Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω να γίνω μαμά!!!


Σταυρι

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια πριν έξι μήνες έκανα εγχείρηση ενδωμητριωσης και πριν ένα μηνα ξεκινήσαμε προσπάθεια αλλά τελικά αδιαθετησα και απογοητευτικά. Ήθελα να σας ρωτήσω αν έκανε καμία τέτοια επεμβαση και μετα απο πόσο καιρό έμεινε έγκυος??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρι έκανες κανονική εγχειριση με μαχαίρι η λαμπαροσκοπιση ?

Σε ρωτάω γιατί από όσα έχω ακουση η ενδομητριωση είναι καλύτερα να γίνεται λαμπαροσκοπικα......εάν ξέρεις κάτι άλλο θα ήθελα να το μοιραστούμε.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Stafilenia είπε:

Σταυρι έκανες κανονική εγχειριση με μαχαίρι η λαμπαροσκοπιση ?

Σε ρωτάω γιατί από όσα έχω ακουση η ενδομητριωση είναι καλύτερα να γίνεται λαμπαροσκοπικα......εάν ξέρεις κάτι άλλο θα ήθελα να το μοιραστούμε.

 

Έκανα λαπαροσκοπικα στο αλεξανδρας και ειμαι πολυ ευχαριστημενη με το γιατρο και το προσωπικο με ολα το θεμα ειναι τωρα ρι κανουμε.. είμαι απελπισμένη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΧΙ αυτό ποτέ!!!

θα κανείς ότι σου πει ο γιατρός σου αλλά δεν θα αφήσεις να περάσει 1χρονος μετά τη λαμπαροσκοπιση που έκανες γιατί η ενδομητριωση ξανά εμφανίζεται και φυσικά δεν μας βοηθάει να μείνουμε έγκυος . Ποιος είναι ο γιατρός σου...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stafilenia είπε:

ΟΧΙ αυτό ποτέ!!!

θα κανείς ότι σου πει ο γιατρός σου αλλά δεν θα αφήσεις να περάσει 1χρονος μετά τη λαμπαροσκοπιση που έκανες γιατί η ενδομητριωση ξανά εμφανίζεται και φυσικά δεν μας βοηθάει να μείνουμε έγκυος . Ποιος είναι ο γιατρός σου...?

Αλεξόπουλος λέγετε πολύ καλός!!! Δεν αφήνω προσπαθώ αλλά δεν έρχεται ασε που πριν δύο χρόνια είχα μείνει εγκυος που τελικά δεν προχώρησε και κατέληξε σε παλινδρομη. Μετά απ αυτό ανακάλυψα την ενδομητρίωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σταυρι καλησπέρα. 

Σου γραφω για να σου πω οτι δεν κανει να απογοητευεσαι τοσο πολυ απο την πρωτη κιολας προσπαθεια. 

Εχω περασει τα ιδια, οπότε δεν σου το λεω εκ του ασφαλους. 

Πολλες μα πολλες κοπελες τα εχουν καταφερει μετα το χειρουργειο. 

Προσπαθησε όσο μπορεις να ξεκολλησεις τη σκεψη σου απο αυτο. 

Σου ευχομαι το συντομοτερο να τα καταφερετε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

@Σταυρι καλησπέρα. 

Σου γραφω για να σου πω οτι δεν κανει να απογοητευεσαι τοσο πολυ απο την πρωτη κιολας προσπαθεια. 

Εχω περασει τα ιδια, οπότε δεν σου το λεω εκ του ασφαλους. 

Πολλες μα πολλες κοπελες τα εχουν καταφερει μετα το χειρουργειο. 

Προσπαθησε όσο μπορεις να ξεκολλησεις τη σκεψη σου απο αυτο. 

Σου ευχομαι το συντομοτερο να τα καταφερετε!!! 

