Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιουνίου 2019❤


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του φόρουμ! Έχουμε μανούλες που περιμένουν τα μωράκια τους τον Ιούνιο??? Μαζευτειτε!!!!!! Διανύω την ογδόη ευδομαδα κι περιμένουμε διδιμακια!!!! :) Ειμαι ηδη μανουλα! Εχω γιο κι κορη! ❤ Θελω να πιστευω πως ολα θα πανε καλα για όλες τις κοπέλες κι να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας γερά μωράκια! Επίσης να ευχηθώ σε όσες λαχταρουν συντομα να έρθουν τα ευχάριστα νέα!!! Θα χαρω να τα λεμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ομορφα νεα! Καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!!! Απίστευτο!!! Δυο παιδιά και περιμένεις άλλα δύο;;

Πώς νιώθεις μέλλουσα πολύτεκνη μανούλα;

Αγαπώ τις μεγάλες οικογένειες, μπράβο σας!!![smilie=love7.gif]

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ! Εγώ είμαι!είμαι 10 εβδομάδων . Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! Σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη! Πώς νιώθεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Είμαι πολύ χαρούμενη!!! Λατρεύω τα παιδιά κι την οικογενεια! Πριν από αυτή την εγκυμοσινη είχα άλλες δύο που τελείωσαν άδοξα. Εχανα τα μωράκια στον δωδέκατη ευδομαδα. Κι ατις δυο ειχα πολυ μεγαλες κυστες. Ισως αυτο να ηταν κι η αιτια... Ακομη δεν μπορω να καταλαβω τι έφταιγε... μου αφαιρεσαν κι την μια ωοθικη μαζι με την σαλπιγγα κι μπορω να πω οτι ειχα χάσει τις ελπίδες μου. Κι αυτό μέσα σε ενάμισι χρόνο.... Δεν μπορώ να σου περιγράψω την έκπληξη μου όταν έμαθα ότι ειμαι έγκυος!!! Κι όταν είδα ότι είναι κι δύο τρελάθηκα!!!! Ακόμα να το συνειδιτοποιησω!!! Τα είδαμε προχτές ξανά τα γλυκούλια μας! Κι δύο καρδούλες να χτυπάνε! Είναι απερίγραπτο το συναίσθημα..... Εσύ? Είσαι εγκύουλα? Έχεις παιδάκια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Καλησπέρα ! Εγώ είμαι!είμαι 10 εβδομάδων . Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! Σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη! Πώς νιώθεις;

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!!! Καλή κι τελειωμηνη εγκυμοσινη σου εύχομαι!!! Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου!!! Το πρώτο σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Anria είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!!! Καλή κι τελειωμηνη εγκυμοσινη σου εύχομαι!!! Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου!!! Το πρώτο σου?

Ναι είναι το πρώτο μου και μπορώ να πω πως όλα με αγχωνουν, θέλω πολύ να πάνε όλα καλά ! Από την 6η εβδομάδα με ταλαιπωρούν και αναγουλες που μου χαλάνε λίγο τη διάθεση αλλά σαν να νιώθω εδώ και 2 μέρες μια μικρή μικρή βελτίωση ! Πώς είναι η εγκυμοσύνη σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπάθησε όσο γίνεται να χαλαρώσεις κι να απολαύσεις την εγκυμοσινη σου κοπέλα μου. Οι αναγουλες είναι ένα σημάδι ότι όλα πάνε πολύ καλά! Υποφέρω κι εγώ από αυτές.... ούτε να μαγειρέψω δεν μπορώ με ανακατεύουν τα πάντα. Το κρέας ούτε καν να το δω μπροστά μου!!! Εχω χασει τεσσερα κιλα ως τωρα... Υπομονή θα περάσουν:) εγώ προσπαθώ να κοιμάμαι όσο περισσότερο γίνεται. Μου κάνει καλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Anria κορίτσι μου γλυκό εύχομαι να μην ταλαιπωρηθεις αλλο αυτη τη φορα και να πανε ολα πολυ πολυ καλα! Τι ομορφα που στα 'φερε ομως η ζωη τωρα με διπλη χαρα!!! ❤️❤️

Εγω εχω ενα αγορακι 1,5 ετους! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos μια όμορφη εγκυμοσύνη εύχομαι και σε σένα! προσπάθησε όσο μπορείς να την απολαύσεις! τα αγχη δεν τελειωνουν ποτε, αλλα η πρωτη εγκυμοσυνη ειδικα θεωρω ειναι μια μοναδικη εμπειρία παρ όλα αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@Anria κορίτσι μου γλυκό εύχομαι να μην ταλαιπωρηθεις αλλο αυτη τη φορα και να πανε ολα πολυ πολυ καλα! Τι ομορφα που στα 'φερε ομως η ζωη τωρα με διπλη χαρα!!! ❤️❤️

Εγω εχω ενα αγορακι 1,5 ετους! 

