Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Αλήθεια; Μια χαρά!!Ε τότε δεν υπάρχει θέμα!!!είναι θέμα χρόνου να έρθει η εγκυμοσύνη!!!!!

Ναι απλά δεν έβγαλαν άκρη για ποιον λόγο κάνω καθυστερήσεις.... Κ ότι μάλλον σ εολα φταίει το άγχος..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι απλά δεν έβγαλαν άκρη για ποιον λόγο κάνω καθυστερήσεις.... Κ ότι μάλλον σ εολα φταίει το άγχος..... 

Οι ορμόνες σου είναι όλες καλές; Εγώ ξέρω μπορεί να φταίει η προλακτίνη που επηρεάζεται απ'το άγχος! Και αν έχεις πολυκιστηκες ωοθήκες που κάνεις μεγάλους κύκλους! Σίγουρα το άγχος παίζει πολύ σημαντικό ρόλο και στην ψυχολογία και στις ορμόνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Οι ορμόνες σου είναι όλες καλές; Εγώ ξέρω μπορεί να φταίει η προλακτίνη που επηρεάζεται απ'το άγχος! Και αν έχεις πολυκιστηκες ωοθήκες που κάνεις μεγάλους κύκλους! Σίγουρα το άγχος παίζει πολύ σημαντικό ρόλο και στην ψυχολογία και στις ορμόνες!

Κ η ενδοκρινολογος έλεγε για την προλακτίνη αλλά τελικά ήταν οκ. Είχα κάνει και καμπύλη σακχάρου γιατι έπαιρνα το glucophage.. Έχω κάνει κ 24ωρου ούρων για την οιστραδιολη.... Και αξονική εγκεφάλου ανά 6μηνο 3 φορές για να δουν μήπως υπάρχει κάποια μάζα στη υποφυση κ ενοχλεί την παραγωγή ορμονών. Τίποτα. Όλα καλά.... Απλά που Κ που λίγες πολυκυστικες λόγω του άγχους ίσως που δεν ε σπάνε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά σε όσους και όσες γιορτάζουν!

@Ε.Γ.Α. ποια μέρα έκανες το τεστ; Πότε περιμένεις; Μπορεί να μην ανιχνεύει ακόμη την ορμόνη. Μπορεί, βέβαια, να ξεκινάει έτσι η περίοδος αυτόν το μήνα. Όπως και να'χει, θα μάθουμε σύντομα! Και πριν την καθυστέρηση, το τεστ πρέπει να γίνεται μόνο με πρωινά ούρα, πώς να δείξει το έρμο με τα βραδινά; :lolno:

@Starrr πρέπει να το κοιτάξω όντως. Αν δω ότι συνεχίζεται, θα πάρω τηλ. τον γιατρό μου. Ο πονοκέφαλος μπορεί να είναι ένδειξη ότι αυξάνεται η LH. Μακάρι!!!

@Maroulli πότε (δεν) περιμένεις; Πάντως, νομίζω ότι δεν θα έχεις θέμα. Παρακεταμόλη δεν είναι; 

@Χρυσάφω τρελαίνομαι για κέικ!!! Και με καφέ...μμμμ!!!

@sofiefin1982 περαστικά! Αν οι 3 επαφές έγιναν σε γόνιμες μέρες, ή έστω και η μία, έχεις πιθανότητες κορίτσι μου!

Έλα ντε !!!!δεν προλαβαίνω το πρωί τρέχω με τα παιδιά και τη δουλειά και το βράδυ που χαλάρωσα το έκανα! Ακόμα δεν έχω καν καθυστέρηση στην ουσία. Στις 9 περιμένω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ η ενδοκρινολογος έλεγε για την προλακτίνη αλλά τελικά ήταν οκ. Είχα κάνει και καμπύλη σακχάρου γιατι έπαιρνα το glucophage.. Έχω κάνει κ 24ωρου ούρων για την οιστραδιολη.... Και αξονική εγκεφάλου ανά 6μηνο 3 φορές για να δουν μήπως υπάρχει κάποια μάζα στη υποφυση κ ενοχλεί την παραγωγή ορμονών. Τίποτα. Όλα καλά.... Απλά που Κ που λίγες πολυκυστικες λόγω του άγχους ίσως που δεν ε σπάνε. 

