Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποκόλληση


Μαριαααα

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια Την Παρασκευή που μας πέρασε πήγα για υπέρηχο για να ακούσουμε την καρδούλα του αλλά από ότι μου είπε ο γυναικολόγος μου δεν είμαι 7 εβδομάδων όσο δείχνει Προφανώς άργησε να γίνει η σύλληψη Και έτσι είμαι κάποιες μέρες πιο πίσω να μη σας τα πολυλογώ μου έκανε και κολπικό υπέρηχο και εκεί ανακάλυψε ότι ότι έχω μία μικρή αποκόλληση μου είπε ξεκούραση Βέβαια εγώ αίμα δεν βρήκα στο εσώρουχό μου Και σας ρωτάω τώρα εγώ όταν λέει ξεκούραση εννοεί να είμαι όλη μέρα στο κρεβάτι; Και κάτι άλλο όταν κάθομαι στην καρέκλα μετά από δύο-τρία λεπτά ξεκινάει και πονάει η μέση και δεν έχω καταλάβει γιατί μπορείτε να με κατατοπισετε το τι μπορεί να συμβαίνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου ειχα παθει και εγω...αν είναι μικρή δεν χρειάζεται κρεβάτι...απλά οχι πολυ περπάτημα..περιπάτους Δηλαδή,οχι γυμναστική,οχι βάρος...αυτα μονο,εεεε και οσο μπορείς λουφα απο δουλείες στο σπίτι,δεν ειναι τίποτα!σου έδωσε κατι για την αποκόλληση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ρουλακι6 είπε:

Κοριτσάκι μου ειχα παθει και εγω...αν είναι μικρή δεν χρειάζεται κρεβάτι...απλά οχι πολυ περπάτημα..περιπάτους Δηλαδή,οχι γυμναστική,οχι βάρος...αυτα μονο,εεεε και οσο μπορείς λουφα απο δουλείες στο σπίτι,δεν ειναι τίποτα!σου έδωσε κατι για την αποκόλληση?

Utrogestan έπαιρνα από πριν γιατί είχα πονάκια μη φανταστείς Απλά πονάκια είχα και μου είχε δώσει να παίρνω ένα το πρωί και ένα το βράδυ αλλά όταν γύρισα από εκείνη τη μέρα που είχα πάει για υπέρηχο στο σπίτι με πιάσανε κράμπες και μου είπε να αυξήσω τη δώσει δηλαδή πρωί μεσημέρι βράδυ και εκείνο το βράδυ πήρα και από το στόμα και  κολπικό και Ευτυχώς ηρέμησα τώρα Την Πέμπτη θα ξανά πάω να κάνω υπέρηχο μου είπε και αύριο να τον πάρω τηλέφωνο για να του πω πως είμαι Αν είναι για να μικρύνει τη δόση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριαααα είπε:

Utrogestan έπαιρνα από πριν γιατί είχα πονάκια μη φανταστείς Απλά πονάκια είχα και μου είχε δώσει να παίρνω ένα το πρωί και ένα το βράδυ αλλά όταν γύρισα από εκείνη τη μέρα που είχα πάει για υπέρηχο στο σπίτι με πιάσανε κράμπες και μου είπε να αυξήσω τη δώσει δηλαδή πρωί μεσημέρι βράδυ και εκείνο το βράδυ πήρα και από το στόμα και  κολπικό και Ευτυχώς ηρέμησα τώρα Την Πέμπτη θα ξανά πάω να κάνω υπέρηχο μου είπε και αύριο να τον πάρω τηλέφωνο για να του πω πως είμαι Αν είναι για να μικρύνει τη δόση

Ναι και εγω αυτά πηρα...εμενα μου κράτησαν τα καφε υγρα κάμποσες μέρες...μην αγχώνεσαι τίποτα δεν ειναι,επανέρχεται αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ρουλακι6 είπε:

Ναι και εγω αυτά πηρα...εμενα μου κράτησαν τα καφε υγρα κάμποσες μέρες...μην αγχώνεσαι τίποτα δεν ειναι,επανέρχεται αυτο

Δεν είχα ούτε καφέ υγρά εγώ Και σε ρωτάω τώρα κάτι άλλο γιατί όποτε κάθομαι σε καρέκλα μετά από 2 με 3 λεπτά ξεκινάει να πονάει η μέση μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/10/2018 at 3:01 ΜΜ, ο/η Μαριαααα είπε:

Δεν είχα ούτε καφέ υγρά εγώ Και σε ρωτάω τώρα κάτι άλλο γιατί όποτε κάθομαι σε καρέκλα μετά από 2 με 3 λεπτά ξεκινάει να πονάει η μέση μου;

Να κάθεσαι οπου αισθάνεσαι αναπαυτικά εσυ....και εμενα με πονουσε η μέση μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πολύ φοβάμαι ότι το έχασα πάλι από χθες έχουν σταματήσει όλα τα συμπτώματα που είχα αναγουλες να πεινάω τρεις την ώρα πολύ φοβάμαι ότι παλινδρόμησε πάλι Αύριο έχω υπέρηχο για να ακούσουμε την καρδιά του νιώθω απογοητευμένη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μαριαααα είπε:

Καλημέρα κορίτσια πολύ φοβάμαι ότι το έχασα πάλι από χθες έχουν σταματήσει όλα τα συμπτώματα που είχα αναγουλες να πεινάω τρεις την ώρα πολύ φοβάμαι ότι παλινδρόμησε πάλι Αύριο έχω υπέρηχο για να ακούσουμε την καρδιά του νιώθω απογοητευμένη ?

