Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope!!! είπε:

Ντρέπομαι και που λέω ότι είμαι απαισιόδοξη.... Γιατί θα με λέτε αχάριστη κ θα έχετε δίκιο αφού έχω ήδη ένα παιδί. Άλλη @Χρηστιαννα κάθε φορά είναι σαν να είναι 1η φορά... Ίδιο άγχος ίδια αγωνία.... Απλά απογοητευτηκα.... Μια χάνω την ωορηξια μια την πετυχαίνω ακριβώς κ δεν μένω.... Κουράστηκα.... Γιατί σε μερικές έρχονται γρήγορα... Κ σε εμάς όχι... Ολόψυχα σας εύχομαι σε όλες το 2019....να γίνετε μανούλες!!! 

Σε καταλαβαινω εγω προσπαθώ πανω απο 8 χρονια κ ειναι στιγμες που νομιζω οτι δεν θα μου συμβει ποτε προσπαθω ομως κ συνεχιζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

@Starrr KAI @louloudenia πόσο σας χαίρομαι για την επιμονή σας κ την Αισιοδοξία σας.... Μακάρι έστω και λίγο να σας έμοιαζα.... Εγώ έχω ήδη προδικασει το τι θα συμβεί... Δυσοίωνο το μέλλον... 

@Hope!!! μου γιατι το λες αυτο? :( Πρεπει να εχουμε πιστη...  Εγω δεν εχω μεινει ποτε εγκυος μεχρι τωρα.. δεν ξερω καν αν μπορω να μεινω μεχρι αποδειξεως του αντιθετου... :) Θα συμβει... Δεν μπορει... Ωια ολους εχει ο θεος... Εγω αυτο το μηνα ειμαι πιο χαλαρη νομιζω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Κοριτσια μπορει να φανει χαζη η ερωτηση μου αλλα εχω ακουσει τοσα..... εσεις μετα την επαφη σηκώνεστε αμέσως η περιμένετε; Ο γιατρος ειχε πει 10 λεπτακια ξαπλα απο άλλους ακουσα οτι δεν πρεπει να σηκωθεις καθόλου.

Εγώ κοριτσι το παίρνω σερί χαχα.. δε σηκώνομαι καθοκου ντύνομαι ξαπλωμένη ??κ κοιμάμαι... Τον προηγούμενο μήνα έτυχε ώρα που θέλαμε να φύγουμε κ αναγκαστικά σηκώθηκα κ έκανα κ μπάνιο...ήταν κ μέρα του θετικού τεστ . Δε ξέρω αν επηρέασε αλλά πιστεύω αν είναι να γίνει θα χρειαστεί γίνει κ να χοροπηδάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εγώ κοριτσι το παίρνω σερί χαχα.. δε σηκώνομαι καθοκου ντύνομαι ξαπλωμένη ??κ κοιμάμαι... Τον προηγούμενο μήνα έτυχε ώρα που θέλαμε να φύγουμε κ αναγκαστικά σηκώθηκα κ έκανα κ μπάνιο...ήταν κ μέρα του θετικού τεστ . Δε ξέρω αν επηρέασε αλλά πιστεύω αν είναι να γίνει θα χρειαστεί γίνει κ να χοροπηδάς.

Στην Αγγλία ξέρετε τι κάνουν κάποιες γυναίκες σαν μέσο αντισύλληψης; Μετά την επαφή σηκώνονται αμέσως και χοροπηδάνε για να βγει το σπέρμα!!!

Κορίτσια, υπάρχουν γυναίκες που πιάνουν παιδιά "στον αέρα" που λέμε. Άλλες με προσπερματικά υγρά, τι να λέμε τώρα. Η κουμπάρα μου έπιασε την βαφτιστικιά μου την πρώτη νύχτα του γάμου. Κάποιες γυναίκες είναι υπέργονιμες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Στην Αγγλία ξέρετε τι κάνουν κάποιες γυναίκες σαν μέσο αντισύλληψης; Μετά την επαφή σηκώνονται αμέσως και χοροπηδάνε για να βγει το σπέρμα!!!

Κορίτσια, υπάρχουν γυναίκες που πιάνουν παιδιά "στον αέρα" που λέμε. Άλλες με προσπερματικά υγρά, τι να λέμε τώρα. Η κουμπάρα μου έπιασε την βαφτιστικιά μου την πρώτη νύχτα του γάμου. Κάποιες γυναίκες είναι υπέργονιμες....

Καλημέρα εγω επειδη προσπαθω πολλα χρονια ψαχνω συνεχεια μηπως βρω κατι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Σε καταλαβαινω εγω προσπαθώ πανω απο 8 χρονια κ ειναι στιγμες που νομιζω οτι δεν θα μου συμβει ποτε προσπαθω ομως κ συνεχιζω...

