Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καταρχην εισαι σιγουρη οτι εκανες στην ωρα του το τεστακι;;Μηπως το εκανες νωρις;;

Μην απογοητευεσαι οποιο κι αν ειναι το αποτελεσμα αλλα να παιρνεις δυναμη για πιο συντονισμενες προσπαθειες την επομενη φορα.Χρειαζεται υπομονη και επιμονη και οχι αγχος..Θα ερθει την καταλληλη στιγμη!

Σε ευχαριστώ θα προσπαθήσω να ηρεμήσω και να ξεκινήσω παλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια Καλημέρα και καλή Κυριακή!!! Σημερα ξυπνησα με πολύ πόνο στη κοιλιά και πολύ πρησμένο στήθος..  είναι λες και έχω περίοδο αλλά κανονικά περιμενω σε μια εβδομαδα.. λέτε να τα έχουν πέσει παλιοί ορμόνες Μου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Από τον Αύγουστο δεν είναι πολύς ο καιρός αλλά η απογοήτευση μεγαλη!

Καλημέρα κοριτσάκι μου .. μην στεναχωριέσαι τον επόμενο μηνα θα μείνεις σύντομα..  4 χρόνια προσπαθώ  και ακόμα τιποτα αλλά δεν το βάζω κάτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... Εγώ είμαι στη 32η ημέρα.. Μόνο πρισμενο στηθος κ υγρά έχω.... Κ 36,4 που μετρήθηκα το πρωί. Υψηλή θερμοκρασία για μένα. Είμαι στη 10η ημέρα μετά την ωορρηξια. Κ τουλάχιστον χαίρομαι ότι αυξήθηκε η θερμοκρασία μου ενώ τον προηγούμενο μήνα ήταν μπάχαλο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου .. μην στεναχωριέσαι τον επόμενο μηνα θα μείνεις σύντομα..  4 χρόνια προσπαθώ  και ακόμα τιποτα αλλά δεν το βάζω κάτω.

Μπράβο σου.. είναι ψυχοφθόρο κάθε μήνα να περιμένεις με ανυπομονησία.ο γιατρός σου τι σου συμβουλεύει? Σε ποιον πας? 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Σε ευχαριστώ θα προσπαθήσω να ηρεμήσω και να ξεκινήσω παλι..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Εγώ είμαι στη 32η ημέρα.. Μόνο πρισμενο στηθος κ υγρά έχω.... Κ 36,4 που μετρήθηκα το πρωί. Υψηλή θερμοκρασία για μένα. Είμαι στη 10η ημέρα μετά την ωορρηξια. Κ τουλάχιστον χαίρομαι ότι αυξήθηκε η θερμοκρασία μου ενώ τον προηγούμενο μήνα ήταν μπάχαλο.... 

Μπράβο χαίρομαι. Οπότε σε 4 μερουλες κάνεις τεστακι,??, Εγώ είμαι στην 20η σήμερα.. λογικά ο κύκλος θα είναι 28 αυτό το μήνα λόγω το ότι έκανα ωορηξια δύο μέρες νωρίτερα. Αλλά θα κράτησω όπως Μ είπες κ εσύ την ημερομηνία που αδιαθέτησα τον προηγούμενο μήνα.. μην αρχίσω τα τεστ κ φρικαρω.. ααααν τα βρω κιόλας στο σπίτι χαχαχαα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μπράβο χαίρομαι. Οπότε σε 4 μερουλες κάνεις τεστακι,??, Εγώ είμαι στην 20η σήμερα.. λογικά ο κύκλος θα είναι 28 αυτό το μήνα λόγω το ότι έκανα ωορηξια δύο μέρες νωρίτερα. Αλλά θα κράτησω όπως Μ είπες κ εσύ την ημερομηνία που αδιαθέτησα τον προηγούμενο μήνα.. μην αρχίσω τα τεστ κ φρικαρω.. ααααν τα βρω κιόλας στο σπίτι χαχαχαα

 

?? Ωραία κρυψώνα πες στο άντρα σου. Τόσο εύκολη.... ?? Η αλήθεια είναι πως λέω να κάνω 1 αύριο, αλλά ίσως κρατηθώ.. 

Αν τα βρεις είπες?? Οπότε εγώ μπερδεύτηκα. Νομιζα οτι τα βρήκες!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μπράβο σου.. είναι ψυχοφθόρο κάθε μήνα να περιμένεις με ανυπομονησία.ο γιατρός σου τι σου συμβουλεύει? Σε ποιον πας? 

 

Εγώ πάω στον Αλεξόπουλο στο Σλεξανδρας και ειναι ποκυ καλός είμαι πολύ ευχαριστημένη..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Σε ευχαριστώ θα προσπαθήσω να ηρεμήσω και να ξεκινήσω παλι...

