Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ η όχι


Recommended Posts

Καλησπερα σε όλες τις εγκυμονούσες και μανούλες,θα θέμα τα φώτα σας είμαι στον 8 μήνα και εδώ και αρκετά καιρό συμβαίνει το εξής βλέπω στην κοιλιά μου καρούμπαλα σκληρά λες και μαζεύεται το παιδί κάπου και μια πίεση προς τα έξω μαζί με δύσπνοια είναι λέτε συσπάσεις η απλά το μωρό μαζεύεται ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kristi00 είπε:

Καλησπερα σε όλες τις εγκυμονούσες και μανούλες,θα θέμα τα φώτα σας είμαι στον 8 μήνα και εδώ και αρκετά καιρό συμβαίνει το εξής βλέπω στην κοιλιά μου καρούμπαλα σκληρά λες και μαζεύεται το παιδί κάπου και μια πίεση προς τα έξω μαζί με δύσπνοια είναι λέτε συσπάσεις η απλά το μωρό μαζεύεται ;;;;

Κοριτσι μου ειναι συσπασεις νομιζω!!! Εχω ακριβως τ ιδιο... πετρωματα σαν βουναλακι στην κοιλια και ταυτοχρονα μια περιεργη αισθηση και δυσπνοια σαν ταχυπαλμια... ο γιατρος μου ειπε ειναι φυσιολογικο για το μηνα που ειμαστε γιατι η μητρα προετοιμαζεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η katerina-90 είπε:

Κοριτσι μου ειναι συσπασεις νομιζω!!! Εχω ακριβως τ ιδιο... πετρωματα σαν βουναλακι στην κοιλια και ταυτοχρονα μια περιεργη αισθηση και δυσπνοια σαν ταχυπαλμια... ο γιατρος μου ειπε ειναι φυσιολογικο για το μηνα που ειμαστε γιατι η μητρα προετοιμαζεται!!!

Ακριβώς αυτο που περιγράφεις με ταχυπαλμία και δύσπνοια αυτο το μήνα έχω πολλές τότε συσπάσεις καθημερινές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Kristi00 είπε:

Ακριβώς αυτο που περιγράφεις με ταχυπαλμία και δύσπνοια αυτο το μήνα έχω πολλές τότε συσπάσεις καθημερινές 

Μου ειπε ο γιατρος ειναι φυσιολογικα να τα εχουμε κ οσο παει θα τα νιωθουμε και πιο εντονα.. οταν θα ειναι συσπασεις τοκετου ειναι λεει πολυ τακτικες και θα ειναι με πονους περιοδου ..   εγω νιωθω την μικρη μου εδω κ λιγο καιρο να με χτυπαει καποιες στιγμες πολυ χαμηλα... πολυ ομως... στα πλαινα εκει που ειναι κ τα χειλη ? δεν ξερω ειναι φυσιολογικα τοσο κατω!!! Αγχωνομαι για πρωορο τοκετο . Λες να θελει να βγει νωριτερα;;; αυριο εχω ραντεβου με το γιατρο να δω τι θα μου πει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerina-90 είπε:

Μου ειπε ο γιατρος ειναι φυσιολογικα να τα εχουμε κ οσο παει θα τα νιωθουμε και πιο εντονα.. οταν θα ειναι συσπασεις τοκετου ειναι λεει πολυ τακτικες και θα ειναι με πονους περιοδου ..   εγω νιωθω την μικρη μου εδω κ λιγο καιρο να με χτυπαει καποιες στιγμες πολυ χαμηλα... πολυ ομως... στα πλαινα εκει που ειναι κ τα χειλη ? δεν ξερω ειναι φυσιολογικα τοσο κατω!!! Αγχωνομαι για πρωορο τοκετο . Λες να θελει να βγει νωριτερα;;; αυριο εχω ραντεβου με το γιατρο να δω τι θα μου πει!!!

