Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ είμαι διακοπές αλλά τα διαβάζω τα νέα σας!Εμένα η περίοδος θα έρθει στην ώρα της αύριο ήδη σήμερα άρχισαν τα καφέ υγρά!!!Αποφάσισα αυτό τον μήνα να κάνω σαλπιγγογραφια μήπως υπάρχει θέμα!Αφού όλα τα άλλα έχουν βγει καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ είμαι διακοπές αλλά τα διαβάζω τα νέα σας!Εμένα η περίοδος θα έρθει στην ώρα της αύριο ήδη σήμερα άρχισαν τα καφέ υγρά!!!Αποφάσισα αυτό τον μήνα να κάνω σαλπιγγογραφια μήπως υπάρχει θέμα!Αφού όλα τα άλλα έχουν βγει καλά

Έτσι σου είχε προτείνει ο γυναικολόγος σου?? Κ γω 8 θα περίμενα αν είχα ωορρηξια 16η ημέρα. Αλλά λέω να περιμένω 5 μέρες αργότερα, γιατί είχα την υποψία για ωορρηξια 22η ημέρα... Παράγγειλα το επόμενο πακέτο πολύ βιταμινών κ μαζί βρήκα την ευκαιρία να παραγγείλω κ 2 τεστ εγκυμοσύνης που είχε σε προσφορά.. ????? Αλλά έγραφε 5 μέρες μετά την σύλληψη. Λίγες δεν είναι για να δείξει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Έτσι σου είχε προτείνει ο γυναικολόγος σου?? Κ γω 8 θα περίμενα αν είχα ωορρηξια 16η ημέρα. Αλλά λέω να περιμένω 5 μέρες αργότερα, γιατί είχα την υποψία για ωορρηξια 22η ημέρα... Παράγγειλα το επόμενο πακέτο πολύ βιταμινών κ μαζί βρήκα την ευκαιρία να παραγγείλω κ 2 τεστ εγκυμοσύνης που είχε σε προσφορά.. ????? Αλλά έγραφε 5 μέρες μετά την σύλληψη. Λίγες δεν είναι για να δείξει? 

Ναι είναι το μόνο που δεν έχω κάνει!Οπότε έχει έρθει η ώρα!!! Υπάρχουν τεστ όντως που λένε ότι δείχνουν τόσο νωρίς εγώ να σου πω δεν τα πιστεύω!!! Θεωρώ για να δείξει πρέπει να έχουν περάσει 14 μέρες από την ωορρηξία.Ευχομαι όμως να σου δείξει θετικό!!μπορείς να το κάνει λίγο πιο μετά να είσαι σίγουρη!!!! Μακάρι να έχει μείνει!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Έτσι σου είχε προτείνει ο γυναικολόγος σου?? Κ γω 8 θα περίμενα αν είχα ωορρηξια 16η ημέρα. Αλλά λέω να περιμένω 5 μέρες αργότερα, γιατί είχα την υποψία για ωορρηξια 22η ημέρα... Παράγγειλα το επόμενο πακέτο πολύ βιταμινών κ μαζί βρήκα την ευκαιρία να παραγγείλω κ 2 τεστ εγκυμοσύνης που είχε σε προσφορά.. ????? Αλλά έγραφε 5 μέρες μετά την σύλληψη. Λίγες δεν είναι για να δείξει? 

Tα ξερω αυτα τα τεστακια!Εχω παρει...Δεν ειμαι σιγουρη οτι δειχνουν να σου πω την αληθεια...Πιο αξιοπιστη ειναι η χοριακη που δειχνει απο 7-8η μερα μετα τη συλληψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Ναι είναι το μόνο που δεν έχω κάνει!Οπότε έχει έρθει η ώρα!!! Υπάρχουν τεστ όντως που λένε ότι δείχνουν τόσο νωρίς εγώ να σου πω δεν τα πιστεύω!!! Θεωρώ για να δείξει πρέπει να έχουν περάσει 14 μέρες από την ωορρηξία.Ευχομαι όμως να σου δείξει θετικό!!μπορείς να το κάνει λίγο πιο μετά να είσαι σίγουρη!!!! Μακάρι να έχει μείνει!!!???

Ουτωσ η αλλιώς θα κάνω αν δεν δω περίοδο 35 ημέρες όχι τώρα. Αλλά τα πήρα να βρίσκονται...!!. Αν και έχω αρχίσει κ πονάω οπότε μάλλον θα ρθει στη ώρα της. Αλλά μέχρι να ρθει, δε χάνουμε τις ελπίδες μας!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ε οπότε πέρασε η ωορρηξια... ?

