Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η levanda είπε:

Μπράβο Σοφι! Θυμάμαι που είχες αναφέρει ότι θα κάνατε τις εξετάσεις! Έτσι μου έφυγε και μένα το άγχος όταν κάναμε τις εξετάσεις και βγήκαν καλές!  Η γιατρός μου είπε όλα καλά, διώξε το άγχος! Σου εύχομαι με το καλό! Μακάρι να είναι αυτός ο μήνας μας και αν δεν είναι πάμε για τον τυχερό, Χριστουγεννιάτικο Δεκέμβρη! ?

Κι εγώ αυτό τον μήνα είμαι πολύ ανακουφισμενη!!! Ξέρω ότι δεν έχουμε τίποτα κ θα έρθει οπότε πρέπει!!! Μου έφυγε το άγχος κ όλες οι άσχημες σκέψεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Εσύ πως είσαι??? Τι κάνεις??να σ' ρωτήσω αν κ τρωγομαι από πολύ νωρίς νομίζω κ δε πρέπει.. εντελώς τυχαία τον άλλο μήνα θα κάνω αναλύσεις αίματος όπως κάθε χρόνο.. λες να του πω να Μ κάνει κ ορμονικές η θέλει κάποια διαδικασία??

@lactaki μου νομίζω πως δε χρειάζεται να κάνεις αρνητικές σκέψεις από τη στιγμή που έχεις σταθερό κύκλο κ προσπαθείς ελάχιστο καιρό πετυχαίνοντας γόνιμες! είμαστε στην ίδια κατάσταση! κ εγώ πανικοβαλλομαι όταν βλέπω περίοδο αλλά νομίζω ότι πρέπει να βάλουμε τη λογική πάνω από όλα. άσε τις εξετάσεις και τους γιατρούς... κράτα τα τεστακια ωορρηξίας που τόσο ξεκάθαρα σου δείχνουν τις γόνιμες σου μέρες κ έχε επαφές τις 3 πιο σωστες μερες όπως πολύ σωστά είχες. παίζουμε με τις πιθανότητες κάθε μήνα... με το 20%, από τη στιγμή που όλα δείχνουν φυσιολογικα... άρα είναι θέμα χρόνου. χθες μιλούσε ο άντρας μου με έναν φίλο του που έχουν 2 χρόνων παιδάκι κ του είπε όταν η γυναίκα μου δεν έμεινε έγκυος στους πρώτους μήνες, τρελή πήγε πήρε τεστ ωορηξιας κ έψαχνε την lh χαχαα ήταν όλα θέμα χρόνου όμως. όλες είμαστε το ίδιο. πραγματικά μόνο ηρεμία θέλει ξεκούραση και καθόλου άγχος :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Που Κ που θέλει ένα καθάρισμα με το ντουφαστον.. ???? Αυξάνεται το πάχος του ενδομητριου!!! 

Τι είναι ντουφαστον;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Brisa είπε:

Καλημερα κ από μένα !! Ήμουν στην παρέα σας στο τυχερό Σεπτέμβρη !! Εκεί σταματήσαμε τις ελεύθερες επαφές μας κ ξεκινάμε πάλι δυναμικά αυτό το μήνα!! Με κύκλο 28-31 κ θετικό τεστ ωορρηξία στις 15 περιμένω στις 29-30 του μήνα !! Καλή επιτυχία σε όλες μας!! 

Μαζί περιμένουμε κ με το Mellenaki! Καλή τύχη σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

Τι είναι ντουφαστον;

Προγεστερονη στη ουσία.... Σου αυξάνει το πάχος για να ρθει η περίοδος.... Αφού δνε μπορεί να το κάνει από μόνη της κ μου καθυστερεί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ορμονικές κ ένας παθολόγος μπορεί να στις γραψει... Εγώ σκέφτομαι τον επόμενο κύκλο μετά από 7 ημέρες ωορρηξιας να πάω να κάνω για προγεστερονη. Να δω αν αυξάνεται σωστά..... Ορμονικές συνήθως γίνονται 3η ημέρα κύκλου. Σήμερα ξεκίνησα ντουφαστον γθα να μου ρθε περίοδος.

