Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπερα σε όλες τις εγκυμονούσες και μανούλες,θα θέμα τα φώτα σας είμαι στον 8 μήνα και εδώ και αρκετά καιρό συμβαίνει το εξής βλέπω στην κοιλιά μου καρούμπαλα σκληρά λες και μαζεύεται το παιδί κάπου και μια πίεση προς τα έξω μαζί με δύσπνοια είναι λέτε συσπάσεις η απλά το μωρό μαζεύεται ;;;;

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 2 ώρες, ο/η Kristi00 είπε:

Καλησπερα σε όλες τις εγκυμονούσες και μανούλες,θα θέμα τα φώτα σας είμαι στον 8 μήνα και εδώ και αρκετά καιρό συμβαίνει το εξής βλέπω στην κοιλιά μου καρούμπαλα σκληρά λες και μαζεύεται το παιδί κάπου και μια πίεση προς τα έξω μαζί με δύσπνοια είναι λέτε συσπάσεις η απλά το μωρό μαζεύεται ;;;;

Κοριτσι μου ειναι συσπασεις νομιζω!!! Εχω ακριβως τ ιδιο... πετρωματα σαν βουναλακι στην κοιλια και ταυτοχρονα μια περιεργη αισθηση και δυσπνοια σαν ταχυπαλμια... ο γιατρος μου ειπε ειναι φυσιολογικο για το μηνα που ειμαστε γιατι η μητρα προετοιμαζεται!!!

στις πριν 8 ώρες, ο/η katerina-90 είπε:

Κοριτσι μου ειναι συσπασεις νομιζω!!! Εχω ακριβως τ ιδιο... πετρωματα σαν βουναλακι στην κοιλια και ταυτοχρονα μια περιεργη αισθηση και δυσπνοια σαν ταχυπαλμια... ο γιατρος μου ειπε ειναι φυσιολογικο για το μηνα που ειμαστε γιατι η μητρα προετοιμαζεται!!!

Ακριβώς αυτο που περιγράφεις με ταχυπαλμία και δύσπνοια αυτο το μήνα έχω πολλές τότε συσπάσεις καθημερινές 

στις πριν 16 ώρες, ο/η Kristi00 είπε:

Ακριβώς αυτο που περιγράφεις με ταχυπαλμία και δύσπνοια αυτο το μήνα έχω πολλές τότε συσπάσεις καθημερινές 

Μου ειπε ο γιατρος ειναι φυσιολογικα να τα εχουμε κ οσο παει θα τα νιωθουμε και πιο εντονα.. οταν θα ειναι συσπασεις τοκετου ειναι λεει πολυ τακτικες και θα ειναι με πονους περιοδου ..   εγω νιωθω την μικρη μου εδω κ λιγο καιρο να με χτυπαει καποιες στιγμες πολυ χαμηλα... πολυ ομως... στα πλαινα εκει που ειναι κ τα χειλη 😳 δεν ξερω ειναι φυσιολογικα τοσο κατω!!! Αγχωνομαι για πρωορο τοκετο . Λες να θελει να βγει νωριτερα;;; αυριο εχω ραντεβου με το γιατρο να δω τι θα μου πει!!!

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerina-90 είπε:

Μου ειπε ο γιατρος ειναι φυσιολογικα να τα εχουμε κ οσο παει θα τα νιωθουμε και πιο εντονα.. οταν θα ειναι συσπασεις τοκετου ειναι λεει πολυ τακτικες και θα ειναι με πονους περιοδου ..   εγω νιωθω την μικρη μου εδω κ λιγο καιρο να με χτυπαει καποιες στιγμες πολυ χαμηλα... πολυ ομως... στα πλαινα εκει που ειναι κ τα χειλη 😳 δεν ξερω ειναι φυσιολογικα τοσο κατω!!! Αγχωνομαι για πρωορο τοκετο . Λες να θελει να βγει νωριτερα;;; αυριο εχω ραντεβου με το γιατρο να δω τι θα μου πει!!!

Οχιιι έχει ακόμη κανα μήνα και εμενα με χτυπάει κάτω κάτω καμία φορά κ εγώ έχω αύριο ραντεβού σε να δούμε τα μωράκια μας εγώ έχω κανα μήνα να το δω απορώ ποσό βάρος να είναι τώρα 😍🤰🏻

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kristi00 είπε:

Οχιιι έχει ακόμη κανα μήνα και εμενα με χτυπάει κάτω κάτω καμία φορά κ εγώ έχω αύριο ραντεβού σε να δούμε τα μωράκια μας εγώ έχω κανα μήνα να το δω απορώ ποσό βάρος να είναι τώρα 😍🤰🏻

Αχχχ και εγω ανυπομονω τοσο πολυ να τη δω!!! Να δω πως μεγαλωσε... πιστευω γυρω στα 2 κιλα θα ειναι! Αντε κοντευουμε... ανυπομονω να περασουν τωρα 3 βδομαδες να ηρεμησω να ξερω οτι εχω μπει στο μηνα μου!!

