Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Άστα κι εγώ πολυυυυυυ.... 

Ε εντάξει δεν κόβονται τα γλυκάκια...αλλα μπορούμε να τρωμε με μέτρο...? Μολις εφαγα τωρα ενα κομματάκι γαλακτομπούρεκο με το μαλλί απο το καταιφι απο πανω..ετσι για καληνύχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Δυστυχώς δεν γίνεται γιατί είμαστε πολλοί κ κοιμόμαστε σε ίδια δωμάτια.... 

πηγαίντε βόλτα στο χωριό χαχαα..τι να πω. όλα για κάποιο λόγο γίνονται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Αααα εσύ θα είσαι από τις πρώτες που θα μας πεις τα νέα.. εγώ ακόμα ειμαι 3η μέρα περιόδου ..θα ξεκινήσω τις επαφές από 10η μέρα παρά μέρα να δούμε τι θα βγει κ από αυτό.. πειραματιζόμαστε κάθε φορά.. χαχα..μια έτσι μια αλλιώς...

Καλά θα κανετε! Όσο πιο πολλές επαφές τόσο καλύτερα! !!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Εγώ είμαι διαβητικη ?

Πωωω υπομονή. Σε καταλαβαίνω..... Στο σχολείο έχω ένα παιδάκι με διαβήτη..... ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

πηγαίντε βόλτα στο χωριό χαχαα..τι να πω. όλα για κάποιο λόγο γίνονται..

Ε δε πειράζει μπορεί να είναι κ καλύτερα θα αποφορτιστουμε κ θα συνεχισουμε όταν επιστρέψουμε!!! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Έκανα τεστ 35η ημέρα κ ήταν αρνητικό.. Κ πήρα προγεστερονη οπότε μετά που θα τα σταματήσω θα μου έρθει περίοδος. Είναι σαν να είμαι στη 2η φάση. 

Ο γιατρός σου είπε για προγεστερονη? Δεν ξέρω την ιδιότητα της γι αυτο ρωτάω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Ε εντάξει δεν κόβονται τα γλυκάκια...αλλα μπορούμε να τρωμε με μέτρο...? Μολις εφαγα τωρα ενα κομματάκι γαλακτομπούρεκο με το μαλλί απο το καταιφι απο πανω..ετσι για καληνύχτα!!

Όχι όχι έχω κόψει το φαγητό μετά της 8.30......? Κ γλυκό χωρίς σοκολάτα δνε είναι γλυκό για εμένα..... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Ο γιατρός σου είπε για προγεστερονη? Δεν ξέρω την ιδιότητα της γι αυτο ρωτάω! 

Ναι έχω ξανά πάρει είχα κ σπίτι κ βόλεψε να τα ξεκινήσω από Κυριακή. Τα παίρνεις πρωί βράδυ για 5 ημέρες κ μετά σου έρχεται περίοδος. Είναι σνα να είναι τεχνική β φάση... Δηλ πάλι αυξάνεται η θερμοκρασία. Κτλ.. Κ όταν τα κόψω. Πέφτει σιγά σιγά μέχρι που μετά από μερικές μέρες πέφτει. Κ μου έρχεται περίοδος... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Ο γιατρός σου είπε για προγεστερονη? Δεν ξέρω την ιδιότητα της γι αυτο ρωτάω! 

Επίσης είναι πολύ σημαντική. Κ την δίνουν κ σε αρχές εγκυμοσύνης. Γιατί η χαμηλή προγεστερονη μπορεί να κάνει αυτόματη αποβολή. Κ εγώ επειδή ξέρω κ τα έχω ξανά πάρει όταν με το καλό μείνω. Σίγουρα από μόνη μου θα κάνω κ μι προγεστερονη μαζί με την χοριακη να δω που βρίσκεται για να ξέρω αν θα πάρω χάπι... Αν δνε έχω κάνει από μόνη μου υψηλη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Πωωω υπομονή. Σε καταλαβαίνω..... Στο σχολείο έχω ένα παιδάκι με διαβήτη..... ????

Όλα μια συνήθεια είναι!  Διαγνωστικά στα 23 μου με τύπου 1. Απλά μαθαίνεις να είσαι υπεύθυνος. Το πιτσιρικακι που έχεις στο σχολείο θα γίνει πολύ υπεύθυνο άτομο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Όχι όχι έχω κόψει το φαγητό μετά της 8.30......? Κ γλυκό χωρίς σοκολάτα δνε είναι γλυκό για εμένα..... ???

