Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

@lactaki κι εγώ είμαι στην 3η μέρα περιόδου σήμερα. Τι κύκλο έχεις;

στις πριν 9 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Εγω πάλι τι να πω... Κάναμε όλες τις εξετάσεις κ σήμερα πάλι αδιάθετησα!!! Ανεξήγητη υπογονιμοτητα μας είπαν!!! Μας έδωσαν περιθώρια μέχρι τον Φλεβάρη!!! Μετά εξωσωματική!!! Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνουμε λάθος!!! Όλο αυτό σκέφτομαι κ στενόχωριεμαι!!! 

Αυτό το "ανεξήγητη υπογονιμότητα" με τρελαίνει!!!

Πόσο καιρό προσπαθείτε; Δεν κάνεις τίποτα λάθος!!! Είναι αυτός ο αναθεματισμένος παράγοντας τύχη που καθορίζει τα πάντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Δεν ξέρω εμένα ο δικός μου γιατρός είναι κατά της σπερματεγχυσης!!! Λέει ότι είναι μικρές οι πιθανότητες όσο κ της φυσικής σύλληψης!!! Αυτό που με κάνει να δυσπιστω μαζί του είναι ότι δεν μου δίνει κανένα βοήθημα!!! Μου λέει με 44%κινητικοτητα στο σπέρμα κ καλές εξετάσεις δικές μου είναι θέμα χρόνου!!! Εμείς προσπαθούμε 14 μήνες κ δεν έχουμε πιάσει ούτε μια φορά!!! Τι να πω δεν ξέρω 

H σπερματέγχυση σπανίως εχει αποτελέσματα.Κι εμενα το ιδιο μου ειπαν ολοι οι γιατροι που ρωτησα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Εγω πάλι τι να πω... Κάναμε όλες τις εξετάσεις κ σήμερα πάλι αδιάθετησα!!! Ανεξήγητη υπογονιμοτητα μας είπαν!!! Μας έδωσαν περιθώρια μέχρι τον Φλεβάρη!!! Μετά εξωσωματική!!! Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνουμε λάθος!!! Όλο αυτό σκέφτομαι κ στενόχωριεμαι!!! 

κοριτσι προσπαθησε να μη το σκεφτεσαι χαλαρωσε αφου ολα ειναι καλα το αγχος σας ειναι κακος παραγοντας

ξερεις ποσα ζευγαρια ξερω που λογω αγχους πηγανε σε εξωσωματικη και μετα ηρθε φυσικα αλλο πεμπε επειδη απλα πιστευαν οτι δεν μπορουν να κανουν

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

H σπερματέγχυση σπανίως εχει αποτελέσματα.Κι εμενα το ιδιο μου ειπαν ολοι οι γιατροι που ρωτησα...

Και τι να κάνουμε ρε κορίτσια έχω απογοητευτεί κλαίω στεναχωριεμαι τόσους μήνες!!! Είμαστε λέει στο 25 %που είναι ανεξήγητη υπογονιμοτητα!!! Θα τρελαθώ κάθε μήνα τα ίδια κ τα ίδια!!! Συμπτώματα κ μετά τσουπ να την.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Δεν ξέρω εμένα ο δικός μου γιατρός είναι κατά της σπερματεγχυσης!!! Λέει ότι είναι μικρές οι πιθανότητες όσο κ της φυσικής σύλληψης!!! Αυτό που με κάνει να δυσπιστω μαζί του είναι ότι δεν μου δίνει κανένα βοήθημα!!! Μου λέει με 44%κινητικοτητα στο σπέρμα κ καλές εξετάσεις δικές μου είναι θέμα χρόνου!!! Εμείς προσπαθούμε 14 μήνες κ δεν έχουμε πιάσει ούτε μια φορά!!! Τι να πω δεν ξέρω 

γιατι δεν παιρνεις και δευτερη γνωμη;

