Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Εννοείται θα τελειώσει, εξάλλου ένα μεταπτυχιακό γίνεται πάντα για καλό σκοπό..Και ελπίζω να σε βοηθήσει και στον επαγγελματικό τομέα. Αυτό που θυμάμαι εγώ όταν έκανα μεταπτυχιακό, σχολουσα από τη δουλειά και μετά διάβαζα ως τα μεσάνυχτα...

Κι εγω σε μια κατάσταση τέτοια είμαι. Κ τώρα που έχει αλλαξει ώρα δεν μπορώ δυστυχώς να διαβάζω τώρα το απόγευμα.. Γενικά δεν το χω με τη νύχτα. Θα προτιμήσω να σηκωθώ νωρίς το πρωί... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Αχ...Εχω κανει κ χοριακη κ τεστ.Αρνητικό.Ποναω παντου τώρα κ 15 μερες κ τίποτα...Μου ερχεται να σκασω...Το Σάββατο ειχα λιγο ροζ στο σκούπισμα.Λεω ενταξει ,ηρθε...Αλλα κ παλι τιποτα...Τι να κανω κοριτσια;;

Πάρε τηλ το γιατρό σου.... Πάντως εμένα μου έδωσε ινοφερτ και από τότε έχει έρθει στα ίσια της η περίοδος.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα λες ,θα παω απο εκει.Εκανα πριν μια εβδομαδα το ΠΑΠ. Θα παω να το παρω και θα τον ρωτησω τι γινεται...Μου ερχεται να κλαιω απο τον πονο...Χωρια που νιωθω απιστευτα κουρασμενη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κορτας είπε:

Τι εννοουμε βιοχημικη;;

Είναι εγκυμοσύνη σε πολύ αρχικό στάδιο, πήγε κάτι να γίνει αλλά δεν έγινε τελικά. Δηλαδή ανιχνεύεται μόνο στα ούρα η ορμόνη και στο υπερηχογράφημα δεν μπορείς να δεις κάτι. Ήμουν 4 εβδομάδων, μου ήρθε περίοδος και καθάρισα, δεν χρειάστηκε αποξεση. Πολλές γυναίκες περνάνε βιοχημικη κυηση και δεν το καταλαβαίνουν, εγώ το παρακολουθούσα στενά και έκανα τεστακι και το ανακάλυψα. Είχα μόνο 3 μερες καθυστερηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Αχ...Εχω κανει κ χοριακη κ τεστ.Αρνητικό.Ποναω παντου τώρα κ 15 μερες κ τίποτα...Μου ερχεται να σκασω...Το Σάββατο ειχα λιγο ροζ στο σκούπισμα.Λεω ενταξει ,ηρθε...Αλλα κ παλι τιποτα...Τι να κανω κοριτσια;;

Πότε έκανες το τεστ κ την χοριακη? Μήπως ήταν πολύ νωρίς? Εγώ θεωρώ κάνε κ άλλο εν τεστ για σίγουρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Πότε έκανες το τεστ κ την χοριακη? Μήπως ήταν πολύ νωρίς? Εγώ θεωρώ κάνε κ άλλο εν τεστ για σίγουρα.. 

Να ρωτησω κατι χαζο;;Μπορει να εχεις ωορρηξία χωρις περιοδο;;Τελευταία περιοδο ειχα 2 Αυγούστου.Παρακολουθούσα την ωορρηξια με υπερηχο και ειχε βρει ενα ωαριο που αναπτυσσόταν αργα και μου ειπε ο γιατρος οτι η περιοδος αυτη τη φορα θα καθυστερησει.Και πραγματι μεχρι τωρα αφαντη....Στο μεταξυ ειχα επαφες και επαψα να ασχολουμαι με την ωορρηξια ,μια και ειχα τις ετοιμασιες του γαμου μου.Πριν 14 μερες ειχα πολλα υγρα ,οπως οταν εχεις ωορρηξια.Δεν εδωσα και πολυ σημασια ,αν και ειχαμε επαφη...Αυτο το Σαββατο που μας περασε ειχα λιγο ροζ στο σκουπισμα και τελος.Εκανα ενα τεστ αλλα ηταν αρνητικο...Ποναω παντο κα ειδικα στις ωοθηκες και στη μεση..Θα μπορουσε να γίνει τοσο αργα ωορρηξια;;;Ενας γιατρος εξωσωματικης που με εξετασε την περασμενη Τεταρτη ,μου ειπε οτι ειδε οτι εγινε ωορρηξια.Δεν ρωτησα  παραπανω ,γιατι φανταζομαι αν υπήρχε κατι θα το  εβλεπε...Μπαχαλο!!!!!!Συγνωμη για το μεγαλο κειμενο...Καπου να πω τον πονο μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η mellenaki είπε:

