Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σήμερα θα μαγειρέψω....


paradisebird

Recommended Posts

Σήμερα φάγαμε γεμιστά χωρίς κιμά. Αύριο μάλλον θα φτιάξω μια ομελέτα γιατί θα γυρίσω μετά τις τρεις από το σχολείο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα φασολάκια σήμερα δεν πήγαν καλά, ο σύζυγος τσίνησε άσχημα και τα μισά πετάχτηκαν στον κάδο! Ντροπή και κρίμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Τα φασολάκια σήμερα δεν πήγαν καλά, ο σύζυγος τσίνησε άσχημα και τα μισά πετάχτηκαν στον κάδο! Ντροπή και κρίμα!

Γιατίιιι;; δεν του αρέσουν τα φασολάκια;;;

Του έχεις πει για τα παιδάκια που τρώνε απο τα σκουπίδια;;; (όπως κάνουμε στα παιδιά μας...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Τα φασολάκια σήμερα δεν πήγαν καλά, ο σύζυγος τσίνησε άσχημα και τα μισά πετάχτηκαν στον κάδο! Ντροπή και κρίμα!

ναι πολλοι εχουν θεμα με τα φασολακια δυστυχως ... ε ενταξει δεν ειναι κ το καλυτερο φαγητο αλλα πρεπει να το τρωμε κ αυτο ! ειναι κ ευκολο στο μαγειρεμα ! γιατι δεν του εκανες κ τιποτα "συνοδευτικο" να τον ξεγελασεις ..? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜΑΡΑΚΙ  μόνο τα κρεατικά του αρέσουν γιαυτό ανέβασε τρανσαμινάσες ορού και κάνει διατροφή χαμηλή σε λιπαρά από διατροφολόγο!

@mellenaki το μόνο που μπορεί να τον "ξεγελάσει" είναι κανένας γύρος δίπλα! Θα πετάξει τα φασολάκια και θα φάει τον γύρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Άντρας παιδί μου....

Και ο δικός μου λατρεύει τα μπριζόλες, αλλά ευτυχώς τρώει και τα υπόλοιπα φαγητά.

Μου λέει προχθές "πότε πέφτει το Πάσχα;", γιατί τον ρωτάω και απαντάει "για να φάμε κοκορέτσι...". Κάτσε καλέ μου, τα Χριστούγεννα δεν ήρθαν ακόμα! Και δλδ κάνεις την διατροφή να ρίξεις τις τρανσαμινάσες για να έχεις τον καημό πότε θα έρθει το Πάσχα να σπάσεις τα κοντέρ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Τα φασολάκια σήμερα δεν πήγαν καλά, ο σύζυγος τσίνησε άσχημα και τα μισά πετάχτηκαν στον κάδο! Ντροπή και κρίμα!

Κρίμα, πράγματι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ωραία φαγάκια κορίτσια!!Εγώ θα κάνω γεμιστές πιπεριές φλωρίνης!!!

αα τελεια ! δεν τις εχω κανει ποτε, σαν να κανεις γεμιστα δηλαδη ? απλα βαζεις μονο πιπεριες φλωρινης ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mellenaki είπε:

αα τελεια ! δεν τις εχω κανει ποτε, σαν να κανεις γεμιστα δηλαδη ? απλα βαζεις μονο πιπεριες φλωρινης ?

Nαι όπως το λες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Γεια σας εγω σε λιγω παω να φτιαξω κλασικο ρολο με αυγα μεσα της γιαγιας κ πατατουλες.

Αααα έχω καιρό να φάω!!!Το φτιάχνει η πεθερά μου αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Στο ρολό του κιμά, βάζετε τα υλικά που βάζουμε στα μπιφτέκια;

 

Εγω ναι το μονο που αλλαζει ειναι οτι στο ρολο βαζω φρυγανια για σφίγγει λιγο καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Σήμερα μπριζόλες με πατάτες φούρνου, αύριο κανελόνια με κιμά και Κυριακή γαρίδες με ρύζι!

Φοβερο το μενου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εχετε ιδεες για σουπες? Γιατι δεν φτιαχνω συχνα κ θελω να τις ενταξω στη διατροφη μας οπωσδηποτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Κορίτσια εχετε ιδεες για σουπες? Γιατι δεν φτιαχνω συχνα κ θελω να τις ενταξω στη διατροφη μας οπωσδηποτε.

Εμένα μ άρεσουν οι κλασσικές!!Με μοσχάρι ή κοτόπουλο ή ψαράκι πατάτα,καρότο,σέλινο,1 ολόκληρο κρεμμύδι!!Σπάνια θα φτιάξω σούπα με νοοντλς!!Μπορείς κ μανιταρόσουπα,χορτόσουπα κ μινεστρόνε που έχει μέσα λαχανικά κ κοφτό μακαρονάκι!!!Υπάρχουν κ οι βελουτέ όπως με κολοκύθα κ ξινή κρέμα αλλά σαν υφές εγώ δν τις προτιμώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Εμένα μ άρεσουν οι κλασσικές!!Με μοσχάρι ή κοτόπουλο ή ψαράκι πατάτα,καρότο,σέλινο,1 ολόκληρο κρεμμύδι!!Σπάνια θα φτιάξω σούπα με νοοντλς!!Μπορείς κ μανιταρόσουπα,χορτόσουπα κ μινεστρόνε που έχει μέσα λαχανικά κ κοφτό μακαρονάκι!!!Υπάρχουν κ οι βελουτέ όπως με κολοκύθα κ ξινή κρέμα αλλά σαν υφές εγώ δν τις προτιμώ!!!

Ευχαριστω πολλες επιλογες θα ξεκινησω απο αυριο!!εγω μονο κοτοσουπα εφτιαχνα χιχιΧιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...