κανει εξωσωματικες ο γιατρος σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Δεν ξέρω εμένα ο δικός μου γιατρός είναι κατά της σπερματεγχυσης!!! Λέει ότι είναι μικρές οι πιθανότητες όσο κ της φυσικής σύλληψης!!! Αυτό που με κάνει να δυσπιστω μαζί του είναι ότι δεν μου δίνει κανένα βοήθημα!!! Μου λέει με 44%κινητικοτητα στο σπέρμα κ καλές εξετάσεις δικές μου είναι θέμα χρόνου!!! Εμείς προσπαθούμε 14 μήνες κ δεν έχουμε πιάσει ούτε μια φορά!!! Τι να πω δεν ξέρω 

Και εγώ ακριβώς το ίδιο!!!!14 μήνες και ακόμα τίποτα!!!!εγώ άλλαξα γιατρό και πήγα σε έναν που ειδικεύεται στην υπογονιμότητα και με βοήθησε πάρα πολύ ψυχολογικά!Να σου πω δεν είναι πολύ ο χρόνος που προσπαθούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

γιατι δεν παιρνεις και δευτερη γνωμη;

κανει εξωσωματικες ο γιατρος σου;

Όχι δεν κάνει!!! Δεν έχω ιδέα για άλλον γιατρό!!! Έχω αυτόν από τα 20

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Και τι να κάνουμε ρε κορίτσια έχω απογοητευτεί κλαίω στεναχωριεμαι τόσους μήνες!!! Είμαστε λέει στο 25 %που είναι ανεξήγητη υπογονιμοτητα!!! Θα τρελαθώ κάθε μήνα τα ίδια κ τα ίδια!!! Συμπτώματα κ μετά τσουπ να την.. 

Μια απο τα ιδια εκανα κι εγω.Ολο συμπτωμτα  εβρισκα..Πλέον ουτε συμπτωμα ,ουτε τιποτα δεν παρατηρω.Οταν ειχα την βιοχημικη ,χαμπαρι δεν θα ειχα παρει ,αν δεν ειχα κανει προληπτικα μια χοριακη ,πριν κανω μαστογραφια...Ολα ειναι τοσο ιδια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Και τι να κάνουμε ρε κορίτσια έχω απογοητευτεί κλαίω στεναχωριεμαι τόσους μήνες!!! Είμαστε λέει στο 25 %που είναι ανεξήγητη υπογονιμοτητα!!! Θα τρελαθώ κάθε μήνα τα ίδια κ τα ίδια!!! Συμπτώματα κ μετά τσουπ να την.. 

κοριτσι μου μη κλαις και μη στεναχωριεσαι λεμε καμια φορα οτι δεν πρεπει να τα ριχνουμε στο αγχος αλλα για μενα η περιπτωση σου ειναι οτι φταει το αγχος και μονο το αγχος

και ναι θα συμφωβησω οτι δεν ειναι και φοβερος ο καιρος που προσπαθειτε

κανενα ταξιδακι να χαλρωσετε και μαλιστα ισως στις γονιμες μερες;πρεπει να κανεις κατι να ξεκολλησει το μυαλουδακι σου τοσο εσυ οσο και ο αντρας σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Όχι δεν κάνει!!! Δεν έχω ιδέα για άλλον γιατρό!!! Έχω αυτόν από τα 20

μηπως να το εψαχνες και να εκανς ρεσταρτ; ποτε δε ξερεις;βεβαια ειναι υποκειμενικο γιατι αν εμπιστευεσαι ενα γιατρο για χρονια ειναι δυσκολο να αλλαξεις

αλλα ισως καποιος ξερει κατι περισσοτερο η εχει περισσοτερη διαθεση η σε εμπνευσει περισσοτερο σε ανεβασει ρωτα να μαθεις

Παράθεση

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μια απο τα ιδια εκανα κι εγω.Ολο συμπτωμτα  εβρισκα..Πλέον ουτε συμπτωμα ,ουτε τιποτα δεν παρατηρω.Οταν ειχα την βιοχημικη ,χαμπαρι δεν θα ειχα παρει ,αν δεν ειχα κανει προληπτικα μια χοριακη ,πριν κανω μαστογραφια...Ολα ειναι τοσο ιδια....

