Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμβουλές πριν την εξωσωματικη


Guest

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!Τι μπορεί να κάνει κανείς πρίν μπεί στην διαδικασία της εξωσωματικής ,εκτός από το να μην έχει αγχος;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Τι μπορεί να κάνει κανείς πρίν μπεί στην διαδικασία της εξωσωματικής ,εκτός από το να μην έχει αγχος;;

Καλησπερα Χρυσαφω και με το καλο.

Εγω προσωπικα δεν αλλαξα τιποτα στη ζωη μου οσες φορες εκανα, παρα μονο μειωνα το καπνισμα. Κατα τα αλλα συνεχιζα τη ζωη μου κανονικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου. Το όλο θέμα της τεκνοποίησης εγείρει κπ άγχος από ρ πρωτο μήνα κιόλας προσπαθειών.

Δυστυχώς μαγικά κ κόλπα π θα σ εγγυηθούν την επιτυχία δ υπάρχουν.

Κατά τη γνώμη μ θα σ πω 2 3 πράγματα. Πρώτον να χεις καλό γιατρό π θα σε καθοδηγήσει κατάλληλα. Δεύτερον πάρε βιταμίνες για να ενισχύσεις την ποιότητα των ωαρίων σου, πάντα με τη σύμφωνη γνώμη τ γιατρου βέβαια, προσωπικά συνιστώ τις pregnacare conception ανεπιφύλακτα. Τρίτον κ κυριότερο καλή κ δυνατή ψυχολογία. Δεν έχω μπει στη διαδικασία της εξωσωματικης καθώς έμεινα έγκυος τ μήνα π πέρασα Επιτροπή κ περίμενα την περίοδο μ για να ξεκινήσω. Θυμάμαι όμως ρα λόγια τ εξωσωματικου όταν μιλήσαμε για τ πρωτόκολλο κ τη διαδικασία. Μου είπε έχεις δυνατή ψυχολογία θα τα πας καλά. Να μπεις μέσα κ να πεις στον εαυτό σου ήρθα εδώ για να φύγω με τ μωρο μου. 

Καλή τύχη σε όλη τη διαδικασία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/10/2018 at 12:27 ΠΜ, ο/η Diwni είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Το όλο θέμα της τεκνοποίησης εγείρει κπ άγχος από ρ πρωτο μήνα κιόλας προσπαθειών.

Δυστυχώς μαγικά κ κόλπα π θα σ εγγυηθούν την επιτυχία δ υπάρχουν.

Κατά τη γνώμη μ θα σ πω 2 3 πράγματα. Πρώτον να χεις καλό γιατρό π θα σε καθοδηγήσει κατάλληλα. Δεύτερον πάρε βιταμίνες για να ενισχύσεις την ποιότητα των ωαρίων σου, πάντα με τη σύμφωνη γνώμη τ γιατρου βέβαια, προσωπικά συνιστώ τις pregnacare conception ανεπιφύλακτα. Τρίτον κ κυριότερο καλή κ δυνατή ψυχολογία. Δεν έχω μπει στη διαδικασία της εξωσωματικης καθώς έμεινα έγκυος τ μήνα π πέρασα Επιτροπή κ περίμενα την περίοδο μ για να ξεκινήσω. Θυμάμαι όμως ρα λόγια τ εξωσωματικου όταν μιλήσαμε για τ πρωτόκολλο κ τη διαδικασία. Μου είπε έχεις δυνατή ψυχολογία θα τα πας καλά. Να μπεις μέσα κ να πεις στον εαυτό σου ήρθα εδώ για να φύγω με τ μωρο μου. 

Καλή τύχη σε όλη τη διαδικασία!

