Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια, εκανα ωοληψια με τρια ωαρια τα οποια αν γονιμοποιηθουν θα μπουν κρυοσυντηρη +400€. Θα εκανα εμβρυομεταφορα που την περιμενα πως και πως αν φυσικα πρωτα ο Θεος πηγαιναν ολα καλα ξερετε υπαρχει και το αγχος και ο φοβος της γονιμοποιησης  σε καθε προσπαθεια. Τελικα χθες ο γιατρος μου επιβαιβεωθηκε φανηκε στον υπερηχο καθαρα οτι υπαρχει υδροσαλπιγγα το χαμε συζητησει αλλα ειχε μπει ενα ισως επηρεασει η αγωγη  που εκανα με αντιβιωση και φανηκε δεν ξερω.???που ηταν μαζεμένα για την προσπαθεια τωρα καπνός για τι χειρουργείο πφφφφ παλι από την αρχη θα 0νισει τι ταμείο  Καμία με χειρουργείο υδροσαλπιγγας;Θελλω πληροφορίες που το κάνατε κοστος και μετα απο ποσο καιρο κάνατε έμβρυομεταφορα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι καλή  επιτυχία στα εμβρυάκια σου. Λυπάμαι για την υδροσάλπιγγα. Έκανα το χειρουργείο πέρσι το Μάρτιο, Αθήνα, σε ιδιωτικό μαιευτήριο το ένα από τα 4 μεγάλα. 1000 ευρώ το Μαιευτήριο μόνο 200 στο χειρούργο αλλά είναι φίλος μου - ούτε αυτά δεν ήθελε, οπότε ο γιατρός δεν ξέρω πόσο πάει. Σε φίλη μου πάντως για άλλο χειρουργείο πιο σοβαρό (οινομυώματα) 700 της πήρε. Να βρεις όμως πρώτα τον χειρουργό και ίσως σε πάει σε πιο φθηνή κλινική γιατί είναι πολύ απλή επέμβαση δε χρειάζεται να πας σε  μεγάλο Μαιευτήριο. Εγώ πάλι πήγα γιατί  η φίλη  μου είναι προϊσταμένη εκεί , αλλά δε μου έκαναν ειδική τιμή. Πρέπει να την κάνεις δυστυχώς γιατί υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να εμποδίζει την εμφύτευση. Μετά νομίζω θα χρειαστεί να αφήσεις τον κύκλο εκείνου του μήνα + έναν κύκλο κλασσικά. Εγώ δηλ. έκανα την επέμβαση τέλος Μαρτίου ήρθε περίοδος 15 περίπου Απριλίου, άφησα και το Μάη και έκανα διέγερση αρχές Ιουνίου αλλά όχι ετ γιατί είχα υπερδιέγερση ωοθηκών. Όλα θα πάνε καλά.  Σκέψου ότι θα σε περιμένουν τα εμβρυάκια σου! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Καρεν μου, εγω παρολη την υδροσάλπιγγα τα βρισκω ωραια τα νέα με τα 3 ωαριάκια γιατι θυμαμαι ειχες θέμα και είχες καταφύγει και σε δανεικά!! Εγώ κρατάω αυτό το τοσο καλο!! αναφορικα με τηνυδροσαλπιγγα δεν ξερω προσωπικά όμως σκέψου ότι παρόλο το οποιο κοστος και παρολη την ταλαιπωρια πας να δημιουργησεις οσο πιο τελειο, και υγιες περιβάλλον μπορείς για να υποδεχτείς εμβρυάκια. Φαντάζομαι ως το τέλος του χρονου που ειναι πολύ κοντά θα έχεις ολοκληρώσει όλη τη διαδικασία! Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσι καλή  επιτυχία στα εμβρυάκια σου. Λυπάμαι για την υδροσάλπιγγα. Έκανα το χειρουργείο πέρσι το Μάρτιο, Αθήνα, σε ιδιωτικό μαιευτήριο το ένα από τα 4 μεγάλα. 1000 ευρώ το Μαιευτήριο μόνο 200 στο χειρούργο αλλά είναι φίλος μου - ούτε αυτά δεν ήθελε, οπότε ο γιατρός δεν ξέρω πόσο πάει. Σε φίλη μου πάντως για άλλο χειρουργείο πιο σοβαρό (οινομυώματα) 700 της πήρε. Να βρεις όμως πρώτα τον χειρουργό και ίσως σε πάει σε πιο φθηνή κλινική γιατί είναι πολύ απλή επέμβαση δε χρειάζεται να πας σε  μεγάλο Μαιευτήριο. Εγώ πάλι πήγα γιατί  η φίλη  μου είναι προϊσταμένη εκεί , αλλά δε μου έκαναν ειδική τιμή. Πρέπει να την κάνεις δυστυχώς γιατί υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να εμποδίζει την εμφύτευση. Μετά νομίζω θα χρειαστεί να αφήσεις τον κύκλο εκείνου του μήνα + έναν κύκλο κλασσικά. Εγώ δηλ. έκανα την επέμβαση τέλος Μαρτίου ήρθε περίοδος 15 περίπου Απριλίου, άφησα και το Μάη και έκανα διέγερση αρχές Ιουνίου αλλά όχι ετ γιατί είχα υπερδιέγερση ωοθηκών. Όλα θα πάνε καλά.  Σκέψου ότι θα σε περιμένουν τα εμβρυάκια σου! 

