Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαι ή να μείνεις σύντομα... αν μου επιτρέπεις.. γιατί όμως τυραννιέστε και δεν προχωράτε σε κάποια άλλη μέθοδο όπως εξωσωματικής?... γιατί όπως έχω διαβάσει κ από εσένα είσαι 50 ετών... 

με όλη μου την καλή διάθεση και αγάπη στα λέω μη με παρεξηγήσεις...

Γλυκό μου @lactaki σ' ευχαριστώ πολύ για την όμορφη ευχή σου. Πολλές κοπέλες μου προτείνατε την εξωσωματική σαν λύση από ενδιαφέρον και αγάπη. Δεν έχω όμως τη δύναμη να μπω σε μια τέτοια διαδικασία. Θα με έφθειρε ψυχικά και σωματικά. Γι' αυτό και δεν το επιχειρήσαμε και το αφήσαμε στο θέλημα του Θεού. Μοιρολατρικό μπορεί να ακουστεί, αλλά έτσι το βλέπουμε. Ξέρω πως μπορεί να μην αποκτήσω ποτέ παιδί. Είμαι απόλυτα συνειδητοποιημένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Όχι δεν έχω ακόμα καθυστέρηση είμαι στην 26η μέρα κανονικά περιμένω 28 να μου έρθει αλλά δεν ξέρω πότε θα έρθει γτ έκανα ωορηξια την 17η μέρα οπότε λογικά θα πρέπει να έρθει την 31η περίπου μερα. Νομίζω όμως πως το Σάββατο δεν θα κρατηθώ θα το κάνω το τεστακι.....

Εγω ηδη θα ειχα κανει.. δεν κρατιεμαι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Γλυκό μου @lactaki σ' ευχαριστώ πολύ για την όμορφη ευχή σου. Πολλές κοπέλες μου προτείνατε την εξωσωματική σαν λύση από ενδιαφέρον και αγάπη. Δεν έχω όμως τη δύναμη να μπω σε μια τέτοια διαδικασία. Θα με έφθειρε ψυχικά και σωματικά. Γι' αυτό και δεν το επιχειρήσαμε και το αφήσαμε στο θέλημα του Θεού. Μοιρολατρικό μπορεί να ακουστεί, αλλά έτσι το βλέπουμε. Ξέρω πως μπορεί να μην αποκτήσω ποτέ παιδί. Είμαι απόλυτα συνειδητοποιημένη. 

Μπραβο μεγαλη δυναμη και υπομονη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια και απο μενα... Καινουρια στη παρεα.. Λιγα λογια στα γρηγορα... 27 χρονων 2 χρονια χωρις αντισυλλιπτικα αλλα καμια εγκυμοσυνη...δεν εχουμε προγραμμαστισμενες επαφες αλλα παντα ελευθερες.. Ισως απλα δεν εχει τυχει ακομα... Προχθες πηρα και τον πρωτο ορμονικο μου ελεγχο... Εχω λιγο αγχωθει οτι κατι δε παει καλα.. Ξερει καμια απο αυτα να μ πει και εμενα? 

Καλησπερα σας. εκανα 1η φορα εξετασεις ορμονικες την 2η ημερα του κυκλου μου. Και οι δυο γιατροι που τις ειδαν μου μιλησαν για πολυκυστικες ωοθηκες αλλα δεν μου προτειναν καποια αγωγη. Εγω θελω να ξερω αν μπορω με αυτες τις τιμες να μεινω εγκυος, η αν χρειαζεται να παρω καποια αγωγη. Ειμαι 27 ετων , με σταθερο κυκλο 28-35 μερες.  

2η μερα περιοδου!!!

tsh: 1,60

E2: 28

PRG 0,29

PRL:20,55

FSH: 6,68

LH: 11,16

(DHEA-S): 303

testo ολικη: 0,38

Υδροξυπρογεστερονη:0,80

ανδροστενεδιονη: 2,5

φυλοσυνξετη σφαιρινη:86

 Ευχαριστω πολυυυ......

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. 29η ημέρα για εμένα... Και άρρωστη.... Δεν έχω πόνο περιόδου αλλά το στήθος είναι έτοιμο να εκραγεί. Χωρίς σουτιέν δεν αντέχεται.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 29η ημέρα για εμένα... Και άρρωστη.... Δεν έχω πόνο περιόδου αλλά το στήθος είναι έτοιμο να εκραγεί. Χωρίς σουτιέν δεν αντέχεται.... 

Αχχχ υπομονη κοριτσι μου!Κι εγω με πονους στο στομαχι σηκωθηκα.Ακομα ετσι ειμαι...Να ειναι απο την ενεση κορτιζονης που εκανα χτες...δεν ξερω..Παντως οι ιωσεις πανε κι ερχονται..

Οσο για το στηθος ...μπορει να ειναι και σημαδι περιοδου και σημαδι εγκυμοσυνης...Θα φανει σε λιγες ημερες ε;;Λιγη υπομονη ακομα κοριτσι μου!Τι παιρνεις τωρα που εισαι αρρωστουλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 29η ημέρα για εμένα... Και άρρωστη.... Δεν έχω πόνο περιόδου αλλά το στήθος είναι έτοιμο να εκραγεί. Χωρίς σουτιέν δεν αντέχεται.... 

