Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες σας! 

Και ο δικός μου άντρας είναι ενήμερος. Τους 2 προηγούμενους κύκλους έκανα παρακολούθηση ωορρηξίας (για όσες δεν θυμούνται ή δεν ξέρουν το δικό μου story). Αυτόν τον μήνα δεν πήγα στη γιατρό, δοκιμάσαμε μόνοι μας να πετύχουμε την ημέρα αν κ ήταν μόνο μια η επαφή στις γόνιμες. Περιμένω από Τετάρτη έως και Παρασκευή να αδιαθετησω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

Μπορούμε να γίνει την ίδια μέρα η και την επόμενη γιατί;

@egw γιατί είδα 10η μέρα του κύκλου θετικό τεστ και είχα και πόνους ωορρηξίας και14 ημέρες μετά μου ήρθε περίοδος! Που σημαίνει ότι έκανα ωορρηξία την μέρα του θετικού τεστ, εκτός αν έγινε αργότερα και έχω μικρή ωχρινική φάση (ελπίζω όχι!)

 Εγώ νόμιζα ότι ωορρηξία γίνεται τουλάχιστον 12 ώρες μετά το θετικό τεστ.

Τουλάχιστον βγαίνουν σωστά τα τεστ ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για τα τεστ, κι εγώ του έχω πει του συζύγου ότι χρησιμοποιώ και μάλιστα του τα έχω δείξει κιόλας.

Στην αρχή τα έκανα χωρίς να του το πω, αλλά όσο περνούσε ο καιρός χωρίς εγκυμοσύνη, ήθελα κάπως να μοιραστώ τον πόνο μου! 

Προς το παρόν δεν έχει αγχωθεί, αλλά η αλήθεια είναι βρε κορίτσια ότι όταν το σεξ γίνεται για την εγκυμοσύνη, είναι αγχωτικό. Εμάς μας πιάνει και νευρικό γέλιο καμιά φορά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας! 

Και ο δικός μου άντρας είναι ενήμερος. Τους 2 προηγούμενους κύκλους έκανα παρακολούθηση ωορρηξίας (για όσες δεν θυμούνται ή δεν ξέρουν το δικό μου story). Αυτόν τον μήνα δεν πήγα στη γιατρό, δοκιμάσαμε μόνοι μας να πετύχουμε την ημέρα αν κ ήταν μόνο μια η επαφή στις γόνιμες. Περιμένω από Τετάρτη έως και Παρασκευή να αδιαθετησω. 

ευχομαι να ΜΗΝ αδιαθετησεις! κ να ακούσουμε ευχαριστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ ακόμη στην αναμονή με ένα στηθος να μην αγγιζεται!!! Είμαι συγκρατημενα αισιόδοξη αλλά κ συνειδητοποιημενη αν έρθει να πάμε για νέα αρχή!!! 14 μήνες προσπαθειών έχω κλάψει κ έχω στεναχωρηθει αρκετά!!! Τώρα που κάναμε τις εξετάσεις κ μας είπαν όλα καλά ηρέμησα λίγο!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Σας παρακολουθώ εάν κ δεν πολύ γράφω... Σήμερα είναι η 3η ημέρα που παίρνω την προγεστερονη κ βρήκα την ευκαιρία να μετράω την θερμοκρασία μου. Κ έχω δει πόσο πρέπει να αυξάνεται, για να ξέρω ποια είναι η σωστή μου θερμοκρασία κατά το 2ο μισό. Μαθαίνεις πολλά. Κ φυσικά δεν είχα τέτοιες θερμοκρασίες. Ελπίζω να πάρω όλο το κύκλο. Να παρατηρησω συμπτώματα και να ρθει ο νέος κύκλος με καθαρό ενδομητριο. Εύχομαι όσες περιμένουν να δουν ένα θετικό τεστακι. Οι υπόλοιπες καλές επαφές. Εγώ γόνιμες μέρες ξανά θα έχω κοντά τα μέσα του Δεκεμβρίου. ??????? Μακαρι να είναι το δώρο του Άη Βασίλη.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σας παρακολουθώ εάν κ δεν πολύ γράφω... Σήμερα είναι η 3η ημέρα που παίρνω την προγεστερονη κ βρήκα την ευκαιρία να μετράω την θερμοκρασία μου. Κ έχω δει πόσο πρέπει να αυξάνεται, για να ξέρω ποια είναι η σωστή μου θερμοκρασία κατά το 2ο μισό. Μαθαίνεις πολλά. Κ φυσικά δεν είχα τέτοιες θερμοκρασίες. Ελπίζω να πάρω όλο το κύκλο. Να παρατηρησω συμπτώματα και να ρθει ο νέος κύκλος με καθαρό ενδομητριο. Εύχομαι όσες περιμένουν να δουν ένα θετικό τεστακι. Οι υπόλοιπες καλές επαφές. Εγώ γόνιμες μέρες ξανά θα έχω κοντά τα μέσα του Δεκεμβρίου. ??????? Μακαρι να είναι το δώρο του Άη Βασίλη.... ?

