Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ρούχα εγκυμοσύνης


Recommended Posts

καλησπέρα,

είμαι στον δεύτερο μήνα της εγκυμοσύνης και αναρωτιέμαι αν κατά τον τρίτο μήνα θα χρειαστώ καινούρια ρούχα.  Γενικά έχω πολύ λεπτή μέση και τώρα βλέπω ότι ακόμα και οι φόρμες μου με πιέζουν γιατί η κοιλιά μου πρήζεται. Αν πρηστεί κι άλλο τι θα μπορούσα να βάλω τώρα που έρχεται χειμώνας; Γιατί είναι νωρίς ακόμα για να πάρω ρούχα εγκυμοσύνης. Μπλούζες και φορέματα έχω πιο φαρδιά αλλά αφού έχει κρύο πρέπει να φοράω και καλσόν ή παντελόνι, αξίζει όμως να ξοδέψω χρήματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Εγώ από τον 2ο μήνα είχα αυτό που έχεις και συ. Πρήξιμο και σα να άνοιξε η μέση και η περιφέρεια μου. Συνήθως αυτό λένε γίνεται τόσο γρήγορα όταν έχεις...κοριτσάκι!!! Σε μένα βγήκε πάντως και τώρα έχω μια μπεμπου 3.5 μηνών!

Όσο για τα ρούχα, εγώ ξεκίνησα να παίρνω παντελόνια εγκυμοσύνης από τον 3ο μήνα γιατί πολύ απλά αν δεν έπαιρνα θα έπρεπε να κυκλοφορώ ξεβρακωτη! Χαχαχα! 

Μπορείς να βρεις πολύ φτηνά ρούχα εγκυμοσύνης. Εγώ πάνω από 20ευρω δεν έδωσα για παντελονι. Πήρα 5 σύνολο και την έβγαλα με αυτά. Καλό θα είναι να πάρεις κανένα. Σίγουρα θα σου χρειαστούν. Δεν κάνει να σε στριμωχνουν τα παντελόνια που θα φοράς. Πρέπει να είσαι άνετη. Σε μένα μετά το μεσημέρι φουσκωνε ακόμη πιο πολύ η κοιλιά οπότε δεν με έπαιρνε να φοράω τσιμα τσιμα τα παντελόνια. 

Σου εύχομαι μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ επικαιρο θεμα. Ειμαι στην αρχη του 3ου μηνα. Σημερα πηγα πηρα απο μαγαζια αλυσιδας (τα γνωστα που ξερουμε ολες) 3 κολαν. Θα τα συνδυαζω με μακριες μπλουζες που εχω και θα βγαλω πιστευω αρκετους μηνες. Εμενα με βολευουν για τωρα τα κολαν, αφου ειναι πολυ ελαστικα στην κοιλια. Προς τον 4ο-5ο λεω να παω να παρω και κολαν εγκυμοσυνης. Γενικα οπως καταλαβες εμενα με βολευουν τα κολαν χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειχα παρει απλα κολαν απ την λαικη χαμηλακαβαλα που δεν πιεζαν πουθενα.Ειχα παρει και μια ζωνη εγκυμοσυνης και ηταν η κοιλια μαζεμενη.Και 2 τζιν απο γνωστη αλυσιδα.Τα οποια στην τελικη με βολεψαν πιο πολυ στον θηλασμο γιατι τα φορουσα,ηταν καλυμμενη ολη η κοιλια σηκωνα μπλουζα και δεν φαινομουν γυμνη πουθενα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι! 

Και εγώ έτσι από τον δεύτερο είχα θέμα πρήστηκα και τα παντελόνια ήταν τσιτα! Ασε πάλι καλά που ήταν καλοκαίρι και φορούσα φορέματα και παντελόνες με λάστιχο! Εγω βέβαια έχω αγόρι!Αλλά τώρα για χειμώνα πάρε μόνο παντελόνια εγκυμοσύνης, εγώ αποτα Η&Μ πήρα. Μπλούζες δεν χρειάζεσαι ακόμα. Εγώ είναι στον 6 και ακόμα να φανταστείς με χωράνε μπλούζες που φορύσα προ εγκυμοσύνης, έχω πάρει βέβαι εγκυμοσύνης, αλλά θα σε συμβούλευα να κάνεις αγορες με μετρο. Αγορασε πχ 2 παντελόνια εγκυμοσυνης και δες ποιες μπλουζες που εχεις σε χωράνε, λογικά όλα σε χωράνε είσαι ακόμα στο δεύτερο, και πάρε σταδιακα αν χρειάζεσαι κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ σας ευχαριστώ πολύ όλες ! έχω να πω ότι γέλασα πολύ με το Vayaki και τα κολάν...! Επίσης πολύ έξυπνο αυτό που πρότεινε η Βούλα με το θηλασμο!  θα ακολουθήσω τις συμβουλές σας (θα δοκιμάσω και την εκδοχή με το παντελόνι και με το κολάν) γιατί όντως μετά το μεσημέρι τουμπανιάζω. Αν είμαι σπίτι δεν έχω πρόβλημα γιατί οι πυτζάμες είναι άνετες αλλά αν θέλω να βγω έξω δε παλεύεται. Τέλος, εγώ θα ήθελα να είναι κορίτσι αλλά αν είναι γιος ελπίζω να μη το ακούει και παρεξηγηθεί έτσι κι αλλιώς το ίδιο θα τον αγαπώ! :) Και πάλι σας ευχαριστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lambo είπε:

