Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Kοριτσια όντως δεν δείχνει κάθε φορά το ίδιο! Εγώ πίστευα βάσει μιας εφαρμογής του κινητού ότι κάνω ωορρηξία 14 μέρα κ χρησιμοποίησα για πρώτη φορά τα τεστ κ μου έβγαλε θετικό την 18 ημέρα!!! Τώρα είμαι στην 29 μέρα κ περιμένω.. Αν και έχω αρκετά πονακια κάτω χαμηλά, ελπίζω ακόμα! Οπότε να το δοκιμάσεις σίγουρα και αύριο!! 

Ναι  μάλλον θα δεις δίκιο απλά τον τελευταίο καιρό είχα κύκλο ρολόι οποτε μου κακοφανηκε λίγο θα κάνω και αύριο να δω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Τι χάπια πήρες??πήγες σε γιατρο??

Παίρνω τα κλασσικά ντουφαστον... Όταν καθυστερεί για πρόκληση περιόδου... Τα παίρνω 1 2 φορές τον χρόνο.... Μέσω τηλεφώνου μιλήσαμε... Κ είχα σπίτι μου κ τα ξεκίνησα από χθες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Ναι  μάλλον θα δεις δίκιο απλά τον τελευταίο καιρό είχα κύκλο ρολόι οποτε μου κακοφανηκε λίγο θα κάνω και αύριο να δω 

Γενικά υπάρχουν κύκλοι με καθυστερήσεις.... Οπότε περίμενε κ μην απογοητεύεσαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γενικά υπάρχουν κύκλοι με καθυστερήσεις.... Οπότε περίμενε κ μην απογοητεύεσαι... 

Ναι!! σίγουρα!!!απλά με τις βιταμίνες είχα ησυχάσει!!βρλεβσια εντάξει και αύριο να βγει φυσιολογικό θα είναι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Ναι!! σίγουρα!!!απλά με τις βιταμίνες είχα ησυχάσει!!βρλεβσια εντάξει και αύριο να βγει φυσιολογικό θα είναι!!!!

Πότε δνε ησυχάζεις... Δεν το ξέρεις..??? ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Ναι  μάλλον θα δεις δίκιο απλά τον τελευταίο καιρό είχα κύκλο ρολόι οποτε μου κακοφανηκε λίγο θα κάνω και αύριο να δω 

Και εγώ έχω πολύ σταθερό κύκλο αλλά τώρα δεν ξέρω για ποιο λόγο έκανα τόσο αργά ωορρηξία!! Θεωρώ πάντως πως αυτά τα τεστ είναι μια πολύ καλή λύση γιατί να που εγώ έχανα σίγουρα την ωορρηξία μου τόσο καιρό!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Ναι!! σίγουρα!!!απλά με τις βιταμίνες είχα ησυχάσει!!βρλεβσια εντάξει και αύριο να βγει φυσιολογικό θα είναι!!!!

Εγώ έτσι όπως το πάω θα ξανά περιμένω τα Χριστούγεννα... Κ γελάω με τα χάλια μου.. Δεν με έχει πάρει από κάτω.. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/11/2018 at 8:56 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Κ γω είμαι φουλ αγχώδης γι αυτό κ το ψάχνω... Έτσι αντιδρώ εγώ τουλάχιστον 

Γειά σας κορίτσια..... Σήμερα έκανα την χοριακη..... Αρνητική.... Έχει τύχει σε καμία άλλη με τα inofert να έχει καθυστέρηση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου πηρα τηλεφωνο σε δυο μικροβιολογικα για να ρωτησω ποσα κοστιζει η αναλυση του θυροειδη που θελω να κανω το ενα μου ειπε κοντα 40 και το αλλο 20 ειναι λογικο τοση διαφορα στη τιμη;εχω πει και στους δυο οτι δεν τα εχω γραψει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Ναι θα κάνω έτσι λέω!!!Είμαι αγχωμενος γιατί περιμένω και τα αποτελέσματα από την Αμη και έχω επηρεαστεί λίγο!!!!Αλλά πιστεύω όλα να είναι καλά!!!!

