Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Κοριτσια ποσο καιρο προσπαθείτε? Πρεπει να ειμαι απο τις χειρότερες περιπτωσεις☺ αλλα συνεχιζω δυναμικα?

'' οργανωμένα'' μπαίνουμε στον τρίτο μήνα αλλά έγιναν και κάτι απόπειρες το καλοκαίρι... Καλή εβδομάδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Twinkl είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ας ξεκινήσουμε τη μέρα μας θετικά! Να μην αφήνουμε καμια να παει χαμένη!

Ετσι!Θετικα και δυναμικα!Καθε μερα δεν επαναλαμβανεται!Μοναδικη και ας την κανουμε ομορφη με χαμογελα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ναι θα τα καταφερουμεεεεε... Και αν όχι δεν πειράζει κορίτσια μου όλα για κάποιο λόγο γινονται

Συμφωνώ απολυτα απλα καποιες φορες νιώθω πως ειναι τοσο αδικο κ δυσκολο. Μην σας μαυρισω αλλο την διαθεση. Καλη μας επιτυχια στην επομενη προσπαθεια!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα τα καταφέρουμε.. 6 μήνες εγώ τους τελευταίους 2 πιο σωστά με τεστ ωορρηξίας .. θα τα καταφέρουμε. Χαλαρώστε όσες είδατε αρνητικά τεστ για να σας έρθει να ξεκινήσετε καινούργιο κύκλο.. εμένα μου ήρθε σήμερα κ διαπίστωσα πως μετά το τεστ πολύ καλά υπολογισα την ωορρηξία μου. Ήρθε 14, ημέρες μετά... Κάτι μαθαίνουμε κάθε μήνα..

στις πριν 3 ώρες, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ καλή εβδομάδα!!! Πρωινή πρωινή λόγω δουλειάς!!! Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές κ την θετική ενέργεια αλλά σήμερα κ χθες είχα πονακια χαμηλά σαν να μου έρχεται!!! 25η μέρα σήμερα!!! Για να δούμε τι μου επιφυλάσσει κι αυτός ο μήνας!!! ???

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Κοριτσια ποσο καιρο προσπαθείτε? Πρεπει να ειμαι απο τις χειρότερες περιπτωσεις☺ αλλα συνεχιζω δυναμικα?

Καλημέρα κοριτσια , καλη εβδομάδα σε όλες! εγώ μόλις 2 μήνες προσπαθειας, αλλα ακομα θεωρω οχι παρα πολυ οργανωμενα γιατι δεν κανουμε στοχευμενες επαφες, θελω να πω εχουμε επαφη οταν ερχεται φυσιολογικα κ στους δυο , δεν θελω να τον πιεζω τυπου "ειμαι στις γονιμες σημερα πρεπει να ερθουμε σε επαφη" , τσεκαρω βεβαια ωορρηξιες κλπ κλπ κ ξερω που βρισκομαι. Δεν τον εχω ανακατεψει ακομα τουλαχιστον με τεστακια ωορρηξιας κλπ κλπ. Εσεις πως το κανετε ?? Λετε πχ ειμαι στις γονιμες πρεπει να εχουμε επαφη ...?? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Δεν σας διάβασα γιατί είμαι στη δουλειά. Μπήκα να σας πω ότι μόλις μου κατέβηκε αίμα. Αυτόν το μήνα έκανα τον μικρότερο κύκλο ever, 24 ημερών!!!

Μετρώντας 14 ημέρες πίσω, βγαίνει ότι ωορρηξία έκανα την 10η ημέρα, όταν είχα τους πόνους και το θετικό τεστ. Γίνεται αυτό βρε κορίτσια; Νόμιζα ότι η ωορρηξία γίνεται την επομένη ή την μεθεπομένη του θετικού τεστ.

Λέτε να έχω μικρή ωχρινική φάση;?