βρε κοριτσια να ρωτησω τωρα εγω κατί ..? δηλάδη οταν μένεις εγκυος εχεις τα συμπτώματα τις περιόδου λένε πολλές , δηλαδή πονάκια πρησμενο στηθος πονος στη μέση κλπ κλπ μόνιμα η στην αρχη ?? ξερει καμια ?? :P

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η mellenaki είπε:

βρε κοριτσια να ρωτησω τωρα εγω κατί ..? δηλάδη οταν μένεις εγκυος εχεις τα συμπτώματα τις περιόδου λένε πολλές , δηλαδή πονάκια πρησμενο στηθος πονος στη μέση κλπ κλπ μόνιμα η στην αρχη ?? ξερει καμια ?? :P

Τα. Ιδια. Σιπτοματα. Εινε οταν. Περιμενεις. Περιοδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Οπότε πρώτα περιμένει η @Lenaki1890 μετά η @Katerina1993 και 8 - 10 περιμένω εγώ κ η @Ε.Γ.Α. ?

Σωστά σταρακι μου!!!!με το καλό καλό σε όλες τα ευχάριστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Να ρωτησω κατι χαζο;;Μπορει να εχεις ωορρηξία χωρις περιοδο;;Τελευταία περιοδο ειχα 2 Αυγούστου.Παρακολουθούσα την ωορρηξια με υπερηχο και ειχε βρει ενα ωαριο που αναπτυσσόταν αργα και μου ειπε ο γιατρος οτι η περιοδος αυτη τη φορα θα καθυστερησει.Και πραγματι μεχρι τωρα αφαντη....Στο μεταξυ ειχα επαφες και επαψα να ασχολουμαι με την ωορρηξια ,μια και ειχα τις ετοιμασιες του γαμου μου.Πριν 14 μερες ειχα πολλα υγρα ,οπως οταν εχεις ωορρηξια.Δεν εδωσα και πολυ σημασια ,αν και ειχαμε επαφη...Αυτο το Σαββατο που μας περασε ειχα λιγο ροζ στο σκουπισμα και τελος.Εκανα ενα τεστ αλλα ηταν αρνητικο...Ποναω παντο κα ειδικα στις ωοθηκες και στη μεση..Θα μπορουσε να γίνει τοσο αργα ωορρηξια;;;Ενας γιατρος εξωσωματικης που με εξετασε την περασμενη Τεταρτη ,μου ειπε οτι ειδε οτι εγινε ωορρηξια.Δεν ρωτησα  παραπανω ,γιατι φανταζομαι αν υπήρχε κατι θα το  εβλεπε...Μπαχαλο!!!!!!Συγνωμη για το μεγαλο κειμενο...Καπου να πω τον πονο μου... 

Χμ δεν ξέρω κορίτσι. Αλλά σίγουρα γι αυτό κ οι πολυκυστικες. Ωριμάζει το ωάριο μέχρι ένα σημείο κ γίνεται κυστικο.. Κάνε μια χοριακη άμα θέλεις να είσαι σίγουρη. Αλλιώς τσέκαρε τις ορμόνες σου. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Lenaki1890 είπε:

Μακαρι ο πονος αυτος που νιώθεις να είναι της εμφύτευσης...εγώ μόνο από πρησμένο στήθος, το οποίο το έχω πάντα όταν περιμένω περιοδο δεν νιώθω κάτι άλλο..ακόμη λίγο υπομονη και θα δούμε...μετά θα έχω πάλι τέλη του μήνα.

Λενακι κι εγώ το στήθος. Πάντα μετά την ωορηξια πονάει το στήθος μου και μετά 2 μέρες πριν την περιοδο ξεπριζεται.επίσης έχω συχνοουρια όπως πάντα τέτοιες μέρες. Οποτε πάλι δεν το πετύχαμε. ...ολα είναι όπως συνήθως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Λενακι κι εγώ το στήθος. Πάντα μετά την ωορηξια πονάει το στήθος μου και μετά 2 μέρες πριν την περιοδο ξεπριζεται.επίσης έχω συχνοουρια όπως πάντα τέτοιες μέρες. Οποτε πάλι δεν το πετύχαμε. ...ολα είναι όπως συνήθως! 