κοριτσι μου και εγω που εκανα τις περισσοτερες φορες καπου 15η και μου εβγαινε απο το καιρο που αποφασισαμε να προσπαθησουμε δε βγηκε ποτε σταθερη η ωορρηξια μη στεναχωριεσαι απλα μας κοροιδευει η κυρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vayaki είπε:

κοιτα ο μηνας εχει καθε φορα 2-3 μερες που ειναι οι μερες sos χαχα... δεν παθαινουν τιποτα για τοσο λιγο να γινει και καμια εσκεμμενη επαφη. Εχει τοσες αλλες μερες ο μηνας για να γινονται πολλεεεες αυθορμητες επαφες. Ο αντρας που θελει πολυ ενα μωρακι μια χαρα μπαινει σε ολο αυτο και μη σου πω ειναι αυτος που το κυνηγαει και σε ρωταει συνεχεια για γονιμες κτλ. Πχ ο δικος μου ηξερε τα παντα για γονιμες κτλ... απο μονος του ηθελε να ξερει γιατι τον ειχε πιασει να γινει μπαμπας χαχα

Κορίτσια έτσι ακριβώς και εμένα. Αν και  έχουμε ήδη ένα παιδάκι 4 ετών, ξαφνικά του έχει ανάψει το πατρικό ένστικτο!!!!! 4 χρόνια λέγαμε ότι θέλουμε αλλά αργότερα και ξαφνικά σαν να συνωμοτησε το σύμπαν θέλουμε κ οι 2 πολύ!!! Μάλιστα αυτό το μήνα μόνος του μου είπε να αγοράσω τεστακια ωορρηξιας. Είναι τόσο γλυκό να είναι δίπλα μας γιατί όλο αυτό περνάει ευκολότερα!!!! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Χαλάρωσε λίγο να σου έρθει να τελειώνεις...εγώ είμαι 1η μέρα σήμερα κ χαπακωνομαι από το πρωί.. να τελειώνει να ξεκινήσω πάλι.. 

@lactaki θα είμαστε κοντά. Εγώ είμαι 4η μέρα με κύκλο από 30 ως κ 33... Άβυσσος η ψυχή του κύκλου μου άρα πάνω κάτω περιμένω 16 Δεκεμβρίου, λογικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Κορίτσια έτσι ακριβώς και εμένα. Αν και  έχουμε ήδη ένα παιδάκι 4 ετών, ξαφνικά του έχει ανάψει το πατρικό ένστικτο!!!!! 4 χρόνια λέγαμε ότι θέλουμε αλλά αργότερα και ξαφνικά σαν να συνωμοτησε το σύμπαν θέλουμε κ οι 2 πολύ!!! Μάλιστα αυτό το μήνα μόνος του μου είπε να αγοράσω τεστακια ωορρηξιας. Είναι τόσο γλυκό να είναι δίπλα μας γιατί όλο αυτό περνάει ευκολότερα!!!! ? 

κι εγω ελεγα ια το αφηνα πιο μετα και μετα με εβαλε στο τρυπακι ο αντρας μου και τωρα βλπεω θελει και ο μικρος ζηταει απο το σχολειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

@lactaki θα είμαστε κοντά. Εγώ είμαι 4η μέρα με κύκλο από 30 ως κ 33... Άβυσσος η ψυχή του κύκλου μου άρα πάνω κάτω περιμένω 16 Δεκεμβρίου, λογικά. 

