Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Μανούλες γειά σας.... Είμαι έγκυος στο τρίτο μου παιδάκι 2 μηνών σχεδόν κ αυτή την φορά σκέφτομαι να γεννήσω χωρίς δικό μ γιατρό. Σκέφτομαι λοιπόν να πάω με μαία αλλά δεν ξέρω την διαδικασία. Πως επιλέγουμε μαία; μπορούμε να πάρουμε μαζί μας οποία θέλουμε η πρέπει να δουλεύει στο νοσοκομείο; γιατί σε νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης. Ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλη μου, καλώς ήρθες! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και εύχομαι μια εύκολη και τελειόμηνη κύηση! Δεν νομίζω να μπορείς να βάλεις μαία εκτός νοσοκομείου στην κλινική δημόσιου νοσοκομείου για τον τοκετό σου. Νομίζω οτι αυτά γίνονται μόνο στις ιδιωτικές κλινικές και κατόπιν συνεννόησης με τον γιατρό σου. Τώρα αν κάνεις κάποια γνωριμία με κάποια μαία που δουλέυει ήδη σε νοσοκομείο και έναντι αμοιβής δεχτεί να παρευρίσκεται στον τοκετό σου - έχει δεν έχει βάρδια - νομίζω ότι μπορείς να το προσπαθήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ. Κ εγώ δε νομίζω να μπορώ να φέρω δική μ όμως πως μπορώ να βρω στο νοσοκομείο; ζητάω εκεί κάποια μαία πως έρχομαι σε συνεννόηση; κ πόσα περίπου παίρνουν οι μαιες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα, αν σκεφτείς ότι είναι διορισμένες δημόσιοι υπάλληλοι και πληρώνονται από το κράτος, δεν νομίζω ότι απλά πας και λες "θέλω να πληρώσω μια μαία με την οποία θέλω να γεννήσω κιόλας", θα σε κυνηγήσουν! Αυτά γίνονται off the record, έρχεσαι σε επαφή με κάποια μέσω κάποιου γνωστού και μιλάς μαζί της κατ'ιδίαν. Γνώμη μου είναι, και επέτρεψέ μου να στην πω μιας και γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο την Θεσσαλονίκης, ότι δεν έχεις κάποιο όφελος το να έχεις δική σου μαία. Ειδικά στο Ιπποκράτειο όλες οι μαίες είναι πολύ καλές και σε βοηθάνε και είναι να μπεις σε αυτή την διαδικασία όσο και να στοιχίσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσύ γέννησες χωρίς γιατρό; τις προηγούμενες φορές είχα γιατρό κ γέννησα στο Παπαγεωργίου τώρα λίγο φοβάμαι μόνη μ γιατί κακά τα ψέματα όταν έχεις δικό σου γιατρό είναι αλλιώς σε έχουν σαν βασίλισσα. Βέβαια τόσες γυναίκες γέννησαν έτσι δεν είμαι η μόνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ γέννησα χωρίς γιατρό αλλά και άλλες που κατάλαβα πως είχαν δικό τους γιατρό δεν είδα να χρήζουν ειδικής μεταχείρισης από τις μαίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν είχα παράπονο αλλά κ οι μαιες να μην ήταν καλές η γιατρός μ όλη την ώρα ήταν από πάνω μου. Επισκληριδιο έκανες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν κάνουν εύκολα επισκληρήδιο, τουλάχιστον στο Ιπποκράτειο. Αν ρωτάς για τον τοκετό πάντως μου κάνανε ραχιαία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...