Μετάβαση σε περιεχόμενο
AlKate

Αγορά καροτσιου και βρεφικών ειδών...

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες τις νυν και μέλλουσες μανουλες!!! Έχουμε αρχίσει να κοιτάζουμε για καρότσι και είπα να ανοίξω αυτό το θέμα να πούμε τη γνώμη μας και οι εμπειρίες από κάποιες να μιλήσουν... Τι λέτε λοιπόν; 

• Like 2

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!! 

Κ μένα θα με ενδιέφερε αυτή η συζήτηση καθώς μετά τα Χριστούγεννα να είμαστε καλά, θα πρέπει να ψάχνομαι. Απο μικρή έρευνα π έχω κάνει, κυρίως από το ίντερνετ, είδα ότι υπάρχουν καρότσια 3 σε 1 από 300 ευρώ αλλά πραγματικά Δν ξέρω την ποιότητα τους. Στη συνέχεια πάμε στα επώνυμα (inglesina, peg perego)  όπου ανεβαίνουμε αρκετα, από 700 κ πάνω. 

Καλό θα ήταν να μας πουν τη γνώμη τους ήδη μαμάδες, οι οποίες έχουν κάνει αυτή την αγορά. 

• Like 1

Καλημερα κορίτσια! Κ εγώ είμαι έγκυος στον 7ο μήνα και παραγγειλαμε το καρότσι μας. Μετά από πολληηηη έρευνα καταλήξαμε στο peg perego book γιατί είναι μικρό και έχει εύκολο ανοιγμα-κλεισιμο! Επίσης μας άρεσαν πολύ τα τύπου colletto με τις αναρτήσεις( πολύ ελαφριά καρότσια) αλλά και πολύ μεγάλα!! Δεν θα χωρούσε στο αμάξι... Ελπίζω να κάναμε καλή επιλογή!

γεια σας κορίτσια εγω ειμαι νεα μανουλα εχω ενα κοριτσακι 2,5 μηνων. εγω αγορασα 3 σε 1 που λενε και ειναι joie με εχει βολεψει παρααα πολύ εχει κανονικό σαν καροτσι το οποιο δεν το χρησιμοποιώ ακομα. εχει την καλαθουνα η οποία ειναι εξαιρετική το βράδυ η μπουμπου κοιμάται εκει γιατι η κουνια δεν χωρουσε στην κρεβατοκαμαρα και την εχω σε αλλο δωμάτιο. εχει και καθισμα αυτο το αυγουλακι το οποίο ειναι τελειο για μετακίνηση με το αυτοκίνητο και γω οταν κλαιει την βαζω και στο σπίτι εκει το βαζω κατω και κουνιεται σαν ριλαξ. αμέσως η μπουμπου ηρεμη και κοιμάται 😴😴😴😉😉😉ελπίζω να σας βοηθησα κορίτσια με το καλο να ερθουν τα μωρακια σας💞💞💞

καλημέρα κόριτσακι μου θα σας πω και εγω την δικη μου εμπειρια αν και ο δικος μου δεν μας εκανε την τιμη να κατσει για πολυ καιρο στο αμαξι

αποψη μου ειναι μην πας σε πολυ ακριβες μαρκες γιατι δεν αξιζει και οι αλλες κανουν τη δουλεια τους απλα αν πας τρια σε ενα κοιτα να εχει εγγυησεις γιατι περιλμβανεθ και καθισματακι αυτοκινητου

εγω ειχα τη bebestar πολυ ευχαριστημενη ειχε τη καλαθουνα που κοιμοταν το παιδι μεσα οποτε πηγαιναμε καπου και δεν ειχα κρεβατι μετα ειχε το καθισματακι αυτοκινητου το οποιο ειχε μονιμη βαση και το καθισματακι μεταφεροταν ειτε στο χερι για μεταφορα ειτε κατω και κουνιοταν σαν ρηλαξ ειτε εφαρμοζε για τους πρωτους μηνες στο καροτσι 

