Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θερμοκρασία


Katerina1993

Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλησπέραααα!!Δν παίζει ρόλο πόσο ακριβώς θα έχεις!!Συνήθως την ημέρα της ωορρηξίας έχουμε την πιο χαμηλή μας κ μετά από 1-3 μέρες ανεβαίνει!!Μετά πέφτει μια μέρα πριν αδιαθετήσουμε αλλά μπορεί να συμβεί κ την ίδια μέρα!!Πχ πέφτει πρωί κ αδιαθετούμε μεσημέρι!!Εύχομαι σύντομα να μείνεις εγκυούλα!!

Σε ευχαριστώ πολύ για της πληροφορίες! Δεν ξέρω πολλά για της θερμοκρασίες! Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι?? Αν και δεν έχω πολλές ελπίδες για αυτό τον μήνα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε θα ξανά πέσει. Πρέπει η υψηλή θερμοκρασία να υπάρχει γύρω στις 12 ημέρες. 

Λογικά θα πέσει στης επόμενες μέρες  ειμαι στης 20 μέρα σήμερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η earrp είπε:

Λογικά θα πέσει στης επόμενες μέρες  ειμαι στης 20 μέρα σήμερα! 

Την ημέρα που θα σου ρθει θα πέσει. Κ γω τα ίδια είμαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Την ημέρα που θα σου ρθει θα πέσει. Κ γω τα ίδια είμαι... 

 Άρα από την θερμοκρασία δεν μπορούμε να προβλέψουμε μια εγκυμοσύνη; Μόνο την ωορρηξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

 Άρα από την θερμοκρασία δεν μπορούμε να προβλέψουμε μια εγκυμοσύνη; Μόνο την ωορρηξία;

Αν διαρκεί 12 μέρες η υψηλή θερμοκρασία έγινε σωστά η ωορρηξια... Αν συνεχίζεται για πολλές παραπάνω μέρες ίσως είναι κ εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Αν διαρκεί 12 μέρες η υψηλή θερμοκρασία έγινε σωστά η ωορρηξια... Αν συνεχίζεται για πολλές παραπάνω μέρες ίσως είναι κ εγκυμοσύνη. 

Α οκ κατάλαβα!!! Η υψηλή θερμοκρασία αρχίζει μετά την ωορρηξία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Α οκ κατάλαβα!!! Η υψηλή θερμοκρασία αρχίζει μετά την ωορρηξία 

Ναι αφού έχει επέλθει. Πχ εγώ είχα ωορρηξια 35,8.κ την επόμενη 36,3.μετα 36,2.κτλ. Και όταν είναι να ρθει περίοδος πέφτει πάλι κάπου στο 35,8 κ το καταλαβαίνω κ είμαι προετοιμασμενη ότι έρχεται.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

 Άρα από την θερμοκρασία δεν μπορούμε να προβλέψουμε μια εγκυμοσύνη; Μόνο την ωορρηξία;

Πολύ σωστά!!Και την εγκυμοσύνη την καταλαβαίνουμε αν συνεχίσει η θερμοκρασία να είναι ανεβασμένη για 18 μέρες μετά την ωορρηξία που συνήθως θα έχουμε προλάβει να κάνουμε κανένα τεστάκι ως τότε :P!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι αφού έχει επέλθει. Πχ εγώ είχα ωορρηξια 35,8.κ την επόμενη 36,3.μετα 36,2.κτλ. Και όταν είναι να ρθει περίοδος πέφτει πάλι κάπου στο 35,8 κ το καταλαβαίνω κ είμαι προετοιμασμενη ότι έρχεται.. ?

Εντάξει!! Νομίζω το κατάλαβα μπορεί να το κάνω τον άλλο μήνα έτσι για να δω!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Πολύ σωστά!!Και την εγκυμοσύνη την καταλαβαίνουμε αν συνεχίσει η θερμοκρασία να είναι ανεβασμένη για 18 μέρες μετά την ωορρηξία που συνήθως θα έχουμε προλάβει να κάνουμε κανένα τεστάκι ως τότε :P!!!

Ε ναι!! Πιο πολύ με ενδιαφέρει να δω αν γίνεται σωστά η ωορρηξία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Ε ναι!! Πιο πολύ με ενδιαφέρει να δω αν γίνεται σωστά η ωορρηξία!!

Και μένα το ίδιο. Δηλ σου ανεβάζει την θερμοκρασία η προγεστερονη νομίζω. Βέβαια εγώ αυτό τον μήνα δεν έχω πολύ υψηλές θερμοκρασίες. Τώρα τι να πω. Μάλλον τσάμπα κι αυτός ο μήνας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και μένα το ίδιο. Δηλ σου ανεβάζει την θερμοκρασία η προγεστερονη νομίζω. Βέβαια εγώ αυτό τον μήνα δεν έχω πολύ υψηλές θερμοκρασίες. Τώρα τι να πω. Μάλλον τσάμπα κι αυτός ο μήνας. 

