Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποβολή κύησης


Nairobi

Recommended Posts

Καλημερα σε όλους ! 

Ολα ξεκίνησαν πριν περίπου 1,5 μήνα όπου ηταν η δεύτερη φορα που προσπαθούσαμε με τον άντρα μου να κάνουμε παιδάκι . Και τσουπ άρχισαν να περνάνε οι μέρες και να εχω καθυστέρηση .. βρε λες ;;;παίρνω ενα τεστ , θετικό κανω και χοριακη όπου το επιβεβαίωνε ! 

Κλεινω ραντεβού να με δει ο γιατρός , δεν έβλεπε τιποτα .. λογικο ηταν αρχή ακόμα , βλέπει όμως ενα ινωμυωμα 3εκ το οποίο ηταν μεσα στην μήτρα .

να μην τα πολυλογώ οι μέρες περνούσαν , η χοριακη ανέβαινε και τα καφε υγρά ειχα γινει καθημερινότητα. Ώσπου μια μερα βγήκε πιο πολυ αίμα και πηγματα αίματος μετα τιποτα . Επαναλαμβάνω την χοριακη και ειχε αρχίσει η κάθοδος , ο γιατρός μου ειπε να περιμένω να ερθει φυσική αποβολή με αίμα . Ετσι και έγινε και αυτο ζω αυτη την στιγμή , την αποβολή ! 

Τωρα αναρωτιέμαι να ηταν τυχαίο όλο αυτο η' να φταίει το ινωμυωμα ; απ την αλλη τα καταφέραμε με την δεύτερη και η κύηση διακόπηκε αρκετα νωρις μηπως ειναι σημάδι οτι ειναι τυχαίο γεγονός ; 

Πείτε μου μια γνώμη , εννοείται πως θα επισκεφτώ τον γιατρό και θα ακολουθήσω οτι μου πει αλλα ήθελα να ακούσω κι εσας ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nairobi είπε:

Καλημερα σε όλους ! 

Ολα ξεκίνησαν πριν περίπου 1,5 μήνα όπου ηταν η δεύτερη φορα που προσπαθούσαμε με τον άντρα μου να κάνουμε παιδάκι . Και τσουπ άρχισαν να περνάνε οι μέρες και να εχω καθυστέρηση .. βρε λες ;;;παίρνω ενα τεστ , θετικό κανω και χοριακη όπου το επιβεβαίωνε ! 

Κλεινω ραντεβού να με δει ο γιατρός , δεν έβλεπε τιποτα .. λογικο ηταν αρχή ακόμα , βλέπει όμως ενα ινωμυωμα 3εκ το οποίο ηταν μεσα στην μήτρα .

να μην τα πολυλογώ οι μέρες περνούσαν , η χοριακη ανέβαινε και τα καφε υγρά ειχα γινει καθημερινότητα. Ώσπου μια μερα βγήκε πιο πολυ αίμα και πηγματα αίματος μετα τιποτα . Επαναλαμβάνω την χοριακη και ειχε αρχίσει η κάθοδος , ο γιατρός μου ειπε να περιμένω να ερθει φυσική αποβολή με αίμα . Ετσι και έγινε και αυτο ζω αυτη την στιγμή , την αποβολή ! 

Τωρα αναρωτιέμαι να ηταν τυχαίο όλο αυτο η' να φταίει το ινωμυωμα ; απ την αλλη τα καταφέραμε με την δεύτερη και η κύηση διακόπηκε αρκετα νωρις μηπως ειναι σημάδι οτι ειναι τυχαίο γεγονός ; 

Πείτε μου μια γνώμη , εννοείται πως θα επισκεφτώ τον γιατρό και θα ακολουθήσω οτι μου πει αλλα ήθελα να ακούσω κι εσας ! 

Καλημέρα.. Καλό είναι να πάρεις την γνώμη του γιατρού σου. Αλλά νομίζω πως πρέπει να βγει το ινομυωμα..... Στην ουσία αυτά "τρώνε" την εμφύτευση κ δεν αφήνει να μεγαλώσει. Αν είναι κοντά στην εμφύτευση.. Κοίταξε το αν μπορείς να μειώσεις το ινομυωμα... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...