Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρόπολη και βασιλικός πολτός


Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει κάποια από εσάς πρόπολη ή βασιλικό πολτό; Σκέφτομαι να δοκιμάσω κάποιο από αυτά επειδή διάβασα πως περιέχουν βιταμίνες και ιχνοστοιχεία που είναι πολύτιμα για τον οργανισμό. Εγώ το θέλω περισσότερο για τόνωση και ανοσοποιητικό. Έχετε εμπειρίες, δοκιμάσατε και αν ναι είδατε κάποια οφέλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ήθελα τις γνώμες σας. Στο διαδίκτυο γράφει διάφορα. Άλλο είναι να μάθεις κάτι από προσωπικές εμπειρίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/10/2018 at 8:21 ΜΜ, ο/η paradisebird είπε:

Έχει δοκιμάσει κάποια από εσάς πρόπολη ή βασιλικό πολτό; Σκέφτομαι να δοκιμάσω κάποιο από αυτά επειδή διάβασα πως περιέχουν βιταμίνες και ιχνοστοιχεία που είναι πολύτιμα για τον οργανισμό. Εγώ το θέλω περισσότερο για τόνωση και ανοσοποιητικό. Έχετε εμπειρίες, δοκιμάσατε και αν ναι είδατε κάποια οφέλη;

Kαλημέρα κορίτσι μου!!Βασιλικό πόλτο έτρωγα για 1 μήνα αλλά δν είδα κάτι το διαφορετικό!!Ισως ήθελε παραπάνω διάστημα?Για την πρόπολη έχω ακούσει πολύ καλά ειδικά για τν χειμώνα κ πρόληψη απο ιώσεις!!Καλά είναι αυτά αν είναι εύκολο να τα αγοράσεις απο παραγωγό γτ του φαρμακείου δν είναι τόσο ποιοτικά σε σχέση με την τιμή τους που είναι εξίσου ακριβούτσικα!!Εγώ καμιά φορά αν νιώθω λίγο τσαλακωμένη κ έτοιμη για ίωση πίνω αναβράζον βιταμίνη c μαζί με εχινάκεια κ κάνουν δουλίτσα!!Επίσης με το φυλικό οξύ που έπινα είδα διαφορά σε μαλλιά κ νύχια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η marillia είπε:

Kαλημέρα κορίτσι μου!!Βασιλικό πόλτο έτρωγα για 1 μήνα αλλά δν είδα κάτι το διαφορετικό!!Ισως ήθελε παραπάνω διάστημα?Για την πρόπολη έχω ακούσει πολύ καλά ειδικά για τν χειμώνα κ πρόληψη απο ιώσεις!!Καλά είναι αυτά αν είναι εύκολο να τα αγοράσεις απο παραγωγό γτ του φαρμακείου δν είναι τόσο ποιοτικά σε σχέση με την τιμή τους που είναι εξίσου ακριβούτσικα!!Εγώ καμιά φορά αν νιώθω λίγο τσαλακωμένη κ έτοιμη για ίωση πίνω αναβράζον βιταμίνη c μαζί με εχινάκεια κ κάνουν δουλίτσα!!Επίσης με το φυλικό οξύ που έπινα είδα διαφορά σε μαλλιά κ νύχια!!

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Για την πρόπολη άκουσα κι εγώ από δυο συναδέλφισσες. Όσο για την εχινάκεια έπινα παλιά κι εγώ. Θέλει προσοχή όμως. Δεν κάνει να την παίρνεις για μεγάλο χρονικό διάστημα γιατί μπορεί να γίνει τοξική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικοτερα θελει προσοχη σε ολα αν εχετε καποιο θεμα υγειας.Εγω πχ που εχω χασιμοτο δεν κανει να παιρνω εχινακεια.Ειχα αγορασει και το συμπληρωμα και ευτυχως με εκοψε και ρωτησα πρωτα την γιατρο μου...Η προπολη ειναι παρα πολυ καλη.Χρησιμοποιω βαμμα γενικα το χειμωνα για προληψη και αν ψιλοαρρωστησω αυξανω λιγακι την δοση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/10/2018 at 9:18 ΜΜ, ο/η paradisebird είπε:

Θα ήθελα τις γνώμες σας. Στο διαδίκτυο γράφει διάφορα. Άλλο είναι να μάθεις κάτι από προσωπικές εμπειρίες.

Πάντως κ εδώ μέσα διαδίκτυο είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Πάντως κ εδώ μέσα διαδίκτυο είναι.

Ναι, διαδίκτυο είναι. Με τη διαφορά πως ζήτησα εμπειρίες και γνώμες από κορίτσια που τα δοκίμασαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/10/2018 at 8:59 ΠΜ, ο/η marillia είπε:

Kαλημέρα κορίτσι μου!!Βασιλικό πόλτο έτρωγα για 1 μήνα αλλά δν είδα κάτι το διαφορετικό!!Ισως ήθελε παραπάνω διάστημα?Για την πρόπολη έχω ακούσει πολύ καλά ειδικά για τν χειμώνα κ πρόληψη απο ιώσεις!!Καλά είναι αυτά αν είναι εύκολο να τα αγοράσεις απο παραγωγό γτ του φαρμακείου δν είναι τόσο ποιοτικά σε σχέση με την τιμή τους που είναι εξίσου ακριβούτσικα!!Εγώ καμιά φορά αν νιώθω λίγο τσαλακωμένη κ έτοιμη για ίωση πίνω αναβράζον βιταμίνη c μαζί με εχινάκεια κ κάνουν δουλίτσα!!Επίσης με το φυλικό οξύ που έπινα είδα διαφορά σε μαλλιά κ νύχια!!

Δεν γνωρίζω κάποιον παραγωγό. Υπάρχουν όμως και σε καταστήματα με βιολογικά προϊόντα. Φαντάζομαι πως θα είναι και αυτά καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Δεν γνωρίζω κάποιον παραγωγό. Υπάρχουν όμως και σε καταστήματα με βιολογικά προϊόντα. Φαντάζομαι πως θα είναι και αυτά καλά...

Θέλω να πιστεύω θα είναι καλά!!Οχι ότι παθαίνεις κάτι αλλά να είναι ποιοτικά κ να κάνουν όντως δουλίτσα!!Νομίζω καλύτερα εκεί απο φαρμακείο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/10/2018 at 11:19 ΜΜ, ο/η vula είπε:

Γενικοτερα θελει προσοχη σε ολα αν εχετε καποιο θεμα υγειας.Εγω πχ που εχω χασιμοτο δεν κανει να παιρνω εχινακεια.Ειχα αγορασει και το συμπληρωμα και ευτυχως με εκοψε και ρωτησα πρωτα την γιατρο μου...Η προπολη ειναι παρα πολυ καλη.Χρησιμοποιω βαμμα γενικα το χειμωνα για προληψη και αν ψιλοαρρωστησω αυξανω λιγακι την δοση.

Συμφωνώ!!Πάντα να ρωτάμε τον γιατρό μας πριν καταναλώσουμε κάτι!!Και βιταμίνες απλές να είναι ακόμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...