Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λαμπαροσκοπιση


Stafilenia

Recommended Posts

Καλησπέρα σας κορίτσια.. έχω μια απορία.μετα απο λαμπαροσκοπιση ενδομητρίωση  και τρίμηνης ενέσεις avencap ..(Δεν θυμάμαι αν τις λέω σωστα)Τέλος Σεπτεμβρίου ήταν να μου έρθει η περίοδος αλλά δεν ήρθε έκανα β χοριακη βγήκε αρνητικο έκανα κολπικο υπέρ.να δούμε τι συμβαίνει κ τελικά δεν έχει γίνει ωορηξια κ το ενδομητριο είναι πολύ μικρό.......μου είπε λοιπόν ο γιατρός να πάρω τα Yasmin για 21 ημερες και μετά θα μουρθει κανονικά.το ερώτημα μου είναι εφόσον τελειώσουν τα φάρμακα έρχεστε ποτέ......?η περιβόητη περίοδος????Εάν κάποια κοπέλα είχε κάποια παρόμοια εμπειρία κ μπορεί να με φωτίσει θα τις ήμουν ευγνώμων.........?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Stafilenia είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια.. έχω μια απορία.μετα απο λαμπαροσκοπιση ενδομητρίωση  και τρίμηνης ενέσεις avencap ..(Δεν θυμάμαι αν τις λέω σωστα)Τέλος Σεπτεμβρίου ήταν να μου έρθει η περίοδος αλλά δεν ήρθε έκανα β χοριακη βγήκε αρνητικο έκανα κολπικο υπέρ.να δούμε τι συμβαίνει κ τελικά δεν έχει γίνει ωορηξια κ το ενδομητριο είναι πολύ μικρό.......μου είπε λοιπόν ο γιατρός να πάρω τα Yasmin για 21 ημερες και μετά θα μουρθει κανονικά.το ερώτημα μου είναι εφόσον τελειώσουν τα φάρμακα έρχεστε ποτέ......?η περιβόητη περίοδος????Εάν κάποια κοπέλα είχε κάποια παρόμοια εμπειρία κ μπορεί να με φωτίσει θα τις ήμουν ευγνώμων.........?

Εκανες 3μηνη η μηνιαια ενεση??εγω εκανα μηνιαιες και μου ρθε περιοδος 76 μερες μετα τη τελευταια ενεση.Μπορει να κανει μεχρι και 90μερες.Αν δε σου ρθει στις 90 μερες συνηθως τοτε δινουν προγεστερονη για να ρθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Cecilaki είπε:

Εκανες 3μηνη η μηνιαια ενεση??εγω εκανα μηνιαιες και μου ρθε περιοδος 76 μερες μετα τη τελευταια ενεση.Μπορει να κανει μεχρι και 90μερες.Αν δε σου ρθει στις 90 μερες συνηθως τοτε δινουν προγεστερονη για να ρθει

Αααα ειπες 3μηνη!!!sorry τωρα το ειδα.Λοιπον μπορει να σου ρθει μεχρι και 6μηνες μετα την ενεση.3μηνες ειναι η επιδραση της και αλλους 3μηνες μπορει να κανει να επανελθει το συστημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/10/2018 at 8:31 ΠΜ, ο/η Cecilaki είπε:

Εκανες 3μηνη η μηνιαια ενεση??εγω εκανα μηνιαιες και μου ρθε περιοδος 76 μερες μετα τη τελευταια ενεση.Μπορει να κανει μεχρι και 90μερες.Αν δε σου ρθει στις 90 μερες συνηθως τοτε δινουν προγεστερονη για να ρθει

Καλημέρα κορίτσι λοιπόν άκου και τη δική μου εμπειρία έκανα λαπαροσκόπηση λόγω ενδωμητριωσης τον Απρίλη έκανα και εγώ ενέσεις μηνιαίες elituran για τρεις μήνες και τελικά η περίοδος μου ήρθε 16/9 ξεκινήσαμε προσπάθειες κατευθειαν αλλά ξανα αδιαθετησα σημερα η απογοήτευση μου μεγάλη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σταυρι 

Μην απογοητεύεστε γιατί  όλα θέλουν το χρόνο τους,και να ξέρεις ότι αφού δεν έγινε τώρα δεν είναι ίσως η ώρα ....

Εγω τώρα για τα Yasmin θέλω να μου πεις αν ξέρεις όταν τα τελειώσω μετά από πόσες μέρες θα αδιαθετησω.......?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν τα έχω πάρει καθόλου γι αυτό δεν μπορώ να σου πω κάτι καλυτερα τωρα το γυναικολόγο σου πάντως οι ενέσεις αυτές δημιούργησαν όλες αυτές τις ορμονικές διαταραχές..  Όσο για την απογοήτευση που έχω παραμένει βέβαια ήμαστε ακόμα στο πρώτη φορά που κάναμε προσπάθεια όποτε δε  τα παρατάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stafilenia είπε:

Καλησπέρα σταυρι 

Μην απογοητεύεστε γιατί  όλα θέλουν το χρόνο τους,και να ξέρεις ότι αφού δεν έγινε τώρα δεν είναι ίσως η ώρα ....

Εγω τώρα για τα Yasmin θέλω να μου πεις αν ξέρεις όταν τα τελειώσω μετά από πόσες μέρες θα αδιαθετησω.......?????

Εσύ stafilenia γιατί έκανες λαπαροσκόπηση???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα γιατί είχα ενδομητριωση αλλά τώρα το πήραμε χαμπάρι από το 2010(έπρεπε βλέπεις να βγάλουν κάποιοι χρήματα)εμείς δεν ξέραμε.....και τη πατήσαμε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω κάνει  2εξοσωματικες  και σπερματέγχυσεις αλλά τελικά είχα ενδομητριωση και δεν εμένα έγκυος....για να δούμε τώρα από δω και πέρα....τι να πω ποια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stafilenia είπε:

Έχω κάνει  2εξοσωματικες  και σπερματέγχυσεις αλλά τελικά είχα ενδομητριωση και δεν εμένα έγκυος....για να δούμε τώρα από δω και πέρα....τι να πω ποια...

Σοβαρά???? Εγώ θα εξάντλησω όλα τα περιθώρια και μετα εξωσωματικη.. σε πιο νοσοκομείο το έκανες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σταυρι

και εγώ (πίστευα )πως όλα τα περιθώρια είχα εξάντληση αλλά δυστυχώς .τις εξωσωματικές τις έκανα στο μητέρα.βεβαια μου έχει μείνει η ψυχολογική κούραση αλλά κάτω δεν το βάζω.θελω να πιστεύω πως τώρα βρισκόμαστε σε καλό δρόμο με τον άνθρωπο μου...πάμε στο γενεσης στον κύριο παντο......και θα δούμε....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...