Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επέστρεψα .... ελπίζω


egw

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα σας.

Το ξέρω χάθηκα.θα σας τα πω όλα

Ο Σεπτέμβρης περίεργος μηνας για μένα και τελικά στο τίποτα.

Ξεκινήσαμε με το να κάνονισουμε να κάνουμε μόνωση στο σπίτι χαμος και άγχος ειδικά ο άντρας μου στην αρχή για να αποφασίσει τι μόνωση να κάνει και πόσα χρήματα θα διαθέσει και μετά ο καιρός δεν έπρεπε να βρέξει και έβρεξε αλλά τη γλιτώσαμε στο πατατάκια

Κι όταν άρχισε να πλησιάζει ο καιρός για το μικρό με πήραν τηλέφωνο για ένα φροντιστήριο και σκεφτόμουν αν θα με πάρουν αν θα άφηνα το μικρό στο ολοήμερο και στο καπάκι παρουσιάστηκε άλλη δουλειά ως πωλήτρια με σπαστό όμως ωράριο.αυτη ήθελε άμεσα υπάλληλο και μου προτείνετε σύμβαση είπα να δεκτω τη πρόταση και ενώ πήρα τηλέφωνο τη δασκάλα για το ολοήμερο τρελάθηκα στο άγχος για το πώς θα είναι ο μικρός και πως θα τα κατάφερνα όλα φθάνει το Σάββατο πριν από το άνοιγμα το σχολείο ξεκινάω για πρώτη μέρα και ενώ όλα καλά και είχαμε υπογράψει για κάποιες μέρες σύμβαση με φωνάζει το μεσημέρι ότι τη πήρε μια άλλη που είχε προϋπηρεσία σε παρόμοια θέση και κοινώς με έδιωξε . καλύτερα τελικά βέβαια .πήρα ακύρωσα το ολοήμερο

Τελικά βρήκα ένα δύο μαθητές και αν και ζοριζομαι λίγο με τη προετοιμασία κάνω αυτό που μου αρέσει

Ο μικρός με το σχολείο ευτυχώς όλα καλά ξεκίνησε και κολυμβητήριο και του αρέσει πολύ αλλά βρε κορίτσια ξαφνικά μου βρέχει το κρεβάτι του το βράδυ και δε ξέρω πως να λύσω αυτό το πρόβλημα

Όπως καταλαβαίνετε με αυτά και αυτά το προηγούμενο μήνα όχι προσπάθεια για παιδί ούτε σεξ δεν κάναμε χιχι τώρα όμως είμαστε και πάλι στις γόνιμες 

Εσείς για πείτε τα νέα σας σας έβλεπα ότι μπορούσα από μέιλ αλλά θέλω να μάθω .πόσες εγκυουλες μαζεύτηκαν; Ποιες περιμένουν ; καινούργιες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωωω καλωσηρθες παλι!!! Ενας χαμουλης ο Σεπτεμβριος σας!!! Καλα που σε ακολουθω και μου ηρθε ειδοποιηση οτι ανεβασες αλλιως δε θα σε εβλεπα. Δεν ξερω και σε ποια νεα εμεινες. Απο τυχερο Σεπτεμβρη... η marakineos κι εγω ημασταν οι τυχερες. Εγω εχω ακουσει και καρδια και τρελαθηκα!!! Το Μαρακι σε λιγες μερες θα ακουσει γιατι εχουμε καμια βδομαδα διαφορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Ωωω καλωσηρθες παλι!!! Ενας χαμουλης ο Σεπτεμβριος σας!!! Καλα που σε ακολουθω και μου ηρθε ειδοποιηση οτι ανεβασες αλλιως δε θα σε εβλεπα. Δεν ξερω και σε ποια νεα εμεινες. Απο τυχερο Σεπτεμβρη... η marakineos κι εγω ημασταν οι τυχερες. Εγω εχω ακουσει και καρδια και τρελαθηκα!!! Το Μαρακι σε λιγες μερες θα ακουσει γιατι εχουμε καμια βδομαδα διαφορα.

Ευχαριστώ:)

Μπράβο κοριτσι μου συγχαρητήρια και στις δυο σας .εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και να απολαύσετε την εγκυμοσύνη σας 

Έχω χάσει λίγο το σεμπεμβριο

Έχουμε και κανένα κορίτσι στην αναμονή ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα κοριτσια πλεον ειναι μαζεμενα στην ομαδα "τυχερος οκτωβρης"...

