Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καθυστέρηση κ τεστ αρνητικό


hazel

Recommended Posts

Καλησπέρα, κορίτσια! Στην προσπάθεια για παιδάκι κι εγώ, εδώ κ 2 χρόνια. Ήρθε επιτέλους η πολυπόθητη καθυστέρηση...με σταθερο κύκλο 26-28 ημερων, ειμαι ήδη στην 33η μερα κ χθες το απόγευμα έκανα τεστ που βγήκε αρνητικό. 

Ήμουν τόσο σίγουρη ότι ειμαι έγκυος κ στεναχωρήθηκα τόσο πολυ...δεν είχα ποτέ ξανά τοση καθυστέρηση κ πλέον ανησυχώ για το τι μπορεί να σημαίνει αυτό. 

Από συμπτώματα, πονάει που κ που η κοιλιά μου αλλά όχι τρελά πράγματα, το στήθος μου δεν είναι καθόλου πρησμένο κ γενικά, δεν ξέρω τι να υποθέσω. Από τη μια εύχομαι ολόψυχα να είναι λάθος το τεστ κ από την άλλη λέω, δεν θα ήταν πρησμένο το στήθος; Έστω λιγο;Δεν θα πονούσε;

Σας έχει τύχει, βρε κορίτσια, κάτι παρόμοιο που κατέληξε σε μπεμπέ; Ή να σταματήσω να ελπίζω...;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η hazel είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια! Στην προσπάθεια για παιδάκι κι εγώ, εδώ κ 2 χρόνια. Ήρθε επιτέλους η πολυπόθητη καθυστέρηση...με σταθερο κύκλο 26-28 ημερων, ειμαι ήδη στην 33η μερα κ χθες το απόγευμα έκανα τεστ που βγήκε αρνητικό. 

Ήμουν τόσο σίγουρη ότι ειμαι έγκυος κ στεναχωρήθηκα τόσο πολυ...δεν είχα ποτέ ξανά τοση καθυστέρηση κ πλέον ανησυχώ για το τι μπορεί να σημαίνει αυτό. 

Από συμπτώματα, πονάει που κ που η κοιλιά μου αλλά όχι τρελά πράγματα, το στήθος μου δεν είναι καθόλου πρησμένο κ γενικά, δεν ξέρω τι να υποθέσω. Από τη μια εύχομαι ολόψυχα να είναι λάθος το τεστ κ από την άλλη λέω, δεν θα ήταν πρησμένο το στήθος; Έστω λιγο;Δεν θα πονούσε;

Σας έχει τύχει, βρε κορίτσια, κάτι παρόμοιο που κατέληξε σε μπεμπέ; Ή να σταματήσω να ελπίζω...;

 

 

Καλησπέρα κορίτσι μου!!!Κατά αρχήν ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία; Γιατί μπορεί να έκανες αργότερα και γ αυτό να μην δείχνει το τέστ.Περειμενε και αύριο αν δεν αδιαθετησεις κάνε μια χωριακη για να σιγουρευτείς! φυσικά υπάρχει πιθανότητα να είναι λάθος το τεστ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω με βεβαιότητα πότε έκανα ωορρηξία. Σκέφτηκα να πάω για χοριακη αλλά με σταματάει το αρνητικό τεστ...θα περιμένω να περάσει το Σαββατοκύριακο κ αν δεν έχω αδιαθετησει θα πάω τη Δευτέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι έχει τύχει σε κολλητή μου φίλη να είναι έγκυος και το τεστ να βγει αρνητικό, όπως στην ίδια κοπέλα, μετά από χρόνια να της βγει θετικό το τεστ εγκυμοσύνης (το είδα με τα μάτια μου) και η χοριακή αρνητική (τελικά δεν ήταν έγκυος).

Θα συμφωνήσω να κάνεις χοριακή για σιγουριά.

Σου εύχομαι να έχεις ευχάριστα νέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η hazel είπε:

Δεν ξέρω με βεβαιότητα πότε έκανα ωορρηξία. Σκέφτηκα να πάω για χοριακη αλλά με σταματάει το αρνητικό τεστ...θα περιμένω να περάσει το Σαββατοκύριακο κ αν δεν έχω αδιαθετησει θα πάω τη Δευτέρα. 

