Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ κ σε σένα εύχομαι τα καλύτερα!!Ναι έσπευσαν κάποιοι απ τον περίγυρο μου να με ενημερώσουν ότι δν ξέρουν καμία να πέτυχε με σπερματέγχυση έτσι για να μου ανεβάσουν το ηθικό χαχχαχα!!Αλλά μου έχει τύχει να ξέρω ζευγάρια που απέτυχαν γτ πχ η κοπέλα δν είχε κάνει σαλπιγγογραφία κ δν ήξερε ότι ήταν βουλωμένες ή ο άντρας δν είχε καλό σπέρμα!!Καμιά φορά δν γνωρίζουμε κ όλα τα δεδομένα!!Οπως πολύ σωστά λες το εμπλουτίζουν,εε περνά κ κόλπο κ τράχηλο λίγο καλύτερα!!Μπορεί να ανέβαινει κ το ηθικό λίγο έτσι στο ζευγάρι!!Αν ακούς μπα θα αποτύχεις δν κάνουμε τίποτα!!Αν το παέμ κ έτσι πόσες πετυχαίνουν με την πρώτη εξωσωματική?Να απελπίζουμε όλα τα κορίτσια!!Συμβουλή δική μου ψάξιμο για όσο τον δυνατόν να είναι ψαγμένος ο γιατρός να ενημερωνόμαστε κ μείς πχ για βασικά πράγματα όπως εξετάσεις κ για ποιό λόγω τις κάνουμε κ καλή τύχη!!!

Ναι ο γιατρός παίζει πολύ σημαντικό ρόλο!!! Να μην ακούς κανέναν!!!!και να μην επηρεάζεσαι από την στιγμή που δεν έχετε κάποιο πρόβλημα σοβαρό με λίγη βοήθεια θα έρθει!!!!!!❤️❤️❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

6η μέρα του κύκλου σήμερα, ήρθαν κ τα τεστακια ωορηξιας αλλά λέω να τα ξεκινήσω από 12η μέρα. Γενικά δεν είμαι πολύ αισιόδοξη αυτό το μήνα δεν ξέρω.... Ίσως γιατί ήμουν σίγουρη για το προηγούμενο κ νιώθω ότι τι παραπάνω να κάνω;;;; συν ότι αν απότυχω κ τώρα πάω για Φλεβάρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

6η μέρα του κύκλου σήμερα, ήρθαν κ τα τεστακια ωορηξιας αλλά λέω να τα ξεκινήσω από 12η μέρα. Γενικά δεν είμαι πολύ αισιόδοξη αυτό το μήνα δεν ξέρω.... Ίσως γιατί ήμουν σίγουρη για το προηγούμενο κ νιώθω ότι τι παραπάνω να κάνω;;;; συν ότι αν απότυχω κ τώρα πάω για Φλεβάρη 

Γιατί για φερβαρη;

Μην απογοήτευσε μαζί θα μείνουμε το δεύτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η egw είπε:

Γιατί για φερβαρη;

Μην απογοήτευσε μαζί θα μείνουμε το δεύτερο

Γιατί τώρα περιμένω πάλι περίοδο 15 με 16 Δεκεμβρίου. Οι επόμενες γόνιμες είναι από 28 ως 1 Γενάρη, τις μέρες δηλαδή που θα είμαστε σε ένα σπίτι με συγγενείς για να περάσουμε τις γιορτες στην επαρχία. Άρα τζίφος χαμένος ο Γενάρης..... Μακάρι βρε @egw να μείνουμε γρήγορα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Γιατί τώρα περιμένω πάλι περίοδο 15 με 16 Δεκεμβρίου. Οι επόμενες γόνιμες είναι από 28 ως 1 Γενάρη, τις μέρες δηλαδή που θα είμαστε σε ένα σπίτι με συγγενείς για να περάσουμε τις γιορτες στην επαρχία. Άρα τζίφος χαμένος ο Γενάρης..... Μακάρι βρε @egw να μείνουμε γρήγορα.... 

Κορίτσι δε χάνονται οι μέρες ακομα κ με γεμάτο σπίτι..βάλτε το στο αθόρυβο κ εκμεταλλευτείτε τις μέρες????

