Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ ειδικά απόγευμα όταν κουράζομαι σαν να γίνει σβωλος η μήτρα.. Αυτό μόνο... Και υγρά βέβαια κ στήθος φουλ. 

Πολύ καλά συμπτωματα!!!!με το καλό και τα θετικά τεστακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Γειά σας κορίτσια... Δεν μπορω να σας παρακολουθήσω.... Από ποιες έχουμε θετικό αποτέλεσμα.... 

Ειχαμε απο μια κοπελα που ειχε γραψει στον Οκτώβρη.Και οι αλλες σε αναμονη...Με θετικα σημαδια.Η earrp εκανε τεστ κ βγήκε αχνο θετικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Γειά σας κορίτσια... Δεν μπορω να σας παρακολουθήσω.... Από ποιες έχουμε θετικό αποτέλεσμα.... 

Εσύ ξανά έκανες τεστ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerina1993 είπε:

Οχι Αφού βγήκε αρνητικό... Βέβαια ακόμη δεν μου έχει έρθει..... 

Ναι το θυμόμουν... Ξανά έκανες τεστ? Η χοριακη κάνε αύριο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι το θυμόμουν... Ξανά έκανες τεστ? Η χοριακη κάνε αύριο.... 

Οχι.... Θα περιμένω μέχρι την Δευτέρα κ αν δεν έρθει θα πάω για χοριακη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerina1993 είπε:

Οχι.... Θα περιμένω μέχρι την Δευτέρα κ αν δεν έρθει θα πάω για χοριακη.... 

Ωραία να μας τα πεις. Να που ο Νοέμβριος 3 εγκυμοσύνες μακάρι να χει κ ακόμη τόσες... ? Κ εγώ Δευτέρα περιμένω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Ωραία να μας τα πεις. Να που ο Νοέμβριος 3 εγκυμοσύνες μακάρι να χει κ ακόμη τόσες... ? Κ εγώ Δευτέρα περιμένω. 

Δεν νομίζω να είμαι έγκυος.... Μάλλον αποφάσισε να μου σπάσει τα νεύρα η περίοδος.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η levanda είπε:

Μακάρι να είσαι! Κάνε το δεύτερο τεστ κ πες μας! 

Θα είσαι η πρώτη του Νοέμβρη, σωστά? 

Μετά κορίτσια ποιες περίμενετε ? Εγώ στις 22/11.

Μακάρι το εύχομαι? θα δούμε! 

Θα σας πω μόλις κάνω και δεύτερο τεστ! Λέω να κάνω το Σάββατο άμα δεν αδιαθετισω αύριο! 

Νομιζω είχε μπει μια κοπέλα στην αρχή του μήνα είχε πει ότι είναι έγκυος και δεν ξανά μπήκε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Δεν νομίζω να είμαι έγκυος.... Μάλλον αποφάσισε να μου σπάσει τα νεύρα η περίοδος.... 

Ε τότε προσπάθησε να χαλαρώσεις.... Και ελπίζω καλά αποτελέσματα... Πότε δνε ξέρεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η earrp είπε:

Μακάρι το εύχομαι? θα δούμε! 

Θα σας πω μόλις κάνω και δεύτερο τεστ! Λέω να κάνω το Σάββατο άμα δεν αδιαθετισω αύριο! 

Νομιζω είχε μπει μια κοπέλα στην αρχή του μήνα είχε πει ότι είναι έγκυος και δεν ξανά μπήκε! 

Ναι σωστά. Υπάρχει ήδη μια. 2 κοπέλες περιμένουμε που θα επαναλάβουν τεστακια κ χοριακες... Κι Εσένα.... Εγώ περιμένω Δευτέρα.... @earrpη @Ε.Γ.Α. Α υτές νομίζω για την ώρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Earrp μου, αχνο θετικό φαίνεται. Κάνε άλλο ένα και εύχομαι να θετικοτατο! !!!!!!!!αχ,τι ωραία που πάει αυτός ο μήνας! Για να δούμε και οι υπόλοιπες! Εγώ περιμένω σήμερα κανονικα.τεστ δεν έχω κάνει γιατί μου είχε βγει αρνητικό ένα που είχα κάνει πριν 4 μέρες και δεν θέλω να απογοητευτω πάλι! 

Μακάρι να είμαι προσπαθώ να μην το σκέφτομαι πολύ! Θα περιμένω τώρα να δω τι θα γίνει και αύριο! Μην απογοητευσαι παντός ποτέ δεν ξέρεις τι γίνετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Παντως εχω δει τετοια τεστ στο φιλικο μου περιβαλλον και ηταν θετικα ,που το επιβεβαιωσε αργοτερα η χοριακη.Δεν θελω να σε ξεσηκωνω ,ομως ειμαι αισιοδοξη για σενα!Καλα αποτελεσματα!

Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι??? θα μάθουμε! Δεν το έχω πει σε κανέναν μόνο εδώ το έγραψα για το πολύ αχνό θετικό θέλω να σιγουρευτώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι σωστά. Υπάρχει ήδη μια. 2 κοπέλες περιμένουμε που θα επαναλάβουν τεστακια κ χοριακες... Κι Εσένα.... Εγώ περιμένω Δευτέρα.... Και την @earrp  και η @Ε.Γ.Α. Α υτές νομίζω για την ώρα... 