Προσπαθώ πολύ να μην το σκέφτομαι..  Εσύ έχεις περάσει κάτι παρόμοιο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Προσπαθώ πολύ να μην το σκέφτομαι..  Εσύ έχεις περάσει κάτι παρόμοιο??

Καλημερα Σταυρι.

Ναι, εχω κανει κι εγω λαπαροσκόπηση για την αφαιρεση μιας ενδομητριωσικης κυστης απο την δεξια μου ωοθηκη. 

Δεν εκανα διακοπη περιοδου. Ξεκινησαμε απο τον επομενο κυκλο τις προσπαθειες. 

Τωρα ειμαι εγκυος, με εξωσωματικη. Δεν σημαινει οτι κι εσεις θα καταφυγετε σε εξωσωματικη ομως. Καντε τις προσπαθειες σας και ολα θα πανε καλα.

Ο συζυγος εχει ελεγξει το σπερμα του? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου μην αγχωνεσαι.Εχω ενδομητριωση και εμεινα δυο φορες εγκυος (δεν προχωρησαν οι εγκυμ για ασχετο λογο και οχι λογο ενδομητριωσης) Τοτε δεν ηξερα καν οτι εχω ενδομητριωση.Εκανα λαπαροσκ για να αφαιρεσω ενα ινομυωμα και κει το ανακαλυψαν.Αυτο που θελω να πω ειναι οτι δε δημιουργει παντα θεμα γονιμοτητας.Αν διαβασεις και τις ερευνες θα δεις οτι το 70% των γυναικων με ενδομητρ μενουν εγκυες φυσιολογικα οποτε μην το σκεφτεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikona είπε:

Καλημερα Σταυρι.

Ναι, εχω κανει κι εγω λαπαροσκόπηση για την αφαιρεση μιας ενδομητριωσικης κυστης απο την δεξια μου ωοθηκη. 

Δεν εκανα διακοπη περιοδου. Ξεκινησαμε απο τον επομενο κυκλο τις προσπαθειες. 

Τωρα ειμαι εγκυος, με εξωσωματικη. Δεν σημαινει οτι κι εσεις θα καταφυγετε σε εξωσωματικη ομως. Καντε τις προσπαθειες σας και ολα θα πανε καλα.

Ο συζυγος εχει ελεγξει το σπερμα του? 

 

Όχι και αρνείται να το κάνει λέει ότι από τη στιγμή που έμεινα έγκυος θεωρεί ότι δεν έχει πρόβλημα γιατί αν διαβασες πιο πάνω είχα μείνει στο παρελθόν και κατέληξε σε παλινδρομη .. άσε  σ αυτό το θέμα ο αντρουλγς μου είναι πολύ πίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Κοριτσακι μου μην αγχωνεσαι.Εχω ενδομητριωση και εμεινα δυο φορες εγκυος (δεν προχωρησαν οι εγκυμ για ασχετο λογο και οχι λογο ενδομητριωσης) Τοτε δεν ηξερα καν οτι εχω ενδομητριωση.Εκανα λαπαροσκ για να αφαιρεσω ενα ινομυωμα και κει το ανακαλυψαν.Αυτο που θελω να πω ειναι οτι δε δημιουργει παντα θεμα γονιμοτητας.Αν διαβασεις και τις ερευνες θα δεις οτι το 70% των γυναικων με ενδομητρ μενουν εγκυες φυσιολογικα οποτε μην το σκεφτεσαι.

Σε ποιον έκανες εξωσωματική και πόσο στοίχισε?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σταυρι ναι το διαβασα οτι ειχες μεινει, φυσικα ειναι πολυ θετικο το οτι τα καταφερατε μια φορα...ομως καλο θα ηταν κατα τη γνωμη μου να κανει κι ο συζυγος εναν ελεγχο. Ισως αν του το προτεινε ο γυναικολογος σου να το σκεφτοταν καλυτερα?

