Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Χάχα.... Πλησιάζει η κυρά ωορρηξία!!!! ? ? ? ? Θα χαζεψουμε στο τέλος.... ? ? ? ? ? 

Τόσο τρέξιμο για μια ωορρηξια.... ?❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βοήθεια! Θυμάστε χθες που σας έστειλα τα δύο τεστάκια ωορρηξίας, που το χθεσινό ήταν πιο αχνό από το προχθεσινό; Μαντέψτε! Το σημερινό έχει μια γραμμή που ίιιιισα που φαίνεται! Πιο αχνή κι απ'την αχνή!

Ακούω γνώμες! Έκανα ωορρηξία τόσο νωρίς; Θα κάνω αργότερα; Δεν θα κάνω καθόλου;

Έτυχε αυτό σε καμία;

ΥΓ. Αρνούμαι να πτοηθώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κορίτσια βοήθεια! Θυμάστε χθες που σας έστειλα τα δύο τεστάκια ωορρηξίας, που το χθεσινό ήταν πιο αχνό από το προχθεσινό; Μαντέψτε! Το σημερινό έχει μια γραμμή που ίιιιισα που φαίνεται! Πιο αχνή κι απ'την αχνή!

Ακούω γνώμες! Έκανα ωορρηξία τόσο νωρίς; Θα κάνω αργότερα; Δεν θα κάνω καθόλου;

Έτυχε αυτό σε καμία;

ΥΓ. Αρνούμαι να πτοηθώ!!!

Εμένα έτσι ήταν.. Μια πιο πολύ μια πιο λίγο. Μέχρι που έγινε θετικό. Συνέχισε τα να δεις τι θ γίνει.. Ελπίζω να μην έπαθε κάτι ωορρηξια από το άγχος σου. Μην πτοείσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εμένα έτσι ήταν.. Μια πιο πολύ μια πιο λίγο. Μέχρι που έγινε θετικό. Συνέχισε τα να δεις τι θ γίνει.. Ελπίζω να μην έπαθε κάτι ωορρηξια από το άγχος σου. Μην πτοείσαι. 

Αχ λες; Πρώτη φορά μου συμβαίνει. Θα κάνω μέχρι την 14η μέρα γιατί μετά χλωμό να κάνω ωορρηξία με τόσο μικρό κύκλο, αν και τα έχω δει όλα πια και όλα τα περιμένω! Και επαφές κανονικά.

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Αχ λες; Πρώτη φορά μου συμβαίνει. Θα κάνω μέχρι την 14η μέρα γιατί μετά χλωμό να κάνω ωορρηξία με τόσο μικρό κύκλο, αν και τα έχω δει όλα πια και όλα τα περιμένω! Και επαφές κανονικά.

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση!

Ναι έχε τις επαφές σου.γιατι μπορεί να ανεβαίνει η ορμόνη κ να μην την έπιασε το τεστακι.... Και γω με τους κύκλους μου. Μάλλον θα ξεκινήσω τ τεστακια από την 8η ημέρα.. Για να σιγουρευτώ πως όλα είναι οκ. Γιατί έχω κάνει από 28 ημέρες έως 45... Οποτ καταλαβαίνεις..... Χαμουλης... Συνήθως ξεκινάω τα τεστακια όταν έχω τις πρώτες ενοχλησεις ήτα πρώτα υγρά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope!!! είπε:

Από τα συμπτώματα που γράφεις έτσι νομίζω... ? ? ? 

Πλέον δεν ξέρω τι μου γίνεται. Τον Οκτώβρη μου ήρθε η περίοδος στις 54 μέρες. Εδώ και ένα και βάλε χρόνο από 23-24 μέρες άρχισε σταδιακά να μεγαλώνει ο κύκλος με μεγαλύτερο τις 54 μέρες. Τον Νοέμβρη ήρθε στις 19 μέρες. Τα έχω χαμένα. Γι' αυτό μιλάω συχνά για εμμηνόπαυση, όχι χωρίς λόγο. Η ηλικία μου το μαρτυράει. Δεν έχω ψευδαισθήσεις. Και γι' αυτό αναρωτιέμαι πολλές φορές τι γυρεύω εδώ και γράφω διάφορα. Τι δουλειά έχω εγώ εδώ να μιλάω για τυχερούς μήνες βρε κορίτσια μου. Εσείς ναι, να μιλάτε και να πιστεύετε σε αυτό... και θα έρθει!!! Καλή τύχη σε όλες σας κορίτσια μου καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι έχε τις επαφές σου.γιατι μπορεί να ανεβαίνει η ορμόνη κ να μην την έπιασε το τεστακι.... Και γω με τους κύκλους μου. Μάλλον θα ξεκινήσω τ τεστακια από την 8η ημέρα.. Για να σιγουρευτώ πως όλα είναι οκ. Γιατί έχω κάνει από 28 ημέρες έως 45... Οποτ καταλαβαίνεις..... Χαμουλης... Συνήθως ξεκινάω τα τεστακια όταν έχω τις πρώτες ενοχλησεις ήτα πρώτα υγρά... 