@Starrr μου εύχομαι να φτιάξει ο κύκλος σου που τόσο σε ταλαιπωρεί! αλλά νομίζω πως από τη στιγμή που κ εσείς προσπαθειτε λίγο καιρό κ όλα φαίνονται καλά, θέλει μόνο ψυχραιμία κ ηρεμία. η φίλη μου με 45 μέρες κύκλο έμεινε έγκυος κ μου είπε με τη σερβιέτα ήμουν περίμενα να αδιαθετησω αλλά δεεε....! έτσι άκουσε κ καρδούλα κατευθείαν λόγω μεγάλου κύκλου κ όλα πήγαν τέλεια! θέλω να πω ότι ο σταθερός κύκλος βοηθάει μόνο στον πιο εύκολο εντοπισμό των γονιμων ημερών. εσύ δεν έχεις τέτοιο θέμα γιατί έχετε συχνές επαφές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Ειλικρινά περνάει κάποιες φορές η σκέψη από το μυαλό μου μήπως δεν θα έπρεπε να είμαι στην παρέα σας λόγω της ηλικίας μου και λόγω του ό,τι κατά 99% δεν θα κάνω παιδί. Με έπιασαν πάλι τα υπαρξιακά μου και τα της ηλικίας και εμμηνόπαυσης. Πριν 10 χρόνια δεν θα το πίστευα αν μου το έλεγαν πως μεγαλώνοντας μια γυναίκα σκέφτεται διάφορα. Αν και φαίνομαι πολύ νεότερη, έχει λίγο καιρό που κάθε μα κάθε ρυτιδούλα μου προκαλεί έναν ψιλοπανικό. Συγγνώμη που τα γράφω εδώ σε αυτό το ποστ, αλλά έτσι μου ήρθε τώρα. Τα λέω και στον άντρα μου, αλλά εκείνος με βλέπει όμορφη. Με βλέπει με τα μάτια του έρωτα. Με βρίσκει πιο όμορφη χωρίς μακιγιάζ, πιο φυσική. Σαν τον συγχωρεμένο πεθερό μου που μου λείπει αφάνταστα. Έλεγε πως η νύφη του δεν χρειάζεται να βάφεται. Τέλος πάντων καλά όλα αυτά, αλλά με πιάνουν οι γυναικείες ανασφάλειες. Sorry....

Κορίτσι μου είσαι μέλος της ομάδας μας και όσο και αν αυτή η ομάδα ασχολείται με συγκεκριμένο θέμα είμαστε εδώ πάνω από όλα γιατί είμαστε φίλες και μπορείς να λες και να γράφεις ότι σκέφτεσαι

Δυστυχώς για το θέμα του παιδιού δε ξέρω πως μπορώ να σε βοηθήσω γιατί αυτά τα ξέρουν μόνο οι γιατροί επίσης δε ξέρω αν έχεις κανένα νεότερο από γιατρό γιατί σας έχασα λίγο αυτό το καιρό αλλά γενικά τι είναι αυτά που λες;δεν είσαι καθόλου μεγάλη ακόμη λίγο θα μασυ πεις ότι είσαι και γριά να μη σκέφτεσαι έτσι

Θα σου ξανά αναφέρω το θέμα της υιοθεσίας δε ξέρω αν τελικά είχες απαντήσει το πώς το σκέφτεσαι αυτό

Αλλά να ξέρεις αν και εγώ δεν έχω την καλύτερη αυτοπεποίθηση σε εξωτερική εμφάνιση να ξέρεις ότι κάθε γυναίκα είναι μοναδική και φυσικά έχεις τη δικιά σου ομορφιά τον άντρα σου και την υγεία σου μην πέφτεις:)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η thalaki είπε:

@Starrr μου εύχομαι να φτιάξει ο κύκλος σου που τόσο σε ταλαιπωρεί! αλλά νομίζω πως από τη στιγμή που κ εσείς προσπαθειτε λίγο καιρό κ όλα φαίνονται καλά, θέλει μόνο ψυχραιμία κ ηρεμία. η φίλη μου με 45 μέρες κύκλο έμεινε έγκυος κ μου είπε με τη σερβιέτα ήμουν περίμενα να αδιαθετησω αλλά δεεε....! έτσι άκουσε κ καρδούλα κατευθείαν λόγω μεγάλου κύκλου κ όλα πήγαν τέλεια! θέλω να πω ότι ο σταθερός κύκλος βοηθάει μόνο στον πιο εύκολο εντοπισμό των γονιμων ημερών. εσύ δεν έχεις τέτοιο θέμα γιατί έχετε συχνές επαφές. 

