Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Αχ μακάρι!!!!! Γιατί πραγματικά το είχα πιο σίγουρο μέσα μου. Ας περιμένω λοιπόν.... Η θα έρθει η περίοδος η θα έρθει μωρό.... Χαχα♥️?♥️?♥️?

Δεν άντεξες κ εσύ ε?? Χαχχαχ.. προς το παρόν δεν το αναζητώ να σ' πω την αλήθεια γιατί πιστεύω ότι είναι νωρίς έχω μια βδομάδα μπροστά μου.. όσο πλησιάζουν οι μέρες δε ξέρω τι θα κάνω..χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Κοριτσια ξερει καμια σας απο ποσο νωρις μπορει να δειξει ο κολπικος υπερηχος στο γυναικολογο την εγκυμοσυνη;

Κάτσε όμορφα βρε... Θα αφήσεις τα τεστ κ θα πιάσεις τους υπερήχους τώρα???μη μας βάζεις ιδέες χαχα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοριτσοα να ρωτήσω ξέρεις καμιά πόσα κοστίζει το tsh kai to t4 χωρίς ν το γράψω ;

Ανάλογα το μικρόβιο λογικό διαφέρει. Γι αυτό πάρε τηλ αν θες στο πιο κοντινό σου κ ρώτα κ τιμές. Δεν είναι ακριβές νομίζω. Κάτω από 20 ευρώ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κάτσε όμορφα βρε... Θα αφήσεις τα τεστ κ θα πιάσεις τους υπερήχους τώρα???μη μας βάζεις ιδέες χαχα ??

Ο υπερυχος δειχνει μετα την 6η εβδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ανάλογα το μικρόβιο λογικό διαφέρει. Γι αυτό πάρε τηλ αν θες στο πιο κοντινό σου κ ρώτα κ τιμές. Δεν είναι ακριβές νομίζω. Κάτω από 20 ευρώ.. 

Μάλιστα επειδή θεωρώ δεν αξίζει να πάω πρώτα από γιατρό που θα με χρεώσεις δέκα ευρώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

Μάλιστα επειδή θεωρώ δεν αξίζει να πάω πρώτα από γιατρό που θα με χρεώσεις δέκα ευρώ 

Ναι νομίζω δεν αξίζει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η egw είπε:

Μάλιστα επειδή θεωρώ δεν αξίζει να πάω πρώτα από γιατρό που θα με χρεώσεις δέκα ευρώ 

Επίσης αν βγει θετικο το tsh κάνουν την τ4αυτο γνωρίζω. Το tsh πρέπει να κάνει γύρω στα 12 ευρώ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ειμαι και εγώ για Παρασκευή αλλά είδη άρχισαν τα Προεόρτια δεν ελπίζω για κάτι αλλο

Α ναι??? Τι να πω.... Εγώ πάλι τίποτα... Εξαφανισμενος ο πόνος...... Κ η θερμοκρασία 36,6..... Λευκά υγρά.... Αυτά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι θερμοκρασία δεν μετράω γιατί δεν έχω καταλαβει και πως παει.. αλλα εχω λίγα πονακια λευκά παχυρευστα υγρά ( συγνωμη κιολας) και πρησμένο στήθος γι αυτό σου λέω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

Εγώ πάλι θερμοκρασία δεν μετράω γιατί δεν έχω καταλαβει και πως παει.. αλλα εχω λίγα πονακια λευκά παχυρευστα υγρά ( συγνωμη κιολας) και πρησμένο στήθος γι αυτό σου λέω.. 

