Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

Αυτό υποδηλώνει πως δεν έγινε σωστά η ωορρηξία κ άρα δεν υπάρχει πιθανότητα σύλληψης δηλαδή ;

Ε ναι μάλλον...... Όταν μετά την ωορρηξια δνε υπάρχει υπερθερμικηφαση πέρα των 12 ημερών δεν υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης απ όσο διαβάζω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

Κ επίσης όταν έχουμε πυρετό από κάποια ίωση ας πούμε είναι χαμένος μήνας, λειτουργεί σαν αντισύλληψη ; Πχ μπορεί τις γόνιμες μέρες κ την ημέρα ωορηξιας να έχεις 38 πυρετό κ μετά νς περάσει η ωορηξια κ να πέσει κ ο πυρετός 

Νομίζω δεν μετράμε έτσι σωστ τη θερμοκρασία λόγω της λοίμωξης. Οπότε οι θερμοκρασίες δεν είναι σωστές κ δνε μπορείς να καταλάβεις αν έγινε ωορρηξια. Κ αν ήταν καλή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σας παρακολουθώ εάν κ δεν πολύ γράφω... Σήμερα είναι η 3η ημέρα που παίρνω την προγεστερονη κ βρήκα την ευκαιρία να μετράω την θερμοκρασία μου. Κ έχω δει πόσο πρέπει να αυξάνεται, για να ξέρω ποια είναι η σωστή μου θερμοκρασία κατά το 2ο μισό. Μαθαίνεις πολλά. Κ φυσικά δεν είχα τέτοιες θερμοκρασίες. Ελπίζω να πάρω όλο το κύκλο. Να παρατηρησω συμπτώματα και να ρθει ο νέος κύκλος με καθαρό ενδομητριο. Εύχομαι όσες περιμένουν να δουν ένα θετικό τεστακι. Οι υπόλοιπες καλές επαφές. Εγώ γόνιμες μέρες ξανά θα έχω κοντά τα μέσα του Δεκεμβρίου. ??????? Μακαρι να είναι το δώρο του Άη Βασίλη.... ?

Kαλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!Εύχομαι με γιορτινά δωράκια στις κοιλίτσες σας!!Φίλη μου έχω την εντύπωση τώρα που πίνεις προγεστερόνη αλλάζει κ επηρεάζεται η θερμοκρασία!!Γτ πχ όταν ανεβαίνει η θερμοκρσία μας μετά τη ωορρηξία που λέμε αυτό ωφείλεται στην αύξηση της προγεστερόνης(που σημαίνει ότι έγινε η ωορρηξία) κ αν όταν πέφτει η προγεστερόνη σημαίνει θα έρθει η περίοδος!!Στο λέω αυτό μη τυχόν μετράς λάθος!!Ρώτα βέβαια κ τον γιατρό σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε ναι μάλλον...... Όταν μετά την ωορρηξια δνε υπάρχει υπερθερμικηφαση πέρα των 12 ημερών δεν υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης απ όσο διαβάζω... 

Μετά την ωορρηξία όντως είναι πιο ψηλά έχω 36,6 αλλά από την αρχή της εβδομάδας που το παρακολουθούσα είχα36.1, Δευτέρα, Τρίτη 36.3 κ έμεινε εκεί σταθερά μέχρι την Παρασκευή ποι είχα ωορρηξία κ μετά το Σάββατο κ μέχρι σήμερα έχω 36,6 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

Μετά την ωορρηξία όντως είναι πιο ψηλά έχω 36,6 αλλά από την αρχή της εβδομάδας που το παρακολουθούσα είχα36.1, Δευτέρα, Τρίτη 36.3 κ έμεινε εκεί σταθερά μέχρι την Παρασκευή ποι είχα ωορρηξία κ μετά το Σάββατο κ μέχρι σήμερα έχω 36,6 

Ε κ εγώ υπολογίζω αν είναι έτσι την τελευταία χαμηλή θερμοκρασία.... Ελπίζω να ανέβει κι άλλο η θερμοκρασία σου. Αν θες περισσότερες πληροφορίες πάτα gyn.gr θερμοδιάγραμμα να μάθεις περισσότερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Kαλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!Εύχομαι με γιορτινά δωράκια στις κοιλίτσες σας!!Φίλη μου έχω την εντύπωση τώρα που πίνεις προγεστερόνη αλλάζει κ επηρεάζεται η θερμοκρασία!!Γτ πχ όταν ανεβαίνει η θερμοκρσία μας μετά τη ωορρηξία που λέμε αυτό ωφείλεται στην αύξηση της προγεστερόνης(που σημαίνει ότι έγινε η ωορρηξία) κ αν όταν πέφτει η προγεστερόνη σημαίνει θα έρθει η περίοδος!!Στο λέω αυτό μη τυχόν μετράς λάθος!!Ρώτα βέβαια κ τον γιατρό σου!!