Καλημέρα... Είναι πολύ σύντομο το χρονικό διάστημα που προσπαθείς γι αυτό ξέχασε το λιγάκι. Προσπάθησε να μην έχεις αγχος.... Έχεις ελέγξει τις ορμόνες σου? Ο κύκλος σου είναι σταθερος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μ

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Εγώ είμαι στη 32η ημέρα.. Μόνο πρισμενο στηθος κ υγρά έχω.... Κ 36,4 που μετρήθηκα το πρωί. Υψηλή θερμοκρασία για μένα. Είμαι στη 10η ημέρα μετά την ωορρηξια. Κ τουλάχιστον χαίρομαι ότι αυξήθηκε η θερμοκρασία μου ενώ τον προηγούμενο μήνα ήταν μπάχαλο.... 

Με το καλο!Ανυπομονουμε μαζι με εσενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

Εγώ πάω στον Αλεξόπουλο στο Σλεξανδρας και ειναι ποκυ καλός είμαι πολύ ευχαριστημένη..  

Α πας Αθήνα.. καλά δε το έχω σκεφτεί για εκτός.. πρώτα ο Θεός αν τα καταφέρουμε κ είναι όλα καλά θα μείνω στον Μαχαιρα.. είναι εξαιρετικος.. αν κ είναι στο νοσοκομείο κάνουμε κάθε χρόνο τεστ Παπ , κ ότι χρειαστω μιλάμε στο messeger. Μ απαντάει πάντως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Α πας Αθήνα.. καλά δε το έχω σκεφτεί για εκτός.. πρώτα ο Θεός αν τα καταφέρουμε κ είναι όλα καλά θα μείνω στον Μαχαιρα.. είναι εξαιρετικος.. αν κ είναι στο νοσοκομείο κάνουμε κάθε χρόνο τεστ Παπ , κ ότι χρειαστω μιλάμε στο messeger. Μ απαντάει πάντως..

Α για εδώ λες?? Ναι εδώ και εγώ αυτόν έχω και αν πρώτα ο θεος μείνω κάποια στιγμή σ αυτόν θα πάω τον είχα πελάτη στο μαγαζι και έχουμε καλές σχέσεις φαντάσου αυτός είδε την ενδωμητριωση και μ έστειλε αθηνα.. Πολύ καλός.  Εσύ πότε περιμένεις περίοδο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα... Είναι πολύ σύντομο το χρονικό διάστημα που προσπαθείς γι αυτό ξέχασε το λιγάκι. Προσπάθησε να μην έχεις αγχος.... Έχεις ελέγξει τις ορμόνες σου? Ο κύκλος σου είναι σταθερος? 

Ναι και οι ορμόνεςείναι εντάξει κ ο κύκλος σταθερος. Μόλις τελειώσει η περίοδος θα πάω πάλι σε γιατρό για περαιτέρω εξετάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maroulli είπε:

Ναι και οι ορμόνεςείναι εντάξει κ ο κύκλος σταθερος. Μόλις τελειώσει η περίοδος θα πάω πάλι σε γιατρό για περαιτέρω εξετάσεις. 

Ε τότε είναι θέμα χρόνου να κάνεις μωράκι. Μην ανησυχείς όλα θα γίνουν.. Σκέψου πως κάθε μήνα έχεις 20% πιθανότητες για εγκυμοσύνη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου .. μην στεναχωριέσαι τον επόμενο μηνα θα μείνεις σύντομα..  4 χρόνια προσπαθώ  και ακόμα τιποτα αλλά δεν το βάζω κάτω.

Ξέρω ότι είναι λίγο το διαστημα και ότι κακώς στεναχωριεμαι τόσο πολύ αλλα δυστυχώς σε παίρνει από κάτω χωρίς να το θες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulli είπε:

Ναι και οι ορμόνεςείναι εντάξει κ ο κύκλος σταθερος. Μόλις τελειώσει η περίοδος θα πάω πάλι σε γιατρό για περαιτέρω εξετάσεις. 

Και εγώ το ίδιο προσπαθώ μαζί σου. Βέβαια μόνο αυτός ο μήνας ήταν με καλές επαφές. Και έχω κ ακνονιστη περίοδο.. Κ ο γιατρός μου είπε να πάω μετά από 6 μήνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Ε τότε είναι θέμα χρόνου να κάνεις μωράκι. Μην ανησυχείς όλα θα γίνουν.. Σκέψου πως κάθε μήνα έχεις 20% πιθανότητες για εγκυμοσύνη.... 

Μακαρι!!!σε ευχαριστώ πολύ ..περιμένω τα δικά σου ευχάριστα νέα τώρα για να παίρνω θαρρος!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσια ...30η μέρα σήμερα και έκανα τεστ και δυστυχώς βγήκε αρνητικό. ..είμαι πάρα πολυ απογοητευμενη ...δεν μπορώ να δεχτώ ότι πάλι δεν πιάσαμε μωράκι ...είμαι πολύ στεναχωρεμενη. Ελπιζω η περίοδος μέχρι αύριο πιστεύω να κατεβει..

