Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Όταν έμεινα έγκυος τη δεύτερη φορά που παλινδρόμησε, έπαιρνα τρεις μήνες φυλλικό οξύ. Έχω λοιπόν την πεποίθηση, χωρίς να ξέρω σίγουρα, ότι το φυλλικό με βοήθησε να μείνω γρήγορα έγκυος, σε μια κακή σύλληψη. Γι'αυτό δεν το παίρνω, επειδή φοβάμαι μήπως βοηθήσει να μείνω και πάλι γρήγορα σε μια επίσης κακή σύλληψη.

Χαζομάρα σκέφτομαι...

Από βιταμίνες παίρνω μόνο Ω3 που έχει μέσα και D3, και tardyferon που και που, ιδίως στην περίοδο.

Το φελισιν δεν βοηθάει στη συλληψη. Βοηθάει να μεγαλώσει το κυημα υγιές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Το φελισιν δεν βοηθάει στη συλληψη. Βοηθάει να μεγαλώσει το κυημα υγιές. 

Νομίζω από τώρα προμηνύεται για εμένα ότι δεν θα έχει αποτέλεσμα και αυτός ο μήνας με τόσο στραβή περίοδο 

Θα της δώσω περιθώριο μέχρι αύριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

Νομίζω από τώρα προμηνύεται για εμένα ότι δεν θα έχει αποτέλεσμα και αυτός ο μήνας με τόσο στραβή περίοδο 

Θα της δώσω περιθώριο μέχρι αύριο 

Πότε δεν ξέρεις!!! Η ωορρηξια μας ενδιαφέρει... ?❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Πότε δεν ξέρεις!!! Η ωορρσκεδτοηξια μας ενδιαφέρει... ?❤️?

Σκέφτομαι μηπβε οι βιταμίνες την έκανα να κρατήσει πιο πολύ παλιά θυμάμαι ότι είχα έξι μερςς αιμα και την έβδομη καφέ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

Σκέφτομαι μηπβε οι βιταμίνες την έκανα να κρατήσει πιο πολύ παλιά θυμάμαι ότι είχα έξι μερςς αιμα και την έβδομη καφέ 

Είναι ανάλογα το πάχος του ενδομητριου και το αίμα που βγαίνει. Καλύτερα να φεύγει να είναι καθαρό το νέο ενδομητριο που θα δημιουργηθεί. (αφού κατάλαβες τι είχα γράψει μπράβο σου?) εγώ που παίρνω βιταμίνες είναι οκ ηροημου. Εγώ αύριο μεθαύριο θα τελειώνω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου, σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια και να αγκαλιάσεις το μωράκι σου!!!

Κι εγώ με μια παλίνδρομη κύηση στο ιστορικό μου.

Ευχομαι και σε σενα σύντομα... θα σας γραψω την τιμη σε κανα 2ωρο που θα παρω τα αποτελεσματα... ξέρεις μετα απο τόσα χρόνια το ειχα βγαλει απο το μυαλο μου... Βεβαια πρεπει να παιξανε ρολο 2 πραγματα σε μενα ... χασιμο βαρους, περιπου 35 κιλα γιατι παντα ήμουν υπερβαρη και αμεσως λογω κιλων εφτιαξε το ζακχαρο μου... αλλα οι περσινες εξετασεις μου για χαμηλη γονιμοτητα υπήρχαν , ειμαι 43 αλλωστε... ελπιζω να ηρθε για να μεινει...!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Είναι ανάλογα το πάχος του ενδομητριου και το αίμα που βγαίνει. Καλύτερα να φεύγει να είναι καθαρό το νέο ενδομητριο που θα δημιουργηθεί. (αφού κατάλαβες τι είχα γράψει μπράβο σου?) εγώ που παίρνω βιταμίνες είναι οκ ηροημου. Εγώ αύριο μεθαύριο θα τελειώνω... 

Πφ σου έγραψα ένα κατεβατο και πριν το στείλω έκανε αναβάθμιση το κινητό και τα έχασα όλα χιχι

Εγώ γράφω χειρότερα οπότε καταλαμβάνω μάλλον τα πάντα χιχι

Ναι καλύτερα πιστεύω κι εγώ να καθαρίσει καλά ίσως αυτός είναι και ο σκοπός και του σπρέι αλλά ίσως να έπρεπε να το ξεκινήσω αύριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ριούλα είπε:

Ευχομαι και σε σενα σύντομα... θα σας γραψω την τιμη σε κανα 2ωρο που θα παρω τα αποτελεσματα... ξέρεις μετα απο τόσα χρόνια το ειχα βγαλει απο το μυαλο μου... Βεβαια πρεπει να παιξανε ρολο 2 πραγματα σε μενα ... χασιμο βαρους, περιπου 35 κιλα γιατι παντα ήμουν υπερβαρη και αμεσως λογω κιλων εφτιαξε το ζακχαρο μου... αλλα οι περσινες εξετασεις μου για χαμηλη γονιμοτητα υπήρχαν , ειμαι 43 αλλωστε... ελπιζω να ηρθε για να μεινει...!!! 