Αχ σας ευχαριστώ πολύ όλες ! έχω να πω ότι γέλασα πολύ με το Vayaki και τα κολάν...! Επίσης πολύ έξυπνο αυτό που πρότεινε η Βούλα με το θηλασμο!  θα ακολουθήσω τις συμβουλές σας (θα δοκιμάσω και την εκδοχή με το παντελόνι και με το κολάν) γιατί όντως μετά το μεσημέρι τουμπανιάζω. Αν είμαι σπίτι δεν έχω πρόβλημα γιατί οι πυτζάμες είναι άνετες αλλά αν θέλω να βγω έξω δε παλεύεται. Τέλος, εγώ θα ήθελα να είναι κορίτσι αλλά αν είναι γιος ελπίζω να μη το ακούει και παρεξηγηθεί έτσι κι αλλιώς το ίδιο θα τον αγαπώ! :) Και πάλι σας ευχαριστώ! 

χαχαχα ακριβως τα ιδια σκεφτομαι για αγορι και κοριτσι. Εγω μια ζωη με κοριτσι με φανταζομουν για αρχη... μου ερχεται πιο οικεια εικονα δεν ξερω... αλλα εννοειται οτι θα τρελαθουμε....ο,τι και να ειναι το μωρο μας. Αντε να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια Εγώ περιμένω τ 2ο μωράκι μ κ έχω πρηστει πολύ πιο γρήγορα από ότι στο πρώτο. Παρόλα αυτά κ γω φοράω κολάν με μπλουζοφορεματα που είχα κ προ εγκυμοσύνης. Επίσης τα φοράω με μακριές πουκάμισες οι οποίες με βόλεψαν κ8 για τ θηλασμο. Στο πρώτο παντελόνι εγκυμοσύνης πήρα στον 6ο μήνα. Ααα είχα πάρει κ 2 παντελόνια εται νωρίς από γνωστές αλυσίδες ελαστικά με λάστιχο στη μέση Χωρίς κουμπιά τα οποία τα φοράω κ όλο τ υπόλοιπο καιρό πλέον. Μπλούζα εγκυμοσύνης δ πήρα καμία. Φορούσα κανονικα τις δικές μου μιας π δ συνηθίζω να φοραω κολλητά ρούχα ούτως ή άλλως. Κ τα φορεματα βολεύουν πολύ. Μην πάρετε καλσόν εγκυμοσύνης που είναι πανάκριβα. Κανα 2 από κατάστημα εσωρούχων σε πιο μεγάλο νούμερο κ θα είστε μια χαρα. 

Με τ Καλό τα μωράκια Σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ωραία ειναι αυτα τα θέματα. Εγω νομιζω οτι το σωμα της καθε κοπελας ειναι διαφορετικό. Αν νοιώθεις οτι πιεζεσαι καλο ειναι να παρεις οσο νωρις κ αν ειναι λαμβανοντας παντα υπόψιν οτι τους μεγαλους σου μηνες θα ειναι χειμώνας-άνοιξη (αν κανω σωστα μαθηματικά) . Προσωπικά αγορασα 2 τζιν απ τον 2ο-3ο μηνα γτ με πιεζαν οταν καθόμουν κ ομως ειχα γιο! Οποτε μάλλον δεν ισχυει αυτο για το πρήξιμο αχαχαχα. Επισης εμενα τουλάχιστον παροτι είχα πολυ μικρή κοιλια κ πηρα μολις 6 κιλα να πω οτι στον 9ο δεν μου εκανε κανενα απ τα παντελόνια εγκυμοσύνης Που ειχα στην κοιλιά εκει ισως ηθελα κ ενα νούμερο μεγαλύτερο.

 

Κοριτσάκια κ εγω με κορη με περίμενα κ ηρθε ο γιος και δεν τον αλλάζω με τιποτα! Οτι σου ερθει μετα αυτο θες! Φιλιά και καλα ψωνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...