Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Πονάς κ νόμιζες πως αδιαθέτησες?? Κ εγώ το περασα την περασμένη βδομάδα .. συναχωθηκα ..τσαγακι μελάνι ..κ λίγο ronal για να ξεμπουκωνω. Θα φανεί σε λίγες μέρες κορίτσι μου μη κοιτάς συμπτώματα.. εγώ έχω λευκά υγρά κ τσιμπηματακια που κ που .. τελείωσα με τις γόνιμες αλλά δε θέλω κ αυτό το μήνα να σκέφτομαι τι είναι τα τσιμπήματα μήπως κ είναι κάτι..αφού σκέφτομαι όταν πλησιάζουν οι μέρες να δώσω στον άντρα μου να κρύψει τα τεστ να μη μπορώ να κάνω.. χαχαα..

Αυτό με τα τεστακια ειναι τεράστιο θΈμα με το ζόρι κρατιέμαι να μην κάνω! !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Περαστικά κοπέλα μου!!υπομονή  κυκλοφορούν διάφορες ιωσουλες.. θέλει προσοχή. .να μην χειροτερεψεις! 

Σε σχολείο δουλεύω και καταλαβαίνεις δεν έχω μείνει μια εβδομάδα υγιής να μπορέσω να κάνω το έμβολιο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Σοβαρά θα του τα δωσω γιατί δεν μου έχω εμπιστοσύνη.. έχω κ 4 κομμάτια θα τα ξεπατώσω πριν την ώρα τους.. εγώ πάλι σήμερα έχω τσιμπηματάκια πιο δυνατά αριστερα... λευκά υγρά λίγα..οπότε ολοκληρώνω τις γόνιμες..κρατάνε μέρες τα λευκά υγρά μετά το τέλος ωορρηξίας? εγώ από χθες έχω λίγα μη φανταστείς...

Εγώ έχω πάντα μέχρι να μου έρθει η περίοδος. Όσο είναι ανεβασμενη η θεμεοκρασια μου έχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλησπερα !Δεν σας προλαβαινω κοριτσια!Ολες περιμενετε να ΜΗΝ αδιαθετησετε και σας το ευχομαι απο καρδιας.Ειμαι αρκετα πισω απο εσας.Στην 7η μερα του κυκλου.Σε κανα δυο μερες θα αρχίσω να παρακολουθω ωορρηξια .Στο μεταξυ μετραω θερμοκρασια οπως ειπε η Starr και βλεπουμε.Πρωτη φορα την μετραω και δεν ξερω τι θα καταφερω ,αλλα θα το συνδυασω με τα τεστακια.

Καλη επιτυχια σε ολες και με το καλο να βαλει καποια την αρχη να ακολουθησουμε κι οι αλλες!

Τι θερμοκρασίες έχεις τώρα?? Μην σου μείνει εμμονή ιδέα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.... Εγώ ακόμη τίποτα.... Είχαμε ευχάριστα από καμιά? 

Ξανά έκανες τεστ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Σε σχολείο δουλεύω και καταλαβαίνεις δεν έχω μείνει μια εβδομάδα υγιής να μπορέσω να κάνω το έμβολιο... 

Ο οοοοο σε καταλαβαίνω πάρα πολύ είναι δύσκολο με τοσα παιδάκια! !!και η αδερφή μου τα ίδια περνάει!  Υπομονή! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Τι θερμοκρασίες έχεις τώρα?? Μην σου μείνει εμμονή ιδέα... 

Χαχαχχ!Μολις ξυπνησω χώνω το θερμομετρο στο στομα...χαχαχχα!Ξεκινησα με 36,4 ,χτες 36,6 και σημερα 36,2.Για πες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.... Εγώ ακόμη τίποτα.... Είχαμε ευχάριστα από καμιά? 

Μάλλον από σένα περιμένουμε...άντε κάνε τεστάκι πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Χαχαχχ!Μολις ξυπνησω χώνω το θερμομετρο στο στομα...χαχαχχα!Ξεκινησα με 36,4 ,χτες 36,6 και σημερα 36,2.Για πες;;;

Α έχεις καλές θερμοκρασίες. Εγώ είχα πιο χαμηλές θερμοκρασίες... Μια χαρά!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Α έχεις καλές θερμοκρασίες. Εγώ είχα πιο χαμηλές θερμοκρασίες... Μια χαρά!!! ?