Σημασια εχει οχι να ειναι υψηλη η θερμοκρασια αλλα να υπαρξει αυτη η διαφορα αναμεσα στο πριν την ωορρηξια κ στο μετα. Να ειναι δηλαδη διφασικό το θερμοδιαγραμμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Σημασια εχει οχι να ειναι υψηλη η θερμοκρασια αλλα να υπαρξει αυτη η διαφορα αναμεσα στο πριν την ωορρηξια κ στο μετα. Να ειναι δηλαδη διφασικό το θερμοδιαγραμμα. 

Ναι είναι διφασικο. Δηλ όλες οι θερμοκρασίες είναι πάνω από 36,1. Αλλά νομίζω πως κάτι δε γίνεται σωστά. Αύριο θα που θα ξανά μετρηθώ θα δω. Πάντως ενώ είχα ξεκινήσει δυναμικά, τώρα νιώθω μια μελαγχολία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γιατί μπερδεύτηκα λίγο... Πήρα τηλ το γιατρό μου να μου λύσει την απορία.... Μου είπε ότι πρέπει η μέτρηση να γίνεται την ίδια ώρα και με θερμόμετρο από το στόμα και όχι την μασχάλη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Κορίτσια γιατί μπερδεύτηκα λίγο... Πήρα τηλ το γιατρό μου να μου λύσει την απορία.... Μου είπε ότι πρέπει η μέτρηση να γίνεται την ίδια ώρα και με θερμόμετρο από το στόμα και όχι την μασχάλη....

Ναι εννοείται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι είναι διφασικο. Δηλ όλες οι θερμοκρασίες είναι πάνω από 36,1. Αλλά νομίζω πως κάτι δε γίνεται σωστά. Αύριο θα που θα ξανά μετρηθώ θα δω. Πάντως ενώ είχα ξεκινήσει δυναμικά, τώρα νιώθω μια μελαγχολία. 

Γτ το λες κάτι δν πάει καλά?Δν φαίνονται αυτά ούτε απο θερμοκρασίες κτλπ!!!Η ψυχολογία είναι πολύ σημαντική!!!Ανέβα λίγο κ θα δείς μόνο σε καλό θα σου βγεί!!Ολα αυτά τα συμπτώματα,θερμοκρασίες κτλπ άγχος προσθέτουν!!Είδες πως λες νομίζεις κάτι δν πάει καλά!!Η μελαγχολία ίσως είναι γτ νόμιζες θα μείνεις εγκυούλα πιο γρήγορα!!Αλλά θα σου πω απ την εμπειρία μου ότι οι περισσότερες μένουν μέσα στον χρόνο προσπάθειας!!Ξέρεις πόσες γνωστές είχα που δν θυμόντουσαν τι μου λέγαν κ μια λέγαν ααα με την πρώτη πιάσαμε κ μετά τα άλλαζαν!!!Να μετριέσαι γτ σε βοηθά να βρείς την ωορρηξία ναι συμφωνώ αλλά διακρίνω άγχος!!!Εννοείτε με ενδιαφέρον στα λέω αυτά γτ 3 χρόνια που προσπαθώ πέρασα απ όλα τα στάδια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Γτ το λες κάτι δν πάει καλά?Δν φαίνονται αυτά ούτε απο θερμοκρασίες κτλπ!!!Η ψυχολογία είναι πολύ σημαντική!!!Ανέβα λίγο κ θα δείς μόνο σε καλό θα σου βγεί!!Ολα αυτά τα συμπτώματα,θερμοκρασίες κτλπ άγχος προσθέτουν!!Είδες πως λες νομίζεις κάτι δν πάει καλά!!Η μελαγχολία ίσως είναι γτ νόμιζες θα μείνεις εγκυούλα πιο γρήγορα!!Αλλά θα σου πω απ την εμπειρία μου ότι οι περισσότερες μένουν μέσα στον χρόνο προσπάθειας!!Ξέρεις πόσες γνωστές είχα που δν θυμόντουσαν τι μου λέγαν κ μια λέγαν ααα με την πρώτη πιάσαμε κ μετά τα άλλαζαν!!!Να μετριέσαι γτ σε βοηθά να βρείς την ωορρηξία ναι συμφωνώ αλλά διακρίνω άγχος!!!Εννοείτε με ενδιαφέρον στα λέω αυτά γτ 3 χρόνια που προσπαθώ πέρασα απ όλα τα στάδια!!!

