Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ που παίρνω τις πολυβιταμινες έχει μέσα κ μάκα κ ινοσιτόλη.... 36 και εγώ σήμερα.... Κ κόβω κ την ζάχαρη... 

Επαιρνα αντισσυλιπτικα 10 χρονια και οι ριχουλες ειχαν φυγει, Μολις σταματησα ( εδω και δυο χρονια ) ειχα παρει φωτια .. Και τωρα ξαφνικα απλα δεν βγαινουν... Απιστευτο!!!   Ποιες πολυβιταμινες παιρνεις? γιατι αυτο το ινοφερτ πολυ ακριβο ρε παιδι μου!!! Εχεις αλλα παδακι @Starrr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

ωραια κοπελα μου μπραβο εισαι δασκαλα εκει; 

ε αν τα χανεις μετα δεν πειραζει;) 

δωδεκατη μερα εγω και απορω ομως για τα σπυρακια

οσο για τη καθημερινοτητα εχω φαει τη βροχη της αρκουδας

Ναι ειμαι γυμναστρια, για αναπληρωτρια ποτε... Οποτε σε ιδιωτες  μεχρι να ερθει αυτη η στιγμη  χαχαα

( που δεν θα ερθει) .  Τον προηγουμενο μηνα εβγαλα και εγω σπυρακια και ηταν εκει κοντα στην ωορηξια... Αυτον το μηνα εχω δερμα μωρου... :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Επαιρνα αντισσυλιπτικα 10 χρονια και οι ριχουλες ειχαν φυγει, Μολις σταματησα ( εδω και δυο χρονια ) ειχα παρει φωτια .. Και τωρα ξαφνικα απλα δεν βγαινουν... Απιστευτο!!!   Ποιες πολυβιταμινες παιρνεις? γιατι αυτο το ινοφερτ πολυ ακριβο ρε παιδι μου!!! Εχεις αλλα παδακι @Starrr

Όχι δνε έχω παιδάκι...... Παίρνω τις pregnacare για μένα κ τον άντρα μου είναι σε προσφορά κ των ιδίων Ν μας.... Κ εγώ το 1ο μήνα πήρα ινοφερτ.. Μετα δνε είχε το φαρμακείο κ πήρα τις βιταμίνες αυτές.... Που έχουν κ διάφορες άλλες για την γονιμότητα. Μπες στο γκουγκλ να διαβάσεις..... Εμένα με βόλεψαν. Βέβαια δεν έχει φτιάξει ο κύκλος μου. Θα δείξει. Αυτή τη εβδομάδα ξεκινάω το 3ο κουτί..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Όχι δνε έχω παιδάκι...... Παίρνω τις pregnacare για μένα κ τον άντρα μου είναι σε προσφορά κ των ιδίων Ν μας.... Κ εγώ το 1ο μήνα πήρα ινοφερτ.. Μετα δνε είχε το φαρμακείο κ πήρα τις βιταμίνες αυτές.... Που έχουν κ διάφορες άλλες για την γονιμότητα. Μπες στο γκουγκλ να διαβάσεις..... Εμένα με βόλεψαν. Βέβαια δεν έχει φτιάξει ο κύκλος μου. Θα δείξει. Αυτή τη εβδομάδα ξεκινάω το 3ο κουτί..... 

Ουτε εγω εχω!!!! ? Αντε μακαρι να ειναι ο τυχερος μας μηνας ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κορτας  Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου?? Σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια?? Σου εύχομαι λίγο αργά αλλά μετά την χημική που είχα δεν έμπαινα συχνά και δεν είχα την ευκαιρία να σου ευχηθώ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια κ από μένα .. δε σας προλάβαινω ε.. χαχα διαβάζω από το πρωί μηνύματα.. μπηκε όμορφα ο Δεκέμβρης με εγκυμοσύνες. Έχουμε 2;η κάνω λάθος...ποιες περιμένουν μέχρι τις 10??εγώ έχω ακόμα. Τελείωσα τις επαφές κ περιμένω 18.. γενικά σε το πολυσκεφτομαι είμαι πιο χαλαρή να το πωωωω... Αυτό το μήνα. Θα δείξει όμως όταν κοντεύουν οι μέρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια μου, εγώ είμαι στις γόνιμες ημέρες, ακριβώς όμως ποτέ θα κάνω ωορρηξία δεν γνωρίζω, σύμφωνα με το ημερολόγιο μου αύριο, τεστακι αποφάσισα να μη κάνω αυτό το μήνα. Για μα δούμε τώρα... Ε.Γ.Α. μου περιμένω νέα σου, εύχομαι να είσαι εγκυουλα. Κορίτσια ακόμη μια ερώτηση, έχει κάνει καμία σας έλεγχο ορμονών, σκέφτομαι να κάνω στον επόμενο κύκλο αν τελικά αδιαθετησω. Ποια μέρα του κύκλου γίνεται η εξέταση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια μου, εγώ είμαι στις γόνιμες ημέρες, ακριβώς όμως ποτέ θα κάνω ωορρηξία δεν γνωρίζω, σύμφωνα με το ημερολόγιο μου αύριο, τεστακι αποφάσισα να μη κάνω αυτό το μήνα. Για μα δούμε τώρα... Ε.Γ.Α. μου περιμένω νέα σου, εύχομαι να είσαι εγκυουλα. Κορίτσια ακόμη μια ερώτηση, έχει κάνει καμία σας έλεγχο ορμονών, σκέφτομαι να κάνω στον επόμενο κύκλο αν τελικά αδιαθετησω. Ποια μέρα του κύκλου γίνεται η εξέταση?