 

 

Καλημέρα τις καυτεριασατε η αφαίρεση ;Ο γιατρος και εμενα δεν μου ζήτησε πολλα λεφτα ασε που δεν μου έχε πάρει τίποτε μεχρί στιγμής  το νοσοκομειο ειναι τι ζόρι θα πάρει προσφορές απο ολα και οπου ειναι καλυτερα θα παμε θέλει και αυτος ενα μεγαλο νοσοκομείο γιατι έχω χειρουργηθει δυο φορες γιατι σάλπιγγες απι αλλους διαφορετικούς γιατρούς και δεν ρισκάρει. Δεν με φοβίζει θελλω να το κάνω να τελειωνω και μακάρι να ναι και αυτός ο λόγος που δεν γίνεται εμφύτευση αν θες στείλε μου έστω και πμ το νοσοκομείο. Ω πολύς καιρος θέλει τόσο πολύ εγω υπολιγιζα κάνα κυκλο μοναχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου τότε άσε το γιατρό σου να διαλέξεις εκείνος ξέρει. Εγώ έκανα αφαίρεση ξέρω ότι υπάρχει και αυτό που λες σαν λύση. Θα σου πει ο γιατρός σου τί είναι το καλύτερο. ε, δεν τόσο πολύς καιρός ο τωρινός κύκλος και άλλος ένας αν πας άμεσα δηλ. Δεκέμβρη θα είσαι έτοιμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Αχ Καρεν μου, εγω παρολη την υδροσάλπιγγα τα βρισκω ωραια τα νέα με τα 3 ωαριάκια γιατι θυμαμαι ειχες θέμα και είχες καταφύγει και σε δανεικά!! Εγώ κρατάω αυτό το τοσο καλο!! αναφορικα με τηνυδροσαλπιγγα δεν ξερω προσωπικά όμως σκέψου ότι παρόλο το οποιο κοστος και παρολη την ταλαιπωρια πας να δημιουργησεις οσο πιο τελειο, και υγιες περιβάλλον μπορείς για να υποδεχτείς εμβρυάκια. Φαντάζομαι ως το τέλος του χρονου που ειναι πολύ κοντά θα έχεις ολοκληρώσει όλη τη διαδικασία! Καλή επιτυχία!

Αχ εγω να δεις χαρα με τα ωάρια ας μείνει και ενα θα ναι μεγάλη επιτυχία τα δυο ηταν αρκετα καλα ειπαν οι εμβρυολογοι το τρίτο Χμμ αν και λίγο μικρουλικο δεν εχει να κανει μπορεί και αυτό. Τωρα εγω δεν παω για τα πολλά και ενα μου ειναι αρκετό. Καλα ναι Εννοειτε οσο το δυνατότερο καλυτερο περιβαλλον. Δεν σκέφτομαι το χειρουργείο οτι παλι με καθυστερεί και με παει πίσω αλλα ας ειναι για καλο. Σ ευχαριστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η karen είπε:

Αχ εγω να δεις χαρα με τα ωάρια ας μείνει και ενα θα ναι μεγάλη επιτυχία τα δυο ηταν αρκετα καλα ειπαν οι εμβρυολογοι το τρίτο Χμμ αν και λίγο μικρουλικο δεν εχει να κανει μπορεί και αυτό. Τωρα εγω δεν παω για τα πολλά και ενα μου ειναι αρκετό. Καλα ναι Εννοειτε οσο το δυνατότερο καλυτερο περιβαλλον. Δεν σκέφτομαι το χειρουργείο οτι παλι με καθυστερεί και με παει πίσω αλλα ας ειναι για καλο. Σ ευχαριστώ! 