Αν ρωτας εμενα για την εξωσωματικη(γιατι εκανες παράθεση άλλο μηνυμα) πετυχαμε στην θεσσαλονικη με την κυρία Κύρου Δήμητρα στο new life. Οι τιμες πανω κατω σε ολα τα κεντρα για μια κλασικη εξωσωματικη ειναι στανταρ. Γυρω στα €3000. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Σε ποιον έκανες εξωσωματική και πόσο στοίχισε?:?

Δεν εκανα εξωσωματικη.Φυσιολογικα εμεινα εγκυος.Το οτι εχεις ενδομητριωση δε σημαινει παντα οτι εχεις θεμα γονιμοτητας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Αλεξόπουλος λέγετε πολύ καλός!!! Δεν αφήνω προσπαθώ αλλά δεν έρχεται ασε που πριν δύο χρόνια είχα μείνει εγκυος που τελικά δεν προχώρησε και κατέληξε σε παλινδρομη. Μετά απ αυτό ανακάλυψα την ενδομητρίωση. 

Καλησπέρα σταυρι

το γεγονός ότι έχεις συλαβει(άσχετα με το πως κατέληξε η εγκυμοσύνη )αυτό είναι πολύ θετικό 

εδω εγώ 8στα 9χρονια προσπαθώ και δεν έχω μείνει για διγμα έγκυος ?!!!κ δεν απογοητευομαι

κοιτα να  ηρεμήσεις και όλα θα γίνουν όποτε κ όπως πρέπει......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cecilaki είπε:

Δεν εκανα εξωσωματικη.Φυσιολογικα εμεινα εγκυος.Το οτι εχεις ενδομητριωση δε σημαινει παντα οτι εχεις θεμα γονιμοτητας

Συγχαρητήρια κορίτσι μου εύχομαι τα καλύτερα για σενα και την οικογένειά σου. Μπράβο πολύ χάρηκα σε πόσο καιρό έμεινε έγκυος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Stafilenia είπε:

Καλησπέρα σταυρι

το γεγονός ότι έχεις συλαβει(άσχετα με το πως κατέληξε η εγκυμοσύνη )αυτό είναι πολύ θετικό 

εδω εγώ 8στα 9χρονια προσπαθώ και δεν έχω μείνει για διγμα έγκυος ?!!!κ δεν απογοητευομαι

κοιτα να  ηρεμήσεις και όλα θα γίνουν όποτε κ όπως πρέπει......

Να σε καλά κορίτσι μου εγώ προσπαθώ 5 χρόνια αλλά είχα ενδωμητριωση και δεν το ξερα αστα... Μπράβο μου δίνεις κουραγιο παντως. Να σε ρωτήσω μήπως ξέρεις πως χρησιμοποιούν τα τεστ ωορρηξίας τα hometest;; Σήμερα μου ήρθαν και δεν έχω ιδεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου εύχομαι τα καλύτερα για σενα και την οικογένειά σου. Μπράβο πολύ χάρηκα σε πόσο καιρό έμεινε έγκυος?

Δυστυχως κοριτσακι μου δε προχωρησε η εγκυμοσυνη μου.Εχασα το μωρακι μου τον 4ομηνα (οχι λογω ενδομητριωσης)Ειχα μεινει εγκυος τον πρωτο μηνα.Εχει περασει ενας χρονος που εχασα το μωρο.Μετα απο αυτο ανακαλυψα οτι εχω ενδομητριωση τυχαια.Τωρα ειμαστε σε φαση που ειπαμε να ξαναπροσπαθησοθμε αλλα δεν εχω και την καλυτερη ψυχολογια οποτε θα δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cecilaki είπε:

Δυστυχως κοριτσακι μου δε προχωρησε η εγκυμοσυνη μου.Εχασα το μωρακι μου τον 4ομηνα (οχι λογω ενδομητριωσης)Ειχα μεινει εγκυος τον πρωτο μηνα.Εχει περασει ενας χρονος που εχασα το μωρο.Μετα απο αυτο ανακαλυψα οτι εχω ενδομητριωση τυχαια.Τωρα ειμαστε σε φαση που ειπαμε να ξαναπροσπαθησοθμε αλλα δεν εχω και την καλυτερη ψυχολογια οποτε θα δουμε...

