Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Χάχα όντως @thalaki. Πάντως στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχα λευκά υγρά κ μάλιστα κ λίγες μέρες πριν την περίοδο.... Αύριο έρχονται τα 2 τεστ από την home test..... Σιγά μην συγκρατηθω.... Αύριο 27η με κύκλο 31 ημερών 

το πρωί ήμουν έτοιμη να κάνω... ο άντρας μου είπε "πρέπει να μάθεις να αυτοελεγχεσαι'.... αυτό ήταν. δεν έκανα κ μου έφυγε πάλι η σκέψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μου ήρθε δυστυχώς... Οπότε ευχάριστα από πλευράς μου άλλο μήνα ?καλά θετικά αποτελέσματα στις υπόλοιπες! 

Κορίτσι μου θετική ενέργεια κ με το καλό τον επόμενο μήνα!!!! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μου ήρθε δυστυχώς... Οπότε ευχάριστα από πλευράς μου άλλο μήνα ?καλά θετικά αποτελέσματα στις υπόλοιπες! 

ευχομαι να έρθουν γρήγορα τα Θετικά αποτελέσματα για όλες μας. είτε αυτόν είτε τον επόμενο μήνα κοριτσια. τι να πω. ας έχουμε υπομονή κ δύναμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν ε άντεξα και έκανα τεστ.... Και βγήκε αρνητικό..... Τόσες προσπάθειες πάλι τσάμπα,στην ουσία.... Να δω πότε θα ρθει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η thalaki είπε:

το πρωί ήμουν έτοιμη να κάνω... ο άντρας μου είπε "πρέπει να μάθεις να αυτοελεγχεσαι'.... αυτό ήταν. δεν έκανα κ μου έφυγε πάλι η σκέψη 

Σε προσγείωσε κανονικά δηλαδή. Λίγη υπομονή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια δεν ε άντεξα και έκανα τεστ.... Και βγήκε αρνητικό..... Τόσες προσπάθειες πάλι τσάμπα,στην ουσία.... Να δω πότε θα ρθει... 

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην απογοητεύεστε!!Το μεγαλύτερο ποσοστό ζευγαριών  κάνει πάνω από χρόνο να πιάσει παιδί!!!θέλει και τύχη!!!εγώ αύριο εχω ραντεβού με τον γιατρό!!Να δούμε τι άλλο μπορούμε να κάνουμε για να επιτευχθεί φυσική σύλληψη ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope!!! είπε:

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι;;; 

33η ημέρα.... Αλλά δνε ξέρω τι με έπιασε και λέω δνε πειράζει θα κάνω.... Γιατί ούτε πόνο έχω κ μου έκαναν εντύπωση τα υγρά που έχω.... Αλλά τελικά μάλλον τίποτα δεν είναι. Τι να πω.... Ωορρηξια είχα 22η ημέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Μην απογοητεύεστε!!Το μεγαλύτερο ποσοστό ζευγαριών  κάνει πάνω από χρόνο να πιάσει παιδί!!!θέλει και τύχη!!!εγώ αύριο εχω ραντεβού με τον γιατρό!!Να δούμε τι άλλο μπορούμε να κάνουμε για να επιτευχθεί φυσική σύλληψη ??

Να μας πεις τι σου είπε... Καλή επιτυχία κ σε σένα... ? Αυτό σκέφτομαι κ παίρνω κουράγιο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

33η ημέρα.... Αλλά δνε ξέρω τι με έπιασε και λέω δνε πειράζει θα κάνω.... Γιατί ούτε πόνο έχω κ μου έκαναν εντύπωση τα υγρά που έχμπορειςω.... Αλλά τελικά μάλλον τίποτα δεν είναι. Τι να πω.... Ωορρηξια είχα 22η ημέρα. 

Μπορεί να μην έχει φανεί ακόμα.....γιατι πριν 11 μέρες έγινε η ωορηξια... Άρα 36 μέρες κύκλο έχεις γιατί 22 και 14=36

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope!!! είπε:

Μπορεί να μην έχει φανεί ακόμα.....γιατι πριν 11 μέρες έγινε η ωορηξια... Άρα 36 μέρες κύκλο έχεις γιατί 22 και 14=36

Η εφαρμογή μου βγάζει 35 ημέρες κύκλος... Και ήδη κ υψηλή θερμοκρασία έχω 11 ημερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Η εφαρμογή μου βγάζει 35 ημέρες κύκλος... Και ήδη κ υψηλή θερμοκρασία έχω 11 ημερες