Καλημέρα!

@Χρηστιαννα είσαι ηρωίδα! Συγγνώμη που ρωτάω, αλλά το κάνω από ενδιαφέρον, έχετε κάνει εξετάσεις; Ο γιατρός τι λέει; Έχεις πολυκυστικές; Μήπως δεν πετυχαίνεις την ωορρηξία; Μήπως κάνεις ανωορρηκτικούς κύκλους; Συγγνώμη και πάλι για τις πολλές ερωτήσεις, θέλω απλώς να βοηθήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχετικά με το αν πρέπει να ξαπλώνουμε ή όχι μετά την επαφή, νομίζω ότι αν είναι να γίνει, θα γίνει! Αφού, ήδη με την εκσπερμάτωση, πολλά σπερματοζωάρια έχουν ήδη μπει και προχωρούν προς τα μέσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Σχετικά με το αν πρέπει να ξαπλώνουμε ή όχι μετά την επαφή, νομίζω ότι αν είναι να γίνει, θα γίνει! Αφού, ήδη με την εκσπερμάτωση, πολλά σπερματοζωάρια έχουν ήδη μπει και προχωρούν προς τα μέσα! 

Καλημερα!Ετσι πιστευω κι εγω.Ειτε ξαπλωσεις ,ειτε σηκωθείς αν ειναι να γινει θα γινει.Αν ειναι τυχερο θα προχωρήσει ετσι κι αλλιως.Αλλο τωρα που κι εγω τελευταια ,μενω για κανα δεκαλεπτο ξαπλωμενη ..Αν μπορουμε να κανουμε κατι να βοηθησουμε ,ας το κανουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αυτό με το ξαπλωμα δε νομίζω ότι ισχύει... Εγώ 15 μήνες προσπαθούσα. Και όλα τα δοκίμασα. Πάνω στην ωορηξια επαφή και μετά τα πόδια πάνω και ξάπλα μέχρι το επόμενο πρωί και τίποτα δεν γινόταν. Τελικά έμεινα έγκυος μια μέρα που ήρθα σε επαφή και αμέσως μετά σηκώθηκα έκανα μπάνιο και περπάτησα 20 χλμ (ήμουν σε ταξίδι στο εξωτερικό). Γι'αυτό και όταν είδα θετικό τεστ έπαθα σοκ. 

Αν είναι να γίνει, θα γίνει και στο Έβερεστ να πάτε!!

Το βασικό είναι για μένα η επαφή να μην χάσει το νόημα της, δηλαδή να γίνεται για την ευχαρίστηση και όχι καταναγκαστικά και μετά χαλαρά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα!

@Χρηστιαννα είσαι ηρωίδα! Συγγνώμη που ρωτάω, αλλά το κάνω από ενδιαφέρον, έχετε κάνει εξετάσεις; Ο γιατρός τι λέει; Έχεις πολυκυστικές; Μήπως δεν πετυχαίνεις την ωορρηξία; Μήπως κάνεις ανωορρηκτικούς κύκλους; Συγγνώμη και πάλι για τις πολλές ερωτήσεις, θέλω απλώς να βοηθήσω!

Καλημέρα κορίτσι! Εχω πολυκυστικες οποτε δυσκολα βρισκω την ωορρηξία τις εξετασεις τις ξεκινησα αμέσως γιατι εκανα μεγαλες κυστες παλια 2 σαλπιγγογραφιες μια πριν 7 χρονια κ η αλλη πριν 1.5 χρονο με σχετικα καλη διαβατοτητα οι σάλπιγγες. Ορμονικες κανω μια στο τοσο αλλες φορες καλες αλλες ανεβαινουν πολυ οι ορμονες πριν 3 χρονια ανακαλυψα οτι ειχα καποιο μικροβιο κ μου ειχε πει ο γιατρος οτι μπορει να το ειχα χρονια γιατι εμποδιζει την συλληψη ειχαμε παρει αγωγη κ καθαρισαμε. Εχω κανει παλια σπερματεγχυση εχω παρει καποιους μηνες clomiphene κ πριν 1.5 χρονο εκανα εξωσωματική. Δεν υπαρχει καμια ενδειξη για κατι σοβαρο κ ο τελευταιος γιατρος απλα μου λεει οτι ειμαι μια δυσκολη περιπτωση. Μου προτειναν να κανω υστεροσκοπηση απλα διαγνωστικη μηπως βρουμε κατι αλλα δεν θελω. Το σπερμα καποτε ηταν καλουτσικο κ τελευταια βγηκε πολυ καλο. Ειναι λιγο μεγαλο το κειμενο ?. Τωρα περνω glucophage κ παει καλα ο κυκλος μου κ προσπαθω φυσιολογικα ελπιζω να μου συμβει. ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρηστιαννα έχεις περάσει ταλαιπωρία κορίτσι μου και το έχεις παλέψει πολύ. Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις κάποια στιγμή την υστεροσκόπηση, μπορεί πράγματι να φανεί κάτι που δεν το είχατε δει (που φυσικά το απεύχομαι, αλλά για να ηρεμήσεις κι εσύ). Ποιες ορμόνες ανεβαίνουν; Μήπως να δοκιμάζατε πρόκληση ωορρηξίας; Δεν ξέρω αν ταιριάζει στην περίπτωσή σου, πάντως σε φίλη με πολυκυστικές (η οποία όμως δεν έκανε σχεδόν ποτέ ωορρηξία και είχε τεράστιους κύκλους) έπιασε με την πρώτη! 

