Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλή εβδομάδα κορίτσια μου καλή επιτυχία σε όλες μας ..εγώ 14η μέρα σήμερα κ έχω τσιμπηματακια οπότε υποθέτω σήμερα έχω ωορηξια μετά το χθεσινό θετικό τεστακι... Να αλλάξω κ την ημέρα στην εφαρμογή ΕΕ γιατί μου δείχνει αύριο ότι θα έχω ωορηξια

Έχε βέβαια κ επαφές αύριο για καλό κ για κακό... Εγώ μεγάλωσα τον κύκλο μου. Εγώ θεωρώ ότι είχα ωορρηξια 16η ημέρα. Ενώ η θερμοκρασία 21η ημέρα... Τώρα θα δείξει ποιος θα κερδίσει... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Έχε βέβαια κ επαφές αύριο για καλό κ για κακό... Εγώ μεγάλωσα τον κύκλο μου. Εγώ θεωρώ ότι είχα ωορρηξια 16η ημέρα. Ενώ η θερμοκρασία 21η ημέρα... Τώρα θα δείξει ποιος θα κερδίσει... ???

Ναι δε χαλάω το πρόγραμμα, σήμερα ,αύριο κ Τετάρτη θα γίνει να είμαι σίγουρη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Έχε βέβαια κ επαφές αύριο για καλό κ για κακό... Εγώ μεγάλωσα τον κύκλο μου. Εγώ θεωρώ ότι είχα ωορρηξια 16η ημέρα. Ενώ η θερμοκρασία 21η ημέρα... Τώρα θα δείξει ποιος θα κερδίσει... ???

Κάτι ακόμα να ρωτήσω.. τώρα που νιώθω πως σήμερα είναι η ωορηξια να αλλάξω κ την περίοδο αφού έχω απόκλιση δύο μέρες με βάση το θετικό τέστ κ την ωορρηξία?? Δλδ να το πάω 19 Νοεμβρίου από 21??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα... Πως είσαι εσύ κορίτσι? 

Καλημέρα σταρακι μου!!!καλά είμαι κι εγώ! !!!δεν ελπίζω βέβαια! !!ίσως ο επόμενος να φέρει κανένα χριστουγεννιατικο δωράκι! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορίτσια και καλη εβδομαδα και απο μενα

σταρ μου κι εγω λιγες μερες πριν τη περιοδο ολο αυτα τα υγρα εχω και ξεκινησαν απο τις ελευθερες επαφες

κατερινα μου ευχομαι να μην ερθει

εμεις αυτη τη βδομαδα πιστευω με τοσο αγχος τζαμπα προσπαθουμε και ουτε καν ξερω αν πρεπει να μετρω τις μερες μου απο τοτε που ειδα αιμα η απο την επομενη που ηρθε αμεσως 

σημερα δεν θακανουμε επαφουλες θα ξεκουραστουμε λιγο γιατι κι εγω αισθανομαι καποιες ενοχλησεις και νομιζω ειναι απο τις επαφες απο το αγχος ειμαι σφιχτη και ζοριζομαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια θεωρητικα πρεπει να περασουν στανταρ καποιες μερες μετα την ωορρηξιαγια να ερθει περιοδος αλλα ο οργανισμος δεν ειναι παντα ρολοι μπορει να ερθει πιο νωρις η και πιο αργα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι δε χαλάω το πρόγραμμα, σήμερα ,αύριο κ Τετάρτη θα γίνει να είμαι σίγουρη.

 

Μαζί πάμε σε μέρες! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η levanda είπε:

Μαζί πάμε σε μέρες! ❤

Το ότι χθες είδα θετικό κ είχα κ επαφή κ σήμερα πιστεύω ωορηξια είναι καλό ε?? Μπορεί να γίνει κάτι κ έτσι?? Καλά εννοείται θα κάνω τις επαφές που πρέπει απλά έτσι ρωτάω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κάτι ακόμα να ρωτήσω.. τώρα που νιώθω πως σήμερα είναι η ωορηξια να αλλάξω κ την περίοδο αφού έχω απόκλιση δύο μέρες με βάση το θετικό τέστ κ την ωορρηξία?? Δλδ να το πάω 19 Νοεμβρίου από 21??