ολα ιδια ειναι ναι αλλα εγω οταν εμεινα εγκυος το μονο συμπτωμα που ειχα ηταν το στηθος κατ αλλα ενιωθα απλα οτι ημουν εγκυος ενιωσα και την εμφυτευση αλλα δεν εδωσα σημασια και επισης οταν εκανα κατω κοιλιακους με ενοχλουσε παρολαυτα δεν ενιωθα τιποτα ουτε οτι θα μου ερθει τιποτα πιστευα απλα οτι ειμαι δεν ξερω πως και γιατι 

τωρα αυτο το αισθημα δεν θα το νιωσω γιατι με το να προσπαθουμε καποιους μηνες θα λεω πως ειναι η ιδεα μου 

αν δεν εχει ερθει η καθυστερηση τιποτα δεν ειναι σιγουρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

ολα ιδια ειναι ναι αλλα εγω οταν εμεινα εγκυος το μονο συμπτωμα που ειχα ηταν το στηθος κατ αλλα ενιωθα απλα οτι ημουν εγκυος ενιωσα και την εμφυτευση αλλα δεν εδωσα σημασια και επισης οταν εκανα κατω κοιλιακους με ενοχλουσε παρολαυτα δεν ενιωθα τιποτα ουτε οτι θα μου ερθει τιποτα πιστευα απλα οτι ειμαι δεν ξερω πως και γιατι 

τωρα αυτο το αισθημα δεν θα το νιωσω γιατι με το να προσπαθουμε καποιους μηνες θα λεω πως ειναι η ιδεα μου 

αν δεν εχει ερθει η καθυστερηση τιποτα δεν ειναι σιγουρο

Σωστα!Αν δεν ερθει η καθυστερηση τιποτα δεν ειναι σιγουρο.Οποτε τσαμπα βασανιζομαστε.Πιστευω οτι σαν απο διαισθηση το νιωθεις και μονο.Τα συμπτωματα μας εχουν ακυρωσει πολλες φορες

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@lactaki κι εγώ είμαι στην 3η μέρα περιόδου σήμερα. Τι κύκλο έχεις;

Αυτό το "ανεξήγητη υπογονιμότητα" με τρελαίνει!!!

Πόσο καιρό προσπαθείτε; Δεν κάνεις τίποτα λάθος!!! Είναι αυτός ο αναθεματισμένος παράγοντας τύχη που καθορίζει τα πάντα...

14 μήνες προσπαθούμε κ δεν έχω ούτε μια βιοχημικό ούτε τίποτα!!! Τι γόνιμοι είμαστε δεν ξέρω!!! Και τεστ κάνω κ όλα!!! Πότε δεν έχω πέσει μέσα!!! Ούτε μια φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

14 μήνες προσπαθούμε κ δεν έχω ούτε μια βιοχημικό ούτε τίποτα!!! Τι γόνιμοι είμαστε δεν ξέρω!!! Και τεστ κάνω κ όλα!!! Πότε δεν έχω πέσει μέσα!!! Ούτε μια φορά 

3 χρονια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Είσαι μικρή όμως εγώ ειμαι35???

Οχι γλυκο μου κοριτσι!Οδευω στα 42!Να μην αγχωνεσαι και ολα θα γινουν!Απο την πρωτη στιγμη που ξεκινησα ακουω για προωρη εμμηνοπαυση!Δεν υπαρχει αλλο θεμα και η αληθεια αυτο απο μονο του ειναι αρκετο.Δεν αντεδρασα σε ενεσεις εξωσωματικης και παρολα αυτα ειχα μια βιοχημικη στην προσπαθεια μας απο μονοι μας.Μην απογοητευεσαι!Ολα θα γινουν θα δεις!Δεν σου λεω να το αφησεις να περασουν 3 χρονια!Να ψαχτεις απο τωρα οσο μπορεις.Κι αν χρειαζεται εξωσωματικη να μην διστασεις.Εμεις θα ξαναπαμε για εξωσωματικη μετα τις γιορτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Εγω πάλι τι να πω... Κάναμε όλες τις εξετάσεις κ σήμερα πάλι αδιάθετησα!!! Ανεξήγητη υπογονιμοτητα μας είπαν!!! Μας έδωσαν περιθώρια μέχρι τον Φλεβάρη!!! Μετά εξωσωματική!!! Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνουμε λάθος!!! Όλο αυτό σκέφτομαι κ στενόχωριεμαι!!! 