Αυτό είναι το καλύτερο περίμενε και το σκυλί και αν δεν αδιαθετησεις πήγαινε για μια χωρικη!! Εύχομαι να είσαι έγκυος!!! περιμένουμε νέα σού!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις βρε κορίτσια. Μεγάλη υπόθεση να μπορείς να μοιραστείς τις ανησυχίες σου! Στο μεταξύ, πριν λίγο ξεκίνησαν κ τα πονακια στο στήθος κ ενα ελαφρύ πρήξιμο..έρχεται λογικά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/11/2018 at 7:50 ΜΜ, ο/η hazel είπε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις βρε κορίτσια. Μεγάλη υπόθεση να μπορείς να μοιραστείς τις ανησυχίες σου! Στο μεταξύ, πριν λίγο ξεκίνησαν κ τα πονακια στο στήθος κ ενα ελαφρύ πρήξιμο..έρχεται λογικά ?

Τι κάνεις κορίτσι μου; Αδιαθετησεις τελικά η όχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω αδιαθετησει ακόμη. Λιγα πονακια στο στήθος, λίγα στην κοιλιά...δεν ξέρω τι γίνεται! 9η μέρα καθυστέρησης κι αυτό δεν έχει ξαναγίνει ποτέ! Το αρνητικό τεστ όμως δεν μ'αφήνει να ελπίζω κ πολύ. 

Πριν λίγο εκανα χοριακη κ το πρωί θα ακούσω τα μαντάτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η hazel είπε:

Δεν έχω αδιαθετησει ακόμη. Λιγα πονακια στο στήθος, λίγα στην κοιλιά...δεν ξέρω τι γίνεται! 9η μέρα καθυστέρησης κι αυτό δεν έχει ξαναγίνει ποτέ! Το αρνητικό τεστ όμως δεν μ'αφήνει να ελπίζω κ πολύ. 

Πριν λίγο εκανα χοριακη κ το πρωί θα ακούσω τα μαντάτα! 

Καλή επιτυχία!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσι μακαρι να έχεις το αποτέλεσμα που θέλεις. εγω δεν ειχα τπτ απολύτως ουτε πρισμενο στηθος τπτ αφού δεν ερχοταν περιοδος μετα απο 15 μέρες καθυστέρηση εκανα τεστ και βγήκε θετικό. καλύτερα κανε πρωι το τεστ ειναι πιο σιγουρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η M@mmy είπε:

μετα απο 15 μέρες καθυστέρηση εκανα τεστ και βγήκε θετικό. 

Αντεξες με 15 μερες καθυστέρηση να μην κάνεις τεστ νωρίτερα;;; Έλα, Παναγία μου! Θα είχα κάνει τουλάχιστον 4 ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η hazel είπε:

Ευχαριστώ!!! Δεν ξέρω πώς θα περάσει η νύχτα από το άγχος αλλά θα σας ενημερώσω ?

Καλημερα κοριτσι μου!Περιμενουμε νεα σου!Μια ωραιοτατη χοριακη σ ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζίφος, κορίτσια. Το τεστ έλεγε την αλήθεια, τελικά. Αρνητική χοριακη κ κανονιζω άμεσα γυναικολόγο γιατί τη φοβάμαι αυτη την καθυστέρηση...

Ευχαριστώ για τη θετική σας σκέψη κ τις ευχές ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η hazel είπε:

Τζίφος, κορίτσια. Το τεστ έλεγε την αλήθεια, τελικά. Αρνητική χοριακη κ κανονιζω άμεσα γυναικολόγο γιατί τη φοβάμαι αυτη την καθυστέρηση...

Ευχαριστώ για τη θετική σας σκέψη κ τις ευχές ❤

Μην στεναχωριέσαι τέτοιες καθυστερήσεις μια φορά το χρόνο είναι φυσιολογικές!!!Πολύ πιθανό είναι να αδιαθετησεις!!! Τώρα που έφυγε το άγχος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ViKcy είπε:

Μην στεναχωριέσαι τέτοιες καθυστερήσεις μια φορά το χρόνο είναι φυσιολογικές!!!Πολύ πιθανό είναι να αδιαθετησεις!!! Τώρα που έφυγε το άγχος!!!!

Μακάρι να είναι αυτό.. σ'ευχαριστώ ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η hazel είπε:

Αντεξες με 15 μερες καθυστέρηση να μην κάνεις τεστ νωρίτερα;;; Έλα, Παναγία μου! Θα είχα κάνει τουλάχιστον 4 ?

 

Δεν περίμενα καν να ειμαι έγκυος περιμένα και περιοδο χαχα ε θα ερθει ελεγα γιατι ο κύκλος μου ηταν οτι να ναι. και ο άντρας μου με εβαλε σε υποψίες είσαι έγκυος μ λεγε ναι καλα τ λεγα ε τελικά λεω βρε λεςςς πηγα πηρα τεστ πρωι πρωι και το καναα και τωρα εχω μια μπουμπου 2 μιση μηνων???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...