Μιλάς σωστά! Αγαπώ τη σοκολάτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η levanda είπε:

Όλα μια συνήθεια είναι!  Διαγνωστικά στα 23 μου με τύπου 1. Απλά μαθαίνεις να είσαι υπεύθυνος. Το πιτσιρικακι που έχεις στο σχολείο θα γίνει πολύ υπεύθυνο άτομο! 

Ναι διεγνωσθη β δημοτικού. Τώρα είναι δ δημοτικού κ είναι πολύ υπεύθυνος... Κ γνωστής επί του θεματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Έτσι σωστά.. Κ είμαστε αυτές που τα θέλουμε κ περισσότερο αλλά πρέπει να αντισταθούμε.. 

Είναι τόσο ωραία τα άτιμα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν θυμάμαι ποια ανέφερε σχετικά με ΑΜΗ, νομίζω η Βίκυ. Εγώ έκανα τον Φεβρουάριο του 17 τότε ήμουν 30,5 χρονών είχα 5,84.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι διεγνωσθη β δημοτικού. Τώρα είναι δ δημοτικού κ είναι πολύ υπεύθυνος... Κ γνωστής επί του θεματος.

Είμαι σίγουρη! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lactaki κι εγώ με τεστ θα βρω την ωορρηξία. Αλλά εγώ μάλλον θα κάνω μικρότερο κύκλο.

Καλή επιτυχία! Σταυρώνω δαχτυλάκια για όλα τα κορίτσια!

@sofiefin1982 είναι θέμα χρόνου τότε! Πολλά ζευγάρια χωρίς κανένα πρόβλημα με τακτικές επαφές μπορεί να κάνουν και δύο χρόνια για να πετύχουν εγκυμοσύνη. Το έχω διαβάσει σε ιατρικό άρθρο. 

Ξέρω ότι είναι δύσκολο, αλλά πρέπει να γίνουμε λίγο "ζεν". Να μην αγχωνόμαστε από τους γύρω μας, (γιατί πιστεύω ότι αν δεν υπήρχαν αυτοί, θα ήμασταν πιο κουλ) και να σκεφτόμαστε πως όσο καθυστερεί το μωρό, έχουμε περισσότερο χρόνο για τον εαυτό μας, για το σύζυγό μας, για ταξίδια, για χόμπι κ.λπ.

Όταν έρθει το μωρό, θα μας φάει η κλεισούρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Κορίτσια δεν θυμάμαι ποια ανέφερε σχετικά με ΑΜΗ, νομίζω η Βίκυ. Εγώ έκανα τον Φεβρουάριο του 17 τότε ήμουν 30,5 χρονών είχα 5,84.

Ναι εγώ εγώ έκανα την εξέταση!και βγήκε 2,47 από το διάβασα είναι καλή τιμή και είμαι μέσα στα όρια τα φυσιολογικά!!καλέ εσύ είχες πολύ είσαι στην υψηλή γονιμότητα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope!!! είπε:

Γιατί τώρα περιμένω πάλι περίοδο 15 με 16 Δεκεμβρίου. Οι επόμενες γόνιμες είναι από 28 ως 1 Γενάρη, τις μέρες δηλαδή που θα είμαστε σε ένα σπίτι με συγγενείς για να περάσουμε τις γιορτες στην επαρχία. Άρα τζίφος χαμένος ο Γενάρης..... Μακάρι βρε @egw να μείνουμε γρήγορα.... 

ετσι εχασα και εγω αυτο το μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η paradisebird είπε:

Θα με βλέπετε σαν την μεγάλη αδελφή σας. Σας το έχω ξαναγράψει. Χαίρομαι αν έστω και στο ελάχιστο και με αυτό τον τρόπο μπορώ να βοηθάω. Όλα θα γίνουν....

κορίτσι μου παντως μεγαλη η δυναμη σου μπραβο νασαι καλα και να ερθει ενα μωρακι και για σενα 

ποοτε δε ξερεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Όσο να ναι. Γενικά η ζάχαρη δεν κάνει πολύ καλό στην ωορρηξια. Οπότε κ στη γονιμότητα. Κ εγώ αποφεύγω όσο μπορώ τα γλυκα...αλλα τα αγαπώ. Προσπαθώ... Όμως... 

