Μετάβαση σε περιεχόμενο
Αναστασια.Χ

Έχω ελπιδες να ειμαι εγκυος;

Recommended Posts

Γεια σας. Πρωτη φορα γραφω. Ειμαστε κι εμεις στην προσπαθεια για παιδακι!! Δυστυχως εχω πολυκυστικες ωοθηκες και ο κυκλος μου δεν ειναι πολυ σταθερος. Συνηθως ειναι στις 35 με 40 μερες. Ομως στους τελευταιους 2 κυκλους απο τοτε που ξεκινησαμε και προσπαθειες φυσικα ,κατι εχει γινει και αργει παραπανω, ειναι περιπου στις 60 μερες, πρωτη φορα τοσο πολυ. Οποτε δεν μπορω να υπολογισω καθολου τις γονιμες μου. Αν συνεχισει ετσι θα παω να κανω εξετασεις. Προς το παρων το στηθος μου εχει 10 μερες περιπου που ποναει αλλα δεν ειναι πρησμενο. Η τελευταια περιοδος μου ηταν στις 13 σεπτεμβριου. Τι λετε εχω ελπιδες να ειμαι εγκυος??😀😀

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο εύχομαι!!!!!

Η αλήθεια είναι ότι όταν σταματάμε την αντισύλληψη και μπαίνουμε στο Mood θελω να κάνω παιδί, οι ορμόνες κάτι παθαίνουν χαχαχαχαχαχα.

Μήπως να έκανες ενα τεστακι να λυθεί η απορία;;;

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αναστασια.Χ είπε:

Γεια σας. Πρωτη φορα γραφω. Ειμαστε κι εμεις στην προσπαθεια για παιδακι!! Δυστυχως εχω πολυκυστικες ωοθηκες και ο κυκλος μου δεν ειναι πολυ σταθερος. Συνηθως ειναι στις 35 με 40 μερες. Ομως στους τελευταιους 2 κυκλους απο τοτε που ξεκινησαμε και προσπαθειες φυσικα ,κατι εχει γινει και αργει παραπανω, ειναι περιπου στις 60 μερες, πρωτη φορα τοσο πολυ. Οποτε δεν μπορω να υπολογισω καθολου τις γονιμες μου. Αν συνεχισει ετσι θα παω να κανω εξετασεις. Προς το παρων το στηθος μου εχει 10 μερες περιπου που ποναει αλλα δεν ειναι πρησμενο. Η τελευταια περιοδος μου ηταν στις 13 σεπτεμβριου. Τι λετε εχω ελπιδες να ειμαι εγκυος??😀😀

Καλημέρα!!Πιστεύω αν είχατε καλές επαφές υπάρχουν πάντα ελπίδες!!Βέβαια το στήθος μπορεί να είναι κ τυχαίο σύμπτωμα ή απο ωορρηξία!!Καλύτερα να συνεχίσετε επαφές αφού δν έχεις σταθερό κύκλο!!Κ αν τελικά αδιαθετήσεις που το απεύχομαι να κάνεις την 3 μέρα του κύκλου ορμονολογικές εξετάσεις!!!

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Στο εύχομαι!!!!!

Η αλήθεια είναι ότι όταν σταματάμε την αντισύλληψη και μπαίνουμε στο Mood θελω να κάνω παιδί, οι ορμόνες κάτι παθαίνουν χαχαχαχαχαχα.

Μήπως να έκανες ενα τεστακι να λυθεί η απορία;;;

Μα πραγματικα λες και επιτηδες! Αχ αυτες οι ορμονες. Λεω να περιμενω ακομη για το τεστακι.!

στις πριν 5 ώρες, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα!!Πιστεύω αν είχατε καλές επαφές υπάρχουν πάντα ελπίδες!!Βέβαια το στήθος μπορεί να είναι κ τυχαίο σύμπτωμα ή απο ωορρηξία!!Καλύτερα να συνεχίσετε επαφές αφού δν έχεις σταθερό κύκλο!!Κ αν τελικά αδιαθετήσεις που το απεύχομαι να κάνεις την 3 μέρα του κύκλου ορμονολογικές εξετάσεις!!!

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Στο εύχομαι!!!!!

Μήπως να έκανες ενα τεστακι να λυθεί η 

Μακαρι να μην χρειαστει να κανω εξετασεις και να ειμαι τυχερη!! Ευχαριστω!

• Like 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Ήταν έγκυος γιαυτο ήταν ανεβασμένη την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου ! Μετά την ωορηξιας της μου είπε πως είχε σκαμπανεβάσματα η θερμοκρασία της! 
    • Την ημέρα που αδιαθετεισ πέφτει.... Όλα τα υπόλοιπα ναι.. 👍
    • Λοιπόν μόλις ρώτησα μια συνάδελφο τώρα κ μου είπε πως κ η κόρη της μετρούσε την θερμοκρασία της για τρεις μήνες κ έμεινε ! Αυτό που μοθ εξήγησε είναι πως αρκεί να πέσει 2-3 μονάδες από το κανονικό κ μετά να ανεβεί ,μετά τησέπεφτε λίγο πάλι αλλά δεν έχει σημασία , k την ημέρα που ήταν αδιαθετησει είχε πάλι ανεβασμένη αλλά όχι πολύ 
    • Καλησπέρα!! Σοβαρά;;; Σ ευχαριστώ για την απάντηση... θα της το πω και εγώ αύριο που θα πάω να με δει..
    • Ακριβώς κ εγώ το ίδιο πιστεύω , μαθαίνεις πιο καλά πως λειτουργεί το σώμα σου κανείς το καλύτερο που μπορείς κ όλα μετά είναι στο χέρι του θεού κ της Παναγίας !! Απλά όταν σκέφτομαι όλες τις φίλες μου κ τα συγγενικά μου πρόσωπα το ποσό εύκολα έμειναν κ χωρίς θερμοκρασίες κ τεστ λέω μέσα μου μήπως κ αυτό που κάνω δεν είναι σωστό κ λειτουργεί βαθιά μέσα μου αρνητικά χωρίς όμως να το καταλαβαίνω ; Ότι είναι γραφτό για την κάθε μια θα γίνει ότι κ να κάνουμε ότι κ να πούμε !! Θετική σκέψη κ να το πιστεύουμε θέλει πως με το ένα η τον άλλο τρόπο θα το ζήσουμε κ εμείς !
  • Νέες συζητήσεις