Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

@Starrr εγώ τις έκανα μετά την παλίνδρομη, κάποιες με εντολή γιατρού και κάποιες μόνη μου.

Πόσο καιρό προσπαθείτε; Γιατί νομίζεις ότι έχεις θέμα με προγεστερόνη; Έχεις μικρή ωχρινική φάση ή καφέ υγρά πριν την περίοδο; (εννοώ μέρες πριν)

Εγώ λόγω καφέ υγρών θέλω να την τσεκάρω αλλά αυτό το μήνα λογικά θα έχω κύκλο 28 ημερών, οπότε θα την τσεκάρω στους μικρούς κύκλους που είναι πιο έντονο το πρόβλημα με τα καφέ υγρά.

Εκτός αν με προλάβει εγκυμοσύνη!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Starrr εγώ τις έκανα μετά την παλίνδρομη, κάποιες με εντολή γιατρού και κάποιες μόνη μου.

Πόσο καιρό προσπαθείτε; Γιατί νομίζεις ότι έχεις θέμα με προγεστερόνη; Έχεις μικρή ωχρινική φάση ή καφέ υγρά πριν την περίοδο; (εννοώ μέρες πριν)

Εγώ λόγω καφέ υγρών θέλω να την τσεκάρω αλλά αυτό το μήνα λογικά θα έχω κύκλο 28 ημερών, οπότε θα την τσεκάρω στους μικρούς κύκλους που είναι πιο έντονο το πρόβλημα με τα καφέ υγρά.

Εκτός αν με προλάβει εγκυμοσύνη!!! ???

Δεν ανεβαίνει πολύ η θερμοκρασία. Και έχω μεγάλη ωχρινικη. Και μερικές φορές μικρή. Γενικά ότι θέλει κάνει κάθε μήνα..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Πολύ αχνό και σήμερα το τεστ ωορρηξιας..... Συνεχίζω ακάθεκτη... ??????????

συνέχισε κ θα το βρεις! 

Εμενα πάντως υπήρχε φορά π δεν έβλεπα καθόλου γραμμή κ την επόμενη μέρα απότομα έγινε θετικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

συνέχισε κ θα το βρεις! 

Εμενα πάντως υπήρχε φορά π δεν έβλεπα καθόλου γραμμή κ την επόμενη μέρα απότομα έγινε θετικό! 

Αλήθεια??? Μακάρι.. Εμένα τώρα από την 7η ημέρα το ίδιο αχνό είναι.... Βέβαια και αύριο θα κάνω φυσικά και βλέπουμε. Που θα πάει κάποια στιγμή θα ρθει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@LOULOUdaki! τι γίνεται δηλαδή με τα καφέ υγρα?είναι κάτι συνηθισμενο? 

Είναι νομίζω ορμονική θέμα αν δεν είναι εμφυτευση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Αλήθεια??? Μακάρι.. Εμένα τώρα από την 7η ημέρα το ίδιο αχνό είναι.... Βέβαια και αύριο θα κάνω φυσικά και βλέπουμε. Που θα πάει κάποια στιγμή θα ρθει... 

κ επειδή όταν πλησιάζω την ημέρα κάνω 2-3 πρωί μεσημέρι βράδυ έχω παρατηρήσει επίσης ότι η lh δε μένει πάντα ανεβασμένη το ίδιο πολλές ώρες. έτυχε τη μία μέρα είδα θετικό μεσημέρι μετά από μια ώρα ήταν αρνητικό. οπότε προτείνω 2 οπωσδήποτε την ημέρα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrr συνέχισε ακάθεκτη, θα κοκκινήσει!

@Ε.Γ.Α. δεν έχω ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό. Από τον Αύγουστο το βλέπω, και συνοδεύεται από μικρούς κύκλους. Οι ορμονικές μου είναι μια χαρά, μόνο προγεστερόνη δεν έχω ελέγξει...ακόμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Starrr συνέχισε ακάθεκτη, θα κοκκινήσει!

@Ε.Γ.Α. δεν έχω ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό. Από τον Αύγουστο το βλέπω, και συνοδεύεται από μικρούς κύκλους. Οι ορμονικές μου είναι μια χαρά, μόνο προγεστερόνη δεν έχω ελέγξει...ακόμη!

Μάλιστα. ...οπότε περιμένω κι εγώ και βλεπουμε. ...πάλι έχω καφέ και πονάει το στήθος μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψέματα, το αίμα το έχω και πριν το καλοκαίρι, τους μικρούς κύκλους έχω από τον Αύγουατο. Εγώ όμως είχα μια παλίνδρομη πριν περίπου ένα χρόνο, οπότε από εκεί άρχισαν τα περίεργα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

κ επειδή όταν πλησιάζω την ημέρα κάνω 2-3 πρωί μεσημέρι βράδυ έχω παρατηρήσει επίσης ότι η lh δε μένει πάντα ανεβασμένη το ίδιο πολλές ώρες. έτυχε τη μία μέρα είδα θετικό μεσημέρι μετά από μια ώρα ήταν αρνητικό. οπότε προτείνω 2 οπωσδήποτε την ημέρα! 

