Μετάβαση σε περιεχόμενο

9 μέρες καθυστέρηση και χαμηλή θερμοκρασία


evivaki

Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια,είμαι καινούργια στο φόρουμ αν και σας διαβάζω πολύ καιρό,έχω εννέα μέρες καθυστέρηση,δεν έχω κάνει τεστ γιατί η μεγαλύτερη καθυστέρηση που είχα ήταν 13 ημέρες και είπα να περιμενω μέχρι τότε.Απο συμπτώματα αν μπορείς να τα πεις συμπτώματα είναι οτι πρίστηκε και πονάει το στήθος μου μετά την τετάρτη μέρα καθυστέρησης και κάποια πονάκια στην κοιλία,επίσεις πάντα 2-3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο εχω ροζ υγρά και μέτα μου  έρχετε περίοδος αλλά αυτο το μήνα είχα μόνο τα υγρα χωρίς πέριοδο.Το θέμα είναι οτι η θερμοκρασία μου είναι χαμηλή σε περίπωση εγκυμοσύνης δεν θα έπρεπε να είναι ανεβασμένη?συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η evivaki είπε:

καλησπέρα κορίτσια,είμαι καινούργια στο φόρουμ αν και σας διαβάζω πολύ καιρό,έχω εννέα μέρες καθυστέρηση,δεν έχω κάνει τεστ γιατί η μεγαλύτερη καθυστέρηση που είχα ήταν 13 ημέρες και είπα να περιμενω μέχρι τότε.Απο συμπτώματα αν μπορείς να τα πεις συμπτώματα είναι οτι πρίστηκε και πονάει το στήθος μου μετά την τετάρτη μέρα καθυστέρησης και κάποια πονάκια στην κοιλία,επίσεις πάντα 2-3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο εχω ροζ υγρά και μέτα μου  έρχετε περίοδος αλλά αυτο το μήνα είχα μόνο τα υγρα χωρίς πέριοδο.Το θέμα είναι οτι η θερμοκρασία μου είναι χαμηλή σε περίπωση εγκυμοσύνης δεν θα έπρεπε να είναι ανεβασμένη?συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα.

Κορίτσι μου όλα είναι σχετικά και με την θερμοκρασία και με τα συμπτώματα!!! Σίγουρα υπάρχει χειρότερο περίπτωση εγκυμοσύνης!!!κάνε ένα τεστακι η καλύτερα μια χωριακη για να είσαι σίγουρη!! Μάκαρι να είσαι έγκυος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσι μου όλα είναι σχετικά και με την θερμοκρασία και με τα συμπτώματα!!! Σίγουρα υπάρχει χειρότερο περίπτωση εγκυμοσύνης!!!κάνε ένα τεστακι η καλύτερα μια χωριακη για να είσαι σίγουρη!! Μάκαρι να είσαι έγκυος!!!

σκέφτομαι να περιμένω να περάσω τις 13 μέρες που ήταν η μεγαλύτερη καθυστέρηση μου και μετά να κάνω τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδη ποση θερμοκρασια; Μην το εχεις σαν δεδομενο αυτο. Νομιζω οι θερμοκρασιες μπερδευουν. Εγω πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος ειχα 36,7 τα πρωινα που ξυπνουσα.  Η θερμοκρασια μου κανονικα ειναι 36,6. Αρα οκ δεν τη λες και πολυ ανεβασμενη. Δεν ηταν πχ 37. 

Μπορεις να κανεις ενα τεστακι. Αυριο πχ με πρωινα ουρα θα εισαι στη 10η μερα καθυστερησης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Δηλαδη ποση θερμοκρασια; Μην το εχεις σαν δεδομενο αυτο. Νομιζω οι θερμοκρασιες μπερδευουν. Εγω πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος ειχα 36,7 τα πρωινα που ξυπνουσα.  Η θερμοκρασια μου κανονικα ειναι 36,6. Αρα οκ δεν τη λες και πολυ ανεβασμενη. Δεν ηταν πχ 37. 

Μπορεις να κανεις ενα τεστακι. Αυριο πχ με πρωινα ουρα θα εισαι στη 10η μερα καθυστερησης.