κι εγώ θα έλεγα να πάρεις κι άλλες γνώμες! υπάρχουν διάφοροι τρόποι να βοηθήσεις την διαδικασία πριν σκεφτείς για εξωσωματική. ειδικά εσείς που είστε υγιείς κ δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα! κ ίσως η σπερματεγχυση ναι να μην έχει σίγουρα αποτέλεσματα, αλλά ίσως να έχει αυτό το τόσο λίγο που χρειαζοσαστε! εγώ το πιστεύω πως καθυστερεί λίγο αλλά θα ρθει το μωράκι! αυτή η ψυχολογία τα κάνει όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Ακόμα δεν αδιαθετησες? ??έχεις αποκλείσει το ενδεχόμενο της εγκυμοσύνης? 

Έκανα τεστ 35η ημέρα κ ήταν αρνητικό.. Κ πήρα προγεστερονη οπότε μετά που θα τα σταματήσω θα μου έρθει περίοδος. Είναι σαν να είμαι στη 2η φάση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Ωχ πως το κατάφερες αυτό ? Τον Δεκέμβριο δε θα σου έρθει?? 

Θα μου έρθει αλλά οι κύκλοι μου δνε ξέρω πόσες μέρες θα ειναι. Οπότε υπολογίζω αρχές έτους. Αν μου ρθει σε λίγο καιρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cleo91 είπε:

Μακαρι να ειναι φιλοξενο το εδαφος γιατι εχω να φαω γλυκο απο 31/10 ΧΑ χαχα... Εκοψα τελειως τη ζαχαρη λογω πολυκυστικων μηπως κανω καλυτερες και ποιοτικοτερες ωορηξιες... Η αληθεια ειναι οτι οντως εκανα την 14. Πινω και το Ιnofert.. Θα δειξει... Σημερα αρχισε να με ποναει αρκετα το στηθος μου... Οχι κ τιποτα παραξενο απλα αργησε λιγο συνηθως ειναι μετα την ωορηξια μεχρι να αδιαθετησω πρησμενο. Εσυ @Brisa

Κ εγώ έχω πολυκυστικες κ μάλιστα πολλές κύστες κ στις δυο πλευρές ! Παίρνω τα inofert δυο μήνες , διατροφή δεν κάνω ίσα ίσα έχω αφεθεί αρκετά γιατί είχα αδυνατίσει πολύ! Εμένα μα πονάει πάντα το ένα στήθος μετά την ωορρηξία κ έτσι καταλαβαίνω πως έγινε ! Μετά από 5-6 μέρες ξεκινάει κ το άλλο κ μια μέρα πριν αδιαθετησω γίνεται πιο ήπιος ο πόνος! Πάντως έκανες πόλυ καλά που έκοψες τα γλυκά γιατί ειδικά σε μας με πολυκυστικες είναι ότι χειρότερο !! Σου εύχομαι σύντομα να έχεις ευχάριστα νέα !!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sofiefin1982 είπε:

14 μήνες προσπαθούμε κ δεν έχω ούτε μια βιοχημικό ούτε τίποτα!!! Τι γόνιμοι είμαστε δεν ξέρω!!! Και τεστ κάνω κ όλα!!! Πότε δεν έχω πέσει μέσα!!! Ούτε μια φορά 