Δηλαδη ποσο θα πρεπει να ειναι για να δω ωορρηξια;;;Μπορει ας πουμε να παει μονο μεχρι 36;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Αυτό με τα τεστακια ειναι τεράστιο θΈμα με το ζόρι κρατιέμαι να μην κάνω! !!!

θύμισε μου έχεις καθυστέρηση?? άντε κάνεεεεεεε.. εγώ συζητώ πριν την καθυστέρηση να μη κάνω ..μετά δε το συζητω... χαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Σοβαρά θα του τα δωσω γιατί δεν μου έχω εμπιστοσύνη.. έχω κ 4 κομμάτια θα τα ξεπατώσω πριν την ώρα τους.. εγώ πάλι σήμερα έχω τσιμπηματάκια πιο δυνατά αριστερα... λευκά υγρά λίγα..οπότε ολοκληρώνω τις γόνιμες..κρατάνε μέρες τα λευκά υγρά μετά το τέλος ωορρηξίας? εγώ από χθες έχω λίγα μη φανταστείς...

να τα δωσεις!!!Να μην τα κανεις νωριτερα!Τα ιδια κανω κι εγω μη θαρρεις!Τα τελειωνω στο αψε σβησε.Τωρα δεν εχω και ολα καλα!Θα κανω χοριακη στην καθυστερηση!Οταν με το καλο εχουμε ωορρηξια και επαφες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μάλλον από σένα περιμένουμε...άντε κάνε τεστάκι πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση??

Έκανα αλλά βγήκε αρνητικό.... Οπότε περιμένω ακόμη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

θύμισε μου έχεις καθυστέρηση?? άντε κάνεεεεεεε.. εγώ συζητώ πριν την καθυστέρηση να μη κάνω ..μετά δε το συζητω... χαχαα

Όχι δεν έχω ακόμα καθυστέρηση είμαι στην 26η μέρα κανονικά περιμένω 28 να μου έρθει αλλά δεν ξέρω πότε θα έρθει γτ έκανα ωορηξια την 17η μέρα οπότε λογικά θα πρέπει να έρθει την 31η περίπου μερα. Νομίζω όμως πως το Σάββατο δεν θα κρατηθώ θα το κάνω το τεστακι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Δηλαδη ποσο θα πρεπει να ειναι για να δω ωορρηξια;;;Μπορει ας πουμε να παει μονο μεχρι 36;;

Ναι. Η καθεμία έχει τις δικές της θερμοκρασίες. Εγώ πχ από 36,2 πήγε 35,8.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Ναι. Η καθεμία έχει τις δικές της θερμοκρασίες. Εγώ πχ από 36,2 πήγε 35,8.. 

Σ ευχαριστώ πολυ.Θα παρακολουθω κ τις επόμενες ημέρες κ βλέπουμε...

?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σ ευχαριστώ πολυ.Θα παρακολουθω κ τις επόμενες ημέρες κ βλέπουμε...

?

