έχουμε όλες είναι το άγχος μας. ας ηρεμήσουμε κ. ας σκεφτόμαστε θετικά κ. όλα καλά θα πάνε! :)

Και εγώ έχω κονδυλώματα και ούτε κν είχα κάποιο σύμπτωμα.... Σε ένα τεστ παπ το βρήκα. Κ εννοείται η γιατρός με είχε τορμοκρατησει τότε και δεν ήξερα καν τι ήταν. Εννοείται πως άλλαξα γιατρό. Και τώρα μετά από 3 χρόνια δεν φαίνεται. Είχα κάνει κ κολποσκοπηση και μου ειχαν πάρει 2 κομμάτια για την διαγνωση. Και την επόμενη φορά δνε είχε δει τίποτα ο γιατρός. Τώρα ήταν να ξανά κάνω τεστ ΠΑΠ τώρα. Αλλά είπα να το μεταφέρω για Γενάρη. Και μου είχε πει ο γιατρός ότι τα κονδυλώματα δεν είναι τίποτα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ έχω κονδυλώματα και ούτε κν είχα κάποιο σύμπτωμα.... Σε ένα τεστ παπ το βρήκα. Κ εννοείται η γιατρός με είχε τορμοκρατησει τότε και δεν ήξερα καν τι ήταν. Εννοείται πως άλλαξα γιατρό. Και τώρα μετά από 3 χρόνια δεν φαίνεται. Είχα κάνει κ κολποσκοπηση και μου ειχαν πάρει 2 κομμάτια για την διαγνωση. Και την επόμενη φορά δνε είχε δει τίποτα ο γιατρός. Τώρα ήταν να ξανά κάνω τεστ ΠΑΠ τώρα. Αλλά είπα να το μεταφέρω για Γενάρη. Και μου είχε πει ο γιατρός ότι τα κονδυλώματα δεν είναι τίποτα.. 

η φίλη μου έχει επίσης, κ έχει δύο κόρες κ τις έπιασε αμέσως. από το πρώτο μήνα. πιστεύω ότι αν είναι να έρθει το μωράκι... θα έρθει... κ δε χρειάζεται να μας πιάνει πανικός. κ εννοείται δεν έχω τις γνώσεις για να κρίνω ένα πρόβλημα ως σοβαρό ή όχι... κάτι πιο σοβαρό πιστεύω πως δίνει συμπτώματα... (σίγουρα όχι πάντα).. αλλά ήθελα να βγάλω ένα συμπέρασμα από το παραπάνω μου μήνυμα.. να μη μας πιάνει πανικός ότι έχουμε όλα τα κακά του κόσμου... ότι όλα είναι αντιμετωπισιμα κ όλα καλά θα πάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

κορίτσι μου μη σκέφτεσαι τόσο αρνητικά. νομίζω πως όλες μας νομίζουμε ότι τα έχουμε όλα! ειδικά όταν αδιαθετουμε κ πέφτει η ψυχολογία! τέτοιου είδους πιο σοβαρά προβλήματα (χλαμύδια, κονδυλώματα) σίγουρα θα σου έδιναν ένα σημάδι.. ή έστω μια ανωμαλία στον κύκλο... εσύ έχεις κύκλο ρολόι, αφού αδιαθετησες ακριβώς στην ώρα σου. είμαστε εδώ στο forum τόσες κοπέλες με τις ίδιες φοβίες κ. ανησυχίες.. ε δε νομίζω να έχουμε ότι κακό  υπάρχει πια  όλες μας π ενισχύει την υπογονιμοτητα. το μόνο κοινό π έχουμε όλες είναι το άγχος μας. ας ηρεμήσουμε κ. ας σκεφτόμαστε θετικά κ. όλα καλά θα πάνε! :)

Σε ευχαριστώ πολύ έχεις δίκιο σε όλα!! Ξέρεις είναι η απογοήτευση της αποτυχίας κ βγαίνει σε φόβο για το χειρότερο !!! Αλλά πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά για να έρθουν τα θετικά !!! Σε ευχαριστώ πολύ, μου ανέβασες λιγάκι την ψυχολόγια μου που ήταν στα πατώματα !!! Εύχομαι ολόψυχα να αποκτήσεις το μωράκι σου!!! @Starrr μου τα κονδυλώματα είναι πολλοί τύποι αν δεν κάνω λάθος οι επικίνδυνοι είναι 4 τύποι όλοι οι άλλοι δεν είναι κάτι !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...