Κ εγώ τα χω τα υγρά κ το στήθος... Μόνο πόνο δνε έχω. Καν.... Καθόλου.... Δνε ξέρω τι γίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα γράψω άλλη μία φορά τη δική μου εμπειρία. Την πρώτη φορά που δοκίμασα τα τεστ ωορρηξίας one test έμεινα έγκυος, τον Γενάρη του 2018. Αδιαθέτησα το βράδυ της παραμονής και ήμουν στα πατώματα. Θετικό τεστ είδα την 16η μέρα. Επαφές είχα μόνο την 13η και την 16η μέρα. Στις επαφές χρησιμοποίησα και το λιπαντικό γονιμότητας.  Τεστ εγκυμοσύνης έκανα την 33 μέρα. 36η μέρα έκανα χοριακή και ήταν 1667 και 38η ήταν 3292. Υπέρηχο έκανα 6η + 5, ακούσαμε καρδιά και ήταν μισό εκατοστό.  Ο κύκλος μου ήταν 29-32 ημερών, έκανα δλδ τεστ την πρώτη μέρα καθυστέρησης βάση του μεγαλύτερου κύκλου μου. Πριν από την καθυστέρηση δεν μπορώ να πω ότι είχα κάποιο ιδιαίτερο σύμπτωμα. Αυτό που θυμάμαι ήταν α) ήθελα να βάζω πολύ σκόρδο στα φαγητά β) ξαφνικά δεν μου άρεσε καθόλου η μυρωδιά της ρίγανης γ) το προηγούμενο βράδυ πριν κάνω το τεστ εγκυμοσύνης είχα πόνους στην κοιλιά λες και αδιαθετούσα. Μετά, αφού επιβεβαιώθηκε η εγκυμοσύνη, από πολύ νωρίς είχα συχνοουρία και πόνο εκεί χαμηλά στην ουροδόχο κύστη, λες και η μήτρα πίεζε την κύστη ή το αντίθετο. Από την 7η εβδομάδα και μετά, πλέον είχα συνέχεια αδιαθεσία , τάση για εμετό και αναγούλες. Με ενοχλούσαν όοοολες οι μυρωδιές. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Θα γράψω άλλη μία φορά τη δική μου εμπειρία. Την πρώτη φορά που δοκίμασα τα τεστ ωορρηξίας one test έμεινα έγκυος, τον Γενάρη του 2018. Αδιαθέτησα το βράδυ της παραμονής και ήμουν στα πατώματα. Θετικό τεστ είδα την 16η μέρα. Επαφές είχα μόνο την 13η και την 16η μέρα. Στις επαφές χρησιμοποίησα και το λιπαντικό γονιμότητας.  Τεστ εγκυμοσύνης έκανα την 33 μέρα. 36η μέρα έκανα χοριακή και ήταν 1667 και 38η ήταν 3292. Υπέρηχο έκανα 6η + 5, ακούσαμε καρδιά και ήταν μισό εκατοστό.  Ο κύκλος μου ήταν 29-32 ημερών, έκανα δλδ τεστ την πρώτη μέρα καθυστέρησης βάση του μεγαλύτερου κύκλου μου. Πριν από την καθυστέρηση δεν μπορώ να πω ότι είχα κάποιο ιδιαίτερο σύμπτωμα. Αυτό που θυμάμαι ήταν α) ήθελα να βάζω πολύ σκόρδο στα φαγητά β) ξαφνικά δεν μου άρεσε καθόλου η μυρωδιά της ρίγανης γ) το προηγούμενο βράδυ πριν κάνω το τεστ εγκυμοσύνης είχα πόνους στην κοιλιά λες και αδιαθετούσα. Μετά, αφού επιβεβαιώθηκε η εγκυμοσύνη, από πολύ νωρίς είχα συχνοουρία και πόνο εκεί χαμηλά στην ουροδόχο κύστη, λες και η μήτρα πίεζε την κύστη ή το αντίθετο. Από την 7η εβδομάδα και μετά, πλέον είχα συνέχεια αδιαθεσία , τάση για εμετό και αναγούλες. Με ενοχλούσαν όοοολες οι μυρωδιές. 
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Θα γράψω άλλη μία φορά τη δική μου εμπειρία. Την πρώτη φορά που δοκίμασα τα τεστ ωορρηξίας one test έμεινα έγκυος, τον Γενάρη του 2018. Αδιαθέτησα το βράδυ της παραμονής και ήμουν στα πατώματα. Θετικό τεστ είδα την 16η μέρα. Επαφές είχα μόνο την 13η και την 16η μέρα. Στις επαφές χρησιμοποίησα και το λιπαντικό γονιμότητας.  Τεστ εγκυμοσύνης έκανα την 33 μέρα. 36η μέρα έκανα χοριακή και ήταν 1667 και 38η ήταν 3292. Υπέρηχο έκανα 6η + 5, ακούσαμε καρδιά και ήταν μισό εκατοστό.  Ο κύκλος μου ήταν 29-32 ημερών, έκανα δλδ τεστ την πρώτη μέρα καθυστέρησης βάση του μεγαλύτερου κύκλου μου. Πριν από την καθυστέρηση δεν μπορώ να πω ότι είχα κάποιο ιδιαίτερο σύμπτωμα. Αυτό που θυμάμαι ήταν α) ήθελα να βάζω πολύ σκόρδο στα φαγητά β) ξαφνικά δεν μου άρεσε καθόλου η μυρωδιά της ρίγανης γ) το προηγούμενο βράδυ πριν κάνω το τεστ εγκυμοσύνης είχα πόνους στην κοιλιά λες και αδιαθετούσα. Μετά, αφού επιβεβαιώθηκε η εγκυμοσύνη, από πολύ νωρίς είχα συχνοουρία και πόνο εκεί χαμηλά στην ουροδόχο κύστη, λες και η μήτρα πίεζε την κύστη ή το αντίθετο. Από την 7η εβδομάδα και μετά, πλέον είχα συνέχεια αδιαθεσία , τάση για εμετό και αναγούλες. Με ενοχλούσαν όοοολες οι μυρωδιές. 
 