 

..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω Ευχαριστώ κορίτσι Μου! Εγώ ρώτησα την ξαδέρφη μ π ειναι φαρμακοποιός κ μου τις πρότεινε. Αλλά έκανα ένα τηλ στο γιατρο μ κ μ είπε παρτες οπότε κ τις πήρα. Δε γράφονται οι συγκεκριμένες. Είναι σύμπλεγμα βιταμινών κ πωλούνται στα φαρμακεία. Εγώ τις παρήγγειλα ηλεκτρονικά γτ τις βρήκα πιο φθηνά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@Χρυσάφω Ευχαριστώ κορίτσι Μου! Εγώ ρώτησα την ξαδέρφη μ π ειναι φαρμακοποιός κ μου τις πρότεινε. Αλλά έκανα ένα τηλ στο γιατρο μ κ μ είπε παρτες οπότε κ τις πήρα. Δε γράφονται οι συγκεκριμένες. Είναι σύμπλεγμα βιταμινών κ πωλούνται στα φαρμακεία. Εγώ τις παρήγγειλα ηλεκτρονικά γτ τις βρήκα πιο φθηνά. 

Ευχαριστω πολυ!!Θα ρωτησω τον γιατρο μου !Πιστευω να βοηθανε!Ειχα παρει τα inofert combi.Κι αυτα ειχαν καλα αποτελεσματα...Δηλαδη βοηθουσαν στο να εχω ωορρηξια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η nikona είπε:

Καλησπερα Χρυσαφω και με το καλο.

Εγω προσωπικα δεν αλλαξα τιποτα στη ζωη μου οσες φορες εκανα, παρα μονο μειωνα το καπνισμα. Κατα τα αλλα συνεχιζα τη ζωη μου κανονικα. 

Νικονα οταν λες μειωνες το καπνισμα κατα ποσο;Και εγω προσπαθω να το κοψω αλλα δεν μπορωωωω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Νικονα οταν λες μειωνες το καπνισμα κατα ποσο;Και εγω προσπαθω να το κοψω αλλα δεν μπορωωωω ?

Castrop μου καπνιζα γυρω στα δεκαπεντε τσιγαρα κ στις εξωσωματικες προσπαθουσα να μεινω στα 5-6. Απο την ετ κ μετα ομως το εκοβα εντελως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/10/2018 at 7:03 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Castrop μου καπνιζα γυρω στα δεκαπεντε τσιγαρα κ στις εξωσωματικες προσπαθουσα να μεινω στα 5-6. Απο την ετ κ μετα ομως το εκοβα εντελως. 

Ax

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Castrop μου καπνιζα γυρω στα δεκαπεντε τσιγαρα κ στις εξωσωματικες προσπαθουσα να μεινω στα 5-6. Απο την ετ κ μετα ομως το εκοβα εντελως. 

Kai twra??Kapnizeis???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Castrop rauxel είπε:

Kai twra??Kapnizeis???

Οχι, δεν καπνιζω. Τελευταιο μου τσιγαρο ηταν το πρωι πριν την εμβρυομεταφορά 16/7

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Axx κι εγω φανατικη καπνιστρια,....Πως να το ελαττωσουμε...Κοριτσι μου ,εσυ εχεις παιδακι;;;

Ναι, δυστυχως ειναι εξαρτηση το τσιγάρο.

Ειμαι στον τεταρτο μηνα της εγκυμοσυνης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/10/2018 at 9:40 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Ναι, δυστυχως ειναι εξαρτηση το τσιγάρο.

Ειμαι στον τεταρτο μηνα της εγκυμοσυνης. 

Μπραβο κοριτσι μου!Με το καλο!Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/10/2018 at 11:56 ΠΜ, ο/η Diwni είπε:

@Χρυσάφω Ευχαριστώ κορίτσι Μου! Εγώ ρώτησα την ξαδέρφη μ π ειναι φαρμακοποιός κ μου τις πρότεινε. Αλλά έκανα ένα τηλ στο γιατρο μ κ μ είπε παρτες οπότε κ τις πήρα. Δε γράφονται οι συγκεκριμένες. Είναι σύμπλεγμα βιταμινών κ πωλούνται στα φαρμακεία. Εγώ τις παρήγγειλα ηλεκτρονικά γτ τις βρήκα πιο φθηνά. 

κ για οσες εχουν πολυκυστικες?? ξερεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@antzy9 κορίτσι μ δ ξέρω. Από ότι ακούω συνήθως οι γιατροί δίνουν τα ινοφερτ τα οποία βοηθούν στην ωορηξια κ κάπως στρώνουν τ κύκλο άλλα είναι σύμπλεγμα βιταμινών κ όχι κπ φάρμακο π θα λύσει τυχόν πρόβλημα με μεγάλους κύκλους κτλ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...