Συγχαρητήρια κοπέλα μου.. εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη.. στο club με παλλινρομες  και εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Υπάρχει περίπτωση να μείνει αίμα από προηγούμενο κύκλο, και να φύγει στον επόμενο;

Πάντως δεν θα φαίνεται σνα αίμα. Αλλά ως μαύρο καφέ σκούρο. Και καλά δείχνει παλιό αίμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Πάντως δεν θα φαίνεται σνα αίμα. Αλλά ως μαύρο καφέ σκούρο. Και καλά δείχνει παλιό αίμα... 

δεν το ξερω αυτο ξερω οτι στην εγκυμοσυνη μοτ ειδα μια μερα καφε και μου ειχαν πει αυτο οτι εμεινε παλια ακαθαρσια μεσα και εφυγε τωρα για να καρατησει η μητρα ενα καθαρο περιβαλλον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

δεν το ξερω αυτο ξερω οτι στην εγκυμοσυνη μοτ ειδα μια μερα καφε και μου ειχαν πει αυτο οτι εμεινε παλια ακαθαρσια μεσα και εφυγε τωρα για να καρατησει η μητρα ενα καθαρο περιβαλλον

Αυτό έγινε κατά την εμφύτευση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά @Starrr μου ηρθε σήμερα περίοδος μετά από 42 μέρες. Μάλλον η ινοσιτόλη μου την καθυστέρησε και υπολόγισα λάθος την ωορρηξία. Βαρούσαμε στο γάμο του καραγκιόζη κοινώς. Τον επόμενο μήνα θα πάω πιο στοχευμένα με παρακολούθηση. Εύχομαι τα Χριστούγεννα να γίνει το θαύμα για όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αυτό έγινε κατά την εμφύτευση. 

αυτο το ειχα μετα απο πεντε μερες καθυστετρηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στη δεύτερη περίοδο μετά την απόξεση είχα τρελό αίμα με πήγματα και είχα κάνει υπέρηχο και ο γιατρός μου είχε πει ότι υπήρχε αίμα μαζεμένο που δεν είχε φύγει ακόμη. Οπότε το καφέ αίμα που ξεκινάει η περίοδος να είναι παλιό αίμα άραγε;

Καλά, περιττό να πω ότι έκανα και σήμερα τεστ και βγήκε μια τόσο αχνή γραμμή που θες μεγεθυντικό φακό για να την δεις! 

@paradisebird που είσαι σήμερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Alexia85 είπε:

Τελικά @Starrr μου ηρθε σήμερα περίοδος μετά από 42 μέρες. Μάλλον η ινοσιτόλη μου την καθυστέρησε και υπολόγισα λάθος την ωορρηξία. Βαρούσαμε στο γάμο του καραγκιόζη κοινώς. Τον επόμενο μήνα θα πάω πιο στοχευμένα με παρακολούθηση. Εύχομαι τα Χριστούγεννα να γίνει το θαύμα για όλες μας!!!

Και εμένα η ινοσιτόλη μου την καθυστέρησε λιγάκι. Τώρα αυτό το μήνα θα δείξει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ριούλα είπε:

Καλησπέρα σε όλες ! Προχτές μετά απο 7 χρόνια μιας παλινδρομης κυησης κατάφερα να δω ενα θετικό τέστ... χωρις καμια προσπάθεια, και ενω το ειχα βγαλει απο το μυαλο μου και λόγω ηλικίας , μας εκανε την εμφανιση του... αναμένω την χοριακη μου σήμερα και παρακαλαω για να δω μια μεγαλη... καλη συνέχεια σε ολες!

Συγχαρητήρια εύχομαι από εδώ και πέρα όλα θετικα! !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

θετικοτατοοο.... ξεκινήστε χάχα 

Τώρα το έκανα άρα δείχνει ότι έγινε ή θα γίνει.... Προλαβαίνω ε;; γιατί απόψε δεν μας βλέπω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Θετικό γιουπι. Επαφές από αύριο... ?

Από αύριο ε;; έχε υπόψη σου ότι μόνο αργααα το βράδυ μπορούμε λόγω παιδιού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope!!! είπε:

Από αύριο ε;; έχε υπόψη σου ότι μόνο αργααα το βράδυ μπορούμε λόγω παιδιού 

Εν μπορείτε και σήμερα κ αύριο το βράδυ καλύτερα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Τώρα το έκανα άρα δείχνει ότι έγινε ή θα γίνει.... Προλαβαίνω ε;; γιατί απόψε δεν μας βλέπω 

Μετά το θετικό τεστ η ωορρηξια γίνεται 12 έως 36 ώρες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Από αύριο ε;; έχε υπόψη σου ότι μόνο αργααα το βράδυ μπορούμε λόγω παιδιού 

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Από αύριο ε;; έχε υπόψη σου ότι μόνο αργααα το βράδυ μπορούμε λόγω παιδιού 

Πόσο σε καταλαβαίνω

Καλύτερα κάντε και σήμερα αν γίνεται και αύριο τώρα πόσο κρατάει δεν ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...