2 με 3η ημέρα κοπέλα μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια μου, εγώ είμαι στις γόνιμες ημέρες, ακριβώς όμως ποτέ θα κάνω ωορρηξία δεν γνωρίζω, σύμφωνα με το ημερολόγιο μου αύριο, τεστακι αποφάσισα να μη κάνω αυτό το μήνα. Για μα δούμε τώρα... Ε.Γ.Α. μου περιμένω νέα σου, εύχομαι να είσαι εγκυουλα. Κορίτσια ακόμη μια ερώτηση, έχει κάνει καμία σας έλεγχο ορμονών, σκέφτομαι να κάνω στον επόμενο κύκλο αν τελικά αδιαθετησω. Ποια μέρα του κύκλου γίνεται η εξέταση?

Νόμιζβ τρίτη με Πέμπτη αν είναι ίδια με το θυροειδή

Εμείς βλέπω να χανόμαι τη σημερινή μέρα ο Αντρας μου θα αργήσει να σχολασει και θα είναι πτώμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η egw είπε:

Νόμιζβ τρίτη με Πέμπτη αν είναι ίδια με το θυροειδή

Εμείς βλέπω να χανόμαι τη σημερινή μέρα ο Αντρας μου θα αργήσει να σχολασει και θα είναι πτώμα 

Τον θυροειδη τον κάνεις οπότε θέλεις.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Τον θυροειδη τον κάνεις οπότε θέλεις.... 

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Τον θυροειδη τον κάνεις οπότε θέλεις.... 

τριτη με πεμπτη μερα μου ειπε ο γιατρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

 

τριτη με πεμπτη μερα μου ειπε ο γιατρος

Δεν έχει σχέση.... Εγώ το κάνω οπότε να είναι. Οι ορμονικές πρέπει να γίνου 2η με 3η έτσι ώστε να δουν τα ωοθυλακια σε ποιο στάδιο βρίσκονται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε ??? Εγώ ειμαι στην 24η μέρα . Δεν έκανα τεστακια αυτό το μήνα οπότε δεν ξέρω πότε εκανά ωορρηξια τον προηγούμενο μήνα βρήκα θετικό τεστακι την 17 και η περίοδος ήρθε τη31η μερα...από συμπτωματα πέρα από κάτι πονους στη μέση που κ που, και έχω αρκετά διαφανα υγρά. .επαφουλες είχα :6,10,12,14,16,18,20 και 21 ελπίζω να έχω πετύχει τη μερα!!!οπότε είμαι στη αναμονή για την άλλη βδομαδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Stefi98 είπε:

Υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος?

Φυσικά κ υπάρχει περίπτωση

Γιατί δε κάνεις ένα τεστ η μία χοριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε ??? Εγώ ειμαι στην 24η μέρα . Δεν έκανα τεστακια αυτό το μήνα οπότε δεν ξέρω πότε εκανά ωορρηξια τον προηγούμενο μήνα βρήκα θετικό τεστακι την 17 και η περίοδος ήρθε τη31η μερα...από συμπτωματα πέρα από κάτι πονους στη μέση που κ που, και έχω αρκετά διαφανα υγρά. .επαφουλες είχα :6,10,12,14,16,18,20 και 21 ελπίζω να έχω πετύχει τη μερα!!!οπότε είμαι στη αναμονή για την άλλη βδομαδα!!!