Καταλαβαινω 100% την ανυπομονησια και την ξενερα γενικα της οποιας καθυστερησης. Εδω περιοδος ερχεται και λες αντε ενας μηνας παλι. Αλλά δεν ξερω βρηκα τρομερη επιτυχια τα 3 ωαρια να σου πω την αληθεια και ελπίδα ότι μπορείς να το παλέψεις με δικά σου φυσικά!. Ευχομαι να ειναι εκει μεσα το τυχερο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η karen είπε:

 αν θες στείλε μου έστω και πμ το νοσοκομείο.

Κορίτσι μου θέλω να σου στείλω π.μ αλλά πείτε μου βρε κορίτσια πώς δεν ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου μπαινω απο κινητο κυριως. Δεν θυμαμαι αν στον υπολογιστη ειναι διαφορετικο. Πανω πανω στη σελιδα δεξια εχει ενα συμβολο με τρεις οριζόντιες γραμμουλες. Πατώντας εκει σου ανοιγει μια καρτελα. Πανω πανω στην καρτελα εχει ενα καμπανάκι και ενα φακελο. Πατα πανω στον φακελο. Και εκει θα πατησεις νεο μηνυμα. Θα βρεις ως παραληπτη την @karen και θα της γραψεις το μηνυμα σου. 

 

@karen μου λυπαμαι που θα καθυστερησετε αλλα ευχομαι ολοψυχα να ειναι η τελευταια σας αναβολη! Μακαρι ολα να πανε καλα μεχρι τελους!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen δεν ξέρω μου λέει ότι δεν μπορείς να λαμβάνεις μηνύματα. Κορίτσια δεν ξέρω απαγορεύεται να λέμε γιατρούς κλπ νομίζω.  Τελοσπάντων νομίζω ότι να πω ότι την έκανα στο Μητέρα δεν είναι και τόσο κακό. Στο Μητέρα λοιπόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

@karen δεν ξέρω μου λέει ότι δεν μπορείς να λαμβάνεις μηνύματα. Κορίτσια δεν ξέρω απαγορεύεται να λέμε γιατρούς κλπ νομίζω.  Τελοσπάντων νομίζω ότι να πω ότι την έκανα στο Μητέρα δεν είναι και τόσο κακό. Στο Μητέρα λοιπόν.

 Σ ευχαριστώ έχω κανει το εξωμήτριο μου εκει ε δεν πληρωσα και λιγα μέχρι και τις παντόφλες χαρτί σερβιετες ολα στην απόδειξη. Και ιασω αλλο χειρουργείο και αυτο ματσουκωνει Θα δούμε ολα ξενοδοχεία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

Καταλαβαινω 100% την ανυπομονησια και την ξενερα γενικα της οποιας καθυστερησης. Εδω περιοδος ερχεται και λες αντε ενας μηνας παλι. Αλλά δεν ξερω βρηκα τρομερη επιτυχια τα 3 ωαρια να σου πω την αληθεια και ελπίδα ότι μπορείς να το παλέψεις με δικά σου φυσικά!. Ευχομαι να ειναι εκει μεσα το τυχερο σου.

Παει το ενα πήρε δρόμο δύο μείνανε να δουμε και αυτα πως θα εξελιχθουν. Αμα δεν ειναι και αυτή η τυχερή μου δεν θα συνεχίσω με τα δικά μού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

θα το δεις, κατσε ειναι αλλα δυο. Οπως και να χει με τον εναν ή τον αλλο τροπο θα προχωρησεις!