οταν βγει αρνητικό σημαίνει ότι πέρασε η ωορρηξία?? γιατί συνήθως την επόμενη του θετικού είναι αρνητικό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

οταν βγει αρνητικό σημαίνει ότι πέρασε η ωορρηξία?? γιατί συνήθως την επόμενη του θετικού είναι αρνητικό..

Επειδή βλέπω που το γράφουν πολλά κορίτσια εδώ, το αναρωτιόμουν κι εγώ.. Γιατί το τεστ δεν δείχνει την ωορρηξία, θετικό είναι ΠΡΙΝ γίνει η ωορρηξία, που κρατά από 12 έως 24 ώρες. Οπότε νομίζω πως όχι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Επειδή βλέπω που το γράφουν πολλά κορίτσια εδώ, το αναρωτιόμουν κι εγώ.. Γιατί το τεστ δεν δείχνει την ωορρηξία, θετικό είναι ΠΡΙΝ γίνει η ωορρηξία, που κρατά από 12 έως 24 ώρες. Οπότε νομίζω πως όχι.. 

Ναι νομίζω κ εγώ έτσι όπως τα λες είναι... είχα θετικό την Κυριακή είχα επαφή κ Κυριακή κ Δευτέρα.. Χθες είχα πονάκια ωορρηξίας αλλά κ από σήμερα το απόγευμα έχω τσιμπηματάκια κ είδα λίγα λευκά υγρά .. μπερδεύτηκα.. ήταν χθες η σήμερα η ωορρηξία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι νομίζω κ εγώ έτσι όπως τα λες είναι... είχα θετικό την Κυριακή είχα επαφή κ Κυριακή κ Δευτέρα.. Χθες είχα πονάκια ωορρηξίας αλλά κ από σήμερα το απόγευμα έχω τσιμπηματάκια κ είδα λίγα λευκά υγρά .. μπερδεύτηκα.. ήταν χθες η σήμερα η ωορρηξία?

Τα υγρά τα πιο πηχτα έπονται της ωορρηξιας.. Χωρίς φυσικά να μπορώ να γνωρίζω, πιστεύω μεταξύ Κυριακής και Δευτέρας έγινε.. Τον προηγούμενο μήνα που τα ξεκινησα, είδα θετικό την τάδε μέρα, υπολόγισα ωορρηξία μετά από 2 ημέρες και περίοδο μετά από 16 από το τεστ. Κι έτσι έγινε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κορτας είπε:

Καλησπερα!! 11η μερα για μενα σημερα... ξεκιναει η μαχη ... καθε βραδυ ή βραδυ παρα βραδυ..

Εγώ 15η σήμερα κ τελειώνω σιγά σιγά με τις γόνιμες κ μπαίνω στο κομμάτι της αναμονής μέχρι 20-21 που δεεεεεν περιμένω εύχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς δεν κάναμε επαφές τελικά σήμερα ο άντρας μου δεν πολύ έχει όρεξη οπότε ότι ήθελε  προκύψει αν είναι σήμερα πάει αυτός ο μήνας θα δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Εγώ 15η σήμερα κ τελειώνω σιγά σιγά με τις γόνιμες κ μπαίνω στο κομμάτι της αναμονής μέχρι 20-21 που δεεεεεν περιμένω εύχομαι...

Με το καλοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η egw είπε:

Εμείς δεν κάναμε επαφές τελικά σήμερα ο άντρας μου δεν πολύ έχει όρεξη οπότε ότι ήθελε  προκύψει αν είναι σήμερα πάει αυτός ο μήνας θα δούμε 

Ε τι στο καλο σημερα θα ετυχε;; Τοση γκαντεμια;; Μην απογοητευεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου... κορτας μην απελπίζεσαι μπορεί να ήμαστε τυχερές αυτό το μηνα κ εγώ αυτό  το το μηνα δεν είχα επαφές πολλές Παρασκευή έδειξε τεστ θετικό και έκανα Σάββατο κ Δευτέρα έλεγα κ σημερα αλλά με πονάει πολύ το στήθος μου. Τι λέτε να είναι Αυτό???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου... κορτας μην απελπίζεσαι μπορεί να ήμαστε τυχερές αυτό το μηνα κ εγώ αυτό  το το μηνα δεν είχα επαφές πολλές Παρασκευή έδειξε τεστ θετικό και έκανα Σάββατο κ Δευτέρα έλεγα κ σημερα αλλά με πονάει πολύ το στήθος μου. Τι λέτε να είναι Αυτό???