στις On 4/11/2018 at 10:53 ΜΜ, ο/η katerina-90 είπε:

Αχχχ και εγω ανυπομονω τοσο πολυ να τη δω!!! Να δω πως μεγαλωσε... πιστευω γυρω στα 2 κιλα θα ειναι! Αντε κοντευουμε... ανυπομονω να περασουν τωρα 3 βδομαδες να ηρεμησω να ξερω οτι εχω μπει στο μηνα μου!!

Τι έγινε τελικά τι νέα έχουμε απτήν μικρή ;;Εμενα ο δικός μου επιτέλους είναι με το κεφάλι κάτω 🙂

στις On 9/11/2018 at 1:05 ΠΜ, ο/η Kristi00 είπε:

Τι έγινε τελικά τι νέα έχουμε απτήν μικρή ;;Εμενα ο δικός μου επιτέλους είναι με το κεφάλι κάτω 🙂

μπρρρραβο κοριτσι μου! Να μεινει ετσι και να πανε ολα τελεια ευχομαι!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!Για εξωσωματική με απασχολεί!!
    • Αν έχουν επανέλθει οι ορμόνες κ έχεις κάνει κ σαλπιγγογραφία μπορείς να δοκιμάσεις κ κλομιφαίνη!!Αλλά πιο σωστά θα το συζητούσες με τον γυναικολόγο σου!!Οπωςσδήποτε θέλει στενή παρακολούθηση με υπέρηχο!!Ξεκινάς τον πρώτο υπέρηχο την 1 μέρα περιόδου να διαπιστωθεί ότι δν υπάρχει κάποια κύστη στις ωοθήκες!!Πίνεις τα χάπια 5 μέρες κ παράγονται παραπάνω ωάρια!!Κάνεις μετά ξανά υπερήχους να δείς το μέγεθος των ωαριών κ την σωστή μέρα θα γίνει μια ένεση για να σπάσουν τα ωάρια!!!Θέλει προσοχή γτ αν δν σκάσουν τα ωάρια μπορεί να γίνουν κύστες!!Σαν παρενέργειες είχα εξάψεις!!Δν τα καταφέραμε δυστυχώς αλλά σίγουρα κάπια κορίτσια τα κατάφεραν!!
    • καλώς ήρθες κορίτσι μου στην παρέα μας. γνώμη μου ειναι να σταματήσεις κορίτσι μου γιατι η εξωσωματική πιστεύω πως ειναι μια μεγαλη διαδικασία ειναι κριμα να αποτύχει. αν πετύχει και μεινεις έγκυος εγω στη θεση σου θα σταματούσα. τωρα δικια σου ειναι η επιλογή τι θα κάνεις. 
    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Θηλάζω 4 μηνες αποκλειστικά, απο μικρή ειχα θέμα με τον αιματοκρίτη μου κ σε όλη την εγκυμοσυνη οπως καταλαβαίνετε έπαιρνα σίδηρο 2 φορες την ημέρα! Πραγμα που ο γυναικολόγος μου οταν γέννησα μου ειπε να συνεχίσω .. το προβλημα μου ειναι πως παντα για καλυτερα έπινα κ στημένο πορτοκάλι μαζι αλλα αφού γέννησα μου είπαν πως το πορτοκαλι ισως ενοχλησει το μωρο με κολικούς κτλ .. ετσι το έκοψα! Κατρακύλησε ομως ο αιματοκρίτης ξανα κ θελω να ρωτησω αν γνωρίζει καποια αν επιτρέπεται να παιρνω βιταμινη c την γνωστη κλασσικη αναβραζουσα των φαρμακείων με τον θηλασμό. 
    • Τι ωραια θα ηταν... το πιο ωραιο Αι βασιλιατικο δωρο!!!! Περιμενω πως κ πως την αδεια... Να παω σπιτακι μου , στο τζακακι μου, στους φιλους μου.... Οπως και να χει θα ειναι τελεια... Ειμαι δεν ειμαι ❤️🐣
  • Νέες συζητήσεις