Kαλησπέρα σε όλα τα γλυκά κορίτσια!!!Μεγάλη κουβέντα η ανεξήγητη υπογονιμότητα!!Το ζώ εδώ κ 3 χρόνια που προσαθούμε!!Κ να φανταστείς είχα κ μια παλίνδρομη!!Εμεινα έγκυος στους 14 μήνες προσπάθειας,απέβαλα κ τώρα έχω άλλους 19 που προσπαθώ!!Δν ξέρω αν φταίει το άγχος!!Αυτό τον μήνα κλείνουμε ακριβώς 2 χρόνια απ τότε που έμαθα για την εγκυμοσύνη μου!!Το μόνο σίγουρο είναι ότι αρχίσαμε λίγο να το σπρώχνουμε!!Ηπια κλομιοφαίνη για 2 μήνες για περισσότερα ωάρια αλλά τζίφος!!Αυτό τον μήνα κάνω ενέσεις κ απο βδομάδα θα κάνω σπερματέγχυση!!!Δν αμε επηρεάζουν οι απόψεις του συνόλου που είναι κατά!!Οπως ότι ότι εγώ απέτυχα με κλομιφαίνη δν θα αποτρέψω κάποια κοπέλα να το προσπαθήσει!!Μην ακούς πολλά πολλά!!Το κάθε ζευγάρι κ οργανισμός είναι μοναδικός!!Θα σε συμβούλευα να έπαιρνες κ κμια γνώμη ακόμα γιατρού που ειδικεύεται στην υπογονιμότητα κ αν νιώσεις ασφάλεια τον κρατάς κ προχωράτε σε ότι σου προτείνει!!Εμένα ο γιατρός δν μου μίλησε καθόλου για ποσοστά επιτυχίας κ ούτε ρώτησα!!Μου είπε θα κάνω ότι περνά απ το χέρι μου!!Επειδή δν έχουμε πρόβλημα κάπου υποστηρίζει μια σπερματέγχυση κ μετά κατευθείαν εξωσωματική αν αποτύχουμε!!!Οταν νιώσεις έτοιμη κ ότι πλέον θες ένα βήμα παραπάνω ψάξε κ σε κάποια άλλη γνώμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sofiefin1982 είπε:

14 μήνες προσπαθούμε κ δεν έχω ούτε μια βιοχημικό ούτε τίποτα!!! Τι γόνιμοι είμαστε δεν ξέρω!!! Και τεστ κάνω κ όλα!!! Πότε δεν έχω πέσει μέσα!!! Ούτε μια φορά 

Ο σύζυγος έχει κάνει εξετάσεις; Συγγνώμη αν τα έχεις ξαναπει αλλά δεν έχω διαβάσει όλες τις συζητήσεις σας.

14 μήνες δεν είναι πάρα πολύ, ούτε πολύ λίγο βέβαια. 

Θα έρθει, είμαι σίγουρη. Απλά θέλει το σωστό timing, στο οποίο εγώ πιστεύω πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Kαλησπέρα σε όλα τα γλυκά κορίτσια!!!Μεγάλη κουβέντα η ανεξήγητη υπογονιμότητα!!Το ζώ εδώ κ 3 χρόνια που προσαθούμε!!Κ να φανταστείς είχα κ μια παλίνδρομη!!Εμεινα έγκυος στους 14 μήνες προσπάθειας,απέβαλα κ τώρα έχω άλλους 19 που προσπαθώ!!Δν ξέρω αν φταίει το άγχος!!Αυτό τον μήνα κλείνουμε ακριβώς 2 χρόνια απ τότε που έμαθα για την εγκυμοσύνη μου!!Το μόνο σίγουρο είναι ότι αρχίσαμε λίγο να το σπρώχνουμε!!Ηπια κλομιοφαίνη για 2 μήνες για περισσότερα ωάρια αλλά τζίφος!!Αυτό τον μήνα κάνω ενέσεις κ απο βδομάδα θα κάνω σπερματέγχυση!!!Δν αμε επηρεάζουν οι απόψεις του συνόλου που είναι κατά!!Οπως ότι ότι εγώ απέτυχα με κλομιφαίνη δν θα αποτρέψω κάποια κοπέλα να το προσπαθήσει!!Μην ακούς πολλά πολλά!!Το κάθε ζευγάρι κ οργανισμός είναι μοναδικός!!Θα σε συμβούλευα να έπαιρνες κ κμια γνώμη ακόμα γιατρού που ειδικεύεται στην υπογονιμότητα κ αν νιώσεις ασφάλεια τον κρατάς κ προχωράτε σε ότι σου προτείνει!!Εμένα ο γιατρός δν μου μίλησε καθόλου για ποσοστά επιτυχίας κ ούτε ρώτησα!!Μου είπε θα κάνω ότι περνά απ το χέρι μου!!Επειδή δν έχουμε πρόβλημα κάπου υποστηρίζει μια σπερματέγχυση κ μετά κατευθείαν εξωσωματική αν αποτύχουμε!!!Οταν νιώσεις έτοιμη κ ότι πλέον θες ένα βήμα παραπάνω ψάξε κ σε κάποια άλλη γνώμη!!!