Ναι κ εγώ κάπως έτσι το σκέφτομαι. Γενικά δεν με πήραν τα χρόνια. Κ παίρνω κουράγιο από εσάς κ τις ιστορίες σας κ δεν θέλω να είμαι αχάριστη.... Κ ότι κάνω το κάνω επειδή το αισθάνομαι. Κ γι αυτό είπα ξεκινάω ντουφαστον. Νιώθω ότι όλο αυτό θα μου βγει σε καλό. Γενικά όταν έχεις ακανόνιστο κύκλο κ η ροή δνε είναι σωστή. Οποτς αν δεν φεύγει όλο το άχρηστο ενδομητριου που να πάει να εμφυτευφθει κ αυτό... Οπότε σκέφτηκα αυτό. Να είναι οκ κ καλό ενδομητριου μετά... Ελπίζω Ν μου βγει σε καλό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Προγεστερονη στη ουσία.... Σου αυξάνει το πάχος για να ρθει η περίοδος.... Αφού δνε μπορεί να το κάνει από μόνη της κ μου καθυστερεί... 

Είναι σπρέι ενδοκολπικο δηλαδή;θεωρητικά εμένα καμιά σχέση με αυτό που έδωσε εσένα το σπρέι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Ναι κ εγώ κάπως έτσι το σκέφτομαι. Γενικά δεν με πήραν τα χρόνια. Κ παίρνω κουράγιο από εσάς κ τις ιστορίες σας κ δεν θέλω να είμαι αχάριστη.... Κ ότι κάνω το κάνω επειδή το αισθάνομαι. Κ γι αυτό είπα ξεκινάω ντουφαστον. Νιώθω ότι όλο αυτό θα μου βγει σε καλό. Γενικά όταν έχεις ακανόνιστο κύκλο κ η ροή δνε είναι σωστή. Οποτς αν δεν φεύγει όλο το άχρηστο ενδομητριου που να πάει να εμφυτευφθει κ αυτό... Οπότε σκέφτηκα αυτό. Να είναι οκ κ καλό ενδομητριου μετά... Ελπίζω Ν μου βγει σε καλό. 

θα σου βγει σε καλό γιατί κάνεις το καλύτερο που μπορείς!! 

τι άλλο πια να κάνουμε; 

κ εσένα ο άντρας σου όλο ταξίδια είναι! 

Εμενα έχει κ συνέχεια εφημερίες... νοσοκόμα του λέω θα ντυθω κ θα σε κυνηγαω μέσα στα χειρουργεία! ???

όλα είναι πολύ σχετικά... το κάπνισμα, η υγιεινή διατροφή, τα ποτά, τα φάρμακα, ο ασταθής κύκλος.. όλα επηρεάζουν λένε.... κ εμένα όσες φίλες μου έχουν παιδί κ έπιασαν εύκολα τίποτα από τα παραπάνω δεν έκαναν σωστά! κ εγώ που μισώ το κάπνισμα κ τα ποτά κ όλα φαίνονται καλά, δεν έπιασα μέχρι τώρα! άρα... όλα είναι σχετικά κ πολλά βάζουμε στο κεφάλι μας. 

μόνο ο Θεός ξέρει... κ το μωρό μας.. πότε θα αποφασίσει να ρθει χάχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η egw είπε:

Είναι σπρέι ενδοκολπικο δηλαδή;θεωρητικά εμένα καμιά σχέση με αυτό που έδωσε εσένα το σπρέι;

Όχι καλέ χαπακι είναι... Το χω ξανά πάρει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

@lactaki μου νομίζω πως δε χρειάζεται να κάνεις αρνητικές σκέψεις από τη στιγμή που έχεις σταθερό κύκλο κ προσπαθείς ελάχιστο καιρό πετυχαίνοντας γόνιμες! είμαστε στην ίδια κατάσταση! κ εγώ πανικοβαλλομαι όταν βλέπω περίοδο αλλά νομίζω ότι πρέπει να βάλουμε τη λογική πάνω από όλα. άσε τις εξετάσεις και τους γιατρούς... κράτα τα τεστακια ωορρηξίας που τόσο ξεκάθαρα σου δείχνουν τις γόνιμες σου μέρες κ έχε επαφές τις 3 πιο σωστες μερες όπως πολύ σωστά είχες. παίζουμε με τις πιθανότητες κάθε μήνα... με το 20%, από τη στιγμή που όλα δείχνουν φυσιολογικα... άρα είναι θέμα χρόνου. χθες μιλούσε ο άντρας μου με έναν φίλο του που έχουν 2 χρόνων παιδάκι κ του είπε όταν η γυναίκα μου δεν έμεινε έγκυος στους πρώτους μήνες, τρελή πήγε πήρε τεστ ωορηξιας κ έψαχνε την lh χαχαα ήταν όλα θέμα χρόνου όμως. όλες είμαστε το ίδιο. πραγματικά μόνο ηρεμία θέλει ξεκούραση και καθόλου άγχος :)

Ναι thalaki moy αυτό πιστεύω κ εγώ θα χαλαρώσουμε κ θα απολαύσουμε .. η αλήθεια είναι απογοητεύτηκα αλλά μου φεύγει αμεσως όταν ξεκινάω νέο κύκλο προσπαθείων...είπαμε θα έχουμε χριστουγεννιάτικα δωράκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

θα σου βγει σε καλό γιατί κάνεις το καλύτερο που μπορείς!! 