Καλημέρα κορίτσι μου! πόσο σε καταλαβαίνω! προσπαθούμε περίπου το ίδιο διάστημα κ πραγματικά σκέφτομαι ότι αν δω την περίοδο σε λίγες μέρες θα βάλω τα κλάματα αυτή τη φορά! νιώθω κι εγώ ακριβώς την ίδια απογοήτευση κάθε φορά. αλλά πρέπει να ηρεμήσουμε να είμαστε δυνατές κ θα τα καταφέρουμε σιγουρα. δεν είναι και καθόλου εύκολο το ψυχολογικό σίγουρα! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η earrp είπε:

Καλά ναι και εγώ έτσι ήμουν άσε για αυτό έκανα νωρίτερα τεστ στην 28 ημέρα! Υπομονή λίγο έμεινε?

σε τι κατάσταση ήταν το στήθος σου τις τελευταίες 3 μέρες;εγώ δε νιώθω τίποτα από σήμερα, ούτε πόνο ούτε ενόχληση :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Α για εδώ λες?? Ναι εδώ και εγώ αυτόν έχω και αν πρώτα ο θεος μείνω κάποια στιγμή σ αυτόν θα πάω τον είχα πελάτη στο μαγαζι και έχουμε καλές σχέσεις φαντάσου αυτός είδε την ενδωμητριωση και μ έστειλε αθηνα.. Πολύ καλός.  Εσύ πότε περιμένεις περίοδο??

Καλέ να μας πεις να ερχόμαστε τι μαγαζί έχεις χαχαα...

Εγώ με βάση το κινητό στις 21.. αυτό το μήνα όμως είδα θετικό 13η μέρα κ όχι 16η όπως τον προηγούμενο μήνα..αν έκανα ωορηξια όπως υποθέτω μια μέρα μετά τότε είναι δύο μέρες μικρότερος ο κύκλος μου.. αλλά θα προσπαθήσω να κρατήσω το 21 Νοεμβρη  (του κινητού)) γιατί θ αρχίσω από νωρίς τα τεστ χαχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

σε τι κατάσταση ήταν το στήθος σου τις τελευταίες 3 μέρες;εγώ δε νιώθω τίποτα από σήμερα, ούτε πόνο ούτε ενόχληση :(

Είχα κάποιες ενοχλεισεις που έρχονταν και έφευγαν! Μόνο άμα το πάταγα με δύναμη με ενοχλούσε! Και ακόμα και τώρα μόνο ο ένας μαστούς με ενοχλη να φανταστείς και δεν έχουν  πρηστεί καθόλου ότου αλλά χρώμα ή θηλες μου έχουν αλλάξει! Μην δίνεις σημασία στο στήθος  μια είναι έτσι μια άλλος! Εγώ από την θερμοκρασία της Ψηλιαστικα ότι μπορεί να ή μου έγκυος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

?? Ωραία κρυψώνα πες στο άντρα σου. Τόσο εύκολη.... ?? Η αλήθεια είναι πως λέω να κάνω 1 αύριο, αλλά ίσως κρατηθώ.. 

Αν τα βρεις είπες?? Οπότε εγώ μπερδεύτηκα. Νομιζα οτι τα βρήκες!!! ?

Χαχα όχι δε τα βρήκα δεν τα ψάχνω ακόμα... Ακόμα είναι ήρεμη όταν φθάνουν οι μέρες θα αφινιασω... Χαχααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η earrp είπε:

Είχα κάποιες ενοχλεισεις που έρχονταν και έφευγαν! Μόνο άμα το πάταγα με δύναμη με ενοχλούσε! Και ακόμα και τώρα μόνο ο ένας μαστούς με ενοχλη να φανταστείς και δεν έχουν  πρηστεί καθόλου ότου αλλά χρώμα ή θηλες μου έχουν αλλάξει! Μην δίνεις σημασία στο στήθος  μια είναι έτσι μια άλλος! Εγώ από την θερμοκρασία της Ψηλιαστικα ότι μπορεί να ή μου έγκυος! 

Εγώ το έχω αυτό που λες.. όταν πατάω στο στήθος μου το ένα στο πλάι με πονάει.. κατά τ αλλά δεν έχω πριστει.. επίσης τα τσιμπηματακια από χθες τέλος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η earrp είπε:

Είχα κάποιες ενοχλεισεις που έρχονταν και έφευγαν! Μόνο άμα το πάταγα με δύναμη με ενοχλούσε! Και ακόμα και τώρα μόνο ο ένας μαστούς με ενοχλη να φανταστείς και δεν έχουν  πρηστεί καθόλου ότου αλλά χρώμα ή θηλες μου έχουν αλλάξει! Μην δίνεις σημασία στο στήθος  μια είναι έτσι μια άλλος! Εγώ από την θερμοκρασία της Ψηλιαστικα ότι μπορεί να ή μου έγκυος! 

Ούτε σημάδια εμφυτεύσης ειχες ε? Λίγο αιματακι στα μέσα του κύκλου που λένε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εγώ το έχω αυτό που λες.. όταν πατάω στο στήθος μου το ένα στο πλάι με πονάει.. κατά τ αλλά δεν έχω πριστει.. επίσης τα τσιμπηματακια από χθες τέλος.. 

κι εγώ το ίδιο κ απογοητευτηκα ήδη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...