Άρα μην απογοητεύεσαι... Περίμενε μέχρι μεθαύριο. Ποιας εταιρειας τεστ έκανες;;; όταν λες υγρά εννοείς λευκά σαν γιαούρτι ή διάφανα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope!!! είπε:

Άρα μην απογοητεύεσαι... Περίμενε μέχρι μεθαύριο. Ποιας εταιρειας τεστ έκανες;;; όταν λες υγρά εννοείς λευκά σαν γιαούρτι ή διάφανα;; 

Δεν θυμάμαι ποια εταιρεία τα είχα παραγγείλει μαζί με τις πολυβιταμινες... Σαν γιαούρτι. Διάφανα είχα στην ωορρηξία... Απλά ίσως έχω λόγω του ότι έχουν αρχίσει να ξανά βρίσκουν τα επίπεδα τους οι ορμόνες μου με τις πολυβιταμινες... Απλά δεν τα είχα ποτέ για αυτό και μπήκα στη διαδικασία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Δεν θυμάμαι ποια εταιρεία τα είχα παραγγείλει μαζί με τις πολυβιταμινες... Σαν γιαούρτι. Διάφανα είχα στην ωορρηξία... Απλά ίσως έχω λόγω του ότι έχουν αρχίσει να ξανά βρίσκουν τα επίπεδα τους οι ορμόνες μου με τις πολυβιταμινες... Απλά δεν τα είχα ποτέ για αυτό και μπήκα στη διαδικασία. 

Εγώ συνιστώ να περιμένεις.... Τα λευκά υγρά είναι συμπτωμα περιόδου αλλά κ εγκυμοσύνης. Όταν είναι εμφανώς πιο πολλά κ έντονα ίσως προμηνυουν μια εγκυμοσύνη. Υπομονηηηη το λέω για να τα ακούω κ εγώ...... Γιατί αύριο θα κλαίω εγώ έτσι νομίζω... Κ εσείς θα παρηγορείτε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Εγώ συνιστώ να περιμένεις.... Τα λευκά υγρά είναι συμπτωμα περιόδου αλλά κ εγκυμοσύνης. Όταν είναι εμφανώς πιο πολλά κ έντονα ίσως προμηνυουν μια εγκυμοσύνη. Υπομονηηηη το λέω για να τα ακούω κ εγώ...... Γιατί αύριο θα κλαίω εγώ έτσι νομίζω... Κ εσείς θα παρηγορείτε. 

???? Το ξέρω εδώ είμαστε να παρηγορεί η μία την άλλη. Μα επειδή ήταν περισσότερο γι αυτό μπήκα στη σκέψη κ λέω ας κάνω μωρέ ένα... Έχω κι άλλο ένα καβατζα..... Αλλά εννοείται δνε κάνω πριν την καθυστέρηση.... Η @Katerina1993 δεν απάντησε αν έκανε τεστ έτσι??? Δεν έχασα κάποιο επεισόδιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

???? Το ξέρω εδώ είμαστε να παρηγορεί η μία την άλλη. Μα επειδή ήταν περισσότερο γι αυτό μπήκα στη σκέψη κ λέω ας κάνω μωρέ ένα... Έχω κι άλλο ένα καβατζα..... Αλλά εννοείται δνε κάνω πριν την καθυστέρηση.... Η @Katerina1993 δεν απάντησε αν έκανε τεστ έτσι??? Δεν έχασα κάποιο επεισόδιο. 

Έχω μπερδευτεί εξακριβωμενες έγκυες είναι μόνο η @earrp;;; έχουμε άλλη;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Έχω μπερδευτεί εξακριβωμενες έγκυες είναι μόνο η @earrp;;; έχουμε άλλη;;; 

Μία κοπέλα στη αρχή του μηνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Εγώ συνιστώ να περιμένεις.... Τα λευκά υγρά είναι συμπτωμα περιόδου αλλά κ εγκυμοσύνης. Όταν είναι εμφανώς πιο πολλά κ έντονα ίσως προμηνυουν μια εγκυμοσύνη. Υπομονηηηη το λέω για να τα ακούω κ εγώ...... Γιατί αύριο θα κλαίω εγώ έτσι νομίζω... Κ εσείς θα παρηγορείτε. 