Και εγώ συμφωνώ δε σημαίνει ότι τα άλλα δύο δεν θα πάνε καλά. Αλλά και με τον άλλο τρόπο να πας δεν έχει καμία διαφορά. Αυτό που έχει σημασία είναι να είσαι ευτυχισμένη. Και θα γίνεις κορίτσι να πιστεύεις σε  αυτό και να μην απογοητεύεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι σίγουρα υδροσάλπιγγα;;Σε ρωτάω γιατί είχα παρόμοια εμπειρία...Στη 2η σαλπιγγογραφία που έκανα (η 1η ήταν καθαρή) μου έλεγαν ότι είχα υδροσάλπιγγα. Μπαίνω για λαπαροσκόπηση και τελικά ήταν απλές, εξωτερικές συμφύσεις που απλά την αγκάλιαζαν και φαινόταν έτσι. Τις λύσαμε και όλα καλά...Έκανα την επέμβαση πέρυσι τέτοιο καιρό, δλδ Οκτώβριο και τον Ιανουάριο έκανα εμβρυομεταφορά. Σίγουρα καθαρίζει το περιβάλλον και είναι καλύτερες οι συνθήκες..Μου κόστισε γύρω στα 1200, γιατρός και κλινική αλλά στη Θεσσαλονίκη. Εύχομαι να πάνε όλα καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Είναι σίγουρα υδροσάλπιγγα;;Σε ρωτάω γιατί είχα παρόμοια εμπειρία...Στη 2η σαλπιγγογραφία που έκανα (η 1η ήταν καθαρή) μου έλεγαν ότι είχα υδροσάλπιγγα. Μπαίνω για λαπαροσκόπηση και τελικά ήταν απλές, εξωτερικές συμφύσεις που απλά την αγκάλιαζαν και φαινόταν έτσι. Τις λύσαμε και όλα καλά...Έκανα την επέμβαση πέρυσι τέτοιο καιρό, δλδ Οκτώβριο και τον Ιανουάριο έκανα εμβρυομεταφορά. Σίγουρα καθαρίζει το περιβάλλον και είναι καλύτερες οι συνθήκες..Μου κόστισε γύρω στα 1200, γιατρός και κλινική αλλά στη Θεσσαλονίκη. Εύχομαι να πάνε όλα καλά..

Γεια σου,να σε ρωτησω στη δεύτερη που είχες τις συμφυσεις πέρασε το υγρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Γεια σου,να σε ρωτησω στη δεύτερη που είχες τις συμφυσεις πέρασε το υγρό;

Ναι..περνούσε κανονικά κ δεν πόνεσα κ καθόλου μάλιστα..απλά μου είπαν ότι δεν έβγαινε από την αριστερή.γι αυτό τους φάνηκε υδροσάλπιγγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Ναι..περνούσε κανονικά κ δεν πόνεσα κ καθόλου μάλιστα..απλά μου είπαν ότι δεν έβγαινε από την αριστερή.γι αυτό τους φάνηκε υδροσάλπιγγα.

Κ παρ όλα αυτά δεν φάνηκαν οι συμφυσεις στη σαλπιγγογραφια;γιατί υποτίθεται φαίνονται.σε ρωταω γιατί το ίδιο επαθα κι εγώ,περασε το υγρό αλλά οι σάλπιγγες είναι λίγο διογκωμένες αλλά όχι υδροσαλπιγγες.μου είπαν για φλεγμονή κ επειδή ετοιμαζομαι για δεύτερη προσπάθεια ρωταω για τις συμφυσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/10/2018 at 7:31 ΜΜ, ο/η Bloublou85 είπε:

Κ παρ όλα αυτά δεν φάνηκαν οι συμφυσεις στη σαλπιγγογραφια;γιατί υποτίθεται φαίνονται.σε ρωταω γιατί το ίδιο επαθα κι εγώ,περασε το υγρό αλλά οι σάλπιγγες είναι λίγο διογκωμένες αλλά όχι υδροσαλπιγγες.μου είπαν για φλεγμονή κ επειδή ετοιμαζομαι για δεύτερη προσπάθεια ρωταω για τις συμφυσεις.

Σε μένα δε φάνηκαν γιατί ήταν εκτός της σάλπιγγας..απλά την αγκάλιαζαν κ δεν άφηναν το υγρό να φύγει..φάνηκε μόνο στη λαπαροσκόπηση..στην ουσία ήταν στο σημείο που ενώνεται με την ωοθήκη,εξωτερικά!!μάλλον από απόξεση που έκανα λόγω παλλίνδρομης μου είπαν. Ίσως αν δεν το έπαιρνα γραμμή να μου έκανε κ άλλη ζημιά..για τη φλεγμονή που λες νομίζω δίνουν αντιβίωση..τι σου είπαν;πως θα κινηθείτε;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Σε μένα δε φάνηκαν γιατί ήταν εκτός της σάλπιγγας..απλά την αγκάλιαζαν κ δεν άφηναν το υγρό να φύγει..φάνηκε μόνο στη λαπαροσκόπηση..στην ουσία ήταν στο σημείο που ενώνεται με την ωοθήκη,εξωτερικά!!μάλλον από απόξεση που έκανα λόγω παλλίνδρομης μου είπαν. Ίσως αν δεν το έπαιρνα γραμμή να μου έκανε κ άλλη ζημιά..για τη φλεγμονή που λες νομίζω δίνουν αντιβίωση..τι σου είπαν;πως θα κινηθείτε;