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

6η μέρα του κύκλου σήμερα, ήρθαν κ τα τεστακια ωορηξιας αλλά λέω να τα ξεκινήσω από 12η μέρα. Γενικά δεν είμαι πολύ αισιόδοξη αυτό το μήνα δεν ξέρω.... Ίσως γιατί ήμουν σίγουρη για το προηγούμενο κ νιώθω ότι τι παραπάνω να κάνω;;;; συν ότι αν απότυχω κ τώρα πάω για Φλεβάρη 

Εγώ αν κ είχα 9 τεστακια από τον προηγούμενο μήνα παρήγγειλα αλλα 10 ..ένιωθα ανασφάλεια μήπως δε μου φθάσουν .. γιατί δε ξέρω πότε θα κάνω ωορηξια.. τον ένα μήνα έκανα 16η τον άλλο 13η., Τώρα??άντε να δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sofiefin1982 είπε:

Είσαι μικρή όμως εγώ ειμαι35???

Κι εγώ 50. Όχι πως δεν καταλαβαίνω το άγχος και τη στενοχώρια όλων των κοριτσιών εδώ μέσα, αλλά όταν "πέφτετε" σκεφτείτε ότι υπάρχουν και χειρότερα!

Σκέφτομαι καμιά φορά τη ζωή μου. Βρήκα τον άνθρωπό μου στα 47 όταν φίλες και γνωστές μου ήδη ήταν χρόνια παντρεμένες και είχαν κάνει και παιδιά χωρίς καμία δυσκολία. Εγώ βολόδερνα μόνη μου στη ζωή. Ένιωσα απέραντη μοναξιά στη ζωή μου. Δεν είχα έναν άνθρωπο δίπλα μου. Τα χρόνια περνούσαν κι εγώ μεγάλωνα. Ο καθένας με την τύχη του θα μου πείτε. Σωστά! Η αργοπορία στο να παντρευτώ έφερε και το πρόβλημα της τεκνοποίησης. Γι' αυτό σας λέω πως τίποτα δεν χάθηκε ακόμη.... για εσάς! Θα γίνετε μανούλες.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η paradisebird είπε:

Κι εγώ 50. Όχι πως δεν καταλαβαίνω το άγχος και τη στενοχώρια όλων των κοριτσιών εδώ μέσα, αλλά όταν "πέφτετε" σκεφτείτε ότι υπάρχουν και χειρότερα!

Σκέφτομαι καμιά φορά τη ζωή μου. Βρήκα τον άνθρωπό μου στα 47 όταν φίλες και γνωστές μου ήδη ήταν χρόνια παντρεμένες και είχαν κάνει και παιδιά χωρίς καμία δυσκολία. Εγώ βολόδερνα μόνη μου στη ζωή. Ένιωσα απέραντη μοναξιά στη ζωή μου. Δεν είχα έναν άνθρωπο δίπλα μου. Τα χρόνια περνούσαν κι εγώ μεγάλωνα. Ο καθένας με την τύχη του θα μου πείτε. Σωστά! Η αργοπορία στο να παντρευτώ έφερε και το πρόβλημα της τεκνοποίησης. Γι' αυτό σας λέω πως τίποτα δεν χάθηκε ακόμη.... για εσάς! Θα γίνετε μανούλες.... ?

Τι γλυκιά που είσαι!!! Θα ήθελα να σε είχα κοντά μου να μιλούσαμε!!! Είσαι από τα λίγα άτομα που μιλάς με τόση αγάπη κ καλοσύνη σε όλες μας!!! Νιώθω απογοητευμένη κ σε διαβαζωκ ηρεμώ!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η sofiefin1982 είπε:

Τι γλυκιά που είσαι!!! Θα ήθελα να σε είχα κοντά μου να μιλούσαμε!!! Είσαι από τα λίγα άτομα που μιλάς με τόση αγάπη κ καλοσύνη σε όλες μας!!! Νιώθω απογοητευμένη κ σε διαβαζωκ ηρεμώ!!! ???

Θα με βλέπετε σαν την μεγάλη αδελφή σας. Σας το έχω ξαναγράψει. Χαίρομαι αν έστω και στο ελάχιστο και με αυτό τον τρόπο μπορώ να βοηθάω. Όλα θα γίνουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η sofiefin1982 είπε:

Εγω πάλι τι να πω... Κάναμε όλες τις εξετάσεις κ σήμερα πάλι αδιάθετησα!!! Ανεξήγητη υπογονιμοτητα μας είπαν!!! Μας έδωσαν περιθώρια μέχρι τον Φλεβάρη!!! Μετά εξωσωματική!!! Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνουμε λάθος!!! Όλο αυτό σκέφτομαι κ στενόχωριεμαι!!! 