κορίτσια κι εγώ μαζί σας είμαι! 6η ημέρα κύκλου για μένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vayaki είπε:

κοιτα ο μηνας εχει καθε φορα 2-3 μερες που ειναι οι μερες sos χαχα... δεν παθαινουν τιποτα για τοσο λιγο να γινει και καμια εσκεμμενη επαφη. Εχει τοσες αλλες μερες ο μηνας για να γινονται πολλεεεες αυθορμητες επαφες. Ο αντρας που θελει πολυ ενα μωρακι μια χαρα μπαινει σε ολο αυτο και μη σου πω ειναι αυτος που το κυνηγαει και σε ρωταει συνεχεια για γονιμες κτλ. Πχ ο δικος μου ηξερε τα παντα για γονιμες κτλ... απο μονος του ηθελε να ξερει γιατι τον ειχε πιασει να γινει μπαμπας χαχα

Ακριβως το ίδιο κ ο δικός μου! όταν βλέπω αρνητικό τεστ πιο πολύ στενοχωριεμαι γιατί εκείνος απογοητευεται περισσότερο :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Γειά σας κορίτσια..... Σήμερα έκανα την χοριακη..... Αρνητική.... Έχει τύχει σε καμία άλλη με τα inofert να έχει καθυστέρηση? 

Εγώ την 1η φορά είχα 38 μέρες..... Τώρα σε αυτόν έπαιρνα τα pregnacare.. Κ έχω πάλι. Κ πήρα χάπια Για πρόκληση περιόδου.. Εσένα τι σου είπε ο γιατρός?? Συμβαίνουν κ οι καθυστερησεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοριτσι μου και εγω που εκανα τις περισσοτερες φορες καπου 15η και μου εβγαινε απο το καιρο που αποφασισαμε να προσπαθησουμε δε βγηκε ποτε σταθερη η ωορρηξια μη στεναχωριεσαι απλα μας κοροιδευει η κυρια

Έτσι φένεται!!καλά είμαι και εγώ λίγο υπερβολική!!!Έτσι και αλλιώς αυτόν τον μήνα λόγω δουλειας δεν θα μπορούμε να έχουμε θα πολλές επαφές!!!απλά τα κάνω για να ξέρω πότε να περιμένω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ την 1η φορά είχα 38 μέρες..... Τώρα σε αυτόν έπαιρνα τα pregnacare.. Κ έχω πάλι. Κ πήρα χάπια Για πρόκληση περιόδου.. Εσένα τι σου είπε ο γιατρός?? Συμβαίνουν κ οι καθυστερησεις.. 

Να πάρω primolut nor

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα κανω ενα παραπονακι γιατι στις δικες μοου ερωτησεις και απαντησεις δε σχολιαζει ποτε σχεδον καμια σας;☹️δεν με θελετε στην παρεα σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η egw είπε:

κι εγω ελεγα ια το αφηνα πιο μετα και μετα με εβαλε στο τρυπακι ο αντρας μου και τωρα βλπεω θελει και ο μικρος ζηταει απο το σχολειο

Ακριβώς το ίδιο και ο μικρός μου @egw μου ζητάει αδερφάκι και μάλιστα αδερφούλα κιόλας χάχα. Το θέλουμε πολύ κ οι 3 κ είμαστε ανυπόμονοι να το υποδεχτούμε!!! Ελπίζω τον επόμενο μήνα όλες μας να έχουμε ευχάριστα!!! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope!!! είπε:

Ακριβώς το ίδιο και ο μικρός μου @egw μου ζητάει αδερφάκι και μάλιστα αδερφούλα κιόλας χάχα. Το θέλουμε πολύ κ οι 3 κ είμαστε ανυπόμονοι να το υποδεχτούμε!!! Ελπίζω τον επόμενο μήνα όλες μας να έχουμε ευχάριστα!!! ? 

στο ευχομαι κοριτσι μου να ερθει εγω ειμαι εν αναμονη περιοδου προς το παρον για να κανω τα βηματα μου μπας και ερθει και επισης περιμενω και το παπ με επρηξε που δεν με πηραν για τα αποτελεσματα αλλα δεν γινεται να ρωταω και συνεχεια