Καλά κάνεις!!!Εγώ νομίζω όταν ένα ζευγάρι δεν έχει θέμα σοβαρό βοηθάει!!!Έχω δύο φίλες μου που έμειναν  έτσι η μία είχαν ένα μικρό πρόβλημα με το σπέρμα όχι όμως κάτι σοβαρο και με την 2 σπερματεγχυση το πέτυχε και η άλλη δεν είχαν κανένα πρόβλημα  και μετά από ένα χρόνο έκανε και πέτυχε με την πρώτη!!!και οικονομικά συμφέρει να το προσπαθησεις .Φυσικά αν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα όντως δεν είναι και η καλύτερη μέθοδος!απλώς βοηθάει το σπέρμα να πάει πιο γρήγορα στην μήτρα και πλέον το εμπλουτίζουν κιόλας!! εύχομαι ότι καλύτερο!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλά κάνεις!!!Εγώ νομίζω όταν ένα ζευγάρι δεν έχει θέμα σοβαρό βοηθάει!!!Έχω δύο φίλες μου που έμειναν  έτσι η μία είχαν ένα μικρό πρόβλημα με το σπέρμα όχι όμως κάτι σοβαρο και με την 2 σπερματεγχυση το πέτυχε και η άλλη δεν είχαν κανένα πρόβλημα  και μετά από ένα χρόνο έκανε και πέτυχε με την πρώτη!!!και οικονομικά συμφέρει να το προσπαθησεις .Φυσικά αν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα όντως δεν είναι και η καλύτερη μέθοδος!απλώς βοηθάει το σπέρμα να πάει πιο γρήγορα στην μήτρα και πλέον το εμπλουτίζουν κιόλας!! εύχομαι ότι καλύτερο!!!❤️❤️❤️

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ κ σε σένα εύχομαι τα καλύτερα!!Ναι έσπευσαν κάποιοι απ τον περίγυρο μου να με ενημερώσουν ότι δν ξέρουν καμία να πέτυχε με σπερματέγχυση έτσι για να μου ανεβάσουν το ηθικό χαχχαχα!!Αλλά μου έχει τύχει να ξέρω ζευγάρια που απέτυχαν γτ πχ η κοπέλα δν είχε κάνει σαλπιγγογραφία κ δν ήξερε ότι ήταν βουλωμένες ή ο άντρας δν είχε καλό σπέρμα!!Καμιά φορά δν γνωρίζουμε κ όλα τα δεδομένα!!Οπως πολύ σωστά λες το εμπλουτίζουν,εε περνά κ κόλπο κ τράχηλο λίγο καλύτερα!!Μπορεί να ανέβαινει κ το ηθικό λίγο έτσι στο ζευγάρι!!Αν ακούς μπα θα αποτύχεις δν κάνουμε τίποτα!!Αν το παέμ κ έτσι πόσες πετυχαίνουν με την πρώτη εξωσωματική?Να απελπίζουμε όλα τα κορίτσια!!Συμβουλή δική μου ψάξιμο για όσο τον δυνατόν να είναι ψαγμένος ο γιατρός να ενημερωνόμαστε κ μείς πχ για βασικά πράγματα όπως εξετάσεις κ για ποιό λόγω τις κάνουμε κ καλή τύχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@lactaki κι εγώ είμαι στην 3η μέρα περιόδου σήμερα. Τι κύκλο έχεις;

Αυτό το "ανεξήγητη υπογονιμότητα" με τρελαίνει!!!

Πόσο καιρό προσπαθείτε; Δεν κάνεις τίποτα λάθος!!! Είναι αυτός ο αναθεματισμένος παράγοντας τύχη που καθορίζει τα πάντα...

Αυτόν τον μήνα έκανα 28 κύκλο.. γενικά 28-30 είμαι. Θα ξέρω να σου πω μέρα όταν δω θετικό τεστ κ ωορηξια..μαζί είμαστε πάντως καλή μας επιτυχία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...