καλημερα κοπελα μου!!! υπομονη εγω απο χτες εχω πολλες ενοχλησεις χαμηλα , το στηθος μου τσιμπαει και γενικα με ενοχλει ολη η κοιλια μου δεν ξερω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Αχχχ υπομονη κοριτσι μου!Κι εγω με πονους στο στομαχι σηκωθηκα.Ακομα ετσι ειμαι...Να ειναι απο την ενεση κορτιζονης που εκανα χτες...δεν ξερω..Παντως οι ιωσεις πανε κι ερχονται..

Οσο για το στηθος ...μπορει να ειναι και σημαδι περιοδου και σημαδι εγκυμοσυνης...Θα φανει σε λιγες ημερες ε;;Λιγη υπομονη ακομα κοριτσι μου!Τι παιρνεις τωρα που εισαι αρρωστουλα;;

Επειδή έχω το στομάχι μου κ ξύπνησα 3 η ώρα κ από τον πόνο δεν μπορούσα να αναπνεύσω δεν παίρνω κάτι. Σινομαριν για την μύτη χαμομήλι, μέλι και ένα σπρέι στις αμυγδαλές με πρόπολη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

καλημερα κοπελα μου!!! υπομονη εγω απο χτες εχω πολλες ενοχλησεις χαμηλα , το στηθος μου τσιμπαει και γενικα με ενοχλει ολη η κοιλια μου δεν ξερω!

Ποια μέρα είσαι εσύ???. Κ εγώ αυτή τη φορά έχω πολύ ενόχληση στο στήθος. Χαμηλά στη κοιλιά που και που. Αλλά αυτή την φορά δεν έχω τσιμπηματακια όπως τις άλλες φορές σα να γίνεται μια μάζα η μήτρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Επειδή έχω το στομάχι μου κ ξύπνησα 3 η ώρα κ από τον πόνο δεν μπορούσα να αναπνεύσω δεν παίρνω κάτι. Σινομαριν για την μύτη χαμομήλι, μέλι και ένα σπρέι στις αμυγδαλές με πρόπολη.... 

Μια χαρα!Αφου μπορεις να το αντιμετωπισεις με ηπιες μεθόδους ,πολυ καλα!Περαστικα και παλι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ποια μέρα είσαι εσύ???. Κ εγώ αυτή τη φορά έχω πολύ ενόχληση στο στήθος. Χαμηλά στη κοιλιά που και που. Αλλά αυτή την φορά δεν έχω τσιμπηματακια όπως τις άλλες φορές σα να γίνεται μια μάζα η μήτρα.. 

27h μερα ειμαι . δεν ειχα σε προηγουμενους μηνες τετοιους πονους ουτε χαμηλα ουτε σε ολη την κοιλια.. καπως  ετσι νιωθω κ γω την μητρα. σαν κατι να με πιεζει παρα πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ!Εχω νεακια.Εκανα ενα τεστακι και βγει φουλ κοκκινο.Η θερμοκρασια το πρωι 36,1 και το τεστακι ωορρηξιας ετοιμο.Εκλεισα ραντεβου με τον γυναικολογο για να δουμε με υπερηχο...Τοσο νωρις;;Ειμαι στην 8η μερα του κυκλου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

27h μερα ειμαι . δεν ειχα σε προηγουμενους μηνες τετοιους πονους ουτε χαμηλα ουτε σε ολη την κοιλια.. καπως  ετσι νιωθω κ γω την μητρα. σαν κατι να με πιεζει παρα πολυ.

Ναι κ εγώ το ίδιο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ!Εχω νεακια.Εκανα ενα τεστακι και βγει φουλ κοκκινο.Η θερμοκρασια το πρωι 36,1 και το τεστακι ωορρηξιας ετοιμο.Εκλεισα ραντεβου με τον γυναικολογο για να δουμε με υπερηχο...Τοσο νωρις;;Ειμαι στην 8η μερα του κυκλου...

Αν είσαι στη 8η κ βγήκε θετικό. Ίσως να κάνεις ωορρηξια στην 10 ημέρα.. Δηλ 26 ημέρες κύκλος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αν είσαι στη 8η κ βγήκε θετικό. Ίσως να κάνεις ωορρηξια στην 10 ημέρα.. Δηλ 26 ημέρες κύκλος... 

Ειναι κατακοκκινο και εχω και πονακια..Ειμαι πολυ χαρουμενη!Να δουμε τι θα πει και ο γιατρος...Και φουλ αγκαλιες!!!!!Αχχχ μακαρι να ειναι τυχερος ο Νοεμβρης!!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ειναι κατακοκκινο και εχω και πονακια..Ειμαι πολυ χαρουμενη!Να δουμε τι θα πει και ο γιατρος...Και φουλ αγκαλιες!!!!!Αχχχ μακαρι να ειναι τυχερος ο Νοεμβρης!!!!!!