Σε ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου κοπέλα μου!!! Θέλω να πιστεύω κι εγώ ότι αυτή την φορά θα πάνε όλα καλά! Να χαίρεσαι κι εσύ τον λεβέντη σου κι εύχομαι μόνο τα καλύτερα μέσα από την ψυχή μου❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/11/2018 at 6:33 ΜΜ, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@marakineos μια όμορφη εγκυμοσύνη εύχομαι και σε σένα! προσπάθησε όσο μπορείς να την απολαύσεις! τα αγχη δεν τελειωνουν ποτε, αλλα η πρωτη εγκυμοσυνη ειδικα θεωρω ειναι μια μοναδικη εμπειρία παρ όλα αυτα!

Σ' ευχαριστώ πολύ ! Τώρα έχω το άγχος της αυχενικής διαφάνειας! Την έχω σε περίπου 10 ημέρες και ελπίζω να πάνε όλα καλά. @Anria πως τα πας ? Τελειώνω την 11η εβδομάδα και σιγά σιγά επανέρχεται λίγο η όρεξη μου ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos θα δειτε ενα μικρο ανθρωπακι σχηματισμενο να κουνιεται περα δωθε! να την απολαυσεις την αυχενικη! θα δεις, ολα μια χαρα θα ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!! ?Νόμιζα θα μαζευτούμε αρκετές κοπέλες εδώ άλλη βλέπω ησυχία προς το παρων...? Λοιπον σήμερα είχα ραντεβού στην γιατρό μου. Είδα τα θαυματακια μου!!!! Πόσο απίστευτο μου φαίνεται... Όλο κουνιοτουσαν ησυχία δεν είχαν. Ιδίως το ένα μου φαίνεται πολύ ζωηρό. Συγκινήθηκα βλέποντας τα... Δύο μικρά ανθρωπάκια... Το ενα μωρακι που ηταν μικρουλι εφτασε το αλλο κι τωρα ηταν ιδια. Ευτυχως Παναγιτσα μου γιατι ειχα τοσο αγχος! Η εγκυμοσινη μου εξελίσσετε πολύ καλά έως τώρα κι εύχομαι να συνεχίσει έτσι...Βέβαια και όλη την διάρκεια θα εχω τακτικές κι συχνές επισκέψεις στην γιατρό. Τωρα θα ειμαστε στην αναμονη για την εξεταση της Αυχενικής...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marakineos κοπέλα μου χαίρομαι που αισθάνεσαι καλύτερα! Κι εγώ μπορώ να πω πως αρχίζω να συνέρχομαι! Άρχισα επιτέλους να τρώω λιγάκι γιατί είχα χάσει 5 κιλά κι με ανησυχουσε αυτό... Οι ναυτιες ηρέμησαν αρκετά. ... Η πλάκα είναι ότι όταν δεν τις έχω πανικοβαλλομαι μήπως κάτι δεν πάει καλά κι όταν επανέρχονται ασπριζω σαν το πανί,  ξάπλα κι τρέχουν τα δάκρυα γιατί είναι ανηποφορες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπράβο είναι πολύ καλό που επανέρχεται η όρεξή σου! Εγώ σήμερα έκανα την αυχενική διαφάνεια, ευτυχώς όλα καλά!  Αχ αυτο που λες ακριβώς αισθάνομαι κι εγώ, όταν νιώθω καλύτερα σκέφτομαι μήπως πάει κάτι λάθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Γεια Σας!!!!με το καλό τα μωράκια σας εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!!!Εγώ είμαι στην 10 εβδομάδα έχω ραντεβού την Τρίτη για υπέρηχο,δεν σας κρύβω ότι είμαι αρκετά αγχωμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/11/2018 at 1:05 ΜΜ, ο/η marakineos είπε:

Mπράβο είναι πολύ καλό που επανέρχεται η όρεξή σου! Εγώ σήμερα έκανα την αυχενική διαφάνεια, ευτυχώς όλα καλά!  Αχ αυτο που λες ακριβώς αισθάνομαι κι εγώ, όταν νιώθω καλύτερα σκέφτομαι μήπως πάει κάτι λάθος!

Πόσο χαίρομαι κοριτσάκι μου που όλα πήγανε καλά στην αυχενικη!!! Εύχομαι όλα τέλεια να πάνε ως το τέλος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vivika10 Κοπέλα μου Καλώς ήρθες!!! Σου εύχομαι υπέροχη κι τελειωμηνη εγκυμοσύνη!!! Είναι το πρώτο σου? Είμαστε στις ίδιες ευδομαδες. Κι εγώ αυτό το άγχος δεν λέω να το αποβαλω...  Εσένα τι σε αγχώνει??? Το έχεις δει το μωρό σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Anria είπε:

vivika10 Κοπέλα μου Καλώς ήρθες!!! Σου εύχομαι υπέροχη κι τελειωμηνη εγκυμοσύνη!!! Είναι το πρώτο σου? Είμαστε στις ίδιες ευδομαδες. Κι εγώ αυτό το άγχος δεν λέω να το αποβαλω...  Εσένα τι σε αγχώνει??? Το έχεις δει το μωρό σου???

Ναι είναι το πρώτο μου γι'αυτό έχω άγχος.το έχω δει δυο φορές με κολπικό υπέρηχο.τωρα που θα πάω είναι ο τρίτος υπέρηχος.μεχρι στιγμής όλα είναι καλά αλλά αυτό το άγχος με έχει καταβάλει χωρίς λόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...