Άλλες φορές δεν σε πονάει.? Πάντως δε νομίζω να έγινε κάτι μέσα σε 2 ημέρες κ να χεις κ σύμπτωμα το στήθος. Ίσως η προγεστερονη σου να ανέβηκε κ να χεις τα πονακια. Κ μένα μόλις μου ανέβηκε η θερμοκρασία άρχισαν ταπρηξιματα. Καλημέρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι βρε σε καμιά περίπτωση δεν πιστεύω σε εγκυμοσυνη ούτως ή άλλως δεν προσπάθησα καθόλου.. δύο φορες ισον καμία για μενα.. απλά λέω μπας και έκανα σημερα οωρηξια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Hope!!! είπε:

Starrr, egw, lactaki ποτέ περιμένετε;;; εγώ σήμερα 20η μέρα κύκλου η ωορηξια έγινε 16η προς 17η περιμένω 17 Νοεμβρίου. Χτες είδα λευκό υγρό στο εσώρουχο. Λογικά απέτυχα δεν είναι συμπτωμα περιόδου;;;;; ή και εγκυμοσύνης;;; 

Είναι τα ίδια συμπτώματα. Βλέπεις απλά ότι πέρασε η ωορρηξια σου... Εγώ είμαι σήμερα 28η ημέρα.. Κ περιμένω η την 31η ημέρα ή την 35η ημέρα... Έχω 2 πιθανές ημερομηνίες... ?Η θερμοκρασία 36,6 πλέον. Δεν έχει μειωθεί ακόμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Είναι τα ίδια συμπτώματα. Βλέπεις απλά ότι πέρασε η ωορρηξια σου... Εγώ είμαι σήμερα 28η ημέρα.. Κ περιμένω η την 31η ημέρα ή την 35η ημέρα... Έχω 2 πιθανές ημερομηνίες... ?Η θερμοκρασία 36,6 πλέον. Δεν έχει μειωθεί ακόμα. 

Άντε πλησιάζουν οι μέρες! 25η εγώ! Σε πέντε μέρες θα έχει λυθεί η απορία... Καλημέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Είναι τα ίδια συμπτώματα. Βλέπεις απλά ότι πέρασε η ωορρηξια σου... Εγώ είμαι σήμερα 28η ημέρα.. Κ περιμένω η την 31η ημέρα ή την 35η ημέρα... Έχω 2 πιθανές ημερομηνίες... ?Η θερμοκρασία 36,6 πλέον. Δεν έχει μειωθεί ακόμα. 

Καλημέρα και ελπίζω να έχουμε ευχαριστα.. στο εύχομαι ολόψυχα.. θα θελα να σε ρωτήσω για τη θερμοκρασία τι ακριβώς γίνετε δεν την ξέρω καθόλου τη διαδικασια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα και ελπίζω να έχουμε ευχαριστα.. στο εύχομαι ολόψυχα.. θα θελα να σε ρωτήσω για τη θερμοκρασία τι ακριβώς γίνετε δεν την ξέρω καθόλου τη διαδικασια

Παίρνεις θερμοκρασία από το στόμα από την 1η ημέρα περιόδου σου... Όταν πέφτει είναι η ωορρηξια μετά φυσιολογικά αυξάνεται για τις επόμενες 12 ημέρες περίπου.... Κ όταν ξανά κατέβει θα έρθει περίοδος για τις επόμενες 24 ώρες... Πχ εγώ υπολογίζω 35,8 ότι είχα ωορρηξια. Κ τώρα είμαι στο 36,6 7ημερες μετά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια εγώ θα ήθελα να σας ρωτήσω για τη διαδικασία σύλληψης. Μετά τις γόνιμες που έγιναν οι επαφές τι γίνεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κ εγώ μαζί σας από σήμερα στην αναμονή ..έκανα τις επαφουλες μου κ ο θεού θέλοντας θα μάθω γύρω στις 20 Νοεμβρη αν καταφέραμε κάτι... Καλή επιτυχία σε όλες κ να αρχίσουν τα ευχάριστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγώ θα ήθελα να σας ρωτήσω για τη διαδικασία σύλληψης. Μετά τις γόνιμες που έγιναν οι επαφές τι γίνεται... 

Καλημέρα κορίτσι. Μετά γίνεται ο διπλασιασμός των κυττάρων κ σιγά σιγά η εμφύτευση μετά από 7 ημέρες από την σύλληψη.... Τι άλλο εννοείς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσι. Μετά γίνεται ο διπλασιασμός των κυττάρων κ σιγά σιγά η εμφύτευση μετά από 7 ημέρες από την σύλληψη.... Τι άλλο εννοείς? 

Ναι αυτά ήθελα να μάθω μετά από ποσες μέρες γίνεται η εμφύτευση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...