οσο αφορα το καροτσι θα δεις τους δρομους και που θα το κυλας για να αποφασισεις ποσο χοντρους θες τους τροχους και στα χερουλια θα κοιταξεις να σε βολευει για τα ψωνια εγω επειδη ψωνιζω πολυ ποδαρατο κοιτουσα να εχει χερουλια και οχι στρογγυλο για να μπορω να κρεμαω σακουλες πανω

σημαντικο επισης ειναι και το βαρος και να ανοιγει και να κλεινει ευκολα

κοιτα επισης υπαρχουν οικονομικα πακετα που περιλαμβανουν διαφορα μεσα και επισης αν δεν το βιαζεσαι μετα τα χριστουγεννα βγαζουν προσφορες

• Like 1

@Niki coακουσα και διάβασα και εγώ πολύ καλά πράγματα για το συγκεκριμένο. Εύχομαι με το καλό να έρθει το μωρό σου :)

@M@mmy ναι χαίρεσαι τη μπουμπού σου! Ποιο πήρες;

@egw αυτό έλεγα... Να κάνω μια έρευνα σιγά σιγά και μετά τις γιορτές όταν θα έχει εκπτώσεις να πάω να το πάρω. Γιατί να μη το πάρω πιο οικονομικα, σωστά;

• Like 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!Για εξωσωματική με απασχολεί!!
    • Αν έχουν επανέλθει οι ορμόνες κ έχεις κάνει κ σαλπιγγογραφία μπορείς να δοκιμάσεις κ κλομιφαίνη!!Αλλά πιο σωστά θα το συζητούσες με τον γυναικολόγο σου!!Οπωςσδήποτε θέλει στενή παρακολούθηση με υπέρηχο!!Ξεκινάς τον πρώτο υπέρηχο την 1 μέρα περιόδου να διαπιστωθεί ότι δν υπάρχει κάποια κύστη στις ωοθήκες!!Πίνεις τα χάπια 5 μέρες κ παράγονται παραπάνω ωάρια!!Κάνεις μετά ξανά υπερήχους να δείς το μέγεθος των ωαριών κ την σωστή μέρα θα γίνει μια ένεση για να σπάσουν τα ωάρια!!!Θέλει προσοχή γτ αν δν σκάσουν τα ωάρια μπορεί να γίνουν κύστες!!Σαν παρενέργειες είχα εξάψεις!!Δν τα καταφέραμε δυστυχώς αλλά σίγουρα κάπια κορίτσια τα κατάφεραν!!
    • καλώς ήρθες κορίτσι μου στην παρέα μας. γνώμη μου ειναι να σταματήσεις κορίτσι μου γιατι η εξωσωματική πιστεύω πως ειναι μια μεγαλη διαδικασία ειναι κριμα να αποτύχει. αν πετύχει και μεινεις έγκυος εγω στη θεση σου θα σταματούσα. τωρα δικια σου ειναι η επιλογή τι θα κάνεις. 
    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Θηλάζω 4 μηνες αποκλειστικά, απο μικρή ειχα θέμα με τον αιματοκρίτη μου κ σε όλη την εγκυμοσυνη οπως καταλαβαίνετε έπαιρνα σίδηρο 2 φορες την ημέρα! Πραγμα που ο γυναικολόγος μου οταν γέννησα μου ειπε να συνεχίσω .. το προβλημα μου ειναι πως παντα για καλυτερα έπινα κ στημένο πορτοκάλι μαζι αλλα αφού γέννησα μου είπαν πως το πορτοκαλι ισως ενοχλησει το μωρο με κολικούς κτλ .. ετσι το έκοψα! Κατρακύλησε ομως ο αιματοκρίτης ξανα κ θελω να ρωτησω αν γνωρίζει καποια αν επιτρέπεται να παιρνω βιταμινη c την γνωστη κλασσικη αναβραζουσα των φαρμακείων με τον θηλασμό. 
    • Τι ωραια θα ηταν... το πιο ωραιο Αι βασιλιατικο δωρο!!!! Περιμενω πως κ πως την αδεια... Να παω σπιτακι μου , στο τζακακι μου, στους φιλους μου.... Οπως και να χει θα ειναι τελεια... Ειμαι δεν ειμαι ❤️🐣
  • Νέες συζητήσεις