Μετάβαση σε περιεχόμενο

2 μηνων το πρώτο εμβόλιο..


M@mmy

Recommended Posts

καλησπέρα κοριτσια θα ηθελα απο τα δικα σας παιδακια να μου πειτε ποσο μηνων κανατε το πρώτο εμβόλιο και αν ειχε παρενέργειες. την αλλη βδομάδα η μπουμπου μου θα γινει 2 μηνων και ο παιδιατρος μας έκλεισε ραντεβού να την εξεταση γενικα που πρέπει κάθε μήνα και θα μας κανει και το πρώτο εμβόλιο ειναι γαστρεντεριτιδας μας ειπε. εσεις τι κανατε στα παιδακια σας και ειχαν καποια παρενέργεια μετά?? εχω εγχώθει λιγάκι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Να σου ζησει η μπεμπου σου! Και γω έχω μια ζουμπουρλου 4 μηνων. Στους 2 μήνες πήγαμε κ μεις για το πρωτο μας εμβόλιο. Pentavac λέγεται. Και στους 3 μήνες κι άλλο και την Δευτέρα το επαναληπτικό του Pentavac. Και τις δύο φορές η μόνη παρενέργεια που είχαμε ήταν που κοιμόταν λίγο παραπάνω απ ότι συνήθως. Όχι κάτι τρομερό όμως. Όλα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην αγχώνεσαι καθόλου!

Έτσι απο μικρά τα ξεκινάνε για να είναι καλυμμένα στις σοβαρές ασθένειες.

Προσωπικά τα παιδιά μου, ούτε πυρετό δεν ανέβασαν στα εμβόλια.

Καλή αρχή και να είναι γερή όλη της την ζωή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η tatouska είπε:

Καλησπέρα!

Να σου ζησει η μπεμπου σου! Και γω έχω μια ζουμπουρλου 4 μηνων. Στους 2 μήνες πήγαμε κ μεις για το πρωτο μας εμβόλιο. Pentavac λέγεται. Και στους 3 μήνες κι άλλο και την Δευτέρα το επαναληπτικό του Pentavac. Και τις δύο φορές η μόνη παρενέργεια που είχαμε ήταν που κοιμόταν λίγο παραπάνω απ ότι συνήθως. Όχι κάτι τρομερό όμως. Όλα καλα!

ευχαριστώ πολύ και σενα να σου ζησει η ζουμπουρλουσου. μακαρι να ειναι μονο υπνηλια μην έχουμε και κανα πυρετό η διάρροια φοβάμαι ??γιατι ο καθε οργανισμός αντιδρα και διαφορετικα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Πόσιμο δεν είναι αυτό? Νομίζω  αν θηλαζεις δεν κάνεις το εμβόλιο της γαστρεντεριτιδας.. 

δεν ξέρω αν είναι πόσιμο οχι δεν θηλαζω.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Να μην αγχώνεσαι καθόλου!

Έτσι απο μικρά τα ξεκινάνε για να είναι καλυμμένα στις σοβαρές ασθένειες.

Προσωπικά τα παιδιά μου, ούτε πυρετό δεν ανέβασαν στα εμβόλια.

Καλή αρχή και να είναι γερή όλη της την ζωή.

Σε ευχαριστώ πολύ να χαίρεσαι και συ τα παιδακια σου να είναι γερα και ευτυχισμενα. ναι καλύτερα που ξεκινανε τοσο μικρα τα εμβόλια να καλύπτονται απο τα παντα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...