Κατάλαβα!!!Δες τώρα με τις βιταμίνες αν φτιάξει ο κύκλος αλλιώς πήγαινε να τα ξαναδείτε!!! Να κάνεις όλο τον ορμονολογικο έλεγχο.Αν και εγώ πιστεύω πλέον π ς άμα είναι να γίνει θα γίνει.Ειδαμε και εγώ που έχω σταθερό κύκλο! Εγκυμοσύνη δεν έρχεται!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες.. να με χαίρεστεεεε χαχαα .. καλημέραααα???

Χρόνια πολλά με υγεία και ένα μωράκι σύντομα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Κατάλαβα!!!Δες τώρα με τις βιταμίνες αν φτιάξει ο κύκλος αλλιώς πήγαινε να τα ξαναδείτε!!! Να κάνεις όλο τον ορμονολογικο έλεγχο.Αν και εγώ πιστεύω πλέον π ς άμα είναι να γίνει θα γίνει.Ειδαμε και εγώ που έχω σταθερό κύκλο! Εγκυμοσύνη δεν έρχεται!!???

και σε μένα το ίδιο χαχαχα..! τελικα αν είναι να ρθει θα ρθει κ δε κοιτάει πρόβληματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Χρόνια πολλά με υγεία και ένα μωράκι σύντομα!!! 

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας.. να είστε όλες καλά κ σύντομα με μπέμπακια σπίτι μας...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

και σε μένα το ίδιο χαχαχα..! τελικα αν είναι να ρθει θα ρθει κ δε κοιτάει πρόβληματα 

Βρε κορίτσια παντως σκεφτομαι οι γυνακεες παλιά δεν είχαν τόσο θέμα τι σκατσ έχει γίνει;η διατροφή ο τρόπος ζωής;ότι τώρα ακούμε διάφορα και αγχωνόμαστε ότι παλιά δεν το έψαχναν τι να πω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η egw είπε:

Βρε κορίτσια παντως σκεφτομαι οι γυνακεες παλιά δεν είχαν τόσο θέμα τι σκατσ έχει γίνει;η διατροφή ο τρόπος ζωής;ότι τώρα ακούμε διάφορα και αγχωνόμαστε ότι παλιά δεν το έψαχναν τι να πω;

Πήγα σήμερα στο κομμωτήριο, έπιασα την κουβέντα με την κοπέλα που με έλουζε έχει 1 παιδί 4 ετών κ πριν 8 μήνες έχασε 1 στην 5η εβδομάδα έκτοτε προσπάθει κ δεν... Κ της είπα για τα τεστ ωορρηξίας. Το λέει κ στην άλλη κομμώτρια κ αυτή με 1 παιδι 5...να τα αγοράσουν μαζί... Τελικά πόσες γυναικες προσπαθούν δίπλα μας........ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η egw είπε:

Βρε κορίτσια παντως σκεφτομαι οι γυνακεες παλιά δεν είχαν τόσο θέμα τι σκατσ έχει γίνει;η διατροφή ο τρόπος ζωής;ότι τώρα ακούμε διάφορα και αγχωνόμαστε ότι παλιά δεν το έψαχναν τι να πω;

@egw η μαμά μου είχε αποβολές, η πεθερά μου το ίδιο, η γιαγιά μου επίσης. Νομίζω ότι ανέκαθεν οι γυναίκες απέβαλλαν, απλώς τώρα το συζητάμε περισσότερο ίσως, και το ψάχνουμε περισσότερο (αυτό δεν ξέρω αν είναι καλό!).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η egw είπε:

Βρε κορίτσια παντως σκεφτομαι οι γυνακεες παλιά δεν είχαν τόσο θέμα τι σκατσ έχει γίνει;η διατροφή ο τρόπος ζωής;ότι τώρα ακούμε διάφορα και αγχωνόμαστε ότι παλιά δεν το έψαχναν τι να πω;

Μάλλον όλα αυτά που λες φταίνε! είπα στη μαμά μου για τα τεστ ωορηξιας κ έμεινε άφωνη. εγώ λέει πως έκανα 4 παιδιά; θα περιμένεις λέει... πότε είναι να αδιαθετησεις.. μετράς 14 μέρες καθυστέρηση.... κ μετά μάλλον είσαι έγκυος λέει,εγώ έτσι έκανα... χαχαχα αααααα χαχαχα κ εγώ από σήμερα μετράω τις 5 μέρες πριν να δω αν πάρω τεστ πρόωρης ανίχνευσης Χαχαχααα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Πήγα σήμερα στο κομμωτήριο, έπιασα την κουβέντα με την κοπέλα που με έλουζε έχει 1 παιδί 4 ετών κ πριν 8 μήνες έχασε 1 στην 5η εβδομάδα έκτοτε προσπάθει κ δεν... Κ της είπα για τα τεστ ωορρηξίας. Το λέει κ στην άλλη κομμώτρια κ αυτή με 1 παιδι 5...να τα αγοράσουν μαζί... Τελικά πόσες γυναικες προσπαθούν δίπλα μας........ 

