Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα σας 😊😊

Είμαι στην 20η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου,και πρόκειται να κάνω τον υπέρηχο β επιπέδου σύντομα.

Γνωρίζετε εαν μπορούμε να καταθέσουμε την απόδειξη πληρωμής στο ΙΚΑ ώστε να μας δοθεί αποζημίωση;;

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων 💕 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η απάντηση φίλη δυστυχώς είναι όχι! Ή θα την κάνεις σε δημόσιο νοσοκομείο εντελώς δωρεάν ή θα την πληρώσεις και θα επομιστείς το κόστος της.

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• @Vivi.Nik. επηρεάζει κ ο θηλασμός είδικα αν έχει μάθει να ηρεμεί η να απικοιμιεται στο στήθος. Εύχομαι έναν εύκολο κ ομαλό αποθηλασμο. @Rosemary η αλήθεια ειναι ότι κάνει πολλές φορές τη μέρα κακα εφόσον τρώει κ στέρεες. Εμένα τ έκανε αυτό όσο θηλάζε μόνο. Κάθε μα κάθε φορά κακα πριν τ θηλασμο. Κ το βράδυ εννοείται. Οταβ μπήκαν οι στέρεες σταμάτησε να τα κάνει τ βράδυ. Αλλά πάλι κάνει συχνά για παιδάκι σχεδόν 15 μηνων από 2 έως 4 τη μέρα. Μήπως άλλαξες κάτι στη διατροφή ρης κ κάνει τόσο συχνά;  Κ τη δικιά μ την χαλούσαν κ την χαλάνε ακόμη τα κακα. Άμα θέλει να κάνει δ πρόκειται να κοινηθει. Κ αυτό π εσένα τ κάνει τ βράδυ εμένα μ τ κάνει πολλές φορές τ μεσημέρι. Θα κοιμηθει ένα τέταρτο μισή ώρα κ αν ξυπνήσει για κακα δ ξανά κοιμάται. Αν υποθέσουμε ότι κοιμάται γύρω στις 10 η μικρη σου μέχρι τις 3 3.30 εφόσον την ξυπνάνε τα κακα της έχει ήδη ξεκουραστεί. Οπότε ξαγρυπναει. Γι αυτό κ αργεί να ξανά κοιμηθεί. Ελπίζω να περάσει γρήγορα αυτή η φάση γτ δ παλεύεται.
    • @Cecilaki μου μην σκέφτεσαι έτσι. Από τη στιγμή π σπασαν τα νερα δ υπήρχε επιστροφή για τ μωράκι σου. Ακόμη κ συ κ χωρίς τ μωρο δ ήταν σίγουρο ότι θα επιβιώσεις. Δεν διάλεξες τη ζωή σου αντί αυτή του παιδιού σου. Το ότι εσύ τελικά είσαι στη ζωή είναι θαύμα μετά από αυτο π έπαθες κ όχι επειδή έπρεπε να αποχωριστείς τ μωράκι σου. Είμαι σίγουρη πως τ μωρό σου δ θα ήθελε να πάθεις κάτι. Ούτε να χασει ο μπαμπάς του το μωρο ρου κ τη γυναίκα του την ίδια μέρα. @misofeggaro δε νομίζω τ μωρο σου να πόνεσε η να φοβήθηκε. Μάλλον κοιμήθηκε στη ζεστασιά της κοιλιάς σου ακούγοντας τ πιο λατρεμένο κ γνώριμο σε αυτό ήχο. Τους χτύπους της καρδιάς σου.  
    • @Diwni και @KONSTANTIA κ εμενα παντως που μ εχει χορτασει και με χορταινει καθε μερα (απ το πρωι μεχρι το απογευμα) κολλημενος πανω μου ειναι! Το μπαμπα ουτε να τον φτυσουμε! Περνανε πολυ ομορφα οι 2 τους, αλλα αν εχει δυνατοτητα ν διαλεξει, ΜΙΑ ειναι η επιλογη: Μ Α Μ Α! Πιστευω παντως οτι παιζει ενα ρολο και ο θηλασμος, τουλαχιστον στην περιπτωση μας. Ειναι πιο εντονο το δεσιμο με τη μαμα. Μπαινουμε βεβαια σε μια τροχια πολυυυυ σταδιακου και ομαλου αποθηλασμου σιγα σιγα.  @Rosemary μανα κουραγιο!!!! δεν εχω να πω τιποτα αλλο!!! Θα ερθουν καλυτερες μερες! Και νυχτες! 
    • καλωσόρισες!! :)))  καλη επιτυχια με αισιοδοξια και δυναμη 
    • Καλησπερα. Γνωριζεται κσποιος γιατρος σε δημόσιο νοσοκομειο της Αθηνας που να σε αναλαβει κατασταση την εγγυμοσυνη χωρις κοστος; 
  • Νέες συζητήσεις