δεν εχει πει εμενα τι θελει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ελπίζω να μην φτάσετε μέχρι την ρήξη κορίτσι μου θα είναι δύσκολο για όλους σας κάτι τέτοιο 
    • Από τιμές πάνω κάτω ο Ενδοκρινολογος τα ίδια μας έδωσε 120 μετά το φαγητό και το νηστείας κάτω από 95 εμένα τώρα τα είπε ο γυναικολογος αυτά γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν πήρε θέση για το ζαχαρο αλλά επειδή είχα θεματάκι και στη πρώτη και το μωρο γεννήθηκε με καλά κιλά το αμνιακό ήταν φυσιολογικό και εγω δεν πήρα πολύ βαρος 12,5 κιλά ούτε είχα παραπανίσια κιλά όταν άρχισε η εγκυμοσύνη τώρα σε αυτήν είπε και λίγο πιο πανω πηγαίνεις μια στο τόσο δεν πειράζει μόνο να μην τρώω κάθε μέρα γλυκά μου λέει πες πχ κάθε Σάββατο θα τρώω ένα παγωτο και τέλος  εμενα το Μηχανάκι μου με τις μετρησεις από την μικροβιολογικό είναι ότι να ναι είχε 16 μονάδες διαφορά πάνω το μηχανάκι από το μικροβιολογικό εχτές πήγα έκανα πάλι εξετάσεις να δω τι θα με στείλουν σήμερα  Αλλά τώρα αλλαξα γυναικολόγο όποτε ο καινούργιος δεν ξέρω τι γνωμη έχει για το ζαχαρο περιμενει την καμπύλη μου 😬
    • Καλημέρα κορίτσια! Ήθελα λίγο την γνώμη σας, σε όσες έχετε γεννήσει. Πριν μείνω έγκυος είχα θετικό τεστ ωορρηξίας 14-15η μέρα. Είχα βέβαια κ πολύ έντονα συμπτώματα, πονάκια και αίμα την ημέρα της ωορρηξίας, οπότε την καταλάβαινα. Τώρα είναι ο πρώτος κύκλος μετά την γεννά κ είμαι 16η μέρα κ δεν έχω νιώσει τίποτα. Έκανα κ τεστ ψηφιακό που έχω κ η γραμμή είναι τρομερά άχνη. Δεν το ρωτάω για να προσπαθήσουμε, αλλά κυρίως για να δω αν υπάρχει περίπτωση να «χάλασε» ο κύκλος μου. Επίσης, ενώ είχα έντονη ροή για 5-6 μέρες, αυτήν την φορά ήταν 4 μέρες. Αλλάζει δλδ ο κύκλος μετά από γέννα;
    • ραφ μου μιλάμε για 2 εντελώς διαφορετικές γνώμες..εκεί τσαντίζομαι δηλ..μιλάμε για εικόνα σε υπέρηχο, ούτε καν για υποκειμενική άποψη σε καποιες εξετάσεις..τι να πω.. Η προλακτίνη μου είναι γύρω στο 45-50..έχω κάνει με τον ενδοκρινολόγο και μια πιο ειδική εξέταση που ονομάζεται μακροπρολακτίνη και από αυτό ουσιαστικά μου είχε πει ότι ακομη και που είναι ανεβασμένη δεν με επηρεάζει κάπου..πήρα ντοστινεξ 2 φορες την εβδομαδα για 3 μήνες, μετά το διέκοψα και σε επανέλεγχο μετά από 2 μήνες είδαμε ότι είχε ανέβει ξανά..έκανα και μαγνητική και ήταν καθαρή! Τώρα παίρνω μισο χάπι την εβδομάδα γιατί είχα παρατηρήσει μια μείωση στη ροή της περιόδου και είπαμε μήπως παίζει ρόλο η προλακτίνη..και ο ενδοκρινολόγος παντως και η νεα γυναικολόγος μου είπαν ότι δεν επηρεάζει την σύλληψη στην περίπτωση μου..
    • δυστυχώς δεν θα σταματήσει..είναι θέμα τύχης καθαρά που θα πέσουμε.. ισχύει αυτό με το ιντερνετ..είναι λίγο δίκοπο αλλά αν ξέρεις πως να χειριστείς τις πληροφορίες νομίζω πως λειτουργεί υπερ μας...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...