Καλημέρα κορίτσι εγώ διανύω την 2η μέρα σε λίγες μέρες  θα ξεμπερδευω κ θα ξεκινήσω τις επαφές μου.. εύχομαι να έχουμε χριστουγεννιάτικα δωράκια φέτος.. αισιοδοξία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου και εγώ διανύσω τη δεύτερη μέρα ας πούμε περίοδος μου ήρθε εχτες το βράδυ καλα Η απογοήτευση μου μεγάλη με κλάματα και τέτοια σημερα λίγο πιο καλα. Lactaki μαζί ημαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου και εγώ διανύσω τη δεύτερη μέρα ας πούμε περίοδος μου ήρθε εχτες το βράδυ καλα Η απογοήτευση μου μεγάλη με κλάματα και τέτοια σημερα λίγο πιο καλα. Lactaki μαζί ημαστε!!!

Να μη κλαις κούκλα μου..όλα θα πάνε καλά... Αισιοδοξία.. κ εγώ επειδή δεν έχω καποιο θέμα περίμενα με τη πρώτη να μείνω δεν είναι έτσι όμως τα πράγματα.. τεστακια έχεις ξεκινήσει για να πετυχαίνεις τη μέρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@egw γιατί είδα 10η μέρα του κύκλου θετικό τεστ και είχα και πόνους ωορρηξίας και14 ημέρες μετά μου ήρθε περίοδος! Που σημαίνει ότι έκανα ωορρηξία την μέρα του θετικού τεστ, εκτός αν έγινε αργότερα και έχω μικρή ωχρινική φάση (ελπίζω όχι!)

 Εγώ νόμιζα ότι ωορρηξία γίνεται τουλάχιστον 12 ώρες μετά το θετικό τεστ.

Τουλάχιστον βγαίνουν σωστά τα τεστ ?

 

Έχω λίγο μπερδευτεί να σου πω την αλήθεια με όλο αυτό γι'αυτό αν θα κάνεις προσπάθειες με τεστ να έρχεσαι σε επαφή την ίδια μέρα και την επόμενη τλχ την ένατη μέρα είχες κάνει τεστ και είχε βγει αρνητικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ ακόμη στην αναμονή με ένα στηθος να μην αγγιζεται!!! Είμαι συγκρατημενα αισιόδοξη αλλά κ συνειδητοποιημενη αν έρθει να πάμε για νέα αρχή!!! 14 μήνες προσπαθειών έχω κλάψει κ έχω στεναχωρηθει αρκετά!!! Τώρα που κάναμε τις εξετάσεις κ μας είπαν όλα καλά ηρέμησα λίγο!!! ???

Πότε περιμένεις;

Πάντως τώρα που δεν έχεις άγχος θα έχεις σύντομα θετικά αποτελέσματα αφού όλα καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μπραβο!Ετσι αισιοδοξια!Γερες να ειμαστε να τα καταφερουμε!Καλη μερα κοριτσια!

Εμείς μαζί πάμε..είπαμε ,μαζί θα μαστε δίκλινο στο Βοστανειο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εμείς μαζί πάμε..είπαμε ,μαζί θα μαστε δίκλινο στο Βοστανειο...

Μακαρι να ειμαστε μαζι και ας μην ειμαστε στο δικλινο!Ας ειναι και τετρακλινο!Ολοι οι καλοι χωραμε!χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μακαρι να ειμαστε μαζι και ας μην ειμαστε στο δικλινο!Ας ειναι και τετρακλινο!Ολοι οι καλοι χωραμε!χαχαχα

Αχ στη @Σταυρι πήγαινε. Είμαστε από το ίδιο νησί για αυτό το είπα... Θα είμαστε στ αλήθεια στο ίδιο νοσοκομείο άμα μας τύχει μαζί χαχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Αχ στη @Σταυρι πήγαινε. Είμαστε από το ίδιο νησί για αυτό το είπα... Θα είμαστε στ αλήθεια στο ίδιο νοσοκομείο άμα μας τύχει μαζί χαχα...