Αυτός είναι ο φόβος μου, ότι θα ακούσουμε κάτι τέτοιο και εμείς κάποια στιγμή. Διανύω την 30η μέρα του κύκλου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσι δε χάνονται οι μέρες ακομα κ με γεμάτο σπίτι..βάλτε το στο αθόρυβο κ εκμεταλλευτείτε τις μέρες????

 

Δυστυχώς δεν γίνεται γιατί είμαστε πολλοί κ κοιμόμαστε σε ίδια δωμάτια.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Brisa είπε:

Κ εγώ έχω πολυκυστικες κ μάλιστα πολλές κύστες κ στις δυο πλευρές ! Παίρνω τα inofert δυο μήνες , διατροφή δεν κάνω ίσα ίσα έχω αφεθεί αρκετά γιατί είχα αδυνατίσει πολύ! Εμένα μα πονάει πάντα το ένα στήθος μετά την ωορρηξία κ έτσι καταλαβαίνω πως έγινε ! Μετά από 5-6 μέρες ξεκινάει κ το άλλο κ μια μέρα πριν αδιαθετησω γίνεται πιο ήπιος ο πόνος! Πάντως έκανες πόλυ καλά που έκοψες τα γλυκά γιατί ειδικά σε μας με πολυκυστικες είναι ότι χειρότερο !! Σου εύχομαι σύντομα να έχεις ευχάριστα νέα !!!!! ?

Κοριτσια καλησπέρα,  τα γλυκα επηρεάζουν τη γονιμότητα...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Ο σύζυγος έχει κάνει εξετάσεις; Συγγνώμη αν τα έχεις ξαναπει αλλά δεν έχω διαβάσει όλες τις συζητήσεις σας.

14 μήνες δεν είναι πάρα πολύ, ούτε πολύ λίγο βέβαια. 

Θα έρθει, είμαι σίγουρη. Απλά θέλει το σωστό timing, στο οποίο εγώ πιστεύω πολύ!

Ο συζηγος έκανε τώρα σπερμοδιαγραμμα και είναι σούπερ!!! Ο γιατρός μας είπε μόνο ανεξήγητη γονιμότητα!!! Μόνο αυτό!!! ☹️???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Κοριτσια καλησπέρα,  τα γλυκα επηρεάζουν τη γονιμότητα...?

Όσο να ναι. Γενικά η ζάχαρη δεν κάνει πολύ καλό στην ωορρηξια. Οπότε κ στη γονιμότητα. Κ εγώ αποφεύγω όσο μπορώ τα γλυκα...αλλα τα αγαπώ. Προσπαθώ... Όμως... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η sofiefin1982 είπε:

Εγω πάλι τι να πω... Κάναμε όλες τις εξετάσεις κ σήμερα πάλι αδιάθετησα!!! Ανεξήγητη υπογονιμοτητα μας είπαν!!! Μας έδωσαν περιθώρια μέχρι τον Φλεβάρη!!! Μετά εξωσωματική!!! Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνουμε λάθος!!! Όλο αυτό σκέφτομαι κ στενόχωριεμαι!!! 

Αν έχετε πάρει το OK από γιατρούς για όσα μπορούν να ελεγχθούν συνεχίστε χαλαρά τις προσπάθειες κι αν δεν συμβεί, που το απεύχομαι, θα καταφυγετε σε άλλες λύσεις... Όπως όλοι μας θα κάνουμε το ίδιο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Όσο να ναι. Γενικά η ζάχαρη δεν κάνει πολύ καλό στην ωορρηξια. Οπότε κ στη γονιμότητα. Κ εγώ αποφεύγω όσο μπορώ τα γλυκα...αλλα τα αγαπώ. Προσπαθώ... Όμως... 

Οοοο δεν το γνώριζα... και ειμαι γλυκατζου γαμωτο...????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κορτας είπε:

@paradisebird η φωτο ειναι πριν 3 χρονια;;;; Εισαι κουκλα! 