Ναι ναι βέβαια. Αυτό είδα. Ότι τώρα που παίρνω την προγεστερονη έχω υψηλή θερμοκρασία. Ενώ στο κύκλο μου τώρα που πέρασα δνε είχε φθάσει σε αυτή την θερμοκρασία που σημαίνει ότι δνε είχα τόση προγεστερονη ωωστε να μου την αυξήσει την θερμοκρασία και γι αυτό δνε ήρθε κ περίοδο στη ώρα της... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε κ εγώ υπολογίζω αν είναι έτσι την τελευταία χαμηλή θερμοκρασία.... Ελπίζω να ανέβει κι άλλο η θερμοκρασία σου. Αν θες περισσότερες πληροφορίες πάτα gyn.gr θερμοδιάγραμμα να μάθεις περισσότερα... 

Ευχαριστώ παρά πολύ !!!! Θα το ψάξω λιγάκι γιατί κ εγώ από την προηγούμενη Δευτέρα μπήκα σε αυτή τη διαδικασία να μετράω την θερμοκρασία μου μετά από παρότρυνση της κουμπαρας μου Ότι προσπαθούσε 8 μήνες κ μόλις δοκίμασε αυτό με την θερμοκρασία έμεινε κατευθείαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Νομίζω οι εγκυες είναι 3... Και είναι κ μερικές ακόμη για τέλος του μήνα. Εγώ θα ξανά περιμένω από πρωτοχρονιά κ μένα... Απλά θα σας διαβάζω δεν χάνω τα νέα σας.... 

Ποιες είναι οι εγκυουλες του Νοεμβρίου;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

Ευχαριστώ παρά πολύ !!!! Θα το ψάξω λιγάκι γιατί κ εγώ από την προηγούμενη Δευτέρα μπήκα σε αυτή τη διαδικασία να μετράω την θερμοκρασία μου μετά από παρότρυνση της κουμπαρας μου Ότι προσπαθούσε 8 μήνες κ μόλις δοκίμασε αυτό με την θερμοκρασία έμεινε κατευθείαν 

Εγώ το βρίσκω κ παιχνίδι.... Πλάκα έχει.... ? Μαθαίνεις πολλά για τις ορμόνες σου κ αν όλο αυτό γίνεται σωστά. Παρ να πηγαίνεις να τρυπιεσαι όλη την ώρα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ το βρίσκω κ παιχνίδι.... Πλάκα έχει.... ? Μαθαίνεις πολλά για τις ορμόνες σου κ αν όλο αυτό γίνεται σωστά. Παρ να πηγαίνεις να τρυπιεσαι όλη την ώρα.... 

 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ το βρίσκω κ παιχνίδι.... Πλάκα έχει.... ? Μαθαίνεις πολλά για τις ορμόνες σου κ αν όλο αυτό γίνεται σωστά. Παρ να πηγαίνεις να τρυπιεσαι όλη την ώρα.... 

Ακριβώς κ εγώ το ίδιο πιστεύω , μαθαίνεις πιο καλά πως λειτουργεί το σώμα σου κανείς το καλύτερο που μπορείς κ όλα μετά είναι στο χέρι του θεού κ της Παναγίας !! Απλά όταν σκέφτομαι όλες τις φίλες μου κ τα συγγενικά μου πρόσωπα το ποσό εύκολα έμειναν κ χωρίς θερμοκρασίες κ τεστ λέω μέσα μου μήπως κ αυτό που κάνω δεν είναι σωστό κ λειτουργεί βαθιά μέσα μου αρνητικά χωρίς όμως να το καταλαβαίνω ; Ότι είναι γραφτό για την κάθε μια θα γίνει ότι κ να κάνουμε ότι κ να πούμε !! Θετική σκέψη κ να το πιστεύουμε θέλει πως με το ένα η τον άλλο τρόπο θα το ζήσουμε κ εμείς !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ το βρίσκω κ παιχνίδι.... Πλάκα έχει.... ? Μαθαίνεις πολλά για τις ορμόνες σου κ αν όλο αυτό γίνεται σωστά. Παρ να πηγαίνεις να τρυπιεσαι όλη την ώρα.... 

Λοιπόν μόλις ρώτησα μια συνάδελφο τώρα κ μου είπε πως κ η κόρη της μετρούσε την θερμοκρασία της για τρεις μήνες κ έμεινε ! Αυτό που μοθ εξήγησε είναι πως αρκεί να πέσει 2-3 μονάδες από το κανονικό κ μετά να ανεβεί ,μετά τησέπεφτε λίγο πάλι αλλά δεν έχει σημασία , k την ημέρα που ήταν αδιαθετησει είχε πάλι ανεβασμένη αλλά όχι πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

Λοιπόν μόλις ρώτησα μια συνάδελφο τώρα κ μου είπε πως κ η κόρη της μετρούσε την θερμοκρασία της για τρεις μήνες κ έμεινε ! Αυτό που μοθ εξήγησε είναι πως αρκεί να πέσει 2-3 μονάδες από το κανονικό κ μετά να ανεβεί ,μετά τησέπεφτε λίγο πάλι αλλά δεν έχει σημασία , k την ημέρα που ήταν αδιαθετησει είχε πάλι ανεβασμένη αλλά όχι πολύ 

Την ημέρα που αδιαθετεισ πέφτει.... Όλα τα υπόλοιπα ναι.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Την ημέρα που αδιαθετεισ πέφτει.... Όλα τα υπόλοιπα ναι.. ?