Θα κάνω εξέταση προγεστερόνης αυτόν το μήνα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Καλημέρα κοριτσια , καλη εβδομάδα σε όλες! εγώ μόλις 2 μήνες προσπαθειας, αλλα ακομα θεωρω οχι παρα πολυ οργανωμενα γιατι δεν κανουμε στοχευμενες επαφες, θελω να πω εχουμε επαφη οταν ερχεται φυσιολογικα κ στους δυο , δεν θελω να τον πιεζω τυπου "ειμαι στις γονιμες σημερα πρεπει να ερθουμε σε επαφη" , τσεκαρω βεβαια ωορρηξιες κλπ κλπ κ ξερω που βρισκομαι. Δεν τον εχω ανακατεψει ακομα τουλαχιστον με τεστακια ωορρηξιας κλπ κλπ. Εσεις πως το κανετε ?? Λετε πχ ειμαι στις γονιμες πρεπει να εχουμε επαφη ...?? ?

Εγώ δεν τον είχα ανακατέψει αλλα να σου πω την αλήθεια τον τελευταίο μήνα του το είπα κ του το έδειξα κ είναι πολύ πιο θετικός στην όλη ιδέα από πριν ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Καλημερα! Καλα ειμαι το εχω συνηθει τοσο καιρο αφου οταν μεινω εγκυος νομιζω δεν θα το πιστευω απλα με πιανει για λιγο κ μετα το περνω αποφαση σιγα σιγα.? 

Καλημερα κ καλή εβδομάδα !! Ο μόνος λόγος που κάνω τα τεστ ωορηξιας είναι για να ξέρω ακριβώς ποτε είναι η πραγματική καθυστέρηση ! Αν ξέρεις ακριβώς την μέρα σου δεν θα μπαίνεις στην διαδικασία να κανείς άσκοπα τεστ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Καλημέρα κοριτσια , καλη εβδομάδα σε όλες! εγώ μόλις 2 μήνες προσπαθειας, αλλα ακομα θεωρω οχι παρα πολυ οργανωμενα γιατι δεν κανουμε στοχευμενες επαφες, θελω να πω εχουμε επαφη οταν ερχεται φυσιολογικα κ στους δυο , δεν θελω να τον πιεζω τυπου "ειμαι στις γονιμες σημερα πρεπει να ερθουμε σε επαφη" , τσεκαρω βεβαια ωορρηξιες κλπ κλπ κ ξερω που βρισκομαι. Δεν τον εχω ανακατεψει ακομα τουλαχιστον με τεστακια ωορρηξιας κλπ κλπ. Εσεις πως το κανετε ?? Λετε πχ ειμαι στις γονιμες πρεπει να εχουμε επαφη ...?? ?

Όχι καλέ. Εγώ φυσικά που δνε ξέρω κ πότε έχω. Έχουμε συχνές επαφές... Είχα δοκιμάσει κ τεστ ωορρηξιας αλλά δνε με βόλεψαν... Κ πήραμε κ πολυβιταμινες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Καλημέρα κοριτσια , καλη εβδομάδα σε όλες! εγώ μόλις 2 μήνες προσπαθειας, αλλα ακομα θεωρω οχι παρα πολυ οργανωμενα γιατι δεν κανουμε στοχευμενες επαφες, θελω να πω εχουμε επαφη οταν ερχεται φυσιολογικα κ στους δυο , δεν θελω να τον πιεζω τυπου "ειμαι στις γονιμες σημερα πρεπει να ερθουμε σε επαφη" , τσεκαρω βεβαια ωορρηξιες κλπ κλπ κ ξερω που βρισκομαι. Δεν τον εχω ανακατεψει ακομα τουλαχιστον με τεστακια ωορρηξιας κλπ κλπ. Εσεις πως το κανετε ?? Λετε πχ ειμαι στις γονιμες πρεπει να εχουμε επαφη ...?? ?

Κι εγω τα χρησιμοποιω μονη μου.Δεν τον ανακατευω σ ολο αυτο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Καλημέρα κοριτσια , καλη εβδομάδα σε όλες! εγώ μόλις 2 μήνες προσπαθειας, αλλα ακομα θεωρω οχι παρα πολυ οργανωμενα γιατι δεν κανουμε στοχευμενες επαφες, θελω να πω εχουμε επαφη οταν ερχεται φυσιολογικα κ στους δυο , δεν θελω να τον πιεζω τυπου "ειμαι στις γονιμες σημερα πρεπει να ερθουμε σε επαφη" , τσεκαρω βεβαια ωορρηξιες κλπ κλπ κ ξερω που βρισκομαι. Δεν τον εχω ανακατεψει ακομα τουλαχιστον με τεστακια ωορρηξιας κλπ κλπ. Εσεις πως το κανετε ?? Λετε πχ ειμαι στις γονιμες πρεπει να εχουμε επαφη ...?? ?