26 μερα εγω......

Ναι κοπέλα μου. Πριν τρία χρόνια, την ημέρα του γάμου μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Κοριτσια καλησπέρα,  τα γλυκα επηρεάζουν τη γονιμότητα...?

Γενικά μια ισοροποιημενη διατροφή κάνει πολύ καλό κ στην γονιμότητα ! Όποτε ναι η ζάχαρη, τα τρανς λιπαρά , τηγανητά fast food κάνουν κακό! Τόσο περισσότερο σε όσες γυναίκες έχουν κ πολυκυστικες ωοθήκες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η paradisebird είπε:

Ναι κοπέλα μου. Πριν τρία χρόνια, την ημέρα του γάμου μας.

Μακαρι στα 47 μου να ειμαι καπως ετσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Brisa είπε:

Γενικά μια ισοροποιημενη διατροφή κάνει πολύ καλό κ στην γονιμότητα ! Όποτε ναι η ζάχαρη, τα τρανς λιπαρά , τηγανητά fast food κάνουν κακό! Τόσο περισσότερο σε όσες γυναίκες έχουν κ πολυκυστικες ωοθήκες 

Έτσι σωστά.. Κ είμαστε αυτές που τα θέλουμε κ περισσότερο αλλά πρέπει να αντισταθούμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κορτας είπε:

Μακαρι στα 47 μου να ειμαι καπως ετσι...

Ευχαριστώ καλή μου. Είναι θέμα DNA... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου όλα θα είναι μια χαρά,  όπως είπε και άλλη κοπέλα πιθανόν να δει και αν έκανες ή θα κάνεις ωορρηξία....και μένα τότε το είχε δει πως θα εκανα ωορρηξία ή ειχα κανει δε θυμαμαι καλα ,περίοδος όμως δεν είχε έρθει μετά από 14 μέρες αλλά πιο μετά....ελπίζω και σένα να ρθει στην ώρα της η περιοδος και να ξεκινήσετε κατευθείαν με οποια διαδικασία πάτε ❤️ περιμένουμε νέα σου 🤞 Αχ κορίτσι κου ήρθε τελικά...πφφφ😮‍💨 Να τον πάρεις να δείτε πως θα προχωρήσετε  Εγώ παράγγειλα και για αυτό το κύκλο τεστακια ...λογικά θα τα χρησιμοποιήσω   
    • εγώ μπορεί να είμαι 4.5 πάνω.. αλλά ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με +10 απο τα φυσιολογικά μου..τα οποια τα εβαλα απο Σεπτέμβρη μέχρι Νοέμβρη... οπότε μου είναι δύσκολη η όλη αλλαγη στο σώμα μου... δηλαδή ήμουν πάντα γύρω στα 58 και τώρα είμαι 72.5🤷🤷
    • Ναι παίρνω ακόμα όχι ότι μου έκανε και εξετάσεις να δούμε που έχει πάει, έτσι τα παίρνουμε μπορεί και να μην χρειάζεται αλλά τέλος πάντων 🤷‍♀️
    • Να πω εγω που θήλασα αποκλείστηκα 13 μήνες πως δεν πήρα ποτε θηλαστρο επισης ούτε αποστειρωτη  Το θηλαστρο είναι μεγάλη παγίδα δεν το χρησιμοποιούμε ποτε στην αρχή ο σκοπός του κανονικά είναι όταν το γαλα εδραιωθεί και θέλεις πχ να επιστρέψεις στην δουλειά σου να βγάζεις γαλα ώστε να αφήνεις στο σπίτι να το δίνει κάποιος άλλος Αν το κανείς στην αρχή το θηλαστρο μπορεί να έχεις αποτελέσματα που δεν θέλεις όπως να κοπεί το γαλα σου ή να αυξήσεις την παραγωγή που και αυτό είναι κακο γιατί μπορεί να πάθεις μαστίτιδα  Αποστειρωτη δεν χρειάζεται αν θηλάσεις δεν θα έχεις κάτι να αποστειρώνεις και αν θες να αποστειρώσεις κάτι μια κατσαρόλα με βραστό νερό κάνει μια χαρά δουλειά 😊 άσε που μέχρι τους πρώτους 3 μήνες θέλουν αποστείρωση τα πράγματα τους μετά σταματαει και αυτό 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...