Για lactaki θυμαμαι τωρα που περιμενει γυρω στις 22 Οκτωβρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vayaki είπε:

Τα κοριτσια πλεον ειναι μαζεμενα στην ομαδα "τυχερος οκτωβρης"...

Για lactaki θυμαμαι τωρα που περιμενει γυρω στις 22 Οκτωβρη...

Α ωραία θα μπω κι εγώ αν είναι εκεί αύριο 

Η Σταρ θυμάσαι καθόλου;τα κατάφερε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η egw είπε:

Α ωραία θα μπω κι εγώ αν είναι εκεί αύριο 

Η Σταρ θυμάσαι καθόλου;τα κατάφερε;

Γει σας κορίτσια... Χαίρομαι που ξανά ήρθες... Κ λέω τι έγινε... Όχι δνε τα κατάφερα ακόμη. Μάλλον ο ργανισμοσ μου κάτι έπαθε με τις πολυβιταμινες κ έχει επεκταθεί ο κύκλος μου. 39ημερα αύριο.... Κ ελπίζω κάποια στιγμή να ρθει η περιβόητη περίοδος. Με τις πολυβιταμινες θέλει 3 μήνες τουλάχιστον για να φτιάξει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Γει σας κορίτσια... Χαίρομαι που ξανά ήρθες... Κ λέω τι έγινε... Όχι δνε τα κατάφερα ακόμη. Μάλλον ο ργανισμοσ μου κάτι έπαθε με τις πολυβιταμινες κ έχει επεκταθεί ο κύκλος μου. 39ημερα αύριο.... Κ ελπίζω κάποια στιγμή να ρθει η περιβόητη περίοδος. Με τις πολυβιταμινες θέλει 3 μήνες τουλάχιστον για να φτιάξει. 

Ευχαριστώ κορίτσι μου .ναι μου έπεσαν πολλά αφού το βράδυ ξάπλωνα να δω τη σειρά μου και με έπαιρνε ο ύπνος

Δηλαδή πηγές σε γιατρό και στο είπε;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου .ναι μου έπεσαν πολλά αφού το βράδυ ξάπλωνα να δω τη σειρά μου και με έπαιρνε ο ύπνος

Δηλαδή πηγές σε γιατρό και στο είπε;

 

Μιλήσαμε στο τηλ. Είχα πάρει ινοφερτ κ τώρα pregnacare. Οπότε περιμένουμε περίοδο κάποια στιγμή. Γενικά χειμώνα κάνω χάλια κύκλους... Κ ελπίζω με τις πολυβιταμινες να φτιάξει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Μιλήσαμε στο τηλ. Είχα πάρει ινοφερτ κ τώρα pregnacare. Οπότε περιμένουμε περίοδο κάποια στιγμή. Γενικά χειμώνα κάνω χάλια κύκλους... Κ ελπίζω με τις πολυβιταμινες να φτιάξει... 

Κατάλαβα καλες επιτυχίες

Μάλλον θα σε βοηθούσαν τα τέστ εγκυμοσύνης.

Εγώ υποτίθεται είμαι στις μέρες μου αλλά δεν κάταλαβω κάποιο σύμπτωμα ωορρηξίας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η egw είπε:

Κατάλαβα καλες επιτυχίες

Μάλλον θα σε βοηθούσαν τα τέστ εγκυμοσύνης.

Εγώ υποτίθεται είμαι στις μέρες μου αλλά δεν κάταλαβω κάποιο σύμπτωμα ωορρηξίας

Καλημέρα. Και τα τεστ ωορρηξιας δεν ξέρεις να όντως έχεις κάνει σωστή ωορρηξια.... Μόνο με υπέρηχο είναι καλύτερο. Αλλά λέμε καλύτερα είναι οι συχνές επαφές όλο το διάστημα... Που να είμαστε καλυμμένοι όλες τις ημέρες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια:) 