 

Ναι αντιβιωση παίρνω κ ξεκιναω καινούργια εξωσωματική.απλα ήθελα να ρωτησω αν εσένα σου είπαν ότι αυτές οι συμφυσεις εμποδίζουν την εμφύτευση στη μήτρα.στη φυσική συλληψη οκ εμποδίζουν σου είχαν πει αν εμποδίζουν κ με την εξωσωματική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia exw kairo na grapsw eseis pou kanate agwgi me adiviwsi thelw na sas rwtisw poses adiviwseis pernate??kai an eixate enoxliseis??egw exw 10 meres pou pernw triplo sxima adiviwsewn kai i koilia mou einai sunexeia prismeni kai pou kai pou ponaw....mou edwse tis adiviwseis giati evgala udrosalpigges kai prin ksekinisw tin prospatheia thelei o giatros na einai sigouros oti i mitra tha einai kathari kai me auton ton tropo tin ‘’apostirwnounme’’...

Karen tis salpigges tis evgala sto Ekswteriko den exw idea g Ellada!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Castrop rauxel είπε:

Koritsia exw kairo na grapsw eseis pou kanate agwgi me adiviwsi thelw na sas rwtisw poses adiviwseis pernate??kai an eixate enoxliseis??egw exw 10 meres pou pernw triplo sxima adiviwsewn kai i koilia mou einai sunexeia prismeni kai pou kai pou ponaw....mou edwse tis adiviwseis giati evgala udrosalpigges kai prin ksekinisw tin prospatheia thelei o giatros na einai sigouros oti i mitra tha einai kathari kai me auton ton tropo tin ‘’apostirwnounme’’...

Karen tis salpigges tis evgala sto Ekswteriko den exw idea g Ellada!

Εγώ δεν τις αφαιρεσα μου είπαν σαλπιγγιτιδα ότι έχω κ ουρεοπλασμα κ παίρνω vibramycin για 15 μέρες.π ροσεχε αν παίρνεις τόσες αντιβιωσεις να παίρνεις κ προβιοτικο για να μη σου πειράξει το εντερο.τωρα ο πόνος ίσως να οφειλεται κ στην επέμβαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ δεν τις αφαιρεσα μου είπαν σαλπιγγιτιδα ότι έχω κ ουρεοπλασμα κ παίρνω vibramycin για 15 μέρες.π ροσεχε αν παίρνεις τόσες αντιβιωσεις να παίρνεις κ προβιοτικο για να μη σου πειράξει το εντερο.τωρα ο πόνος ίσως να οφειλεται κ στην επέμβαση.

Kalimera nai nai pernw proviotiko....Den nomizw na einai apo tin epemvasi....Tin epemvasi tin ekana Augousto...kai egw pernw vibramycin fovamai oti adi na kanw kalo mipws kanw kako stin mitra me ola auta ta farmaka!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Kalimera nai nai pernw proviotiko....Den nomizw na einai apo tin epemvasi....Tin epemvasi tin ekana Augousto...kai egw pernw vibramycin fovamai oti adi na kanw kalo mipws kanw kako stin mitra me ola auta ta farmaka!!

Ε δε νομιζω,ο γιατρός της εξωσωματικής σου τα έδωσε η εκεί που αφαιρέσες τις σάλπιγγες;τι σου λέει για τους πόνους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Ε δε νομιζω,ο γιατρός της εξωσωματικής σου τα έδωσε η εκεί που αφαιρέσες τις σάλπιγγες;τι σου λέει για τους πόνους;

Oxi o Giatros stin Ellada mou ta edwse...Den tou exw pei kati....alla edaksei mporei na einai logiko me tosa farmaka!!Euxaristw!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...