Άστο 21.για να μην υποψιάζεσαι από 19..... Κ ανησυχείς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η egw είπε:

καλημερα κορίτσια και καλη εβδομαδα και απο μενα

σταρ μου κι εγω λιγες μερες πριν τη περιοδο ολο αυτα τα υγρα εχω και ξεκινησαν απο τις ελευθερες επαφες

κατερινα μου ευχομαι να μην ερθει

εμεις αυτη τη βδομαδα πιστευω με τοσο αγχος τζαμπα προσπαθουμε και ουτε καν ξερω αν πρεπει να μετρω τις μερες μου απο τοτε που ειδα αιμα η απο την επομενη που ηρθε αμεσως 

σημερα δεν θακανουμε επαφουλες θα ξεκουραστουμε λιγο γιατι κι εγω αισθανομαι καποιες ενοχλησεις και νομιζω ειναι απο τις επαφες απο το αγχος ειμαι σφιχτη και ζοριζομαστε

Επαφή έχουμε να κάνουμε από Πέμπτη. Το ξανά έπαθα τώρα που γύρισα κ σπίτι..... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Επαφή έχουμε να κάνουμε από Πέμπτη. Το ξανά έπαθα τώρα που γύρισα κ σπίτι..... ?

τι χρωμα ειναι και σε ποια μερα εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορει να ειναι απο ολα κοπελα μου η που ειναι μηνυμα περιοδου η δημιουργουνται οι προυποθεσεις για εμφυτευση χωρις να ξερουμε αν ακομη εγινε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

Κορίτσια ποναλακια στη μήτρα και προς τα κάτω και λίγα λευκά υγρά λέτε να είναι ωορρηξία;

Tα λευκά υγρά σαν γιαούρτι σηματοδοτούν το τέλος της ωορρηξίας ε;;; τα διαφανή σαν ασπράδι ώμου αυγού είναι σημάδι ωορρηξίας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλο αυτο με την θερμοκρασια ε;;;

Κανονικά μου είπε έπρεπε να χει πέσει και να μου έρθει η περίοδος.... Αλλά έχω προηγούμενα με τα τεστ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Το ότι χθες είδα θετικό κ είχα κ επαφή κ σήμερα πιστεύω ωορηξια είναι καλό ε?? Μπορεί να γίνει κάτι κ έτσι?? Καλά εννοείται θα κάνω τις επαφές που πρέπει απλά έτσι ρωτάω

θεωρητικά κάνεις ωορρηξία 15η ημέρα κ σύμφωνα με το τεστακι. Και εγώ το ίδιο. Για αυτό ήρθαμε σε επαφή 14η ημέρα. Κανονικά κ αύριο πρέπει να έρθουμε σε επαφή 15η ημέρα για καλό κ για κακό. 

Υποτίθεται ότι μέρα παρά μέρα πρέπει για να δυναμώσει το σπέρμα κ αφού ήρθαμε σε επαφή την 14η ημέρα, καλύπτω κ την 15η ημέρα. Αλλά λέω μήπως είναι καλύτερα 2 απανωτές μέρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Έχεις κάνει τεστ εγκυμοσύνης και να ναι θετικό? 

Όχι, δυστυχώς ποτέ. Πριν 2 χρόνια όμως καλοκαίρι του '16 είχα για 2 κύκλους τεράστια καθυστέρηση. είχα από 45 μέρες κύκλο. Τα τεστ βγήκαν αρνητικά. Δεν έκανα ποτέ χοριακη. Περίμενα έως που ήρθε περίοδος . Μπορεί να είχα βιοχημική που δεν την ανακάλυψα ποτέ. Ποτέ δεν θα μάθω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Όχι, δυστυχώς ποτέ. Πριν 2 χρόνια όμως καλοκαίρι του '16 είχα για 2 κύκλους τεράστια καθυστέρηση. είχα από 45 μέρες κύκλο. Τα τεστ βγήκαν αρνητικά. Δεν έκανα ποτέ χοριακη. Περίμενα έως που ήρθε περίοδος . Μπορεί να είχα βιοχημική που δεν την ανακάλυψα ποτέ. Ποτέ δεν θα μάθω..