εγω να σας πω την αληθεια απογοητευτηκα με ολο αυτο που εγινε που ειχα κανει και τα τεστ ωορρηξιας και αρχισα να σκεφτομαι στο πισω μερος του μυαλου μου οτι κατι δεν παει καλα οποτε γιαυτο και το σεμπτεμβριο ειχα πει οτι ετσι κι αλλιως δε θα μετρουσα μερες και με τα υγρα δεν καταλαβω γιατι τον αυγουστο αλλες μερες ειχα τα υγρα αλλη μερα εγινε η ωορρηξια, απλα τους τελευταιους μηνες εχω καποοιες ενοχλησεις σαν τραβηγματα απο τη μητρα μεχρι κατω καπου στα μεσα του κυκλου δε ξερω αν αυτο ειναι σημαδι ωορρηξιας η αν ειναι αποο τις πολλες επαφες 

αυτο το μηνα παντως ειχαμε επαφες καπου κοοντα στη 10η μερα και τη 13η οποτς το επιδιωξα και εχθες λεω δεν χανουμε τιποτα μιας και καναμε πιο πριν

τωρα πανω απο ολα με νοιαζει να ειμαι οκ με την υγεια μου γιατι με τις προσπαθειες αν κατι νιωθω αρχιζω και ασχολουμαι πολυ οτι κατι εχω

 

επισης τωρα εχω το αγχος μου με το παιδι θελω να πηγαινει καλα στο σχολειο επειδη στο δημοσιο εχω ακουσει οτι ευκολα σου λενε οτι εχει θεμα και τα λοιπα ανησυχω και με το οτι αρχισε και βρεχει το κρεβατι 

βεβαια χθες μου ειπαν τα καλυτερα για τη συμπεριφορα του και χαρηκα πολυ γιατι καταλαβα οτι αν θελει μπορει να ειναι καλος αρα δεν εχουμε θεμα με αυτο

επισης χθες το σηκωσα πριν παω για υπνο και το πηγα για τσισα και δεν μου εβρεξε το κρεβατι αρα και αυτοτο κομματι μπορουμε να το πετυχουμε

τωρα ανησυχω λιγο το να αρχισει να κανει σχηματα γιατι ενω σπιτι κανει διαφορα εκει απλα μουτζαρωνει και ξερω οτι θα αρχισουν οι δασκαλες να λενε διαφορα αν δεν το κανει αν και προς το παρον η δασκαλα του μου λεει οτι ειναι νωρις 

τωρα για το δευτερο εγω λεω οτι δεν παιζει αλλα ο αντρας μου το θελει πολυ:/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Μόλις διάβασα τα νεα σασ ειπα και εγω να γραψω κατι.Βασικα αναρωτιέμαι αν υπάρχουν στην παρεούλα μασ κοπέλες που να είναι πανο από 35 όπως εγώ. Εμείς για διάφορους λόγους τώρα αρχίσαμε τησ προσπάθειες και φοβάμαι πως εχουμε μεγαλο δρόμο μπροστα μασ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ewelinio είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Μόλις διάβασα τα νεα σασ ειπα και εγω να γραψω κατι.Βασικα αναρωτιέμαι αν υπάρχουν στην παρεούλα μασ κοπέλες που να είναι πανο από 35 όπως εγώ. Εμείς για διάφορους λόγους τώρα αρχίσαμε τησ προσπάθειες και φοβάμαι πως εχουμε μεγαλο δρόμο μπροστα μασ

Εγώ είμαι 37 και ο σύντροφος μου 41. Μετά από κάποιους μήνες ελεύθερων επαφών παρακολούθησα την ωορηξια μου με τεστακια και στο πρώτο μήνα έμεινα έγκυος στο γιο μου αλλά με πολύ άσχημη κατάληξη δυστυχώς αλλά άσχετη με την ηλικία. Μπορώ να φανταστώ τους φόβους σου και είμαι εδω αν θες να μιλήσεις με κάποιον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @misofeggaro?. Λειπαμε που είχες τόσο άσχημη εμπειρία. Και εγω αποφάσισα να πάρω τεστακια, αν και την ωορρηξία πιστεύω την καταλαβενω οταν ειναι να γίνει , αλλά καλύτερα να ειμαι σίγουρη.Την Δευτέρα θα παω και στον γιατρό να με δει και να μου γράψει απαραίτητες εξετάσεις και συνεχίζουμε τον αγώνα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ewelinio είπε:

Καλημέρα @misofeggaro?. Λειπαμε που είχες τόσο άσχημη εμπειρία. Και εγω αποφάσισα να πάρω τεστακια, αν και την ωορρηξία πιστεύω την καταλαβενω οταν ειναι να γίνει , αλλά καλύτερα να ειμαι σίγουρη.Την Δευτέρα θα παω και στον γιατρό να με δει και να μου γράψει απαραίτητες εξετάσεις και συνεχίζουμε τον αγώνα??