Κι εγώ από τους πόνους το υποπτεύομαι. Τι να πω. Μακάρι να βγάλουμε άκρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι έχε τις επαφές σου.γιατι μπορεί να ανεβαίνει η ορμόνη κ να μην την έπιασε το τεστακι.... Και γω με τους κύκλους μου. Μάλλον θα ξεκινήσω τ τεστακια από την 8η ημέρα.. Για να σιγουρευτώ πως όλα είναι οκ. Γιατί έχω κάνει από 28 ημέρες έως 45... Οποτ καταλαβαίνεις..... Χαμουλης... Συνήθως ξεκινάω τα τεστακια όταν έχω τις πρώτες ενοχλησεις ήτα πρώτα υγρά... 

Και που να δεις τον δικό μου κύκλο. Ο χαμός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Πλέον δεν ξέρω τι μου γίνεται. Τον Οκτώβρη μου ήρθε η περίοδος στις 54 μέρες. Εδώ και ένα και βάλε χρόνο από 23-24 μέρες άρχισε σταδιακά να μεγαλώνει ο κύκλος με μεγαλύτερο τις 54 μέρες. Τον Νοέμβρη ήρθε στις 19 μέρες. Τα έχω χαμένα. Γι' αυτό μιλάω συχνά για εμμηνόπαυση, όχι χωρίς λόγο. Η ηλικία μου το μαρτυράει. Δεν έχω ψευδαισθήσεις. Και γι' αυτό αναρωτιέμαι πολλές φορές τι γυρεύω εδώ και γράφω διάφορα. Τι δουλειά έχω εγώ εδώ να μιλάω για τυχερούς μήνες βρε κορίτσια μου. Εσείς ναι, να μιλάτε και να πιστεύετε σε αυτό... και θα έρθει!!! Καλή τύχη σε όλες σας κορίτσια μου καλά!!!

Μάλλον πρέπει να ανοίξω ένα θέμα με τίτλο "Μπαίνοντας στην εμμηνόπαυση". 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Πλέον δεν ξέρω τι μου γίνεται. Τον Οκτώβρη μου ήρθε η περίοδος στις 54 μέρες. Εδώ και ένα και βάλε χρόνο από 23-24 μέρες άρχισε σταδιακά να μεγαλώνει ο κύκλος με μεγαλύτερο τις 54 μέρες. Τον Νοέμβρη ήρθε στις 19 μέρες. Τα έχω χαμένα. Γι' αυτό μιλάω συχνά για εμμηνόπαυση, όχι χωρίς λόγο. Η ηλικία μου το μαρτυράει. Δεν έχω ψευδαισθήσεις. Και γι' αυτό αναρωτιέμαι πολλές φορές τι γυρεύω εδώ και γράφω διάφορα. Τι δουλειά έχω εγώ εδώ να μιλάω για τυχερούς μήνες βρε κορίτσια μου. Εσείς ναι, να μιλάτε και να πιστεύετε σε αυτό... και θα έρθει!!! Καλή τύχη σε όλες σας κορίτσια μου καλά!!!

Κοπέλα μου έχεις πάει σε γιατρό;σου έχει πει κάτι;εγώ ξέρω η εμμηνόπαυση αργεί το κύκλο

Σε τι φάση είσαι από ιατρικής άποψης;μια ας πούμε θεία μου να το πω στα πενήντα της έμεινε έγκυος και μάλιστα είχε και κάτι έκανε θεραπεία και μετά έμεινε έγκυος 

Ο γιατρός της είπε ότι θα μπορούσε να μείνει κανονικά έγκυος αλλά αυτή ήθελε να κάνει εξωσωματική για να γλιτώσει χρόνο έπιασε με τη μια και όλα πήγαν καλά 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lina1989 είπε:

@Ε.Γ.Α. Για πες ναι πριν την περίοδο;;; εμένα ήρθε ροζ 5 μέρες πριν 

Στην πρώτη και στη δευτερη εγκυμοσυνη που ήταν επιτυχής είχα ροζ εμφυτευση την ημέρα που περίμενα περίοδο. Στην τρίτη που ήταν βιοχημικη δεν είχα αίμα εμφυτευσης και στην τρίτη που ήταν πάλι βιοχημικη ειχα ροζ υγρα 6 μερες πριν την περιοδο.αυτό με είχε προβληματισει και είχα κάνει τεστ προωρης ανίχνευσης. Σου εύχομαι κι εσένα να είναι εμφυτευση  (αυτό πιστεύω άλλωστε ) και όλα να πάνε τέλεια! !!!!☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κορίτσια βοήθεια! Θυμάστε χθες που σας έστειλα τα δύο τεστάκια ωορρηξίας, που το χθεσινό ήταν πιο αχνό από το προχθεσινό; Μαντέψτε! Το σημερινό έχει μια γραμμή που ίιιιισα που φαίνεται! Πιο αχνή κι απ'την αχνή!

Ακούω γνώμες! Έκανα ωορρηξία τόσο νωρίς; Θα κάνω αργότερα; Δεν θα κάνω καθόλου;

Έτυχε αυτό σε καμία;

ΥΓ. Αρνούμαι να πτοηθώ!!!

Αχχχ τα ίδια πέρασα κι εγώ αυτόν τον μήνα! Δεν είδα θετικό τεστ... Καμιά φορά παρατείνεται η ωορρηξία οπότε συνέχισε για δύο τρεις μέρες ακόμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ θεωρωω εμφύτευση είναι. Από την 1η στιγμή.... Αύριο πήγαινε κάνε μια χοριακη. ❤️??

@Starrrμου, μακάρι από το στόμα σου και στου Θεού τ αυτί ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Στην πρώτη και στη δευτερη εγκυμοσυνη που ήταν επιτυχής είχα ροζ εμφυτευση την ημέρα που περίμενα περίοδο. Στην τρίτη που ήταν βιοχημικη δεν είχα αίμα εμφυτευσης και στην τρίτη που ήταν πάλι βιοχημικη ειχα ροζ υγρα 6 μερες πριν την περιοδο.αυτό με είχε προβληματισει και είχα κάνει τεστ προωρης ανίχνευσης. Σου εύχομαι κι εσένα να είναι εμφυτευση  (αυτό πιστεύω άλλωστε ) και όλα να πάνε τέλεια! !!!!☺☺

Μακάρι το θέλω πάρα πολύ ??❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!! Εγώ περιμένω σήμερα ή αύριο κ μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα σύμπτωμα !!! Η θερμοκρασία μου είναι σταθερή εδώ κ δυο μέρες 36,6 ( η σημερινή είναι με 2-3 ώρες ύπνου ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Πλέον δεν ξέρω τι μου γίνεται. Τον Οκτώβρη μου ήρθε η περίοδος στις 54 μέρες. Εδώ και ένα και βάλε χρόνο από 23-24 μέρες άρχισε σταδιακά να μεγαλώνει ο κύκλος με μεγαλύτερο τις 54 μέρες. Τον Νοέμβρη ήρθε στις 19 μέρες. Τα έχω χαμένα. Γι' αυτό μιλάω συχνά για εμμηνόπαυση, όχι χωρίς λόγο. Η ηλικία μου το μαρτυράει. Δεν έχω ψευδαισθήσεις. Και γι' αυτό αναρωτιέμαι πολλές φορές τι γυρεύω εδώ και γράφω διάφορα. Τι δουλειά έχω εγώ εδώ να μιλάω για τυχερούς μήνες βρε κορίτσια μου. Εσείς ναι, να μιλάτε και να πιστεύετε σε αυτό... και θα έρθει!!! Καλή τύχη σε όλες σας κορίτσια μου καλά!!!

Καλημερα νιωθω οτι εχεις πεσει πολυ ψυχολογικά, εισαι εδω κ γραφεις γιατι εχεις την αναγκη να πιστεψεις να μοιραστεις να προσπαθησεις για αυτα που θελεις κ να περνεις κ να δινεις ελπιδα.Ο γιατρος σου τι σου λεει εκανες εξετασεις; Κ εγω πεφτω, πολλες φορες μου φαίνεται απίστευτο να μεινω εγκυος μετα απο 8 χρονια αποτυχιας αλλα ελπιζω.Προσπαθησε γιαυτο που θελεις. Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να τα καταφερεις εξάλλου εισαι η ΓΟΥΡΛΟΥ μας! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα περιμένουμε νέα σου σήμερα .. ευχαριστα!!