Α μια χαρα..... Καλά αποτελέσματα εύχομαι. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

2 με 3η ημέρα κοπέλα μου... 

@Lenaki1890 Οιστραδιόλη LH FSH 3η μέρα, αν θες προγεστερόνη περίπου 7 ημέρες μετά την ωορρηξία (σε κύκλο 28 ημερών γίνεται την 21η) προλακτίνη και TSH οποιαδήποτε ημέρα!

@Maroulli πολύ καλές επαφές, έχεις πολλές πιθανότητες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Evoula4 συγχαρητήρια, με το καλό!!

@Ε.Γ.Α. περιμένουμε με αγωνία κορίτσι, εύχομαι να μας πεις ευχάριστα!

Θέλω να ανεβάσω ένα συγκλονιστικό βίντεο για τη γονιμοποίηση (για να δείτε ότι τα σπερματοζωάρια περνούν των Παθών τους τον τάραχο μέχρι να φτάσουν στο ωάριο!) αλλά δεν τα καταφέρνω, οπότε σας βάζω το link.

https://www.videoman.gr/6016

Πολύ ωραίο βίντεο δε το έχω δει. Τι τυραννίδα είναι αυτή που τραβάνε?? Κάθε φορά που ερχόμαστε σε ελεύθερη επαφή γίνεται αυτό?? Τι γίνεται μεσααααα μας?? Χαχα χαμός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν έχει σχέση.... Εγώ το κάνω οπότε να είναι. Οι ορμονικές πρέπει να γίνου 2η με 3η έτσι ώστε να δουν τα ωοθυλακια σε ποιο στάδιο βρίσκονται. 

Εσένα πως πάνε τα τεστακια ωορηξιας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν έχει σχέση.... Εγώ το κάνω οπότε να είναι. Οι ορμονικές πρέπει να γίνου 2η με 3η έτσι ώστε να δουν τα ωοθυλακια σε ποιο στάδιο βρίσκονται. 

δδεν λεω οτι δε γινεται αλλα για να μου πει ο γιατρος τη συγκεκριμενη μερα θα ξερει οτι ειναι πιο σωστες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε ??? Εγώ ειμαι στην 24η μέρα . Δεν έκανα τεστακια αυτό το μήνα οπότε δεν ξέρω πότε εκανά ωορρηξια τον προηγούμενο μήνα βρήκα θετικό τεστακι την 17 και η περίοδος ήρθε τη31η μερα...από συμπτωματα πέρα από κάτι πονους στη μέση που κ που, και έχω αρκετά διαφανα υγρά. .επαφουλες είχα :6,10,12,14,16,18,20 και 21 ελπίζω να έχω πετύχει τη μερα!!!οπότε είμαι στη αναμονή για την άλλη βδομαδα!!!

μια χαρα σε βρισκω τελειες επαφες 

να δουμε εμεις χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Lenaki1890 Οιστραδιόλη LH FSH 3η μέρα, αν θες προγεστερόνη περίπου 7 ημέρες μετά την ωορρηξία (σε κύκλο 28 ημερών γίνεται την 21η) προλακτίνη και TSH οποιαδήποτε ημέρα!

@Maroulli πολύ καλές επαφές, έχεις πολλές πιθανότητες!

Τα είπες όλα μπράβο... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εσένα πως πάνε τα τεστακια ωορηξιας??

Θα κανω σε λιγάκι να δω μπας και κοκκκινισει λιγακι... Αλλά δεν νομίζω από τόσο νωρίς.... Κάπου την 16η είχα την άλλη φορά που είχα ξανά κάνει. Κ τώρα είμαι στην 11η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Τα είπες όλα μπράβο... ??

Έλα ντε, έχω εντρυφήσει πια... τα έχω κάνει όλα πλην προγεστερόνης που σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω! Άστα μιλάμε για τρελή ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Έλα ντε, έχω εντρυφήσει πια... τα έχω κάνει όλα πλην προγεστερόνης που σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω! Άστα μιλάμε για τρελή ?

Άστα και εγώ.... Τις έκανα από πολύ μικρή... Τώρα έχω βέβαια να κάνω 3 χρόνια..... Αλλά αυτό τον κύκλο λέω να ξεκινήσω με τη προγεστερονη. Κ αφού ελπίζω να βρω πότε θα κάνω ωορρηξία. Θα πάω να κάνω μια προγεστερονη 7 μέρες μετά. Για να δω πως πήγε. Γιατί το δικό μου θέμα θεωρώ εινια η προγεστερονη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...