Ελπίζω θετικά αποτελέσματα για όλες μας?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι σωστά. Υπάρχει ήδη μια. 2 κοπέλες περιμένουμε που θα επαναλάβουν τεστακια κ χοριακες... Κι Εσένα.... Εγώ περιμένω Δευτέρα.... @earrpη @Ε.Γ.Α. Α υτές νομίζω για την ώρα... 

Κι εγώ στην αναμονή είμαι. Από βδομάδα θα ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παω σε μια ωρα στον γυναικολογο.Να δουμε τι λενε κι αυτα τα τεστακια!Θα δειξει ωορρηξια εντός ημερων;;Ενας υπέροχος υπέρηχος θα μας πεισει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η earrp είπε:

Πρέπει να έχεις επαφή σήμερα και κάνε και αύριο άλλα σήμερα ειναι πολύ σημαντικό να έχεις! Τα έχω χρησιμοποιήσει και εγώ για δυο μήνες εκτός από τον Οκτώβριο! Καλή επιτυχία  σου εύχομαι?! Διάβασε της οδειγιες τα Λένα όλα αναλυτικά?

Ευχαριστώ πολύ πολύ!! Μακάρι να μην τα χρειαστω τον επόμενο μήνα!!! Ευτυχως που τα χρησιμοποίησα γιατί είχα εντελώς λάθος εντυπωσεις για τις ωορρηξιες μου κ μάλλον τόσους μήνες μετραγα λάθος! Ίσως γιαυτό δεν το πετύχαμε το μωράκι!! ?Μακάρι να είμαστε όλες μας τυχερές αυτό το μήνα!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Θα κάνεις σήμερα επαφουλα που είδες θετικό αύριο κ εγώ θα σου έλεγα κ μεθαύριο για να σιγουρέψεις την ωορρηξία..εγώ έτσι τα έκανα.. Κυριακή (θετικό)- Δευτερα-Τριτη.. 21 λέει το κινητό μου ότι θα έρθει η ακατανομαστη αλλά αν υπολογιζω πως ήταν τη Δευτέρα η ωορηξια περιμένω 19.. αλλά θα κρατήσω το 21 μη φάω τα μουτρα Μ.. χαχχ

Χάχα καλά θα κάνεις!! Και εγώ λοιπόν θα κάνω επαφουλα σήμερα διπλή φορά για να καλύψω την αυριανή που δεν θα δω τον άντρα μου!! ?Μακάρι να είμαστε τυχερές αυτό το μήνα!!! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια ειχα ανοιχτες ως τωρα ολες τις ειδοποιησεις και γινοταν ενας χαμος στο κινητο μου. Βαρουσε ανα λιγα λεπτα. Οποτε τα εκλεισα ολα κι ετσι αν δεν μπω απο μονη μου... τα χανω. Θα μπω να διαβασω νεα σας. Το Σαββατο αυτο εχω την αυχενικη. Αντε να περασει κι αυτο να μας φυγει αλλο ενα αγχος. Η κοιλιτσα αρχισε καπως να πεταγεται. Δεν το καταλαβαινουν ομως οι ξενοι. Μονο οι δικοι μου το παρατηρουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η earrp είπε:

Κορίτσια καλημέρα χρειάζομαι την γκωμη σας έκανα τεστ εγκυμοσύνεις είμαι στην 28 ημέρα! Έχω θερμοκρασία 37.3 η  37.2 τα πρωινά και μεχρη 37.5 το βράδυ! Έκανα το τεστ από περιεργια ποιο πολυ! Μόλις το έκανα λέω αρνιτικο είναι.,αλλά όταν το ξανά κοίταξα έβλεπα μια πολύ πολύ άχνη γραμμή! Να τονίσω ότι έχω πονακια και κατά την γνώμη μου νομίζω θα αδιαθετισω! Σας στέλνω φώτο είναι αρνητικό η θετικό κατά την γνώμη σας! 

Screenshot_20181108-091608.jpg

Screenshot_20181108-091558.jpg

Και εμένα μια άχνη γραμμουλα είχε βγει στο τεστ,και με θερμοκρασία 36.3,να φανταστείς νόμιζα πως είναι λάθος το τεστ και πως θα αδιαθετουσα από ώρα σε ώρα αλλά τελικά ήταν εγκυμοσύνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Μόλις γύρισα κι εγώ απο τη Β' επιπέδου... Επιβεβαιώσαμε ότι είναι κοριτσάκι. ΠΗΤ 23/8 σταθερά, βάρος 487γρ. Όλα φυσιολογικά. Πλακούντας μπροστά και πλάγια και τράχηλος 38χιλ με μέτρηση απο την κοιλιά (στην αυχενική ήταν 35χιλ.)... Και τέλος κορίτσια μου... έχω πάρει 6 ολόκληρα κιλά!!! Μια χαρά μου τα βρήκε όλα ο γιατρός μου. Σε 6 βδομάδες, 4/6 , θα κάνουμε καμπύλη ζαχάρου!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...