Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη


Μαίρη Αλ

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!! 

Είμαι καινούρια στο φόρουμ,και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.Ισχύει οτι στους δυο με 3 πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης μπορεί μια γυναίκα να έχει περίοδο?

Επίσης εγώ είχα τελευταία φορά επαφή στις 14 Ιουλίου.Μου ερχόταν περίοδος κανονικά απλά κρατούσε λιγότερες μέρες.Τον προηγούμενο μήνα μου ήρθε πρίοδος στις 5 Οκτωβρίου.Έχω κύκλο 24 με 25 μερες,και ακόμη δεν μου έχει έρθει περίοδος.Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος ή μπα?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαίρη Αλ είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! 

Είμαι καινούρια στο φόρουμ,και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.Ισχύει οτι στους δυο με 3 πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης μπορεί μια γυναίκα να έχει περίοδο?

Επίσης εγώ είχα τελευταία φορά επαφή στις 14 Ιουλίου.Μου ερχόταν περίοδος κανονικά απλά κρατούσε λιγότερες μέρες.Τον προηγούμενο μήνα μου ήρθε πρίοδος στις 5 Οκτωβρίου.Έχω κύκλο 24 με 25 μερες,και ακόμη δεν μου έχει έρθει περίοδος.Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος ή μπα?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κάνε καλέ αύριο το πρωί κ πες μας κ εμάς... ??

η @Μαίρη Αλ να κάνει! έπρεπε να είχε ήδη κάνει δλδ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχει τύχει σε συγγενικό μου πρόσωπο να είναι έγκυος με περίοδο και να το καταλάβει στον 5ο μήνα που πήγε στο γιατρό επειδή την ενοχλούσε το στομάχι της.
Εύχομαι εφόσον το επιθυμείς να είσαι και εσύ μια τέτοια περίπτωση. 
Πάντως συμφωνώ με τα κορίτσια, με σύλληψη από τον Ιούλιο προφανώς και θα δείξει το τεστ. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαίρη Αλ είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! 

Είμαι καινούρια στο φόρουμ,και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.Ισχύει οτι στους δυο με 3 πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης μπορεί μια γυναίκα να έχει περίοδο?

Επίσης εγώ είχα τελευταία φορά επαφή στις 14 Ιουλίου.Μου ερχόταν περίοδος κανονικά απλά κρατούσε λιγότερες μέρες.Τον προηγούμενο μήνα μου ήρθε πρίοδος στις 5 Οκτωβρίου.Έχω κύκλο 24 με 25 μερες,και ακόμη δεν μου έχει έρθει περίοδος.Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος ή μπα?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Δηλαδη έχεις 3 μέρες καθυστέρηση; αυτό μπορεί να συμβεί, 3 μέρες δεν είναι πολλές για σημαίνουν εγκυμοσύνη και πόσο μάλλον εγκυμοσύνη που υπάρχει από τον Ιούλιο και θα έπρεπε τώρα να είσαι 4 μηνών! Εκτός και αν έχεις κ άλλα συμπτώματα που σε υποψιαζουν, ειδάλλως μου ακούγεται εντελώς απίθανο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Έχει τύχει σε συγγενικό μου πρόσωπο να είναι έγκυος με περίοδο και να το καταλάβει στον 5ο μήνα που πήγε στο γιατρό επειδή την ενοχλούσε το στομάχι της.
Εύχομαι εφόσον το επιθυμείς να είσαι και εσύ μια τέτοια περίπτωση. 
Πάντως συμφωνώ με τα κορίτσια, με σύλληψη από τον Ιούλιο προφανώς και θα δείξει το τεστ. 
 

Κορίτσια μου, έχω διαβάσει σε ξενόγλωσσο φόρουμ πως έχει τύχει σε γυναίκες να είναι έγκυος και τα τεστ να δείχνουν συνεχώς αρνητικό αποτέλεσμα και κάποια στιγμή μετά την 9η και βάλε εβδομάδα να δείχνουν θετικό. Αυτό πάλι πως μπορεί να εξηγηθεί.... Πάντως συμβαίνει όντως σε κάποιες γυναίκες να έχουν τους πρώτους μήνες περίοδο και μάλιστα και κανονικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/11/2018 at 5:16 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Έχει τύχει σε συγγενικό μου πρόσωπο να είναι έγκυος με περίοδο και να το καταλάβει στον 5ο μήνα που πήγε στο γιατρό επειδή την ενοχλούσε το στομάχι της.
Εύχομαι εφόσον το επιθυμείς να είσαι και εσύ μια τέτοια περίπτωση. 
Πάντως συμφωνώ με τα κορίτσια, με σύλληψη από τον Ιούλιο προφανώς και θα δείξει το τεστ. 
 

