Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πολύ χαμηλή χοριακη!


kdkp

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια...Από το άγχος μου σήμερα νομίζω δε κοιμήθηκα.Εκανα σήμερα χοριακη μετά από 3 μέρες καθυστέρηση και ήταν ιδιαίτερα χαμηλή.μολις 26!έχω ακανόνιστο κύκλο πάντα πάνω από 32-35 μέρες το καλοκαίρι είχα και μια αποβολή στην 7η εβδομάδα..φοβάμαι πως πάλι θα συμβεί το ίδιο γιατί δεν έχω και συμπτώματα εγκυμοσύνης π.χ στήθος.εχει συμβεί σε καμία σας με τόσο χαμηλή χοριακη να εξελιχθεί η εγκυμοσύνη;φοβάμαι τόσο πολύ να χαρώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω ακούσει για χαμηλές χοριακές που εξελίχθηκαν σε μπεμπάκια!!

Η τρίτη ημέρα καθυστέρησης είναι υπολογισμένη βάση του μέγιστου σου κύκλου;;;

Θα πρέπει να την επαναλάβεις σε 48 ώρες για να δεις αν διπλασιάζεται γιατί αυτό ειναι το σημαντικό.

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρω ότι είναι  δύσκολο αυτό που περνάς. Πρέπει να περιμενεις την επόμενη μετρηση. Είναι πολύ πιθανό αφού δεν έχεις σταθερό κύκλο να το πιάσατε νωρίς  και όλα να πάνε καλά. Και εγώ πέρασα μια αγχωτική φάση με χαμηλη χοριακη,  Η οποία ελπίζω να λήξει αύριο τελείως με καλό αποτέλεσμα. Κάνε υπομονή. Και μη δίνεις σημασία στα συμπτώματα αν όντως είναι νωρίς δεν υπάρχουν και εγώ με τη μέτρηση στο 24 δεν ένιωθα τίποτα. Εύχομαι καλά αποτελέσματα στην επόμενη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η kdkp είπε:

Καλημέρα κορίτσια...Από το άγχος μου σήμερα νομίζω δε κοιμήθηκα.Εκανα σήμερα χοριακη μετά από 3 μέρες καθυστέρηση και ήταν ιδιαίτερα χαμηλή.μολις 26!έχω ακανόνιστο κύκλο πάντα πάνω από 32-35 μέρες το καλοκαίρι είχα και μια αποβολή στην 7η εβδομάδα..φοβάμαι πως πάλι θα συμβεί το ίδιο γιατί δεν έχω και συμπτώματα εγκυμοσύνης π.χ στήθος.εχει συμβεί σε καμία σας με τόσο χαμηλή χοριακη να εξελιχθεί η εγκυμοσύνη;φοβάμαι τόσο πολύ να χαρώ!!!

Κάνε κ μια 2η χοριακη να δεις αν αυξάνεται... ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μ Εγώ με 4 μέρες εξακριβωμενης καθυστέρησης μιας κ είχα κάνει τεστ ωορηξιας οπότε ήξερα ποτέ ειναι να μ ρθει περίοδος είχα χοριακη μόλις 78 μοναδες. Παράλληλα είχα κ λίγο αίμα κ καφέ οπότε θεώρησα ότι πάει για βιοχημική. Ωστόσο αυτή τη στιγμή π σ γράφω μόλις κοιμησα την 15 μηνων κόρη μου.

Όλα καλά εύχομαι να πανε κ Ναι έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη.

Επίσης είχα συμπτώματα μήδεν σχεδόν αε όλη την εγκυμοσύνη. Ακόμη κ τ στήθος μ άρχισε να πρηζεται πολύ αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni μου αν δεν κάνω λάθος και εσύ δεν ξεκίνησες για εξ και έπιασες εκείνο το μήνα; Αν κάνω λάθος sorry είναι πολλές οι ιστορίες και μπερδευομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι περίμενα να αδιαθετησω για να δούμε αν προλαβαίνουμε εκείνον τ κύκλο γτ έπεφτε στις γιορτές. 8 Δεκεμβρίου περάσαμε Επιτροπή κ πήγαμε στο κέντρο κ στις 13 είχα θετική χοριακη. Δε θα εκανα γτ πίστευα πως θα αδιεθρηαω κανονικά άλλα είχα 4 μέρες λίγο αίμα λίγο καφέ φορούσα σερβιέτα σκέψου κ μ λέει ο γιατρός Κάνε μια χοριακη να δούμε τι γίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Ναι ναι περίμενα να αδιαθετησω για να δούμε αν προλαβαίνουμε εκείνον τ κύκλο γτ έπεφτε στις γιορτές. 8 Δεκεμβρίου περάσαμε Επιτροπή κ πήγαμε στο κέντρο κ στις 13 είχα θετική χοριακη. Δε θα εκανα γτ πίστευα πως θα αδιεθρηαω κανονικά άλλα είχα 4 μέρες λίγο αίμα λίγο καφέ φορούσα σερβιέτα σκέψου κ μ λέει ο γιατρός Κάνε μια χοριακη να δούμε τι γίνεται. 

Καλά θα τρελαθώ με το πόσο μοιάζουν οι ιστορίες μας! Εκτός και ότι έμεινα σε κύκλο που ακυρώθηκε επίσης με διαπιστωμένη ωορρηξία είχα κάπως χαμηλή χοριακη! Ελπίζω να τελειώνω αύριο οριστικά με το θέμα χοριακη και να μοιάζει η ιστορία μου και στο ευτυχισμένο τέλος με τη δική σου! Πολλά φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Κάνε κ μια 2η χοριακη να δεις αν αυξάνεται... ?????