τι άλλο πια να κάνουμε; 

κ εσένα ο άντρας σου όλο ταξίδια είναι! 

Εμενα έχει κ συνέχεια εφημερίες... νοσοκόμα του λέω θα ντυθω κ θα σε κυνηγαω μέσα στα χειρουργεία! ???

όλα είναι πολύ σχετικά... το κάπνισμα, η υγιεινή διατροφή, τα ποτά, τα φάρμακα, ο ασταθής κύκλος.. όλα επηρεάζουν λένε.... κ εμένα όσες φίλες μου έχουν παιδί κ έπιασαν εύκολα τίποτα από τα παραπάνω δεν έκαναν σωστά! κ εγώ που μισώ το κάπνισμα κ τα ποτά κ όλα φαίνονται καλά, δεν έπιασα μέχρι τώρα! άρα... όλα είναι σχετικά κ πολλά βάζουμε στο κεφάλι μας. 

μόνο ο Θεός ξέρει... κ το μωρό μας.. πότε θα αποφασίσει να ρθει χάχα 

Ναι φυσικά.... Εγώ απλά σκέφτομαι και ξέρω ότι κ η μαμά μου 3 χρόνια προσπαθούσε... Κ δεν είχε κανένα πρόβλημα. Κ ήταν όλα πρόβλημα άγχους... Κ μόλις ξεκίνησε. Έκανε 3 κόρες μέσα σε 4 χρόνια..... Ήταν μέχρι να καταλάβει πως μπορεί να μείνει έγκυος... Έτσι πιστεύω πως γίνεται κ σε μένα..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Ναι thalaki moy αυτό πιστεύω κ εγώ θα χαλαρώσουμε κ θα απολαύσουμε .. η αλήθεια είναι απογοητεύτηκα αλλά μου φεύγει αμεσως όταν ξεκινάω νέο κύκλο προσπαθείων...είπαμε θα έχουμε χριστουγεννιάτικα δωράκια...

κ εγώ με το που βλέπω αρνητικό τεστ.... δύο λεπτά χάνομαι κ επανέρχομαι αμέσως χάχα! και έτσι πρέπει. έτσι είναι. όλα καλά θα πάνε. για όλες μας. το πιστεύω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι φυσικά.... Εγώ απλά σκέφτομαι και ξέρω ότι κ η μαμά μου 3 χρόνια προσπαθούσε... Κ δεν είχε κανένα πρόβλημα. Κ ήταν όλα πρόβλημα άγχους... Κ μόλις ξεκίνησε. Έκανε 3 κόρες μέσα σε 4 χρόνια..... Ήταν μέχρι να καταλάβει πως μπορεί να μείνει έγκυος... Έτσι πιστεύω πως γίνεται κ σε μένα..... 

κ. το άγχος είναι σχετικό. ίσως να έπρεπε να έρθουν οι κόρες της... όταν ήρθαν! 

η μαμά μου έχασε παιδί 17 χρόνων σε τροχαίο...υπάρχει μεγαλύτερος πόνος άγχος θλίψη στον κόσμο; όχι! τίποτα χειρότερο. όταν σε μικρό διάστημα είπε :θα κάνω άλλο ένα παιδί. ήρθε αμέσως!

Εγώ νομίζω το μυαλό μας τα κάνει όλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλή επιτυχία κορίτσια σε όσες περιμένετε @Twinkl @Brisa @Mellenaki @sofiefin1982. @levanda(αν σας θυμάμαι σωστά, κ σίγουρα ξεχνάω) ευελπιστούμε για πολλά +++++ ώστε να μας δώσετε δύναμη κ εμάς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η thalaki είπε:

καλή επιτυχία κορίτσια σε όσες περιμένετε @Twinkl @Brisa @Mellenaki @sofiefin1982. @levanda(αν σας θυμάμαι σωστά, κ σίγουρα ξεχνάω) ευελπιστούμε για πολλά +++++ ώστε να μας δώσετε δύναμη κ εμάς! 

Ναιιι καλή επιτυχία κορίτσια. Εύχομαι μια σας να είναι στον Δεκέμβρη μαζί μας... Περιμένουμε νέα σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

θα σου βγει σε καλό γιατί κάνεις το καλύτερο που μπορείς!! 

τι άλλο πια να κάνουμε; 

κ εσένα ο άντρας σου όλο ταξίδια είναι! 