τι ωραία που τα κατάφερες κ που βοήθησαν κ τα τεστακια! ωραία η εμπειρία σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

τι ωραία που τα κατάφερες κ που βοήθησαν κ τα τεστακια! ωραία η εμπειρία σου! 

Ναι, έμεινα πολύ γρήγορα και εύκολα έγκυος... Εύχομαι να μπορούσαν να μείνουν όλες τόσο εύκολα. Παιδί δεν κράτησα στα χέρια μου όμως... Αλλά αυτό είναι μια άλλη μεγάλη ιστορία... Που εύχομαι να μην τη ζήσει καμιά σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Ναι, έμεινα πολύ γρήγορα και εύκολα έγκυος... Εύχομαι να μπορούσαν να μείνουν όλες τόσο εύκολα. Παιδί δεν κράτησα στα χέρια μου όμως... Αλλά αυτό είναι μια άλλη μεγάλη ιστορία... Που εύχομαι να μην τη ζήσει καμιά σας! 

λυπάμαι! πολύ λυπάμαι! κ τώρα τα έχεις καταφέρει πάλι ή είσαι σε προσπάθειες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

λυπάμαι! πολύ λυπάμαι! κ τώρα τα έχεις καταφέρει πάλι ή είσαι σε προσπάθειες; 

Σταμάτησε η καρδιά του στον έβδομο μήνα και το γέννησα με τεχνητούς πόνους φυσιολογικά. Τώρα είμαι στον 3ο κύκλο μετά τον τοκετό και τα λοχεια. Περιμένω να βγει η νεκροψία, να μάθω το γιατί, να κάνω ό,τι εξετάσεις μπορεί να χρειαστεί και μετά να πάρω το οκ για να αρχίσω πάλι προσπάθειες. 

Δυστυχώς ήμουν στο ποσοστό των μαμαδων που χάνουν το παιδί τους. Δεν μπόρεσα να το δω και ξαναβρισκομαι κοντά του πλέον μόνο στον τάφο του. Είναι το παιδί που με έκανε μαμά. 

Σε εσάς όλες εύχομαι να έχετε σύντομα ΓΕΡΑ παιδιά στην αγκαλιά σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Σταμάτησε η καρδιά του στον έβδομο μήνα και το γέννησα με τεχνητούς πόνους φυσιολογικά. Τώρα είμαι στον 3ο κύκλο μετά τον τοκετό και τα λοχεια. Περιμένω να βγει η νεκροψία, να μάθω το γιατί, να κάνω ό,τι εξετάσεις μπορεί να χρειαστεί και μετά να πάρω το οκ για να αρχίσω πάλι προσπάθειες. 

Δυστυχώς ήμουν στο ποσοστό των μαμαδων που χάνουν το παιδί τους. Δεν μπόρεσα να το δω και ξαναβρισκομαι κοντά του πλέον μόνο στον τάφο του. Είναι το παιδί που με έκανε μαμά. 

Σε εσάς όλες εύχομαι να έχετε σύντομα ΓΕΡΑ παιδιά στην αγκαλιά σας. 

λυπάμαι πολύ! είναι πολύ δύσκολο! ότι χειρότερο! δυστυχώς όλοι δοκιμαζομαστε.. με διαφορετικούς τρόπους σε αυτή τη ζωή!εύχομαι ο Θεός να είδε τη δύναμη σου και να σε ανταμείψει... με ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου κοπέλα μου! θα δεις συντομα θα ρθει! το πιστεύω για σένα κ για όλες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κάτσε όμορφα βρε... Θα αφήσεις τα τεστ κ θα πιάσεις τους υπερήχους τώρα???μη μας βάζεις ιδέες χαχα ??

Αχαχαχαχα το προχωρησα πολυ εγω ε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η egw είπε:

κοριτσοα να ρωτήσω ξέρεις καμιά πόσα κοστίζει το tsh kai to t4 χωρίς ν το γράψω ;

Στο δικο μου μικροβιολογικο που δουλεύω  έχουμε 15 το tsh kai 10 to t4 τψρα δεν ξέρω σε άλλα πόσο μπορεί να το έχουν αλλά φαντάζομαι κάπου εκεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Στο δικο μου μικροβιολογικο που δουλεύω  έχουμε 15 το tsh kai 10 to t4 τψρα δεν ξέρω σε άλλα πόσο μπορεί να το έχουν αλλά φαντάζομαι κάπου εκεί 

Εσύ που δουλεύεις στο μικροβιολογικό πως κ δε τρυπιεσαι κάθε μέρα να κάνεις χοριακες??? Χαχαχαα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...