 

Νομίζω είμαι πολύ νωρίς ακόμη..... Όταν προχωρήσουν λίγο οι μέρες. Ειδικά το σκ λέω να κάνω 2... Τώρα λόγω και δουλειάς δεν μπορώ... Και είναι και πολύ νωρίς. Μετά δεν θα με φτάσουν τα τεστακια... ❤️???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Μάλιστα. ...οπότε περιμένω κι εγώ και βλεπουμε. ...πάλι έχω καφέ και πονάει το στήθος μου.

Το αίμα είναι στο σκούπισμα; Το βλέπεις κάθε φορά που πας τουαλέτα;

Εγώ το βλέπω περίπου μια εβδομάδα πριν την περίοδο. Ξεκινάει λίγο μαζί με βλέννη, το πρωί μετά την τουαλέτα, και σιγά σιγά αυξάνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Το αίμα είναι στο σκούπισμα; Το βλέπεις κάθε φορά που πας τουαλέτα;

Εγώ το βλέπω περίπου μια εβδομάδα πριν την περίοδο. Ξεκινάει λίγο μαζί με βλέννη, το πρωί μετά την τουαλέτα, και σιγά σιγά αυξάνεται.

Πω πρέπει να είναι σπαστικό αυτό Ε??? Ο γιατρός τι σου λέει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Πω πρέπει να είναι σπαστικό αυτό Ε??? Ο γιατρός τι σου λέει? 

Είναι πολύ σπαστικό. Αν σου πω ότι δεν τον έχω πάρει τηλέφωνο... εφόσον οι εξετάσεις είναι καλές, οι υπέρηχοι καθαροί, τεστ Παπ αρνητικό, τι να μου πει και ο χριστιανός...! Απλά κάνω υπομονή μήπως σταματήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Είναι πολύ σπαστικό. Αν σου πω ότι δεν τον έχω πάρει τηλέφωνο... εφόσον οι εξετάσεις είναι καλές, οι υπέρηχοι καθαροί, τεστ Παπ αρνητικό, τι να μου πει και ο χριστιανός...! Απλά κάνω υπομονή μήπως σταματήσει.

Ναι αλλά πρέπει να πας να το δεις. Μην το αφήσεις.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η earrp είπε:

@Κορτας  Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου?? Σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια?? Σου εύχομαι λίγο αργά αλλά μετά την χημική που είχα δεν έμπαινα συχνά και δεν είχα την ευκαιρία να σου ευχηθώ?

Σε ευχαριστω πολυ!!! Ειναι πολυ νωρις ακομα βεβαια ειμαι μολις στην πεμπτη εβδομαδα και ανα πασα ωρα και στιγμη μπορει να συμβει το οτιδηποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!!! Ειναι πολυ νωρις ακομα βεβαια ειμαι μολις στην πεμπτη εβδομαδα και ανα πασα ωρα και στιγμη μπορει να συμβει το οτιδηποτε

Τίποτα δε θα συμβεί όλα θα πάνε καλά κ θα κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου.. μια χαρά θα είναι ολα❤️❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:
στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!!! Ειναι πολυ νωρις ακομα βεβαια ειμαι μολις στην πεμπτη εβδομαδα και ανα πασα ωρα και στιγμη μπορει να συμβει το οτιδηποτε

Τίποτα δεν θα συμβεί! Μη σκέφτεσαι αρνητικά. Όλα θα πάνε καλά! Με το καλό!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαριστω .. σας εχω συμπαθησει ολες μια προς μια γι αυτο και καθε μερα μπαινω να μαθαινω νεα σας!!! Ευχομαι ολες να μεταφερθουμε σε αλλο γκρουπακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Κοριτσια σας ευχαριστω .. σας εχω συμπαθησει ολες μια προς μια γι αυτο και καθε μερα μπαινω να μαθαινω νεα σας!!! Ευχομαι ολες να μεταφερθουμε σε αλλο γκρουπακι!

Αυτά τα Χριστούγεννα θα είναι μαγικά για σένα έχεις το θαύμα στη κοιλιά σου απόλαυσε το και όλα θα πάνε τέλεια 

Επίσης κοπέλα μου απόλαυσε το και με το άντρα σου του χρόνου δεν θα είναι τα ίδια θα είναι βέβαια πιο χΑρουμενα αλλά όχι τα ίδια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Το αίμα είναι στο σκούπισμα; Το βλέπεις κάθε φορά που πας τουαλέτα;

Εγώ το βλέπω περίπου μια εβδομάδα πριν την περίοδο. Ξεκινάει λίγο μαζί με βλέννη, το πρωί μετά την τουαλέτα, και σιγά σιγά αυξάνεται.

Το βλεπω στο σκουπισμα και λίγο καφέ σε σερβιετακι που έχω βάλει. Έχω και πονους περιοδου και τώρα με πονάει το στήθος. Το βραδυ πονάει το πρωί όχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Το βλεπω στο σκουπισμα και λίγο καφέ σε σερβιετακι που έχω βάλει. Έχω και πονους περιοδου και τώρα με πονάει το στήθος. Το βραδυ πονάει το πρωί όχι. 

Νομίζω θα είσαι η επόμενη καλή είδηση μας.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ε.Γ.Α. αν δεν αυξάνεται σε ποσότητα, μπορεί και να είναι εγκυμοσύνη κορίτσι μου! Ιδίως επειδή είχες και στις άλλες εγκυμοσύνες καφέ. Βλέπεις καμία διαφορά με τις άλλες φορές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...