δεν πιστευω τοσο να ισχυει αυτο μεερες ωορηηξιας τις ημερες που εμεινα εγκυος ημουν αγκαλια με γλυκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Ναι εγώ εγώ έκανα την εξέταση!και βγήκε 2,47 από το διάβασα είναι καλή τιμή και είμαι μέσα στα όρια τα φυσιολογικά!!καλέ εσύ είχες πολύ είσαι στην υψηλή γονιμότητα!!!!

διόρθωση 29,5 ήμουν. 

Πες μου λοιπόν 3 χρόνια τώρα τι γίνεται...Απόψε πονάω κ νιώθω ότι θα αδιαθετησω. Με τουτα κ με εκείνα φτάνεις να έχεις ψυχολογία πεσμένη Και άντε πάλι λες δυναμικά ξεκινάμε τον καινούριο μήνα..

Για αυτό καταλαβαίνω την @sofiefin1982 .Λες έχω κάνει τα πάντα, τι πάει στραβά όμως? 

Ρητορική η ερώτηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Ε εντάξει δεν κόβονται τα γλυκάκια...αλλα μπορούμε να τρωμε με μέτρο...? Μολις εφαγα τωρα ενα κομματάκι γαλακτομπούρεκο με το μαλλί απο το καταιφι απο πανω..ετσι για καληνύχτα!!

???εγώ αυτό πρώτη φορά το ακούω.. για γυναίκες τουλάχιστον που έχουν έναν ομαλό κύκλο! αφήστε π χωρίς σοκολάτα δε ζω! τρώω τουλάχιστον μια ολόκληρη καθημερινά ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η levanda είπε:

διόρθωση 29,5 ήμουν. 

Πες μου λοιπόν 3 χρόνια τώρα τι γίνεται...Απόψε πονάω κ νιώθω ότι θα αδιαθετησω. Με τουτα κ με εκείνα φτάνεις να έχεις ψυχολογία πεσμένη Και άντε πάλι λες δυναμικά ξεκινάμε τον καινούριο μήνα..

Για αυτό καταλαβαίνω την @sofiefin1982 .Λες έχω κάνει τα πάντα, τι πάει στραβά όμως? 

Ρητορική η ερώτηση. 

Έλα ντε και εγώ ακόμα το ψάχνω!!!1,5 χρόνο προσπαθούμε όλα καλά αλλά δεν έρχεται!!Να σου πω τη αλήθεια εγώ πλέον το συνήθισα και δεν στεναχωριέμαι Με την καινούργια χρονιά αποφάσισα να ζητήσω βοήθεια και να προσπαθήσουμε και με άλλο τρόπο!Δεν το δέχομαι χωρίς να έχουμε πρόβλημα να μην κάνουμε μωράκι!!!❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Έλα ντε και εγώ ακόμα το ψάχνω!!!1,5 χρόνο προσπαθούμε όλα καλά αλλά δεν έρχεται!!Να σου πω τη αλήθεια εγώ πλέον το συνήθισα και δεν στεναχωριέμαι Με την καινούργια χρονιά αποφάσισα να ζητήσω βοήθεια και να προσπαθήσουμε και με άλλο τρόπο!Δεν το δέχομαι χωρίς να έχουμε πρόβλημα να μην κάνουμε μωράκι!!!❤️?

Όπως τα λες τα σκέφτομαι! Οι θλιβερές σκέψεις είναι δευτερολέπτων πλέον. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Επίσης είναι πολύ σημαντική. Κ την δίνουν κ σε αρχές εγκυμοσύνης. Γιατί η χαμηλή προγεστερονη μπορεί να κάνει αυτόματη αποβολή. Κ εγώ επειδή ξέρω κ τα έχω ξανά πάρει όταν με το καλό μείνω. Σίγουρα από μόνη μου θα κάνω κ μι προγεστερονη μαζί με την χοριακη να δω που βρίσκεται για να ξέρω αν θα πάρω χάπι... Αν δνε έχω κάνει από μόνη μου υψηλη....

Καλημέρα! Για την αρχή της εγκυμοσύνης το ξέρω. Είχα πάρει κι εγώ στην πρώτη μου κορουλα! 

Επίσης για να καταλάβω όσο παίρνεις την προγεστερονη δεν μπορείς να μεινεις έγκυος? ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...