Εμενα έχει κ συνέχεια εφημερίες... νοσοκόμα του λέω θα ντυθω κ θα σε κυνηγαω μέσα στα χειρουργεία! ???

όλα είναι πολύ σχετικά... το κάπνισμα, η υγιεινή διατροφή, τα ποτά, τα φάρμακα, ο ασταθής κύκλος.. όλα επηρεάζουν λένε.... κ εμένα όσες φίλες μου έχουν παιδί κ έπιασαν εύκολα τίποτα από τα παραπάνω δεν έκαναν σωστά! κ εγώ που μισώ το κάπνισμα κ τα ποτά κ όλα φαίνονται καλά, δεν έπιασα μέχρι τώρα! άρα... όλα είναι σχετικά κ πολλά βάζουμε στο κεφάλι μας. 

μόνο ο Θεός ξέρει... κ το μωρό μας.. πότε θα αποφασίσει να ρθει χάχα 

Κορίτσι μου εγώ όταν ξεκίνησα να κάνω το γιό μου κάπνιζα έπινα και έκανα έξαλλη ζωή μόνο ότι πήγαινα γυμναστήριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

Κορίτσι μου εγώ όταν ξεκίνησα να κάνω το γιό μου κάπνιζα έπινα και έκανα έξαλλη ζωή μόνο ότι πήγαινα γυμναστήριο

πες τα χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια, θα γραψω εδω μια απορια μου γιατι ειστε ενεργες και σκεφτηκα οτι θα παρω γρηγορα απαντηση. Οι κοπελες που εχετε ηδη παιδακι θυμαστε ποσα ντεπον επιτρεπονται στην εγκυμοσυνη; Νομιζω 3 την ημερα;  Ξυπνησα με πονολαιμο και δεκατα. Παρακαλαω να μην ανεβει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vayaki είπε:

Γεια σας κοριτσια, θα γραψω εδω μια απορια μου γιατι ειστε ενεργες και σκεφτηκα οτι θα παρω γρηγορα απαντηση. Οι κοπελες που εχετε ηδη παιδακι θυμαστε ποσα ντεπον επιτρεπονται στην εγκυμοσυνη; Νομιζω 3 την ημερα;  Ξυπνησα με πονολαιμο και δεκατα. Παρακαλαω να μην ανεβει? 

Καλημέρα @vayaki και περαστικά σου. Ο δικός μου γιατρός ήταν λίγο αυστηρός το πρώτο τρίμηνο μέχρι την αυχενική με το ζόρι ένα μου είχε πει, μετά ήταν πιο χαλαρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Καλημέρα @vayaki και περαστικά σου. Ο δικός μου γιατρός ήταν λίγο αυστηρός το πρώτο τρίμηνο μέχρι την αυχενική με το ζόρι ένα μου είχε πει, μετά ήταν πιο χαλαρός. 

Την εχω κανει την αυχενικη κι αυριο μπαινω 13 βδομαδα. Δεν το γλιτωνω το ντεπον. Ανεβηκε 37,8. Αυριο τηλ στον γιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Την εχω κανει την αυχενικη κι αυριο μπαινω 13 βδομαδα. Δεν το γλιτωνω το ντεπον. Ανεβηκε 37,8. Αυριο τηλ στον γιατρο

Προσπάθησε να πιεις ένα χαμομήλι να ξεκουραστείς κ να φας... Κ αν δεν αντέχεις πιο μετά πάρε 1 ντεπον.... Κ αύριο πρωί πάρε τηλ τον γιατρό σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Προσπάθησε να πιεις ένα χαμομήλι να ξεκουραστείς κ να φας... Κ αν δεν αντέχεις πιο μετά πάρε 1 ντεπον.... Κ αύριο πρωί πάρε τηλ τον γιατρό σου!!! 

Ευχαριστω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Την εχω κανει την αυχενικη κι αυριο μπαινω 13 βδομαδα. Δεν το γλιτωνω το ντεπον. Ανεβηκε 37,8. Αυριο τηλ στον γιατρο

χωρίς να θέλω να γράφω αερολογιες.. είχα διαβάσει μια κοπέλα εγκυουλα που έγραφε πως ο γιατρος της της είχε πει καλύτερα να παίρνει ένα δύο ντεπον πάρα να πονάει. αλλά εγώ θα σου έλεγα αν μπορείς να ρωτήσεις τον γυναικολογο σου ακόμη κ σήμερα με προσωπικό μήνυμα (αν αυτό είναι εφικτό)... διαφορετικά κάποιον άλλον γνωστό σου - γυναικολογο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...