Πολύ λυπάμαι έτσι και εγώ πριν δύο χρόνια έχασα τα μωράκια μου στο 3ο μήνα και ακόμα πέρυσι ανακάλυψα την ενδωμητριωση.. έχει ο θεος για όλους μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Πολύ λυπάμαι έτσι και εγώ πριν δύο χρόνια έχασα τα μωράκια μου στο 3ο μήνα και ακόμα πέρυσι ανακάλυψα την ενδωμητριωση.. έχει ο θεος για όλους μας..

Ολα θα πανε καλα απο δω και περα .Μας το χρωσταει...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Πολύ λυπάμαι έτσι και εγώ πριν δύο χρόνια έχασα τα μωράκια μου στο 3ο μήνα και ακόμα πέρυσι ανακάλυψα την ενδωμητριωση.. έχει ο θεος για όλους μας..

Λυπαμαι πολυ κοριτσι μου.Ξερω τον πονο...Απο τι τα εχασες τα μωρακια σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/10/2018 at 8:17 ΜΜ, ο/η Σταυρι είπε:

Να σε καλά κορίτσι μου εγώ προσπαθώ 5 χρόνια αλλά είχα ενδωμητριωση και δεν το ξερα αστα... Μπράβο μου δίνεις κουραγιο παντως. Να σε ρωτήσω μήπως ξέρεις πως χρησιμοποιούν τα τεστ ωορρηξίας τα hometest;; Σήμερα μου ήρθαν και δεν έχω ιδεα.

Από την ημέρα που βλέπεις αίμα μετράς 8_9 ημέρες και ξεκινάς 1πρωί κ 1μεσημέρι προς απόγευμα κάθε μέρα τις ίδιες ώρες μέχρι να βγει θετικό....άντε όλα καλά εύχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/10/2018 at 8:10 ΜΜ, ο/η Stafilenia είπε:

Καλησπέρα σταυρι

το γεγονός ότι έχεις συλαβει(άσχετα με το πως κατέληξε η εγκυμοσύνη )αυτό είναι πολύ θετικό 

εδω εγώ 8στα 9χρονια προσπαθώ και δεν έχω μείνει για διγμα έγκυος ?!!!κ δεν απογοητευομαι

κοιτα να  ηρεμήσεις και όλα θα γίνουν όποτε κ όπως πρέπει......

 

στις On 20/10/2018 at 7:18 ΠΜ, ο/η Cecilaki είπε:

Δυστυχως κοριτσακι μου δε προχωρησε η εγκυμοσυνη μου.Εχασα το μωρακι μου τον 4ομηνα (οχι λογω ενδομητριωσης)Ειχα μεινει εγκυος τον πρωτο μηνα.Εχει περασει ενας χρονος που εχασα το μωρο.Μετα απο αυτο ανακαλυψα οτι εχω ενδομητριωση τυχαια.Τωρα ειμαστε σε φαση που ειπαμε να ξαναπροσπαθησοθμε αλλα δεν εχω και την καλυτερη ψυχολογια οποτε θα δουμε...

Αυτό που καταλαβα και εγώ μετά από τόσα χρόνια είναι ότι δεν πρέπει να απογοητευόμαστε..  οπότε το σταυρο μας στην Παναγία και θα μας το φέρει κάποια στιγμή είμαι σίγουρη και αιδιοδοξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

 

Αυτό που καταλαβα και εγώ μετά από τόσα χρόνια είναι ότι δεν πρέπει να απογοητευόμαστε..  οπότε το σταυρο μας στην Παναγία και θα μας το φέρει κάποια στιγμή είμαι σίγουρη και αιδιοδοξη

❤️???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...