36.5-36.6,ρώτησα γιατί διαβασα πως θεωρήται συμπτωμα η υψηλή θερμοκρασια,αρα εγω που συνηθως έχω 36.3-36.4 ίσως αυτη θεωρήται υψηλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ πιστευω οτι εγκυμοσυνη χωρις ανεβασμενη θερμοκρασια δεν υφισταται......θα αδιαθετησεις συντομα,,,,το θερμομετρο δεν λαθευει ποτε.....δυστυχως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

Καλησπέρα,θα μου επιτρεψεις να διαφωνήσω.Εγω στην εγκυμοσύνη μου ειχα 35,9 δεν ειχε ανέβει ποτέ παραπάνω...οπότε το καλύτερα είναι ενα τεστακι η μια χοριακη και εύχομαι τα καλύτερα....και αν Όχι τωρα μην στεναχωριέσαι καθόλου.....σύντομα θα έρθει. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ρουλακι6 είπε:

 

Ετσι ακριβως! Κι εγω διαφωνω με τη φραση οτι δεν υφισταται εγκυμοσυνη χωρις ανεβασμενη θερμοκρασια, αφου ειδαμε στην πραξη οτι μπορει να συμβει και το αντιθετο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ρουλακι6 είπε:

 

οπως και να χει αν δε μου ερθει μεχρι ην δευτερα θα κανω ενα τεστακι και βλεπουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ρουλακι6 είπε:

 

ισως......η καθε εμπειρια ειναι εντελως προσωπικη..!! δεν ειναι αντικειμενικο.......μακαρι να ειναι εγκυος!!!!! εγω οσες φορες εκανα θερμομετρηση βγηκε αληθινη....κ ας στενοχιωριομουν οταν με καθοδηγουσε οτι θα αδιαθετησω.....κ κλαμα.....αλλα οταν ημουν εγκυος παντα το θερμομετρο το εδειχνε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/10/2018 at 10:17 ΠΜ, ο/η evivaki είπε:

οπως και να χει αν δε μου ερθει μεχρι ην δευτερα θα κανω ενα τεστακι και βλεπουμε

κοπελα μου πως εισαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

κοπελα μου πως εισαι??

εκανα εχθες τεστ βγηκε αρνητικο,η κατασταση μου ειναι οπως και στην αρχη,πονακια στην κοιλια,πολυ πρησμενο στηθος και πολυ πονο ειδικα στης θηλες.το προβλημα μου ειναι οτι βρισκομαι σε μικρο νησι και δεν εχει γυναιολογο,παρα μονο στο  νοσοκομειο.ο γιατρος μου μου ειπε να περιμενω γιατι πριν δυο χρονια ειχα παλι καθυστερηση 20  μερες. εχω αρχισει και ανησυχω για το τι συμβαινει,γιατι  το τεστ σιγουρα  δεν εκανε λαθος με τοσες μερες καθυτερηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Γιατί δεν κάνεις μια χοριακη να σιγουρευτείς; καλά τα τεστ αλλά μόνο η χοριακη είναι απόλυτα έγκυρη..

θα παω στο νοσοκομειο να δω αν μπορω να κανω,γιατι εδω δεν υπαρχει μικροβιολογικο,απλα επαναπαυτηκα στο αποτελεσμα του τεστ γιατι το εκανα μετα απο πολλες μερες καθυστερησης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ένα θετικό τεστ δεν νομίζω ότι υπάρχει πιθανότητα να είναι ψευδές.οποτε καλά θα κάνεις να πας..εκεί σίγουρα θα σου κάνουν αμέσως χοριακη και υπέρηχο να δουν τι γίνεται και μήπως σε βοηθήσουν και με κάποια αγωγη...ξαπλωμένη μέχρι να πας και σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η evivaki είπε:

θα παω στο νοσοκομειο να δω αν μπορω να κανω,γιατι εδω δεν υπαρχει μικροβιολογικο,απλα επαναπαυτηκα στο αποτελεσμα του τεστ γιατι το εκανα μετα απο πολλες μερες καθυστερησης

καμια φορα υπαρχουν και οι εκπληξεις..ποτε δεν ξερεις.....αν σου ειναι ομως ψυχοφθορο καλυτερα οπως ειπε και η @Sofia35 να πας νοσοκομειο για χοριακη χωρις να παρατεινεις την αγωνια σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@evivaki πως είσαι σήμερα;

τα ιδια,με μονη διαφορα οτι το στηθος μου δεν ποναει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν αντεξα να περιμενω μεχρι τη δευτερα και πηγα στο φαρμακειο και πηρα ενα τεστ ειχε μονο το illa test,εγω δεν το ηξερα τελος παντων.το εκανα το πρωι και μου βγαζει αχνη ροζ γραμμη,στη 13 μερα ειχα κανει clearblue και ηταν αρνητικοδεν ξερω τι να πιστεψω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η evivaki είπε:

δεν αντεξα να περιμενω μεχρι τη δευτερα και πηγα στο φαρμακειο και πηρα ενα τεστ ειχε μονο το illa test,εγω δεν το ηξερα τελος παντων.το εκανα το πρωι και μου βγαζει αχνη ροζ γραμμη,στη 13 μερα ειχα κανει clearblue και ηταν αρνητικοδεν ξερω τι να πιστεψω

Η χοριακη θα σου ξεκαθαρίσει τα πράγματα! Εύχομαι να είναι όλα θετικά! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσι μου αν το τεστ βγηκε θετικό τότε είσαι έγκυος!!! 

η γραμμη ητανε αχνη αλλα φαινοτανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...