Σου εύχομαι ολόψυχα να μην προλάβεις να κάνεις τίποτα από αυτά, γιατί θα έρθει το μωράκι! Μια μεγάλη αγκαλιά από μένα, και μια μεγάλη χριστουγεννιάτικη ευχή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Χρηστιαννα έχεις περάσει ταλαιπωρία κορίτσι μου και το έχεις παλέψει πολύ. Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις κάποια στιγμή την υστεροσκόπηση, μπορεί πράγματι να φανεί κάτι που δεν το είχατε δει (που φυσικά το απεύχομαι, αλλά για να ηρεμήσεις κι εσύ). Ποιες ορμόνες ανεβαίνουν; Μήπως να δοκιμάζατε πρόκληση ωορρηξίας; Δεν ξέρω αν ταιριάζει στην περίπτωσή σου, πάντως σε φίλη με πολυκυστικές (η οποία όμως δεν έκανε σχεδόν ποτέ ωορρηξία και είχε τεράστιους κύκλους) έπιασε με την πρώτη! 

Σου εύχομαι ολόψυχα να μην προλάβεις να κάνεις τίποτα από αυτά, γιατί θα έρθει το μωράκι! Μια μεγάλη αγκαλιά από μένα, και μια μεγάλη χριστουγεννιάτικη ευχή!!!

Ευχαριστω πολυ? τα clomiphene ειναι για προκληση κ τα ειχα παρει για πολυ καιρο σπερματεγχυση με ενεσεις για προκληση παλι. Αυτη ειναι η λυση για μενα το λενε κ οι γιατροι η προκληση ωορρηξίας η εξωσωματικη. Τωρα ομως θελω να το κανω ετσι απλα αν δεν γινει μεχρι το τελος του χρονου θα ξανακανω εξωσωματικη.♥♥♥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Εχω πολυκυστικες οποτε δυσκολα βρισκω την ωορρηξία τις εξετασεις τις ξεκινησα αμέσως γιατι εκανα μεγαλες κυστες παλια 2 σαλπιγγογραφιες μια πριν 7 χρονια κ η αλλη πριν 1.5 χρονο με σχετικα καλη διαβατοτητα οι σάλπιγγες. Ορμονικες κανω μια στο τοσο αλλες φορες καλες αλλες ανεβαινουν πολυ οι ορμονες πριν 3 χρονια ανακαλυψα οτι ειχα καποιο μικροβιο κ μου ειχε πει ο γιατρος οτι μπορει να το ειχα χρονια γιατι εμποδιζει την συλληψη ειχαμε παρει αγωγη κ καθαρισαμε. Εχω κανει παλια σπερματεγχυση εχω παρει καποιους μηνες clomiphene κ πριν 1.5 χρονο εκανα εξωσωματική. Δεν υπαρχει καμια ενδειξη για κατι σοβαρο κ ο τελευταιος γιατρος απλα μου λεει οτι ειμαι μια δυσκολη περιπτωση. Μου προτειναν να κανω υστεροσκοπηση απλα διαγνωστικη μηπως βρουμε κατι αλλα δεν θελω. Το σπερμα καποτε ηταν καλουτσικο κ τελευταια βγηκε πολυ καλο. Ειναι λιγο μεγαλο το κειμενο ?. Τωρα περνω glucophage κ παει καλα ο κυκλος μου κ προσπαθω φυσιολογικα ελπιζω να μου συμβει. ?????

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!Εύχομαι σύντομα να  έρθει το μωράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!Εύχομαι σύντομα να  έρθει το μωράκι!!!

Νομίζω να σου είσαι πιο κοντά απ' όλες!!!????❤️❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Hope!!! είπε:

@Starrr KAI @louloudenia πόσο σας χαίρομαι για την επιμονή σας κ την Αισιοδοξία σας.... Μακάρι έστω και λίγο να σας έμοιαζα.... Εγώ έχω ήδη προδικασει το τι θα συμβεί... Δυσοίωνο το μέλλον... 