 

ουυυ τέλεια! πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι! δύο κρίσιμες μέρες τώρα... χαρείτε το.. θα έλεγα κ 2 φορές την ημέρα να πετύχει η σωστή στιγμή χάχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

ουυυ τέλεια! πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι! δύο κρίσιμες μέρες τώρα... χαρείτε το.. θα έλεγα κ 2 φορές την ημέρα να πετύχει η σωστή στιγμή χάχα 

Ευχαριστω!Ευχαριστω πολυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 29η ημέρα για εμένα... Και άρρωστη.... Δεν έχω πόνο περιόδου αλλά το στήθος είναι έτοιμο να εκραγεί. Χωρίς σουτιέν δεν αντέχεται.... 

Περαστικά σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ειναι κατακοκκινο και εχω και πονακια..Ειμαι πολυ χαρουμενη!Να δουμε τι θα πει και ο γιατρος...Και φουλ αγκαλιες!!!!!Αχχχ μακαρι να ειναι τυχερος ο Νοεμβρης!!!!!!

 

Με το Καλό σου εύχομαι! Τους 2 προηγούμενους μήνες έκανα κ εγώ παρακολούθηση ωορρηξίας αλλά δεν μας βγήκαν οι επαφές. Όπως κ αυτόν τον μήνα ήρθαμε σε επαφή στις γόνιμες, μόνο την 14η ημέρα. Όπου στους υπέρηχους βέβαια έβγαινε η πιο σημαντική μιας έδειχνε πως κάνω ωορρηξία την 15η ημέρα. Θα δούμε λοιπόν. 21 ή 22 Νοεμβρίου περιμένω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η levanda είπε:

Με το Καλό σου εύχομαι! Τους 2 προηγούμενους μήνες έκανα κ εγώ παρακολούθηση ωορρηξίας αλλά δεν μας βγήκαν οι επαφές. Όπως κ αυτόν τον μήνα ήρθαμε σε επαφή στις γόνιμες, μόνο την 14η ημέρα. Όπου στους υπέρηχους βέβαια έβγαινε η πιο σημαντική μιας έδειχνε πως κάνω ωορρηξία την 15η ημέρα. Θα δούμε λοιπόν. 21 ή 22 Νοεμβρίου περιμένω. 

Μην απογοητευεσαι!Περιμενε λιγακι και θα δεις.Αλλωστε το σπερμα ζει πολλες μερες!Ησουν κοντα στην ημερα!Καλη επιτυχια σου ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα χρειάζομαι την γκωμη σας έκανα τεστ εγκυμοσύνεις είμαι στην 28 ημέρα! Έχω θερμοκρασία 37.3 η  37.2 τα πρωινά και μεχρη 37.5 το βράδυ! Έκανα το τεστ από περιεργια ποιο πολυ! Μόλις το έκανα λέω αρνιτικο είναι.,αλλά όταν το ξανά κοίταξα έβλεπα μια πολύ πολύ άχνη γραμμή! Να τονίσω ότι έχω πονακια και κατά την γνώμη μου νομίζω θα αδιαθετισω! Σας στέλνω φώτο είναι αρνητικό η θετικό κατά την γνώμη σας! 

Screenshot_20181108-091608.jpg

Screenshot_20181108-091558.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η earrp είπε:

Κορίτσια καλημέρα χρειάζομαι την γκωμη σας έκανα τεστ εγκυμοσύνεις είμαι στην 28 ημέρα! Έχω θερμοκρασία 37.3 η  37.2 τα πρωινά και μεχρη 37.5 το βράδυ! Έκανα το τεστ από περιεργια ποιο πολυ! Μόλις το έκανα λέω αρνιτικο είναι.,αλλά όταν το ξανά κοίταξα έβλεπα μια πολύ πολύ άχνη γραμμή! Να τονίσω ότι έχω πονακια και κατά την γνώμη μου νομίζω θα αδιαθετισω! Σας στέλνω φώτο είναι αρνητικό η θετικό κατά την γνώμη σας! 

Screenshot_20181108-091608.jpg

Screenshot_20181108-091558.jpg

Εγώ λέω ότι είναι θετικό. Θα έκανα αύριο μια χοριακη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ λέω ότι είναι θετικό. Θα έκανα αύριο μια χοριακη.... 

@Starrr μένω εξωτερικό και για να κάμω χωρική πρέπει να κλείσω ραντεβού με γιατρό και αυτό μπορεί να πάρει και 2 εβδομαδες να περιμένεις! Θα περιμένω να δω αν θα μου έρθει περίοδος αύριο και αν όχι Δευτέρα θα πάρω τηλεφονω να κλείσω ραντεβού! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η earrp είπε:

@Starrr μένω εξωτερικό και για να κάμω χωρική πρέπει να κλείσω ραντεβού με γιατρό και αυτό μπορεί να πάρει και 2 εβδομαδες να περιμένεις! Θα περιμένω να δω αν θα μου έρθει περίοδος αύριο και αν όχι Δευτέρα θα πάρω τηλεφονω να κλείσω ραντεβού! 

Κλείσε για καλό και για κακό. Τι ώρα που είναι ο Νοέμβριος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...