Ναι εννοείται.. Σήμερα την νιώθω την μελαγχολία, δεν νομίζω πως είναι πιο τις θερμοκρασίες κτλ.. Νιώθω πόνο χαμηλά κ γενικά είμαι νταουν λόγω του ότι ζορίζομαι με το μεταπτυχιακό. Νομίζω επηρεάζει περισσότερο το μεταπτυχιακό παρά τα υπόλοιπα... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Ναι εννοείται.. Σήμερα την νιώθω την μελαγχολία, δεν νομίζω πως είναι πιο τις θερμοκρασίες κτλ.. Νιώθω πόνο χαμηλά κ γενικά είμαι νταουν λόγω του ότι ζορίζομαι με το μεταπτυχιακό. Νομίζω επηρεάζει περισσότερο το μεταπτυχιακό παρά τα υπόλοιπα... ??

Εεεε φίλη άλλο αυτό!!!Σίγουρα κ άλλα θεματακιά μας επηρεάζουν!!Εχουμε κ τις μέρες μας σίγουρα!!!Αλλά να βρίσκεις τρόπους να ξεφεύγεις κ λίγο!!!Θετικές σκέψεις κ που ξέρεις με το μεταπτυχιακό σου μπορεί να ρθεί κ το μπεμπέ αυτό τον μήνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Εεεε φίλη άλλο αυτό!!!Σίγουρα κ άλλα θεματακιά μας επηρεάζουν!!Εχουμε κ τις μέρες μας σίγουρα!!!Αλλά να βρίσκεις τρόπους να ξεφεύγεις κ λίγο!!!Θετικές σκέψεις κ που ξέρεις με το μεταπτυχιακό σου μπορεί να ρθεί κ το μπεμπέ αυτό τον μήνα!!

Τόσο που έχω πέσει στη έρευνα αν δεν έγραφα επαφές κτλ στη εφαρμογή του κινητού, τίποτα δεν θα θυμόμουν ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Τόσο που έχω πέσει στη έρευνα αν δεν έγραφα επαφές κτλ στη εφαρμογή του κινητού, τίποτα δεν θα θυμόμουν ????

Ναι η αλήθεια ειδικά την ωορρηξία πρέπει περίπου να την ξέρουμε κ να την σημειώνουμε γτ εμείς που δν έχουμε σταθερό κύκλο δν θα ξέρουμε πότε να αναμένουμε!!Θετικό που έχεις κάτι δημιουργικό να ασχοληθείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι η αλήθεια ειδικά την ωορρηξία πρέπει περίπου να την ξέρουμε κ να την σημειώνουμε γτ εμείς που δν έχουμε σταθερό κύκλο δν θα ξέρουμε πότε να αναμένουμε!!Θετικό που έχεις κάτι δημιουργικό να ασχοληθείς!!!

Καλά κ εγ αυτό το μήνα δνε πήρα τεστακια ωορρηξιας. Απλά θεωρώ την 16η ημέρα ως ωορρηξια. Κ είχα επαφές 8,10, 11,13,15,16η ημέρες. Γενικά οποίες μέρες μπορούμε κ θέλουμε έχουμε επαφές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ναι εννοείται 

Δηλαδή εγώ το κάνω λάθος τόσο καιρό... Και θερμόμετρο για μέτρηση από το στόμα είναι ειδικό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Δηλαδή εγώ το κάνω λάθος τόσο καιρό... Και θερμόμετρο για μέτρηση από το στόμα είναι ειδικό? 

Όχι το κανονικό απλά το βάζεις στο στόμα. Κ παίρνεις τη θερμοκρασία πρωί συνήθως την ίδια ώρα κ να έχεις κοιμηθεί σωστά, πχ όχι ξενύχτι κτλ.. Κ εγώ αυτό τον μήνα το κάνω σωστά. Και δεν βλέπω πολλές διακυμάνσεις... Είμαι στη 20η ημερα. 16η κατάλαβα ωορρηξια. Τώρα αύριο ελπίζω να ειναι το ιδιο υψηλό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Katerina1993 είπε:

Δηλαδή εγώ το κάνω λάθος τόσο καιρό... Και θερμόμετρο για μέτρηση από το στόμα είναι ειδικό? 

Καλημέρα κορίτσι... Όταν ξυπνήσεις τσέκαρε σωστά την θερμοκρασία σήμερα. Να δούμε αν είχες διαφορά με χθες. Εγώ πάλι σήμερα 36,2.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσι... Όταν ξυπνήσεις τσέκαρε σωστά την θερμοκρασία σήμερα. Να δούμε αν είχες διαφορά με χθες. Εγώ πάλι σήμερα 36,2.?

36,5 σήμερα... Αντί να κατεβαίνει ανεβαίνει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...