Όταν συνόδευσα την κόρη μου σε μια εκδρομή, συζητούσαμε με τις άλλες μαμάδες, οι οποίες είχαν τουλάχιστον μία αποβολή ή παλίνδρομη στο ιστορικό τους. Νομίζω ότι οι μισές γυναίκες το παθαίνουν τουλάχιστον μία φορά. 50% δεν είναι και μικρό ποσοστό. Υπάρχουν βέβαια και οι τυχερές που πιάνουν αμέσως, κάνουν 2-3-4 παιδιά και δεν έχουν καμια ατυχία. Μάλλον είναι η εξαίρεση του κανόνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Πήγα σήμερα στο κομμωτήριο, έπιασα την κουβέντα με την κοπέλα που με έλουζε έχει 1 παιδί 4 ετών κ πριν 8 μήνες έχασε 1 στην 5η εβδομάδα έκτοτε προσπάθει κ δεν... Κ της είπα για τα τεστ ωορρηξίας. Το λέει κ στην άλλη κομμώτρια κ αυτή με 1 παιδι 5...να τα αγοράσουν μαζί... Τελικά πόσες γυναικες προσπαθούν δίπλα μας........ 

Πολλές και το θέμα βλεπβ ότι δεν ισχύει πια το ότι αφού όλα καλά πήγαν με το πρώτο θα έρθει και το δεύτερο

Συνήθως λένε ότι είναι εύκολο να κάνεις το δεύτερο αν έρθει το πρώτο και όμως 

Καμιά φορά αισθάνομαι στο κύκλο μου ότι είμαι η μόνη που δυσκολεύομαι για το δεύτερο τελικά δεν είμαι αληθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@egw η μαμά μου είχε αποβολές, η πεθερά μου το ίδιο, η γιαγιά μου επίσης. Νομίζω ότι ανέκαθεν οι γυναίκες απέβαλλαν, απλώς τώρα το συζητάμε περισσότερο ίσως, και το ψάχνουμε περισσότερο (αυτό δεν ξέρω αν είναι καλό!).

Μάλλον δεν ακουγόταν τόσο τώρα έχει πάρει διαστάσεις και αγχώνονται όλες οι γυναίκες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η egw είπε:

Πολλές και το θέμα βλεπβ ότι δεν ισχύει πια το ότι αφού όλα καλά πήγαν με το πρώτο θα έρθει και το δεύτερο

Συνήθως λένε ότι είναι εύκολο να κάνεις το δεύτερο αν έρθει το πρώτο και όμως 

Καμιά φορά αισθάνομαι στο κύκλο μου ότι είμαι η μόνη που δυσκολεύομαι για το δεύτερο τελικά δεν είμαι αληθεια 

@egw σε νιώθω... Κι εγώ το ίδιο νιώθω ότι θα δυσκολευτώ πολύ σαν να τιμωρουμαι που τόσα χρόνια δεν ηθελα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Όταν συνόδευσα την κόρη μου σε μια εκδρομή, συζητούσαμε με τις άλλες μαμάδες, οι οποίες είχαν τουλάχιστον μία αποβολή ή παλίνδρομη στο ιστορικό τους. Νομίζω ότι οι μισές γυναίκες το παθαίνουν τουλάχιστον μία φορά. 50% δεν είναι και μικρό ποσοστό. Υπάρχουν βέβαια και οι τυχερές που πιάνουν αμέσως, κάνουν 2-3-4 παιδιά και δεν έχουν καμια ατυχία. Μάλλον είναι η εξαίρεση του κανόνα!