Καλή επιτυχία σου εύχομαι. Και με ένα ΓΕΡΟ μωρό στην αγκαλιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας πεταχτώ και εγω.. @egw μου σχετικα με τον μικρό σου. Η δικιά μοΥ τα ιδια κάνει. Εμεις είμαστε σε ιδιωτικό αλλα δεν εχει διαφορά. Και εκει εύκολα λένε οτι δεν ειναι ολα οκ. Ειναι 3,5 ετών και πρώτη φορα πήγαμε προνήπια. Απο εκει που είμασταν 24 ώρες το 24 ωρο μαζί (δεν εργάζομαι) ξαφνικά ήρθε δεύτερο μωρο και μετα απο 2 εβδομάδες ξεκίνησε σχολείο! Το μόνο που σου λέω ειναι οτι κόντεψα να την σταματησω! Την πρώτη μέρα ολα καλα. Τα πήγαμε για 2 ώρες μόνο για να κανουμε ομαλή προσαρμογή. Την επόμενη μου λεει η κυρία της χτυπάει παιδάκια, λέω η δικιά μου????? Αυτη δεν σηκώνει χέρι ούτε οταν την χτυπάνε αλλα για να το λένε... και για μια εβδομάδα χτυπούσε στο σχολείο και ΟΤΑν ερχόταν στο σπίτι πετούσε τα παιχνίδια της και απο τις 7,30 το απόγευμα έλεγε θελω να κάνω νάνι.. μετα την πρώτη εβδομάδα (την Παρασκευή) μου λεει η νηπιαγωγός θελω να σας μιλήσω λέω οκ. Έχουμε προβλημα συμπεριφοράς λεει και άρχισε να λεει τα δικά της και κάποια στιγμή λεει ‘’ αφού ειναι δεύτερη χρονια σε εμας’’ και λέω οπα συγνώμη πρώτη φορα παει σχολείο το παιδι, πριν ούτε σε γιαγιάδες δεν την έστελνα μονή της ειναι πρώτη φορα που αποχωριζόμαστε και επίσης μόλις γέννησα και το δεύτερο παιδάκι μας.. και με κοίταξε έκπληκτη και μου λεει’’ αααα ειναι εντάξει τοτε ολα αυτά, περιμένετε λιγο εδω’’. Και ήρθε ο διευθυντής του παιδικού να μου μιλήσουν. Κι μου είπαν οτ8 οοολα αυτά ειναι απολύτως φυσιολογικά και θα σταματήσουν μόνα τους. Επίσης μου είπε οτι να περιμένω πως μπορεί να ανεβάσει πυρετό ή να κάνει δίαρροια ή να βρέχει το κρεβάτι της (όπως η δικιά σου περίπτωση ) ή να τα κάνει επάνω της ή να αρνείται να φάει μονή της ή να αρχίσει να μπεμπέδιζει γενικώς.. την πείραξε πολυ η μετάβαση.. αλλα όντως κράτησε μόνο μια εβδομάδα.. μετα ΕΥΤΥΧΩΣ επέστρεψε το αγγελούδι που ήξερα!! Αλλα με αυξημένη ζήλια λόγω της αδερφής της.. τωρα που κοντεύει δυο μηνών άρχισε να την συνηθίζει πραγματικά!!! 

 

Θελω να καταλήξω να μην αγχώνεσαι. Ειναι η μετάβαση απο το σπίτι στο σχολει9 και για αυτο τ9 κάνει. Μην τον μαλώνεις, δείξε του οτι ειναι φυσιολογ8κο να αισθάνεται έτσι και οτι είσαι δίπλα του και θα σταματήσει. Να του τονίζεις οτι ειναι ενα μεγααααλο παιδάκι τωρα!! Και οτι σε προβληματίζει να μιλάς με τις κύριες του!!

 Καλή υπομονη!

@Ewelinio εγω ειμαι 23 και ο άντρας μου 36 και μόλις κάναμε την δεύτερη μπεμπα μας.. εύχομαι σε ολα τα κορίτσια να κρατήσετε σύντομα όλες τα μωράκια σας αγκαλίτσα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...