Ήταν έγκυος γιαυτο ήταν ανεβασμένη την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου ! Μετά την ωορηξιας της μου είπε πως είχε σκαμπανεβάσματα η θερμοκρασία της! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

Ήταν έγκυος γιαυτο ήταν ανεβασμένη την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου ! Μετά την ωορηξιας της μου είπε πως είχε σκαμπανεβάσματα η θερμοκρασία της! 

Τέλεια. Ναι γι αυτόν ήταν υψηλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Την ημέρα που αδιαθετεισ πέφτει.... Όλα τα υπόλοιπα ναι.. ?

Κοριτσάκια μου γλυκά εξηγήστε μου και μένα τη διαδικασία   για τη θερμοκρασια σας παρακαλω μπαίνω από το κινητό και έχω χάσει επεισοδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@thalaki μπράβο για τις δημιουργίες σου. Έτσι γλυκό θα είναι και το μωράκι που εύχομαι να αποκτήσεις σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά εξηγήστε μου και μένα τη διαδικασία   για τη θερμοκρασια σας παρακαλω μπαίνω από το κινητό και έχω χάσει επεισοδια

Μπες στο gym. Gr θερμοδιάγραμμα. Κ θα σου λυθούν όλες οι απορίες... Αν θέλεις κάτι ξανά ρώτα μας... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μπες στο gym. Gr θερμοδιάγραμμα. Κ θα σου λυθούν όλες οι απορίες... Αν θέλεις κάτι ξανά ρώτα μας... ?

Κορίτσια μου θα σας απαντήσω μετά στα μηνύματα σας γιατί δεν έχω μπαταρία ήθελα να σας πω όμως ότι ήταν καθαρό το Παπ μου τώρα περιμένω περίοδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κορίτσια μου θα σας απαντήσω μετά στα μηνύματα σας γιατί δεν έχω μπαταρία ήθελα να σας πω όμως ότι ήταν καθαρό το Παπ μου τώρα περιμένω κορί

Κοριτσια εκεί που μου ειπατε δεν μπαινει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια εκεί που μου ειπατε δεν μπαινει..

Στο Google πάτα. Απλά για να δεις τα παραδείγματα που έχει. Γενικά ξεκινάς 1η ημέρα περιόδου, πρωινή από το στόμα μέτρηση, Κ μετράς κάθε μέρα. Έως όταν κάνεις ωορρηξια που θα είναι η μικρότερη θερμοκρασία. Κ μετά από 2-3 μερούλες θα δεις να ανεβαίνει κ έτσι το θερμοδιάγραμμα θα χει 2 φάσεις φάση με λιγότερες θερμοκρασίες που θα είναι αυξημένες. Κ η 2η φάση, δηλ μετά την ωορρηξια που θα είναι υψηλές. Εμένα πχ 35,8 είχα ωορρηξια. Μετά ανέβηκε 36,5. Κάπως έτσι. Και βλέπεις οι αυξημένες τιμές να είναι μέχρι 12.ν είναι παραπάνω είσαι έγκυος,κ είναι συνεχώς αυξανόμενες.. Αν είναι κάτω από 10 ορμονική διαταραχή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! Εγω σημερα ειμαι στην 25η μερα με κυκλο 29 ημερων και κρατιεμαι με νυχια και με δοντια να μην κανω τεστ. Πρωτη φορα σαυτην την προσπαθεια χρησιμοποιησα τεστ ωορρηξιας.. με εχει φαει η αγωνια

οι εγκυες του νοεμβρη ποιες ειναι;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! 

διανύω την 29η ημέρα του κύκλου και ξεκίνησαν τα πονακια περιόδου κ τσιμπηματακια. Από αύριο Τετάρτη 30η ημέρα περιμένω περίοδο. Πλέον δεν μπαίνω στο πειρασμό του τεστ καθώς δεν έχω κανένα στο σπίτι. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε???. Εγώ ελπίζω να ρθει το συντομότερο δυνατό η περίοδος μου. Να ξεκινήσω παλι από την αρχή δυναμικά... Καλά αποτελέσματα σε αυτές που περιμένουν.. Και χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια... Εγώ διανύω τη 3η μέρα..κ συνεχίζουμε δυναμικά.. ανυπομονώ για τις επαφές.. @Starrr ποτέ να ξεκινήσω επαφές 10η με 18?αναλόγως πότε θα κάνω ωορηξια ε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε???. Εγώ ελπίζω να ρθει το συντομότερο δυνατό η περίοδος μου. Να ξεκινήσω παλι από την αρχή δυναμικά... Καλά αποτελέσματα σε αυτές που περιμένουν.. Και χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν.. ?

Καλημέρα Starrr μου!!! Όλα καλά να σου πάνε κ βοήθεια μας ή Παναγία μέρα που είναι!!! Εγώ 27η μερα στην αναμονή!!! Έχω τέτοιο αγχος!!! Έχω πόνους ξινιλες κ πρησμενο στηθος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...