Μετάβαση σε περιεχόμενο

Είμαι έγκυος


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.ειμαι καινούργια στο site, και φυσικά ο λόγος είναι ότι επιτέλους είμαι έγκυος.ειμαι πολύ αγχωμενη κ θέλω τη βοήθεια σας σε κάτι.μετα από πολύ απογοήτευση αποφάσισα να πάω σε έναν 2 γιατρό για μια 2 γνώμη κ απ' το πουθενά μου είπε ότι είμαι ήδη έγκυος 1 ερώτημα:ο σάκος είναι χαμηλά (ο γιατρός δεν αγχώνεται),2ερωτημα:μου ζητάει να κάνω αυχενική κ pap-a κ για κυστική ιν ώση με κόστος 400€μηπως τον νοιάζει μόνο το χρήμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν συγχαρητήρια!!!!

Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη.

Όσον αφορά τον σάκο, αφού δεν αγχώνεται ο γιατρός μην αγχώνεσαι και εσύ. Εγώ είχα χαμηλό πλακούντα, οποίος ανέβηκε (μου το έλεγε ο γιατρός μου ότι μεγαλώνοντας η μήτρα θα ανέβει).

Για την εξέταση ασυζητητί να την κάνεις, (την εχω κανει και εγώ), διότι η κυστική ίνωση είναι μια πολύ σοβαρή ασθένεια και οφείλεις να το γνωρίζεις! Πλέον ο κάθε γιατρός που σέβεται την επιστήμη του, πρέπει να την ζητάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Giwta9 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.ειμαι καινούργια στο site, και φυσικά ο λόγος είναι ότι επιτέλους είμαι έγκυος.ειμαι πολύ αγχωμενη κ θέλω τη βοήθεια σας σε κάτι.μετα από πολύ απογοήτευση αποφάσισα να πάω σε έναν 2 γιατρό για μια 2 γνώμη κ απ' το πουθενά μου είπε ότι είμαι ήδη έγκυος 1 ερώτημα:ο σάκος είναι χαμηλά (ο γιατρός δεν αγχώνεται),2ερωτημα:μου ζητάει να κάνω αυχενική κ pap-a κ για κυστική ιν ώση με κόστος 400€μηπως τον νοιάζει μόνο το χρήμα;

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!! Συμφωνω σιγουρα πρεπει να την κανεις!!!δε το συζητω αυτο!!! Εγω ειχα δωσει βεβαια για ολα αυτα συνολο 260.. κυστικη ινωση τι ποσοστο σου ειπε να κανεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!! Συμφωνω σιγουρα πρεπει να την κανεις!!!δε το συζητω αυτο!!! Εγω ειχα δωσει βεβαια για ολα αυτα συνολο 260.. κυστικη ινωση τι ποσοστο σου ειπε να κανεις;

Σ ευχαριστώ.98 ή 99% νομιζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Giwta9 α εγω ειχα κανει το 86% μου ειχε πει ο γιατρος οτι ειναι υπεραρκετο οποτε λογικο να σου βγαινει πιο ακριβο...ειναι περιπου 300€ μονο αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Giwta9 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.ειμαι καινούργια στο site, και φυσικά ο λόγος είναι ότι επιτέλους είμαι έγκυος.ειμαι πολύ αγχωμενη κ θέλω τη βοήθεια σας σε κάτι.μετα από πολύ απογοήτευση αποφάσισα να πάω σε έναν 2 γιατρό για μια 2 γνώμη κ απ' το πουθενά μου είπε ότι είμαι ήδη έγκυος 1 ερώτημα:ο σάκος είναι χαμηλά (ο γιατρός δεν αγχώνεται),2ερωτημα:μου ζητάει να κάνω αυχενική κ pap-a κ για κυστική ιν ώση με κόστος 400€μηπως τον νοιάζει μόνο το χρήμα;

Καλησπέρα κορίτσι μου Κυστική ινώσηγινεται στο λαϊκό δωρεάν με το μεγαλύτερο ποσοστό 95%ενώ αν θες για πιο σύντομα πες του να στη γράψει καν την σε ένα διαγνωστικό που καλύπτει το 55%(Αυτό το ποσοστό κάνουν οι περισσότερες εγκυουλες)καλή εγκυμοσύνη !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Giwta9 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.ειμαι καινούργια στο site, και φυσικά ο λόγος είναι ότι επιτέλους είμαι έγκυος.ειμαι πολύ αγχωμενη κ θέλω τη βοήθεια σας σε κάτι.μετα από πολύ απογοήτευση αποφάσισα να πάω σε έναν 2 γιατρό για μια 2 γνώμη κ απ' το πουθενά μου είπε ότι είμαι ήδη έγκυος 1 ερώτημα:ο σάκος είναι χαμηλά (ο γιατρός δεν αγχώνεται),2ερωτημα:μου ζητάει να κάνω αυχενική κ pap-a κ για κυστική ιν ώση με κόστος 400€μηπως τον νοιάζει μόνο το χρήμα;

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου, με το καλό! Γενικά οι πιο εξειδικευμένες εξετάσεις κοστίζουν δυστυχώς... Αυχενική που έκανα και papp-Α δωσαμε 150€. Λογικά η κυστική ίνωση ίσως κοστίζει κάτι παραπάνω ωστόσο δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις και άλλο γιατρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...