αύριο θα κλαίμε μαζί εμείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

αύριο θα κλαίμε μαζί εμείς 

Και εσύ αύριο περιμένεις.??? Τι γίνεται βρε κορίτσια.. Όλες μέσα του μην περιμένουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Σαν να είδα κάτι ροζ εγώ... Οπότε μάλλον θα έρθει μες στην ημέρα. Τεστ πάντως δεν κάνω αν δεν περάσουν δύο μέρες σίγουρα. Και κατευθείαν χοριακη καλύτερα! 

Συμφωνώ μαζί σου!!!αν κρατιέσαι περίμενε καλύτερα και μετά βουρ για χοριακη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια δεν ε άντεξα και έκανα τεστ.... Και βγήκε αρνητικό..... Τόσες προσπάθειες πάλι τσάμπα,στην ουσία.... Να δω πότε θα ρθει... 

Σταρακι περίμενε την καθυστέρηση πρώτα! Πότε δεν ξέρεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα επεστρεψα απο την δουλεια...Σας διαβαζω μπερδεμενα και εχω χασει την συνεχεια.Τι εγινε σημερα;;Δεν ειναι η ημερα μας;;Καποιο λαθος θα χει γινει.Κοριτσια περιμενετε μερικες μερες ακομα!Μπορει κατι να αλλαξει και σας το ευχομαι ολοψυχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η levanda είπε:

@Χρυσάφω η @Kat-Cat τα είπε πολύ ωραία. Βρες τον γιατρό που σου ταιριάζει και βρείτε μαζί πως θα προχωρήσετε στον επόμενο μήνα! Μην απογοητεύεσαι, είμαστε όλες μαζί σε αυτό! ❤

Σ ευχαριστω πολυ για την ενθαρρυνση!Παρολο που το αποκλειω με φυσικο τροπο ...Με εξωσωματικη και να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Εκανες ορμονικες εξετάσεις; Σε συνεννοηση με το γιατρό σου μπορείς να πάρεις μια αγωγή που θα σου προτείνει (πχ κλομιφαίνη) για πρόκληση ωορρηξιας ή να συζητήσετε εναλλακτικές αναλογα και την ηλικια. Αν υπαρχει περιθώριο, προσπαθεις μερικους κυκλους έτσι αλλιως συζητάτε το επόμενο βήμα. Για όλα υπάρχουν λύσεις!

Σε ευχαριστω πολυ!Ηδη εχουμε συζητησει το επομενο βημα ,απλα εθελοτυφλώ και ελπιζω καθε μηνα οτι θα γινει το θαυμα...Παμε για εξωσωματικη για δευτερη φορα και ο Θεος βοηθος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εμένα τα ίδια μου έχουν πει κι η γυναικολόγος, κι η ενδοκρινολόγος αλλά κι η αιματολογος που πήγα πρόσφατα! 2 απ' τα 3 για να αποφανθούν ότι έχει κάποια γυναίκα ΣΠΩ. Εγώ έχω μόνο την μορφολογία που φαίνεται στους υπερήχους αλλά τίποτα απ' τα άλλα δύο. Στη δική μου περίπτωση μου είπαν μόνο μυο-ινοσιτολη για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ωορρηξίας αλλά και τη συχνότητα μιας και υπερηχογραγικά ανακαλύψαμε τλχ 2 κύκλους ανωορρηκτικους. Γι'αυτό και μου πρότειναν την πρόκληση ωορρηξίας. Βέβαια 2/2 συλλήψεις που είχαμε τις πετύχαμε εντελώς φυσιολογικά μόνο με τη λήψη βιταμινών. Τώρα θα δούμε τι θα γίνει και μ αυτό τον κύκλο που είχαμε τη διέγερση και πρόκληση με γονοδοτροπινες.
    • Θα βρούμε..!! Και όλα θα πάνε δεξιά αυτή τη φορά!! Θα έχω και εγώ το νου μου αν δω κάτι θα σου στείλω! 
    • μου είπε ότι για να πούμε τον όρο συνδρομο πολυκυστικών θα πρέπει να έχω 2 από τα 3 κριτήρια..1)υπερηχογραφικη εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών 2)αυξημένα ανδρογονα 3)διαταραχές περιόδου..έχω μονο το 1 από αυτά οπότε μου λεει οτι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ετσι η περιπτωση μου.. είμαι λίγο καιρό σε αυτό το χωρο των εξετάσεων και του ψαξίματος, αν εσεις που έχετε περισσότερη εμπειρία βλέπετε ότι κάτι δεν στέκει από αυτά που μου λέει πείτε μου να δω πως θα κινηθώ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...