Εγω είμαι στον 7ο μήνα ελεύθερων επαφών αλλά είναι ο πρώτος μήνας που είχαμε τις σωστές επαφές! 4 μήνες με τεστ ωορηξιας αλλά όταν έβλεπα την φατσούλα εκεί σταματούσαν κ οι επαφές μας, το είχα καταλάβει λάθος ! Αυτό το μήνα ξεκίνησα επαφές από την πρώτη μέρα που τελείωσε η περίοδος κ είχαμε επαφές μέρα παρά μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Brisa είπε:

Εγω είμαι στον 7ο μήνα ελεύθερων επαφών αλλά είναι ο πρώτος μήνας που είχαμε τις σωστές επαφές! 4 μήνες με τεστ ωορηξιας αλλά όταν έβλεπα την φατσούλα εκεί σταματούσαν κ οι επαφές μας, το είχα καταλάβει λάθος ! Αυτό το μήνα ξεκίνησα επαφές από την πρώτη μέρα που τελείωσε η περίοδος κ είχαμε επαφές μέρα παρά μέρα 

Το καλύτερο θεωρώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ καλή εβδομάδα σε όλες μας!! Εγώ πιστεύω πως αν δεν σε αγχώνουν τα τεστ ωορηξιας είναι η καλύτερη επιλογή σε περιπτώσεις που δεν είναι σταθερή κάθε μήνα η περίοδος ! Διότι αν ξέρεις ποτέ κανείς ωορρηξία τότε σίγουρα ξέρεις πως σε 14-16 θα αδιαθερησεις ! Όποτε είσαι κ προετοιμασμένη θετικά αν δεις πραγματική καθυστέρηση κ θα βγεις από την δύσκολη κ ψυχοφθόρα διαδικασία των τεστ!! Αυτά με είχε συμβουλευτεί εμένα μια φίλη μου που έτσι λειτούργησε σε εκείνη θετικά !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

Καλημερα κ καλή εβδομάδα !! Ο μόνος λόγος που κάνω τα τεστ ωορηξιας είναι για να ξέρω ακριβώς ποτε είναι η πραγματική καθυστέρηση ! Αν ξέρεις ακριβώς την μέρα σου δεν θα μπαίνεις στην διαδικασία να κανείς άσκοπα τεστ! 

Ναι πραγματικά δε σου αφήνει κανένα περιθώριο για να κάνεις τεστ... Σε προλαβαίνει η ατιμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

Καλημερα κ καλή εβδομάδα !! Ο μόνος λόγος που κάνω τα τεστ ωορηξιας είναι για να ξέρω ακριβώς ποτε είναι η πραγματική καθυστέρηση ! Αν ξέρεις ακριβώς την μέρα σου δεν θα μπαίνεις στην διαδικασία να κανείς άσκοπα τεστ! 

Αυτο θα κανω νομιζω θα ειναι καλύτερα τουλαχιστον να ξερω ποτε ακριβώς περιμενω. Θα παρω τα home test

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Ναι θα τα καταφερουμεεεεε... Και αν όχι δεν πειράζει κορίτσια μου όλα για κάποιο λόγο γινονται

Σταυρι καλημέρα τι καιρός από χθες .. έχουμε μουλιασει...πολύ βροχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Αυτο θα κανω νομιζω θα ειναι καλύτερα τουλαχιστον να ξερω ποτε ακριβώς περιμενω. Θα παρω τα home test