Αύριο πρωί θα την κάνω!σήμερα έκανα πάλι τεστ εγκυμοσύνης και φαίνεται το ίδιο αχνό με χτες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Κάνε κ μια 2η χοριακη να δεις αν αυξάνεται... ?????

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Diwni μου αν δεν κάνω λάθος και εσύ δεν ξεκίνησες για εξ και έπιασες εκείνο το μήνα; Αν κάνω λάθος sorry είναι πολλές οι ιστορίες και μπερδευομαι. 

Κάποια άλλη κοπέλα θα εννοείς.μακαρι να τα κατέφερε η κοπέλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσι μ Εγώ με 4 μέρες εξακριβωμενης καθυστέρησης μιας κ είχα κάνει τεστ ωορηξιας οπότε ήξερα ποτέ ειναι να μ ρθει περίοδος είχα χοριακη μόλις 78 μοναδες. Παράλληλα είχα κ λίγο αίμα κ καφέ οπότε θεώρησα ότι πάει για βιοχημική. Ωστόσο αυτή τη στιγμή π σ γράφω μόλις κοιμησα την 15 μηνων κόρη μου.

Όλα καλά εύχομαι να πανε κ Ναι έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη.

Επίσης είχα συμπτώματα μήδεν σχεδόν αε όλη την εγκυμοσύνη. Ακόμη κ τ στήθος μ άρχισε να πρηζεται πολύ αργότερα.

Τι άγχος και αυτο!Να σου ζήσει το λουλουδάκι σου!!

Σήμερα έκανα ένα τεστ όπως και χτες και δεν έχει αλλάξει τίποτα! πραγματικά νιώθω στα χαμένα,νομίζω όπως είπες και συ πως οδευω για βιοχημική!!μακάρι να πιάσουν οι ευχές σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

8@Πιου-πιου συνήθως τα μωράκια π έρχονται εται έρχονται για να μείνουν!!! Οπότε πιστεύω πως θα χεις μια τέλεια εγκυμοσύνη κ ένα γερό μωρο. Επίσης είμαι πάλι έγκυος με μια μόνο ελεύθερη επαφή έλλειψη προφυλαξεων. Είπαμε έλα μωρέ σιγά. 26 μήνες εντατικών προσπαθειών για τη μικρή, εξετάσεις, γιατροί, μια αποτυχημένη σπερματεγχυση που να φανταστούμε ότι τ επόμενο θα ρθει τόσο εύκολα! Θα μ πεις όλα αε σένα τυχαινουν ρε κοπελια; και όμως μια έλευθερη επαφή κ περιμένω τ 2ο παιδάκι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου συμβαινουν ολα εσενα. Τη μια φορά ήσουν πολύ τυχερή. Μετά την εγκυμοσύνη το σώμα παιρνει μπροστά, ειναι αποδεδειγμενο  αυτό.  Με το κάλο και το δεύτερο μωράκι γλυκιά μου. Να πάνε όλα τ

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

8@Πιου-πιου συνήθως τα μωράκια π έρχονται εται έρχονται για να μείνουν!!! Οπότε πιστεύω πως θα χεις μια τέλεια εγκυμοσύνη κ ένα γερό μωρο. Επίσης είμαι πάλι έγκυος με μια μόνο ελεύθερη επαφή έλλειψη προφυλαξεων. Είπαμε έλα μωρέ σιγά. 26 μήνες εντατικών προσπαθειών για τη μικρή, εξετάσεις, γιατροί, μια αποτυχημένη σπερματεγχυση που να φανταστούμε ότι τ επόμενο θα ρθει τόσο εύκολα! Θα μ πεις όλα αε σένα τυχαινουν ρε κοπελια; και όμως μια έλευθερη επαφή κ περιμένω τ 2ο παιδάκι μου.

Τί καλά!  Σίγουρα την πρώτη φορά ήσουν πολύ τυχερή. Τώρα δεν ξέρω αν είναι μόνο τύχη ή αυτό που είναι αποδεδειγμένο ότι το σώμα παίρνει μπροστά μετά από μια εγκυμοσύνη. Όπως και να έχει πάντα τυχερή και χαρούμενη να είσαι γλυκιά μου. Με το καλό και το δεύτερο μωρακι σας και μια τέλεια εγκυμοσύνη σου εύχομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου δεν ξέρω πραγματικά. Σίγουρα θέλει πολύ τύχη τ όλο θέμα εγκυμοσύνη γτ εξαρτάται από πολλούς παράγοντες άλλα έχω 2 στα 2 στις περιπτώσεις π λες αποκλείεται να έγινε έτσι. Εμείς έχουμε θέμα με τ σπέρμα. Ολιγοασθενοσπερμια οπότε δ ξέρω αν πήρε μπρος τ δικό μ σώμα η του συζύγου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Πιου-πιου δεν ξέρω πραγματικά. Σίγουρα θέλει πολύ τύχη τ όλο θέμα εγκυμοσύνη γτ εξαρτάται από πολλούς παράγοντες άλλα έχω 2 στα 2 στις περιπτώσεις π λες αποκλείεται να έγινε έτσι. Εμείς έχουμε θέμα με τ σπέρμα. Ολιγοασθενοσπερμια οπότε δ ξέρω αν πήρε μπρος τ δικό μ σώμα η του συζύγου.

μαλλον του συζύγου!!! Εσυ δεν ειχες κανενα θεμα (και δεν έχεις δηλαδη). Δε θυμομουν οτι ειχες κάνει σπερματέγχυση. Απιστευτη η ιστορια σου και σενα. Θα μπειτε με την πιου στα τοπ του φορουμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...