Καλημερααα θα πάω τ Απόγευμα που θα σχολασω κατευθείαν για χοριακη να μαι σηγουρη σ ευχαριστώ πολύ ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Πλέον δεν ξέρω τι μου γίνεται. Τον Οκτώβρη μου ήρθε η περίοδος στις 54 μέρες. Εδώ και ένα και βάλε χρόνο από 23-24 μέρες άρχισε σταδιακά να μεγαλώνει ο κύκλος με μεγαλύτερο τις 54 μέρες. Τον Νοέμβρη ήρθε στις 19 μέρες. Τα έχω χαμένα. Γι' αυτό μιλάω συχνά για εμμηνόπαυση, όχι χωρίς λόγο. Η ηλικία μου το μαρτυράει. Δεν έχω ψευδαισθήσεις. Και γι' αυτό αναρωτιέμαι πολλές φορές τι γυρεύω εδώ και γράφω διάφορα. Τι δουλειά έχω εγώ εδώ να μιλάω για τυχερούς μήνες βρε κορίτσια μου. Εσείς ναι, να μιλάτε και να πιστεύετε σε αυτό... και θα έρθει!!! Καλή τύχη σε όλες σας κορίτσια μου καλά!!!

Να μην απελπίζεσαι ομορφη μου!Ο,τι γινεται, γίνεται για κάποιο λόγο...Να μιλήσεις στο γιατρό σου, ίσως χρειαστεί να δείτε και άλλες εναλλακτικές.Αν πάλι δεν τα καταφέρεις να πραγματοποίησεις το όνειρο σου, κοίτα τι άλλο έχει η ζωή για σενα!Επικεντρώσου στη σχέση με τον άντρα σου, τους φίλους σου και ζήσε όσο καλύτερα μπορείς. Εκμεταλλεύσου (σε εισαγωγικά) την ελευθερία ( σε εισαγωγικά πάλι) του να μην έχεις τηνευθύνη ενός παιδιού και κάνε ταξίδια, βόλτες εκδρομές.Ξέρω καλά ότι η ευτυχία ενός παιδιού δεν μπορεί να συγκριθεί με κάτι άλλο αλλά κοιτάμε τι έχουμε καθέ φορά και έτσι προχωράμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Να ευχηθώ στα κοριτσάκια που περιμένουν να μην έρθει η περίοδος και να είναι εγκυούλες! Καλές επιτυχίες κορίτσια μου ?εύχομαι να κλείσει ο Νοέμβρης και με άλλα θετικά νέα.

Να πω στο κορίτσι μας @paradisebird να μην στεναχωριέσαι, και θα σου έλεγα με όλη μου την αγάπη να μην αφήνεις το χρόνο να περνά. Πήγαινε σε έναν καλό γιατρό να σε δει και να συζητήσετε τις επιλογές σας! 

Μανούλα θα γίνεις, με τον έναν ή τον άλλον τρόπο, αρκεί να το πιστέψεις!

Φιλάκια σε όλη την παρέα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Κορίτσια ,ειμαι ξαπλα...Πριν λιγες μέρες μ αγκαλιασε σφιχτά ο αντρας μ κ ενιωσα ενα πονο στο στηθος.Οσο περναν οι μερες ποναει κ περισσότερο.Λετε να εσπασα κανα πλευρο;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημέρα! Κορίτσια ,ειμαι ξαπλα...Πριν λιγες μέρες μ αγκαλιασε σφιχτά ο αντρας μ κ ενιωσα ενα πονο στο στηθος.Οσο περναν οι μερες ποναει κ περισσότερο.Λετε να εσπασα κανα πλευρο;?

Αν είχες σπάσει θα πονουσες εξ αρχής και πολύ... Ίσως κάποια θλάση. Μην σηκώνεις πράγματα και ξεκουρασου. Αν σε επιβαρύνει και άλλο κάνε μια ακτινογραφία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Αν είχες σπάσει θα πονουσες εξ αρχής και πολύ... Ίσως κάποια θλάση. Μην σηκώνεις πράγματα και ξεκουρασου. Αν σε επιβαρύνει και άλλο κάνε μια ακτινογραφία... 

Σε ευχαριστώ πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα κ της δεύτερης χωριακης κ απο 25 πήγε 140! Ο γιατρος θα με δει την αλλη Πέμπτη! Κορτας μου πως πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Twinkl είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα κ της δεύτερης χωριακης κ απο 25 πήγε 140! Ο γιατρος θα με δει την αλλη Πέμπτη! Κορτας μου πως πας;

Πότε ήταν η πρώτη σου χοριακη.? Ανέβηκε πολύ μπράβο σου.... Αντε να δεις κ τον υπέρηχο.... Και στις υπόλοιπες με το καλό.. ?❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...