Δεν είχε συμπτώματα εγκυμοσύνης πέρα από τις ενοχλήσεις στο στομάχι; Δεν μεγάλωσε η κοιλιά, δεν έβαλε κιλά, δεν καταλάβαινε τις κινήσεις του μωρού; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Δεν είχε συμπτώματα εγκυμοσύνης πέρα από τις ενοχλήσεις στο στομάχι; Δεν μεγάλωσε η κοιλιά, δεν έβαλε κιλά, δεν καταλάβαινε τις κινήσεις του μωρού; 

Οχι, ειχε περιττά κιλά οπότε η κοιλιά δεν φαινόταν αλλαγμένη, ούτε κάποια άλλη ιδιαίτερη ενόχληση. Τώρα ο γιος της ειναι εννιά χρονών. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Οχι, ειχε περιττά κιλά οπότε η κοιλιά δεν φαινόταν αλλαγμένη, ούτε κάποια άλλη ιδιαίτερη ενόχληση. Τώρα ο γιος της ειναι εννιά χρονών. 

Ειναι να σε θελει τελικα!Να θέλει να ερθει!Κι αλλες με φροντιδα ,προσοχη κλπ ....Να ειναι τυχερο να ερθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ισχύει εγκυμοσύνη κ περίοδος! 

Είναι νόμος! Περίοδος είναι το ωάριο που δεν γονιμοποιηθηκε. Αν γονιμοποιεί, δεν υπάρχει κάτι να φύγει εκτός αν έχει βιοχημικό κύηση. 

Αν μια γυναίκα είναι έγκυος κ αιμορραγει, αυτό είναι άλλο πράγμα κ ΔΕΝ είναι περίοδος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Οχι, ειχε περιττά κιλά οπότε η κοιλιά δεν φαινόταν αλλαγμένη, ούτε κάποια άλλη ιδιαίτερη ενόχληση. Τώρα ο γιος της ειναι εννιά χρονών. 

Να της ζήσει. Διάβασα για τέτοιες περιπτώσεις, αλλά άκουσα και από μια γνωστή μου που είναι έγκυος ότι είχε τους δυο πρώτους μήνες κανονικά περίοδο. Το ίδιο είχε συμβεί και στην μητέρα της. Οπότε ας μην είμαστε τόσο απόλυτοι πως δεν μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Δεν ισχύει εγκυμοσύνη κ περίοδος! 

Είναι νόμος! Περίοδος είναι το ωάριο που δεν γονιμοποιηθηκε. Αν γονιμοποιεί, δεν υπάρχει κάτι να φύγει εκτός αν έχει βιοχημικό κύηση. 

Αν μια γυναίκα είναι έγκυος κ αιμορραγει, αυτό είναι άλλο πράγμα κ ΔΕΝ είναι περίοδος. 

Καταρχάς δεν πιστεύω στις περιπτώσεις που ακούγονται για «εγκυμοσύνη με περίοδο» συνήθως είναι ελαφριές αποκόλλησεις η οτιδήποτε άλλο αφορά την εγκυμοσύνη.. αλλά δεν τα πιστεύω αυτά τα κάθε μήνα περίοδο και υπήρχε εγκυμοσύνη.. 

Τωρα πάνω σε αυτό που λες, δεν είναι ακριβώς έτσι γιατί σκέψου πως μετά την ημέρα της ωοληψιας οι γυναίκες έχουν στις 2 βδομάδες κανονικά περίοδο.. δεν υπάρχει ωάριο γιατί το έχουν πάρει.. αλλά περίοδος έρχεται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καταρχάς δεν πιστεύω στις περιπτώσεις που ακούγονται για «εγκυμοσύνη με περίοδο» συνήθως είναι ελαφριές αποκόλλησεις η οτιδήποτε άλλο αφορά την εγκυμοσύνη.. αλλά δεν τα πιστεύω αυτά τα κάθε μήνα περίοδο και υπήρχε εγκυμοσύνη.. 

Τωρα πάνω σε αυτό που λες, δεν είναι ακριβώς έτσι γιατί σκέψου πως μετά την ημέρα της ωοληψιας οι γυναίκες έχουν στις 2 βδομάδες κανονικά περίοδο.. δεν υπάρχει ωάριο γιατί το έχουν πάρει.. αλλά περίοδος έρχεται.. 

Ναι, περίοδο μπορείς να έχεις ακόμα κ σε κύκλο χωρίς ωορρηξια γιατι απομακρύνεται κ ο ιστός του ενδομητριου! Απλά ίσως έχεις μικρότερη αιμορραγία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Να της ζήσει. Διάβασα για τέτοιες περιπτώσεις, αλλά άκουσα και από μια γνωστή μου που είναι έγκυος ότι είχε τους δυο πρώτους μήνες κανονικά περίοδο. Το ίδιο είχε συμβεί και στην μητέρα της. Οπότε ας μην είμαστε τόσο απόλυτοι πως δεν μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο....