Εγώ έχω τα ψηφιακά , είναι λίγο ακριβά αλλά αν ξέρεις πάνω κάτω κ με συμπτώματα που μας δίνει το σώμα μας δεν θα χρειαστείς πάνω από 2-3 τον μήνα ! Το κάθε πακέτο έχει 10! Δοκίμασε οποίο σε βολέψει πιο πολύ! Απλά στο λέω γιατί σίγουρα θα γλυτώσεις όλο το άγχος που μας δημιουργείται όταν πλησιάζουν οι μέρες κ για τον οποιοδήποτε λόγο μπορεί να καθυστερήσει η περίοδος μας 2-3 μέρες ! Καλη επιτυχία σου εύχομαι κορίτσι μου!! Όλες να ζήσουμε αυτή τη μαγεία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Καλημέρα κοριτσια , καλη εβδομάδα σε όλες! εγώ μόλις 2 μήνες προσπαθειας, αλλα ακομα θεωρω οχι παρα πολυ οργανωμενα γιατι δεν κανουμε στοχευμενες επαφες, θελω να πω εχουμε επαφη οταν ερχεται φυσιολογικα κ στους δυο , δεν θελω να τον πιεζω τυπου "ειμαι στις γονιμες σημερα πρεπει να ερθουμε σε επαφη" , τσεκαρω βεβαια ωορρηξιες κλπ κλπ κ ξερω που βρισκομαι. Δεν τον εχω ανακατεψει ακομα τουλαχιστον με τεστακια ωορρηξιας κλπ κλπ. Εσεις πως το κανετε ?? Λετε πχ ειμαι στις γονιμες πρεπει να εχουμε επαφη ...?? ?

κοιτα ο μηνας εχει καθε φορα 2-3 μερες που ειναι οι μερες sos χαχα... δεν παθαινουν τιποτα για τοσο λιγο να γινει και καμια εσκεμμενη επαφη. Εχει τοσες αλλες μερες ο μηνας για να γινονται πολλεεεες αυθορμητες επαφες. Ο αντρας που θελει πολυ ενα μωρακι μια χαρα μπαινει σε ολο αυτο και μη σου πω ειναι αυτος που το κυνηγαει και σε ρωταει συνεχεια για γονιμες κτλ. Πχ ο δικος μου ηξερε τα παντα για γονιμες κτλ... απο μονος του ηθελε να ξερει γιατι τον ειχε πιασει να γινει μπαμπας χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι πραγματικά δε σου αφήνει κανένα περιθώριο για να κάνεις τεστ... Σε προλαβαίνει η ατιμη

Κ έτσι όμως δεν έχεις το άγχος με τα τεστ! Από την άλλη μόλις δεις καθυστέρηση έχεις άλλον αέρα !! Έτσι πιστεύω !! Κ ΟΛα θα έρθουν !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

κοιτα ο μηνας εχει καθε φορα 2-3 μερες που ειναι οι μερες sos χαχα... δεν παθαινουν τιποτα για τοσο λιγο να γινει και καμια εσκεμμενη επαφη. Εχει τοσες αλλες μερες ο μηνας για να γινονται πολλεεεες αυθορμητες επαφες. Ο αντρας που θελει πολυ ενα μωρακι μια χαρα μπαινει σε ολο αυτο και μη σου πω ειναι αυτος που το κυνηγαει και σε ρωταει συνεχεια για γονιμες κτλ. Πχ ο δικος μου ηξερε τα παντα για γονιμες κτλ... απο μονος του ηθελε να ξερει γιατι τον ειχε πιασει να γινει μπαμπας χαχα

Κι εμένα έτσι ακριβώς αντέδρασε στα τεστ ωορρηξιας! Κι έχει βαλθεί να κάνουμε κι εξετάσεις ακόμα δεν αρχίσαμε. Με χαροποίησε πολύ που είναι δίπλα μου στη διαδικασία και δεν κάνει απλά τη '' δουλειά '' του! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κι εμένα έτσι ακριβώς αντέδρασε στα τεστ ωορρηξιας! Κι έχει βαλθεί να κάνουμε κι εξετάσεις ακόμα δεν αρχίσαμε. Με χαροποίησε πολύ που είναι δίπλα μου στη διαδικασία και δεν κάνει απλά τη '' δουλειά '' του! 

Ναι κ εγώ χάρηκα που το είδε τόσο θετικά κ τον άρεσε . Ξέρει τις μέρες μου του είπα για τα τεστ πως λειτουργούν κ τι πρέπει να κάνουμε.. εννοείται ότι θα γίνονται κ επαφές πριν κ μετά κ οπότε θέλουμε .. κ το πιο βασικό για μένα είναι ότι όταν αδιαθέτησω δε Μ αφήνει να πέσω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...