Μαρια νομιζω πως τα συμπτωματα γενικα ερχονται και φευγουν... οταν φευγουν δε σημαινει οτι εχασες το μωρο. Εγω πχ δε νιωθω τιποτα. Καμια αναγουλα. Το στηθος μου τη μια ποναει και τη μια οχι. Μην σκεφτεσαι αμεσως αρνητικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Μαρια νομιζω πως τα συμπτωματα γενικα ερχονται και φευγουν... οταν φευγουν δε σημαινει οτι εχασες το μωρο. Εγω πχ δε νιωθω τιποτα. Καμια αναγουλα. Το στηθος μου τη μια ποναει και τη μια οχι. Μην σκεφτεσαι αμεσως αρνητικα

Μακάρι να είναι έτσι έχω πελαγώσει γιατί εκεί που όταν έβλεπα φαγητά στην τηλεόραση μου ερχόταν αναγουλα και τώρα ούτε και αυτο μόνο το στήθος μου είναι πρησμένο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά πήγα για υπέρηχο και τον εμβρύο δεν αναπτύσσεται πάλι έκανα μια β χοριακή και θα μάθουμε αύριο σίγουρα και επειδή είναι η δεύτερη φορά και το χάνω στην αρχή της εγκυμοσύνης ο γυναικολόγος μου πιστεύει ότι υπάρχει θρομβοφιλία στο αίμα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θέλω τα φώτα σας σας παρακαλώ πολύ Κοντεύω να τρελαθώ είχα δεδομένο ότι το έχασα το μωρό Μέχρι που έμαθα τα αποτελέσματα της δεύτερης χοριακής και είναι 180.000 και από ότι φαίνεται Βρίσκομαι στην 8η εβδομάδα πως γίνεται μέσα σε μία εβδομάδα που είχα κάνει υπέρηχο με την χθεσινή μέρα που έκανα ξανά υπέρηχο και είδαμε ότι το έμβρυο βρίσκεται στο ίδιο σημείο και δεν έχει μεγαλώσει καθόλου Εκεί που είχα με δεδομένο ότι το μωρό δεν αναπτύσσεται βγαίνει η χοριακή 180.000 που σημαίνει ότι κυλάει κανονικά η εγκυμοσύνη Ο γιατρός μου είπε ότι τα έχει δει όλα και δεν του φαίνεται τίποτα περίεργο πώς γίνεται μέσα στην 8η εβδομαδα Βασικά εχτές μπήκα και δεν έχουμε ακούσει ακόμα καρδιά μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας Θα σκάσω δεν είναι δυνατόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριαααα είπε:

Κορίτσια θέλω τα φώτα σας σας παρακαλώ πολύ Κοντεύω να τρελαθώ είχα δεδομένο ότι το έχασα το μωρό Μέχρι που έμαθα τα αποτελέσματα της δεύτερης χοριακής και είναι 180.000 και από ότι φαίνεται Βρίσκομαι στην 8η εβδομάδα πως γίνεται μέσα σε μία εβδομάδα που είχα κάνει υπέρηχο με την χθεσινή μέρα που έκανα ξανά υπέρηχο και είδαμε ότι το έμβρυο βρίσκεται στο ίδιο σημείο και δεν έχει μεγαλώσει καθόλου Εκεί που είχα με δεδομένο ότι το μωρό δεν αναπτύσσεται βγαίνει η χοριακή 180.000 που σημαίνει ότι κυλάει κανονικά η εγκυμοσύνη Ο γιατρός μου είπε ότι τα έχει δει όλα και δεν του φαίνεται τίποτα περίεργο πώς γίνεται μέσα στην 8η εβδομαδα Βασικά εχτές μπήκα και δεν έχουμε ακούσει ακόμα καρδιά μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας Θα σκάσω δεν είναι δυνατόν

Δεν μου έχει τύχει και ούτε έχω ακούσει κάτι παρόμοιο. Σου εύχομαι να συνεχιστεί η εγκυμοσύνη σου μέχρι τέλους και με ένα γερό μωρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Δεν μου έχει τύχει και ούτε έχω ακούσει κάτι παρόμοιο. Σου εύχομαι να συνεχιστεί η εγκυμοσύνη σου μέχρι τέλους και με ένα γερό μωρό! 

Μακάρι φοβάμαι πολύ δεν ξέρω τι να υποθέσω πια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...