Δεν είναι θέμα απόλυτοτητας. 

Είναι απόλυτο να πούμε ότι το μωρό γίνεται με γονιμοποίηση του ωραρίου? Είναι απλά η αντικειμενική αλήθεια. 

Το ο, τι η γνωστή σου το λέει αυτό γιατί πρέπει να σημαίνει κάτι? Κ εγώ έχω γνωστή που λέει ότι έμεινε έγκυος χωρίς να κάνει σεξ! 

Το ότι η γνωστή σου μπορεί να μην είναι ενημερωμένη για το τι ήταν αυτό το αίμα, δεν παίζει δηλαδή? 

 Κι εγώ είχα αίμα. Δεν ήταν όμως περίοδος. Ηταν είτε αίμα απόβολων είτε αίμα αίμα ερεθισμένου κόλπου. Σε άλλες γυναίκες μπορεί να είναι αποκόλληση. 

Ας μην παραπληροφορουμε εν έτη 2018. Υπάρχουν κ επιστημονικές πηγές κ όλοι έχουμε πρόσβαση σε αυτές... 

Το λέω, γιατί θα αρχίσουν όλες οι γυναίκες που έχουν περίοδο να νομίζουν ότι είναι έγκυες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

Δεν είναι θέμα απόλυτοτητας. 

Είναι απόλυτο να πούμε ότι το μωρό γίνεται με γονιμοποίηση του ωραρίου? Είναι απλά η αντικειμενική αλήθεια. 

Το ο, τι η γνωστή σου το λέει αυτό γιατί πρέπει να σημαίνει κάτι? Κ εγώ έχω γνωστή που λέει ότι έμεινε έγκυος χωρίς να κάνει σεξ! 

Το ότι η γνωστή σου μπορεί να μην είναι ενημερωμένη για το τι ήταν αυτό το αίμα, δεν παίζει δηλαδή? 

 Κι εγώ είχα αίμα. Δεν ήταν όμως περίοδος. Ηταν είτε αίμα απόβολων είτε αίμα αίμα ερεθισμένου κόλπου. Σε άλλες γυναίκες μπορεί να είναι αποκόλληση. 

Ας μην παραπληροφορουμε εν έτη 2018. Υπάρχουν κ επιστημονικές πηγές κ όλοι έχουμε πρόσβαση σε αυτές... 

Το λέω, γιατί θα αρχίσουν όλες οι γυναίκες που έχουν περίοδο να νομίζουν ότι είναι έγκυες.. 

Ο καθένας έχει την άποψή του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Δεν είναι θέμα απόλυτοτητας. 

Είναι απόλυτο να πούμε ότι το μωρό γίνεται με γονιμοποίηση του ωραρίου? Είναι απλά η αντικειμενική αλήθεια. 

Το ο, τι η γνωστή σου το λέει αυτό γιατί πρέπει να σημαίνει κάτι? Κ εγώ έχω γνωστή που λέει ότι έμεινε έγκυος χωρίς να κάνει σεξ! 

Το ότι η γνωστή σου μπορεί να μην είναι ενημερωμένη για το τι ήταν αυτό το αίμα, δεν παίζει δηλαδή? 

 Κι εγώ είχα αίμα. Δεν ήταν όμως περίοδος. Ηταν είτε αίμα απόβολων είτε αίμα αίμα ερεθισμένου κόλπου. Σε άλλες γυναίκες μπορεί να είναι αποκόλληση. 

Ας μην παραπληροφορουμε εν έτη 2018. Υπάρχουν κ επιστημονικές πηγές κ όλοι έχουμε πρόσβαση σε αυτές... 

Το λέω, γιατί θα αρχίσουν όλες οι γυναίκες που έχουν περίοδο να νομίζουν ότι είναι έγκυες.. 

Δεν νομίζω να είναι πια όλες οι γυναίκες τόσο αφελείς! Τότε θα πρέπει να πιστεύουν κιόλας πως θα μείνουν έγκυες μυρίζοντας το κρίνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η paradisebird είπε:

Δεν νομίζω να είναι πια όλες οι γυναίκες τόσο αφελείς! Τότε θα πρέπει να πιστεύουν κιόλας πως θα μείνουν έγκυες μυρίζοντας το κρίνο...

Προφανώς μίλησα με έμφαση. Όσο αφελές είναι να πιστεύεις ότι μένεις έγκυος με τον Κρινο, άλλο τόσο είναι κ το να πιστεύεις πως έχεις για μήνες περίοδο ενώ είσαι έγκυος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...