Σήμερα που μιλούσα με μια κοπέλα που έχει αντίσταση στην ινσουλίνη μου είπε ότι όταν ήταν έγκυος τα τεστ εγκυμοσύνης της βγαίνανε αρνητικά... Απλά ήθελα να δω αν έχει τύχει και σε καμία άλλη κοπέλα ... Αν κάποια κοπέλα είχε παρόμοια εμπειρία ας μας πει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Tα λευκά υγρά σαν γιαούρτι σηματοδοτούν το τέλος της ωορρηξίας ε;;; τα διαφανή σαν ασπράδι ώμου αυγού είναι σημάδι ωορρηξίας δδν

Δεν μπορώ να τα πολύ ξεχωρίσω απλά τα συνδιασα λίγο με τα πονακια .τέλος ωορρηξίας αποκλείεται είναι νωρίς είμαι 12η μέρα 

Ωορρηξία τέτοια μέρα έχει τύχει πολλές φορές

Τώρα τα πονακια τι να πω αν έχει σχέση δε ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Katerina1993 είπε:

Σήμερα που μιλούσα με μια κοπέλα που έχει αντίσταση στην ινσουλίνη μου είπε ότι όταν ήταν έγκυος τα τεστ εγκυμοσύνης της βγαίνανε αρνητικά... Απλά ήθελα να δω αν έχει τύχει και σε καμία άλλη κοπέλα ... Αν κάποια κοπέλα είχε παρόμοια εμπειρία ας μας πει.... 

Δεν νομίζω να χει σημασία. Απλά ξέρω όσες έχουν για να φτιάξει ο κύκλος παίρνουν glucophage... Εγώ όταν έπαιρνα είχα κάνει εξετάσεις να δω αν είχα κ όλα οκ. Μου είπαν ότι δεν χρειάζεται να τα παίρνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
    • @Antonia2μ δυστυχώς ειναι δύσκολος ο δρόμος π χρειάζεται να διανύσουμε για να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας  το /τα μωράκια μας🙏🤰👶🏻 Έχει πολυ άγχος, αγωνία, πίεση γιαυτο πρέπει η μια στηρίζει την αλλη… ειναι πολυ σημαντικο να εχεις κάποιων να εκφράζεις τις ανησυχίες σ κ να μπορεί να σε καταλάβει  🥰🙏🌈  
    • @Mpourmpoulo τωρα βρηκα ευκαιρια να σ απαντησω. Εγω σ αυτό τον υπερηχο μετα την αποξεση πολυ ειχα επηρεαστει. Που δ υπηρχε εμβρυο πια. Στα νεα σου τωρα. Εφοσον πιανεις με σπερματεγχυση δ υπάρχει λογος να πατε με εξωσωματικη. Καλα θα κανετε κ θα τ ψαξετε ωστοσο ευχομαι οι ατυχίες σας να ήταν τυχαίο γεγονός. Οσο για την περιοδο μπορει να σ ρθει κ κανονικα. Ποτε δ ξερεις. Εμενα μ ειχε ερθει στις 23 μερες μετα την αποξεση. Μετα στις 31, μετα στις 24, μετα στις 32 μερες και καπου στον 5ο κυκλο εστρωσε στο φυσιολογικό 27 με28 μερες. Π παλι τρελες αποκλισεις τυπου 40 50 μερες δ ειχα. Μακαρι να σ ρθει σε νορμαλ πλαίσια ωστε να ξεκινήσετε αμεσα εφόσον εχεις το οκ. Πολυ αισιοδοξο που μπορεις αμεσα να πας παρακατω. Ακόμα και οι εξετασεις π πρεπει να γινουν, καθε εξεταση σε φερνει και πιο κοντα στο.ονειρο. Εύχομαι απο την καρδια μ ν σας προλαβει τ ουράνιο τοξο σας! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...