Μετάβαση σε περιεχόμενο
karen

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΑΤΕΣ

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια ξερω οτι δεν ειναι η συζήτηση  για εδω αλλα επειδή είμαστε πολλα μέλη ολο και καποια θα αντιμετώπισε τι ίδιο θέμα. Εχω ενα γατάκι ξένο οχι δικο μου συνεχώς έρχεται και μου κανει τις ακαθαρσίες του στα λουλουδια τα μισά αφανίστηκαν  χωρια το οτι μυριζει το μπαλκονι μου εχω δοκιμάσει διάφορους τρόπους όπως βότσαλα καλαμακια πιπέρι ναφθαλίνη τίποτε δεν καταλαβαίνει αυτή ξανά εδω εχετε τιποτε να μου πρότεινε που να κανει δουλεια οχι επιβλαβές όμως. Τ αγαπάω αλλα δεν τα Θελλω στις γλαστρες😕

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 3 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλημέρα κορίτσια ξερω οτι δεν ειναι η συζήτηση  για εδω αλλα επειδή είμαστε πολλα μέλη ολο και καποια θα αντιμετώπισε τι ίδιο θέμα. Εχω ενα γατάκι ξένο οχι δικο μου συνεχώς έρχεται και μου κανει τις ακαθαρσίες του στα λουλουδια τα μισά αφανίστηκαν  χωρια το οτι μυριζει το μπαλκονι μου εχω δοκιμάσει διάφορους τρόπους όπως βότσαλα καλαμακια πιπέρι ναφθαλίνη τίποτε δεν καταλαβαίνει αυτή ξανά εδω εχετε τιποτε να μου πρότεινε που να κανει δουλεια οχι επιβλαβές όμως. Τ αγαπάω αλλα δεν τα Θελλω στις γλαστρες😕

καλησπερα!ειναι ενα σπρευ το οποιο το προμηθευεσαι απο πετ σοπ που δεν ειναι καθολου επιβλαβές και ψεκαζεις το σημειο που δεν θες να πηγαινει το ζωακι.  ειναι για σκυλακια αλλα λογικα φαντάζομαι θα ισχυει και για τις γατούλες. ρωτησε να σου πουν σιγουρα. επαναλαμβάνεις λιγες μερες τον ψεκασμο και δεν πηγαινει!

στις πριν 1 ώρα, ο/η xara1 είπε:

καλησπερα!ειναι ενα σπρευ το οποιο το προμηθευεσαι απο πετ σοπ που δεν ειναι καθολου επιβλαβές και ψεκαζεις το σημειο που δεν θες να πηγαινει το ζωακι.  ειναι για σκυλακια αλλα λογικα φαντάζομαι θα ισχυει και για τις γατούλες. ρωτησε να σου πουν σιγουρα. επαναλαμβάνεις λιγες μερες τον ψεκασμο και δεν πηγαινει!

Σ ευχαριστώ χαρα μου ελπίζω να κανει δουλιτσα. 

• Like 1

στις On 9/10/2018 at 10:44 ΠΜ, ο/η karen είπε:

Γεια σου!!! Εχω γατες απο οταν θυμαμαι τον εαυτο μου κ κατα καιρους το αντιμετωπιζω το προβλημα αυτο που κανω ειναι να βαλω τα ξυλακια για τα σουβλακια στις γλαστρες πολυ κοντα το ενα με το αλλο κ ετσι δεν μπορει να μπει μεσα ειναι το μονο που πιανει σε εμενα.😀

στις On 11/10/2018 at 3:07 ΜΜ, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Γεια σου!!! Εχω γατες απο οταν θυμαμαι τον εαυτο μου κ κατα καιρους το αντιμετωπιζω το προβλημα αυτο που κανω ειναι να βαλω τα ξυλακια για τα σουβλακια στις γλαστρες πολυ κοντα το ενα με το αλλο κ ετσι δεν μπορει να μπει μεσα ειναι το μονο που πιανει σε εμενα.😀

Εμενα τα πέταξε και αυτα ειχα βάλει δυο σακουλάκια 160ξυλακια. Ποσο κοντα να τα βάλω;δεν καταλαβαίνει τίποτε με εχει απελπισει. Και γεμάτο γυρω γυρω παντού χώμα εδω σ εμενα έρχεται δεν θα ξεκολλήσει εμαθα παει εδω θα ερχετε 

στις On 12/10/2018 at 7:40 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Εμενα τα πέταξε και αυτα ειχα βάλει δυο σακουλάκια 160ξυλακια. Ποσο κοντα να τα βάλω;δεν καταλαβαίνει τίποτε με εχει απελπισει. Και γεμάτο γυρω γυρω παντού χώμα εδω σ εμενα έρχεται δεν θα ξεκολλήσει εμαθα παει εδω θα ερχετε 

Πολυ κοντα να μην χωραει το ποδαρακι της, κ τα ξυλακια με το μυτερο κομματι προς τα πανω για να τσιμπαει αλλιώς τα σπρωχνει κ σκαβει με την ησυχια της☺. Πες μου αν βοηθησει.....