Και εγώ έτσι νιώθω ότι πάλι δεν το πετύχαμε αυτό το μήνα. Άσε που δεν κοίταξα καθόλου για ωορρηξία, ήμουν και χάλια γριπωμενη και οι επαφές ελάχιστες...Οπότε λίγο δύσκολα...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην απογοητευεστε κορίτσια. Είπαμε θέλει κ τύχη.... Εμείς που "γυμναστηκαμς" για τα καλά, τι να πούμε?. Αυτός ο πόνος βέβαια συνεχίζεται..... Δε ξέρω από τι μπορεί να είναι. Πρώτο φορά τον παρατηρώ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τελικά εμένα σήμερα ήταν να μου έρθει....Μεχρι στιγμής όμως τίποτα... Αν και από τότε που παίρνω ινοφερτ είναι στις 30 μερες ακριβώς.... Θα δούμε αύριο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Και εγώ έτσι νιώθω ότι πάλι δεν το πετύχαμε αυτό το μήνα. Άσε που δεν κοίταξα καθόλου για ωορρηξία, ήμουν και χάλια γριπωμενη και οι επαφές ελάχιστες...Οπότε λίγο δύσκολα...???

ΑΝ δεν είναι αυτόν θα είναι τον επόμενο! !!!δεν πτοουμαστε!!!!☺☺☺

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μην απογοητευεστε κορίτσια. Είπαμε θέλει κ τύχη.... Εμείς που "γυμναστηκαμς" για τα καλά, τι να πούμε?. Αυτός ο πόνος βέβαια συνεχίζεται..... Δε ξέρω από τι μπορεί να είναι. Πρώτο φορά τον παρατηρώ.... 

ο πονος είναι καλό σημάδι. Έχω κι εγώ πονακια αλλά τα έχω πάντα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Κορίτσια τελικά εμένα σήμερα ήταν να μου έρθει....Μεχρι στιγμής όμως τίποτα... Αν και από τότε που παίρνω ινοφερτ είναι στις 30 μερες ακριβώς.... Θα δούμε αύριο... 

Έχεις κάνει κανένα τεστακι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Έχεις κάνει κανένα τεστακι???

Δεν έχω κάνει..... Αλλά λέω να κάνω υπομονή λίγες μέρες ακόμη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Δεν έχω κάνει..... Αλλά λέω να κάνω υπομονή λίγες μέρες ακόμη.... 

Σου εύχομαι να είναι θετικοτατο!!!!!!!☺☺☺????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

ΑΝ δεν είναι αυτόν θα είναι τον επόμενο! !!!δεν πτοουμαστε!!!!☺☺☺

 

ο πονος είναι καλό σημάδι. Έχω κι εγώ πονακια αλλά τα έχω πάντα! 

Χθες βράδυ είχα πάλι υγρά σα σε κόλλα. Και σκεφτόμουν 20η ημερα κ υγρά ωορρηξιας?. Αν κ το εκμεταλλευτηκαμε κ είχαμε επαφή για καλό κ για κακό...... Καλημέρα. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση κοριτσι μου!Θα περιμενω κανα δυο μερες ακομα και θα παω για χοριακη...Εχω κουραστει να ποναω.Εσυ;; Σε ποια φαση βρισκεσαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοροτσια μου, εγώ δυστυχώς για ακόμη μια φορά αδιαθετησα. Ήρθαν τα πρώτα καφέ, οπότε αύριο θα μου έρθει...συνεπής η κυρία πάντως ?5 μήνες προσπάθεια χωρίς αποτέλεσμα...πάμε για τον έκτο μήνα. Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες σας. Θα μπαίνω ν βλέπω τα νέα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση κοριτσι μου!Θα περιμενω κανα δυο μερες ακομα και θα παω για χοριακη...Εχω κουραστει να ποναω.Εσυ;; Σε ποια φαση βρισκεσαι;;;

Και εγώ πονάω στο ύψος της μήτρας. Και είμαι 21η ημέρα του κύκλου μου.... Τώρα προσπαθούμε κ περιμένουμε.... Μάλλον ωορρηξια είχα 16η ημέρα... Οπότε περιμένω κάπου στης 8/11.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Καλημερα κοροτσια μου, εγώ δυστυχώς για ακόμη μια φορά αδιαθετησα. Ήρθαν τα πρώτα καφέ, οπότε αύριο θα μου έρθει...συνεπής η κυρία πάντως ?5 μήνες προσπάθεια χωρίς αποτέλεσμα...πάμε για τον έκτο μήνα. Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες σας. Θα μπαίνω ν βλέπω τα νέα σας.

Αισιοδοξία... Ασ ελπίσουμε. Η 6η μπορεί να είναι η τυχερή σου φορά... ?? Καλημέρα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...