Κι εγω μια απο τα ιδια @Hope!!!

κοριτσια μου καλες επιτυχιες:):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Κοριτσια μπορει να φανει χαζη η ερωτηση μου αλλα εχω ακουσει τοσα..... εσεις μετα την επαφη σηκώνεστε αμέσως η περιμένετε; Ο γιατρος ειχε πει 10 λεπτακια ξαπλα απο άλλους ακουσα οτι δεν πρεπει να σηκωθεις καθόλου.

κοριτισι μου εγω στο γιο μου ετσι κανενα πενταλεπτο καθομασταν αγκαλιτσα με τον αντρα μου και τωρα οτι μπορω ετσι για λιγο αν και δεν μου το εχει πει γιατρος

εγω ηθελα να ρωτησω παντα βρε κοριτσια με λερωνει βγαινοντας ειναι φυσιολογικο;σορυ κιολας αλλα εκει στη κατω περιοχη μενει λιγο υγρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοριτισι μου εγω στο γιο μου ετσι κανενα πενταλεπτο καθομασταν αγκαλιτσα με τον αντρα μου και τωρα οτι μπορω ετσι για λιγο αν και δεν μου το εχει πει γιατρος

εγω ηθελα να ρωτησω παντα βρε κοριτσια με λερωνει βγαινοντας ειναι φυσιολογικο;σορυ κιολας αλλα εκει στη κατω περιοχη μενει λιγο υγρο

αν είναι μόνο λίγο.. καλά είναι ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κι εγω μια απο τα ιδια @Hope!!!

κοριτσια μου καλες επιτυχιες:):)

κατι μου λεει δεν θα κανω ωορρηξια αυτο το μηνα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφες! !!πως είστε? Εγώ τα ίδια! Καφέ και δεν κανω άλλο τεστ!μάλλον θα είναι όπως είχες πει @LOULOUdaki! !!! Όλα μου έχουν συμβεί πια!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημέρα όμορφες! !!πως είστε? Εγώ τα ίδια! Καφέ και δεν κανω άλλο τεστ!μάλλον θα είναι όπως είχες πει @LOULOUdaki! !!! Όλα μου έχουν συμβεί πια!!!?????

κοριτσι μου αν θυμαμαι καλα απλα βλεπεις καφε και τεστ αρνητικο; μηπως να ρωτουσες το γιατρο σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοριτισι μου εγω στο γιο μου ετσι κανενα πενταλεπτο καθομασταν αγκαλιτσα με τον αντρα μου και τωρα οτι μπορω ετσι για λιγο αν και δεν μου το εχει πει γιατρος

εγω ηθελα να ρωτησω παντα βρε κοριτσια με λερωνει βγαινοντας ειναι φυσιολογικο;σορυ κιολας αλλα εκει στη κατω περιοχη μενει λιγο υγρο

Κ εγω το ιδιο εχω παρατηρήσει μερικες φορες, ειναι τα υγρα μας μαζι κ με σπερμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημέρα όμορφες! !!πως είστε? Εγώ τα ίδια! Καφέ και δεν κανω άλλο τεστ!μάλλον θα είναι όπως είχες πει @LOULOUdaki! !!! Όλα μου έχουν συμβεί πια!!!?????

Αυξάνονται τα καφέ; Δηλαδή μοιάζουν πιο πολύ με τα καφέ της περιόδου; Αν ναι, μάλλον είναι περίοδος. Αύριο θα είσαι δυο μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο (που να μην έρθει!), οπότε αν μπορείς και το θέλεις, κάνε ένα τεστάκι με πρωινά ούρα, όμως! Αν είσαι έγκυος, και εφόσον έχεις σταθερό κύκλο και τα τεστ έχουν ευαισθησία 10 mlU/ml, θα δείξει οπωσδήποτε, έστω και αχνά πιστεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρήκαι και αυτό @Ε.Γ.Α.:

"Αν δε μείνετε έγκυος, το ωάριο αποσυντίθεται και φεύγει από το σώμα σας με τις κολπικές εκκρίσεις, συνήθως πριν αρχίσει η έμμηνος ρύση."

Αυτό θα μπορούσε να δικαιολογήσει τα καφέ υγρά πριν την περίοδο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Κ εγω το ιδιο εχω παρατηρήσει μερικες φορες, ειναι τα υγρα μας μαζι κ με σπερμα.

Μάλιστα γιατί είχα την απορία μηπωε τελικά δεν μένει μέσα σπερμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...