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Εγω προσωπικα θα ακουγα τους γιατρους οπως κανω και τωρα μου ειπαν να κανω 2 αβερκαπ και αυτο θα κανω...ο γιατρος μου ειπε οτι μετα την θεραπεια θα ειμαι και πολυ γονιμη...ελπιζω να μεινω ευκολα εγκυος...εσυ εκανες νινακι μετα την λαμπαροσκοπιση ;
    • Καλώς ήρθες στη παρέα μας!!!ελπίζω κ εύχομαι να έχεις καλή επιτυχία σε αυτή σου τη προσπαθεια.ολες θα είμαστε εδώ κ θα περιμένουμε τα νέα σου.
    • Κορίτσια θέλω κι εγώ να μπω στην παρέα σας! Λίγα λόγια για την δική μου ιστορία. Ξεκίνησα τις προσπάθειες 2 χρόνια πριν με διαγνωσμένη χαμηλή ανταπόκριση ωοθηκών. Δυστυχώς και με φάρμακα δεν βγάζω πάνω από 1-2 ωάρια. Πέρασα πολλούς κύκλους με πειράματα από χάπια και φάρμακα, με αποτυχημένες γονιμοποιήσεις ωαρίων και 2 αποτυχημένες εμβρυομεταφορές. Η πρώτη είναι σαν να μην μετράει βέβαια διότι το μεγάλο ωάριο έσπασε πριν μου το πάρουν επειδή έπεφτε Κυριακή και φυσικά ο γιατρός δεν μπορούσε να μου κάνει ωοληψία, οπότε είπε να πάρει ένα μικρότερο και αμφιβόλου και ότι γίνει, ποιος ξέρει τι ποιότητας ήταν. Στην 2η εμβρυομεταφορά μάζεψα με πολύ κόπο 3 βλαστοκύστες και μου βάλανε τις 2. Όταν έκανα χοριακή είχα 5.1 και κατάλαβα βέβαια ότι δεν θα προχωρούσε. Έτσι άρχισε πάλι ο αγώνας συλλογής ωαρίων σε φυσικό κύκλο με τον 3ο γιατρό που άλλαξα και με τον οποίο είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη . Θα έκανα εβρυομεταφορά σε αυτόν τον κύκλο, αλλά λόγω υψηλής προγεστερόνης θα με πάει στον επόμενο. Οπότε αναμένω κι εγώ τον επόμενο κύκλο μου να δούμε τι θα γίνει.  Ελπίζω όντως ο Νοέμβριος να είναι ο τυχερός μήνας για όλες μας! 
    • Τι ακούω εδώ;τέθηκε θέμα να πάει ή @nikona σε άλλο θέμα;χαχαχα μη κάνει κανένα αστείο γιατί χαθηκαμε.εδω θα ξεχειμωνιασουμε μαζί είτε φουσκωμενες είτε αλλιώς.ηταν ή πρωτη που με είχε κατατοπισει με την εξωσωματική τις επιτροπές κτλ δε το θυμάται ημουνα με άλλο ψευδώνυμο αλλά το αλλαξα γιατί είχα το όνομα μου κ δεν ηθελα.αλλα ηταν ή πρωτη που μου πρωτομιλησε.
    • Μια γνωστή μου πρόσφατα έχασε το παιδάκι της πάνω στον τοκετό. Όλοι αναρωτιόντουσαν πως μπορεί να συμβεί αυτό, γιατί συνέβει στην γέννα! Σας το γράφω και κλαίω. Δεν ήξερα τι να της πω, πως να της μιλήσω να μην την στεναχωρήσω περισσότερο. Έμαθα αργότερα ότι έπαθε ασφυξία το μωράκι της. Της έστειλα ένα μνμ μέσω fb, μπορεί να φαίνεται ψυχρό και άχαρο αλλά δεν είναι πολύ κοντινό μου πρόσωπο για να πάω να την δω ή να την πάρω τηλέφωνο.
  • Νέες συζητήσεις