Το καταλαβα!Μια χαρα θα πανε ολα και μαζι να ειστε!Ειμαι λιγο μακρια μαλλον για να ερθω στο νησι ,αλλα μακαρι να ειμαστε εγκυουλες ταυτόγχρονα και να τα λεμε εδω!Αυτο το μηνα εγω δεν ειχα ωορρηξια οπως ειπε ο γιατρος στον υπέρηχο.Ωστοσο παιρνω τις βιταμινες μου και ευελπιστω στον αλλο μηνα για κατι καλυτερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Να μη κλαις κούκλα μου..όλα θα πάνε καλά... Αισιοδοξία.. κ εγώ επειδή δεν έχω καποιο θέμα περίμενα με τη πρώτη να μείνω δεν είναι έτσι όμως τα πράγματα.. τεστακια έχεις ξεκινήσει για να πετυχαίνεις τη μέρα??

Ναι κανονικα παίρνω τεστακια αλλά τίποτα..  πλήρης απογοήτευση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Ναι κανονικα παίρνω τεστακια αλλά τίποτα..  πλήρης απογοήτευση.

Μην απογοητευεσαι κοριτσι μου!Να σκεφτεσαιι οτι τουλαχισον ο οργανισμος σου λειτουργεί!Και θα ερθει και το πολυποθητο την καταλληλη στιγμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Το καταλαβα!Μια χαρα θα πανε ολα και μαζι να ειστε!Ειμαι λιγο μακρια μαλλον για να ερθω στο νησι ,αλλα μακαρι να ειμαστε εγκυουλες ταυτόγχρονα και να τα λεμε εδω!Αυτο το μηνα εγω δεν ειχα ωορρηξια οπως ειπε ο γιατρος στον υπέρηχο.Ωστοσο παιρνω τις βιταμινες μου και ευελπιστω στον αλλο μηνα για κατι καλυτερο. 

Και σου ήρθε σωστά η περίοδος?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και σου ήρθε σωστά η περίοδος?? 

Καλημερα!Ειχα αδιαθετησει 1 Νοεμβριου.Τωρα θα φανει τι θα γινει...Ανυπομονω και ευχομαι να αδιαθετησω συντομα!Λογικα σε 10 μερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ναι κανονικα παίρνω τεστακια αλλά τίποτα..  πλήρης απογοήτευση.

Ποιες μέρες προσπαθείς με βάση τα τεστακια?? Εγώ είπα να ξεκινήσω μέρα παρά μέρα όπως Μ είπε ο Μαχαίρας σ όλη τη γόνιμη βδομάδα.. τον προηγούμενο μήνα έκανα την ημέρα του θετικού κ τις δύο επόμενες επίκεντρωθηκα δηλαδή σ αυτές τις μέρες.. ας δοκιμάσω κ κάτι άλλο μπας και... χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα!Ειχα αδιαθετησει 1 Νοεμβριου.Τωρα θα φανει τι θα γινει...Ανυπομονω και ευχομαι να αδιαθετησω συντομα!Λογικα σε 10 μερες!

Ε ίσως σου καθυστερήσει αφού δεν έγινε ωορρηξια... Κάπως έτσι μάλλον την πάτησα εγώ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ποιες μέρες προσπαθείς με βάση τα τεστακια?? Εγώ είπα να ξεκινήσω μέρα παρά μέρα όπως Μ είπε ο Μαχαίρας σ όλη τη γόνιμη βδομάδα.. τον προηγούμενο μήνα έκανα την ημέρα του θετικού κ τις δύο επόμενες επίκεντρωθηκα δηλαδή σ αυτές τις μέρες.. ας δοκιμάσω κ κάτι άλλο μπας και... χαχα

Κ γω αυτό κάνω.. ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε ίσως σου καθυστερήσει αφού δεν έγινε ωορρηξια... Κάπως έτσι μάλλον την πάτησα εγώ.... 

Καταλαβα...οπως ο προηγουμενος κυκλος δηλαδη.Θα φανει.Θα σας ενημερωσω για τις εξελιξεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτησω κοριτσια;;Χρησιμοποιει καμμια εναλλακτικες μορφες για διαχειριση αγχους και τα σχετικα,πχ διαλογισμο ,ομοιοπαθητικη ,Βowtech  ρεικι η κατι αλλο;;Γνωρίζετε αν βοηθάνε στη συλληψη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...