Οχιιι έχει ακόμη κανα μήνα και εμενα με χτυπάει κάτω κάτω καμία φορά κ εγώ έχω αύριο ραντεβού σε να δούμε τα μωράκια μας εγώ έχω κανα μήνα να το δω απορώ ποσό βάρος να είναι τώρα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kristi00 είπε:

Οχιιι έχει ακόμη κανα μήνα και εμενα με χτυπάει κάτω κάτω καμία φορά κ εγώ έχω αύριο ραντεβού σε να δούμε τα μωράκια μας εγώ έχω κανα μήνα να το δω απορώ ποσό βάρος να είναι τώρα ???

Αχχχ και εγω ανυπομονω τοσο πολυ να τη δω!!! Να δω πως μεγαλωσε... πιστευω γυρω στα 2 κιλα θα ειναι! Αντε κοντευουμε... ανυπομονω να περασουν τωρα 3 βδομαδες να ηρεμησω να ξερω οτι εχω μπει στο μηνα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/11/2018 at 10:53 ΜΜ, ο/η katerina-90 είπε:

Αχχχ και εγω ανυπομονω τοσο πολυ να τη δω!!! Να δω πως μεγαλωσε... πιστευω γυρω στα 2 κιλα θα ειναι! Αντε κοντευουμε... ανυπομονω να περασουν τωρα 3 βδομαδες να ηρεμησω να ξερω οτι εχω μπει στο μηνα μου!!

Τι έγινε τελικά τι νέα έχουμε απτήν μικρή ;;Εμενα ο δικός μου επιτέλους είναι με το κεφάλι κάτω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/11/2018 at 1:05 ΠΜ, ο/η Kristi00 είπε:

Τι έγινε τελικά τι νέα έχουμε απτήν μικρή ;;Εμενα ο δικός μου επιτέλους είναι με το κεφάλι κάτω ?

μπρρρραβο κοριτσι μου! Να μεινει ετσι και να πανε ολα τελεια ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εμένα τα ίδια μου έχουν πει κι η γυναικολόγος, κι η ενδοκρινολόγος αλλά κι η αιματολογος που πήγα πρόσφατα! 2 απ' τα 3 για να αποφανθούν ότι έχει κάποια γυναίκα ΣΠΩ. Εγώ έχω μόνο την μορφολογία που φαίνεται στους υπερήχους αλλά τίποτα απ' τα άλλα δύο. Στη δική μου περίπτωση μου είπαν μόνο μυο-ινοσιτολη για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ωορρηξίας αλλά και τη συχνότητα μιας και υπερηχογραγικά ανακαλύψαμε τλχ 2 κύκλους ανωορρηκτικους. Γι'αυτό και μου πρότειναν την πρόκληση ωορρηξίας. Βέβαια 2/2 συλλήψεις που είχαμε τις πετύχαμε εντελώς φυσιολογικά μόνο με τη λήψη βιταμινών. Τώρα θα δούμε τι θα γίνει και μ αυτό τον κύκλο που είχαμε τη διέγερση και πρόκληση με γονοδοτροπινες.
    • Θα βρούμε..!! Και όλα θα πάνε δεξιά αυτή τη φορά!! Θα έχω και εγώ το νου μου αν δω κάτι θα σου στείλω! 
    • μου είπε ότι για να πούμε τον όρο συνδρομο πολυκυστικών θα πρέπει να έχω 2 από τα 3 κριτήρια..1)υπερηχογραφικη εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών 2)αυξημένα ανδρογονα 3)διαταραχές περιόδου..έχω μονο το 1 από αυτά οπότε μου λεει οτι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ετσι η περιπτωση μου.. είμαι λίγο καιρό σε αυτό το χωρο των εξετάσεων και του ψαξίματος, αν εσεις που έχετε περισσότερη εμπειρία βλέπετε ότι κάτι δεν στέκει από αυτά που μου λέει πείτε μου να δω πως θα κινηθώ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...