Αν έχεις χρόνο κ θέλεις διάβασε περισσότερες πληροφορίες στο θερμοδιαγραμμα gyn. Gr. Μου το είχε προτείνει μια κοπέλα από εδώ κ με βοήθησε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου καλά! Περαστικά σε όσες είστε αρρωστούλες... Εγώ είχα περίοδο στις 26 Οκτωβρίου. Ήρθε την 53η μέρα. Νωρίς νωρίς, χα χα. Τι να κάνουμε; Τους τελευταίους μήνες πρέπει να κάνω αίτηση για να έρθει. Ας όψεται η ηλικία. Πριν αδιαθετήσω είχα ευαίσθητο στήθος σε λογικά πλαίσια ως συνήθως. Η περίοδος κράτησε 4 μέρες. Την έκτη μέρα του κύκλου μου στις 31 Οκτωβρίου ήρθαμε σε επαφή. Το στήθος μου συνεχίζει να είναι ευαίσθητο και περισσότερο απ' ότι πριν και κατά την διάρκεια της περιόδου. Σήμερα που είναι η 13η μέρα του κύκλου μου, είναι η ευαισθησία στις θηλές έντονη. Νιώθω ένα κάψιμο. Δεν μπορώ να φανταστώ πως μπορεί να έχω μείνει έγκυος λόγω του ότι έχω έναν πολύ άστατο κύκλο. Η θερμοκρασία μου αν και δεν την μετράω συστηματικά ανεβοκατεβαίνει τις τελευταίες μέρες. Το πρωί και το απόγευμα γύρω στο 36.6, τώρα στο 36 ακριβώς. Τι να πω η γυναίκα, δεν βγάζω άκρη. Για τεστ εγκυμοσύνης είναι φυσικά πολύ νωρίς και με έναν τέτοιο άστατο κύκλο που έχω δεν ξέρω καν πότε θα έπρεπε να κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Γεια σας κορίτσια μου καλά! Περαστικά σε όσες είστε αρρωστούλες... Εγώ είχα περίοδο στις 26 Οκτωβρίου. Ήρθε την 53η μέρα. Νωρίς νωρίς, χα χα. Τι να κάνουμε; Τους τελευταίους μήνες πρέπει να κάνω αίτηση για να έρθει. Ας όψεται η ηλικία. Πριν αδιαθετήσω είχα ευαίσθητο στήθος σε λογικά πλαίσια ως συνήθως. Η περίοδος κράτησε 4 μέρες. Την έκτη μέρα του κύκλου μου στις 31 Οκτωβρίου ήρθαμε σε επαφή. Το στήθος μου συνεχίζει να είναι ευαίσθητο και περισσότερο απ' ότι πριν και κατά την διάρκεια της περιόδου. Σήμερα που είναι η 13η μέρα του κύκλου μου, είναι η ευαισθησία στις θηλές έντονη. Νιώθω ένα κάψιμο. Δεν μπορώ να φανταστώ πως μπορεί να έχω μείνει έγκυος λόγω του ότι έχω έναν πολύ άστατο κύκλο. Η θερμοκρασία μου αν και δεν την μετράω συστηματικά ανεβοκατεβαίνει τις τελευταίες μέρες. Το πρωί και το απόγευμα γύρω στο 36.6, τώρα στο 36 ακριβώς. Τι να πω η γυναίκα, δεν βγάζω άκρη. Για τεστ εγκυμοσύνης είναι φυσικά πολύ νωρίς και με έναν τέτοιο άστατο κύκλο που έχω δεν ξέρω καν πότε θα έπρεπε να κάνω.

Οι 4 μέρες που είχες περίοδο ήταν κανονική ροή όπως τις προηγούμενες φορές?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Οι 4 μέρες που είχες περίοδο ήταν κανονική ροή όπως τις προηγούμενες φορές?? 

Τις δύο πρώτες μέρες θα έλεγα πως ήταν κανονική η ροή. Αίμα κανονικότατο. Αν και μπορώ να πω πως υπήρξαν κύκλοι που είχα μεγαλύτερη ροή. Την τρίτη μέρα είχα αίμα σε μικρότερη ποσότητα και την τέταρτη μέρα ροζ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Τις δύο πρώτες μέρες θα έλεγα πως ήταν κανονική η ροή. Αίμα κανονικότατο. Αν και μπορώ να πω πως υπήρξαν κύκλοι που είχα μεγαλύτερη ροή. Την τρίτη μέρα είχα αίμα σε μικρότερη ποσότητα και την τέταρτη μέρα ροζ.

Σκεφτόμουν μήπως υπήρχε κάποια σύλληψη νωρίτερα..... Γι αυτό κ το πρησμένο στήθος... Αλλά το βλέπεις.... Μπερδεμένα τα πράγματα όταν έχεις τέτοιους κύκλους. Κ εγώ κάποτε είχα τέτοιους. Τώρα μέχρι 38 ο μικρότερος το τελευταίο 8μηνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Σκεφτόμουν μήπως υπήρχε κάποια σύλληψη νωρίτερα..... Γι αυτό κ το πρησμένο στήθος... Αλλά το βλέπεις.... Μπερδεμένα τα πράγματα όταν έχεις τέτοιους κύκλους. Κ εγώ κάποτε είχα τέτοιους. Τώρα μέχρι 38 ο μικρότερος το τελευταίο 8μηνο.

Η προτελευταία επαφή μας ήταν στις 14 Οκτωβρίου. Και μετά από 12 μέρες στις 26 του μήνα όπως προανέφερα μου ήρθε περίοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Η προτελευταία επαφή μας ήταν στις 14 Οκτωβρίου. Και μετά από 12 μέρες στις 26 του μήνα όπως προανέφερα μου ήρθε περίοδος.

σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαι ή να μείνεις σύντομα... αν μου επιτρέπεις.. γιατί όμως τυραννιέστε και δεν προχωράτε σε κάποια άλλη μέθοδο όπως εξωσωματικής?... γιατί όπως έχω διαβάσει κ από εσένα είσαι 50 ετών... 

με όλη μου την καλή διάθεση και αγάπη στα λέω μη με παρεξηγήσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...