Λεμε στις καινούργιες εγκυουλε απολαύστε το ξέρετε όμως πόσο δύσκολο είναι;να δεις τεστ θετικό να κάνεις χοριακη να βγουν οι εξετάσεις της μαμάς καλές και μετά κι άλλες κι άλλες να κάνεις τις εξετάσεις του παιδιού όλο τρέχεις για εξετάσεις και μετά άλλες για το παιδί έχει φθάσει τέσσερα και είμαι στο άγχος για το παραμικρό και δόξα ο θεός όλα πάνε καλά μέχρι τώρα όμως πόσες φορές έχει περάσει από το μυαλό μου και φοβόμουν νξα δοκιμάσω για δεύτερο;γιατί λέω που ξέρω ότι θα είναι και το δεύτερο εντάξει σε όλα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

@egw σε νιώθω... Κι εγώ το ίδιο νιώθω ότι θα δυσκολευτώ πολύ σαν να τιμωρουμαι που τόσα χρόνια δεν ηθελα

Ο άντρας μου λέει γι'αυτό μάλλον κάνουν πολλές στο καπάκι το δεύτερο είναι πιο γόνιμες δε ξέρω @Hope!!!τι ηλικίας είσαι αλλά επειδή πιστεύω ότι δεν είμαι και μεγάλη έλεγα σιγά 

Όμως ήθελα να είμαι σωστή στο γιο μου γιατί να έκανα τ δεύτερο αν δεν μπορουσα να το παλέψω για να είμαι λάθος και με τα δύο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η egw είπε:

Ο άντρας μου λέει γι'αυτό μάλλον κάνουν πολλές στο καπάκι το δεύτερο είναι πιο γόνιμες δε ξέρω @Hope!!!τι ηλικίας είσαι αλλά επειδή πιστεύω ότι δεν είμαι και μεγάλη έλεγα σιγά 

Όμως ήθελα να είμαι σωστή στο γιο μου γιατί να έκανα τ δεύτερο αν δεν μπορουσα να το παλέψω για να είμαι λάθος και με τα δύο ;

30 είμαι.... Εγώ δεν προλάβαινα λόγω δουλειάς.... Κ από βοήθεια μηδέν.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

30 είμαι.... Εγώ δεν προλάβαινα λόγω δουλειάς.... Κ από βοήθεια μηδέν.... 

Κοντά είμαστε κι εγώ 31

Κι εγώ βοήθεια μηδέν και αναγκαστικά δεν παω δουλειά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια @egw και @Hope!!! είστε μικρές, μην αγχώνεστε. Εγώ είμαι 34,5... αλλά το έχω βάλει πείσμα, θα το παλέψω από τη δική μου πλευρά, από κει και πέρα άλλος αποφασίζει. Εσείς όμως είστε μικρές, στην ηλικία σας έκανα την κόρη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

Μάλλον όλα αυτά που λες φταίνε! είπα στη μαμά μου για τα τεστ ωορηξιας κ έμεινε άφωνη. εγώ λέει πως έκανα 4 παιδιά; θα περιμένεις λέει... πότε είναι να αδιαθετησεις.. μετράς 14 μέρες καθυστέρηση.... κ μετά μάλλον είσαι έγκυος λέει,εγώ έτσι έκανα... χαχαχα αααααα χαχαχα κ εγώ από σήμερα μετράω τις 5 μέρες πριν να δω αν πάρω τεστ πρόωρης ανίχνευσης Χαχαχααα 

Αυτό το έχω ξαναπεί. Οι μάνες και οι γιαγιάδες μας πως έκαναν τόσα παιδιά. Ούτε μέρες, ούτε θερμοκρασίες μετρούσαν, ούτε τεστ ωορρηξίας υπήρχαν. Ούτε μέρα παρά μέρα (φαντάζομαι τουλάχιστον) ή προγραμματισμένα είχαν επαφές. Ούτε βιταμίνες έπαιρναν. Ούτε σε γιατρούς πήγαιναν να δούνε πότε θα έχουν ωορρηξία. Ούτε τίποτα. Εάν και όταν είναι να γίνει θα γίνει!!! Δεν το λέω για να σας πω πως κάνετε λάθος που τα κάνετε όλα αυτά, αλλά για να σας δείξω πως το στρες ευθύνεται σε πολύ μεγάλο βαθμό ειδικά στις γυναίκες που σύμφωνα με το γιατρό τους δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κορίτσια @egw και @Hope!!! είστε μικρές, μην αγχώνεστε. Εγώ είμαι 34,5... αλλά το έχω βάλει πείσμα, θα το παλέψω από τη δική μου πλευρά, από κει και πέρα άλλος αποφασίζει. Εσείς όμως είστε μικρές, στην ηλικία σας έκανα την κόρη μου!

Καλέ μη μιλάτε εσείς για ηλικίες και ότι είστε μεγάλες!!! Μαχαιριά στην καρδιά μου δίνετε!!! Σας φιλώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...